7720
  • n003
    #4627
    valaki találkozott olyannal hogy egy rejtekhelyről nem tudja kivenni a fegyvert? pl északon egy tóparti stég alól nem tudtam előkaparni egy 301-st .. minden mást sikerült :(
  • Archicad
    #4626
  • mcmoha
    #4625
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha az UFO fekete dobozat kikodoltatod megkapod harom rejtekhely koordinatajat. A puska mindig a harmadikban van. Javaslom, hogy a tudosok technikusaval kodoltassad.;)
  • bgabor
    #4624
    Mérpedig így kell rá szkópot rakni, úgyhogy ha nem sikerült, akkor te szúrtál el valamit.

    Minden scope képes puskára így kell felszerelni a távcsövet, így strelok SGI-jére is.
  • bgabor
    #4623
    Mezei SIG-re nem is lehet, én a Strelok SGI-ről beszéltem amire lehet.

    Mellesleg az alap SGI-re és a Grozára csak a fejlesztők marhaságai miatt nem lehet a játékban szkópot szerelni. Egyetlen 0-át kell 1-esre átírni egy-egy txt fileban, hogy lehessen rájuk szkópot szerelni.

    És igen, én anno ezeket átírtam magamnak, úgyhogy nálam lehetett.
    De nálam az is alap volt, hogy a SMRTER modból kivett hi-res fegyvertextúrákat használtam az ezeréves gyáriak helyett.
  • w77d
    #4622
    Half Life 2-ben közel nincs ekkora szabadság....
  • Archicad
    #4621
    Szerinted nem próbáltam?! Ennyire nem vagyok láma, ráadásul már nem először játszom végig.
  • Archicad
    #4620
    Az merre van? Nem az van janovban egy markoló alatt?
  • Herold
    #4619
    Half Life 2 megvolt?
  • fery02
    #4618
    Emellett minden egyéb fps egy nagyon szűk csőnek tűnik, melyben az orránál fogva vezetik végig a játékost, gondolkodást nélkülöző filmszerű interaktivitással. :)

    Legalábbis nekem.
  • mcmoha
    #4617
    Strelok fegyveret teljesen felszerelve talalod meg. Most kiprobaltam es a "mezei" SIG-re nem lehet tavcsovet rakni es a szerelo se tudja atalakitani. Lehet hogy te valamilyen mod-ot hasznalsz?
  • Yan
    #4616
    a bfbc2-öt hagyd :) nem ér ennyit ;))
  • bgabor
    #4615
    Nincs rajta alapból. Tudom, mert sokszor cserélgettem rajta.
  • bgabor
    #4614
    Irtó bonyolult:
    Ráhúzol bármilyen SUSAT távcsövet az inventoryban, miközben a kezedben van a puska. Gránátvető ugyanígy megy rá.
  • mcmoha
    #4613
    Az nem az. Strelok puskajan eleve rajta van a tavcso. A tobbi SIG 550-re nem lehet tavcsovet szerelni.
  • Archicad
    #4612
    Janovban van egy SIG 550, egy rejtekhelyen. Az Strelok puskája? Ha igen, hogyan vagy kinél lehet rá távcsövet rakatni?
  • Archicad
    #4611
    Ja, rendeltem zatonban fegyvert, elsőre FN2000 kaptam.
  • Archicad
    #4610
    Visszatöltöttem egy régebbi mentést és onnan folytattam. Nem tudom, mi volt a gubanc.
  • TSL16b
    #4609
    Minden bázison (Szkadovszk, Janov, mosoda) megorrolnak ránk egy pár óráig, ha a rezidenseket irtjuk a közelében. Később rádión közlik a veszély megszűnését is.
  • Archicad
    #4608
    Ja, de én még nem találkoztam ilyen un. "lezárással".
  • Kotomicuki
    #4607
    Kieg - a pontosság kedvéért:
    ... a Gejzír-Erdőgazdaság felöli domboldal...

    Attól függetlenül érdekes az eset.
    Oroszul nem tudok és a program sem írja ki nálam, így nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ezen eseménynek, ami mindig akkor következett be, amikor éppen hosszabb "túrára" indultam a hajótól...
  • Archicad
    #4606
    Nem tudom mi történik, mert nincs fegyver zaj, csak ha rám lőnek.
  • Kotomicuki
    #4605
    Az biztos, hogy furán van kezelve a program által (.00-ás verzióm van!) a "Tedd el a fegyvered, itt nem lövöldözhet senki sem!"-zóna a hajó és az állomásépület körül (Pripyat meg totál kihalt, így ott ilyesmi nem lehetséges. ) -> volt, hogy már az ajtóban rámrontott 3 zombi sörétessel és a sarkon álló őr még csak oda se nézett - persze, én nem tudtam használni a fegyverem; vagy amikor a vadállatok/mutánsok egymást kerülgetik ebben a zónában a stalkerekkel és banditákkal egyetemben, teljesen nyugodtan, mintha a másik fél ott sem volna - rám persze egyből megindulnak az állatkák...
    Ott vmi történik közben - a gejzír felöli domboldal (tehát a másik oldal ) nyújt jó és "távoli" rálátást a hajóra...
  • Archicad
    #4604
    Nem tudom mi történhetett, mert ha közelebb mentem, hogy megnézzem mi történik, egyből olyan össztűz fogadott mint augusztus 20-án a tűzijátékon.
  • Kotomicuki
    #4603
    Meg is lepődtem, hogy Yanovnál bezzeg fél órát kellett kergetőzni vele...
  • koschwarz
    #4602
    be kellene már fejeznem a clearsky-t, hogy ennek is nekikezdhessek...de állandóan csak a mellékküldetéseket vállalom el, meg itt van a bc2 is
  • Kotomicuki
    #4601
    A "rendőrfőnőköt" (Szakáll haverját) többször is sikerült eltalálnom sörétessel a vérszopó-fészek felderítésekor, de mindig csak szólt, hogy óvatosabban lövöldözzek és nem húzott rám miatta egyből egy-egy sorozatot...
    A többi stalker meg nagyon ritkán sérelmezi - ha egyáltalán szól is érte - , ha a harc forgatagában el-el találja 1-1 félrement lövésem/sorozatom/miegymás...
    Biztos, hogy érdekes dolog történik ott a hajónál!
    (Amikor egy "próba" alkalmával azzal szórakoztam, hogy a még hajón lévő ki-be utazókra lövöldöztem a domboldalról - közben biztos, hogy többször is eltaláltam a hajót - , akkor utánna minden gond nélkül bengedtek az őrök - mondjuk még nem voltam senki barátja sem (a kezdeteknél a gejzírnél lévő 2 stalkert leszámítva).)
  • mcmoha
    #4600
    Ne bizd el magad, a sztori szerint az a kimera sebesult azert olyan konnyu leloni.;)
  • mcmoha
    #4599
    Azt hiszem csak a visszatoltes segit.
  • Archicad
    #4598
    Nem lőttem rá vagy legalábbis nem emlékszem. Lehet, hogy egy kósza golyó eltalálhatta a hajót, mert valami állat nekem ugrott amikor mentem vissza. Ez lehetett a baj?!
    Ezek után már nem tudom vissza szerezni a "barátságukat" ?
    Pedig már zöldek voltak.
    Egy régebbi mentést kell visszatöltenem, ha azt akarom hogy mindenki zöld legyen?
  • Kotomicuki
    #4597
    A játék első felében az 5,45mm dominál, majd a 2. veszi át a helyét az 5,56mm...
    A végére >5k orosz és >2k NATO lőszerem(normál) volt Yanovban, amit akár el is adhattam volna.
    Nekem a 12-es sörétes lőszerrel vol néha olyan problémám (a játék elején főként), hogy nem "tudta" olyan ütemben "adni" a játék, mint amilyenben én felhasználtam őket... (Legnehezebb fokozaton, Zlatonban, a "tető" résén át, 2 (fej)lövésből megvolt vele a Kiméra - SPAS-12-vel...)
  • mcmoha
    #4596
    Lehet, hogy mutansokra vagy zombikra lovoldozve veletlenul ralottel a hajora?
  • Archicad
    #4595
    Újra kezdtem a játékot, és érdekes dologba futottam.
    Még az első pályán a kimérás küldetés után mentem volna vissza a hajóra, mikor beleszóltak a rádióba, hogy "támadás alatt van a hajó és nem lehet felmenni". Nem tudtam ilyenkor mi van és mikor a közelebb értem az addig zöld színű haverok tűzet nyitottak rám. Vissza nem lőttem, csak elszaladtam.
    Vártam egy kicsit, mikor bemondta a rádió hogy újra szabad a bejárás a hajóba, már a zöld színű stalkerek visszaváltoztak semleges sárgára.
    Ilyenkor mi van?! Azt hitték én akarom őket megtámadni és már nem a barátaim?!
  • n003
    #4594
    nekem összesen van 200 nato lőszerem úgyhogy spóra van :) oroszból meg egy raklappal .. bár ki kéne próbálni hogy ha nato fegyverrel lődözök akkor vajh igazodik e a játék ahoz és abból ad több lőszert az ellenfeleknek hogy onnan kapjak utánpótlást?? amúgy jó ez a storm főleg hogy van gránátvetője is ;)
  • #4593
    Prrrr
  • Yan
    #4592
    sajnos nekem is ezt adja :(
    g36-al sebészi pontossággal lehet haladni :DD

    @Mulli86
    jééé, tényleg nincs már ott. pedig a spoilerek közt volt.
    naa, akkor nem mondom el ;))
  • fery02
    #4591
    Amúgy én valahol sniper puska téren a Vintorez-re simán tekintek rohamfegyverként is. Mert pl sorozatban lő, nagyot sebezve, halkan (attól még nem tudom, lehet nem hangtompítóként hallják az ellenségek), meg a nagy zoom-os távcső sem akkora hátrány, mert pl ebbe a játékban csípőből is viszonylag (mélyguggolásban) pontosan lehet lőni nagyobb távolságba.

    Eddigi részekben is nagyon szerettem azt a fegyvert, itt még nem koncentráltam rá igazán első végigjátszásnál, de ha Nimbo ezt adja első sniper puskaként, akkor lehet kipróbálom, hogy csak ezt hordom magamnál (persze egy shotgun társaságában), amíg meg nem lesz Lövész SIG-je. :)
    Remélem lesz a Vintorez-hez Bagolynál kellő mennyiségű lőszer, mert úgy emlékeztem eleinte nagyon nem találni hozzá lőszert.
  • fery02
    #4590
    Szerintem túlzottan is faszák az árnyékok. Nem hiszem, hogy egy több 10 méterre lévő fa ilyen, leveleket kivehető részletességű árnyékot vet bármire is, de ezt már anno Clear Sky-ba is megtapasztaltam. Érdekes dolog ez, bár látványos. :)

    A SoC-hoz készült Complete 2009 mod-ban úgy tűnik, hogy megoldották ezt a dolgot, mert pl a fák ott már tompább árnyékot vetnek, míg a lámpán pl éleseket, ahogy kell.

    Mindene esetre az atmoszféra olyanra sikerült (megint), hogy pl Pripyat-ot azzal kezdtem, hogy szépen elkezdtem bejárni a város minden centijét, lentről felfelél haladva. :D
    Fel is fedeztem közben sok rejtekhelyet is, itt-ott megállított a látvány, nézelődtem.
    SZóval nekem az egész játék első nagyon nem csupán 8 órányi játék időt jelentett, hanem jóval többet.

    Már azóta is bánom, hogy Steam-en vettem meg 2000-ért, mert ezt dobozosba kellett volna több, mint duplájáért, mert annyira jó. Csak már 2x megvenni ugyanazt, azé érdekesnek tűnne. :/
  • fery02
    #4589
    Későbbi hozzászólásokat is olvasva közben már értem, hogy akkor miért nem találkoztam Morgan-nel. Illetve találkoztam, a fegyver célkeresztjén keresztül. :D
    Mert arra emlékszem, hogy a banditák között volt valami exo ruhás is, de neveket akkor még nem nagyon néztem a játékban. Meg akkor PDA-t is felvettem biztos, amit aztán el is adtam nem tudván még akkor, hogy a későbbiekben még kellhet az nekem. Csak a pénz hajtott. :D

    Az a SIG akkor majd különöskép érdekel majd még, mert én kajak otthagytam, mert aszittem az akkori fegyverme jobb nála. :D

    Igen, a hajónál tapasztaltam, hogy vannak harcok. Volt, hogy csak futkorásztam és azt vettem észre, hogy valaki hátbalő, de a velem szembelévőket akarta lőni, így kialakítva fasza kis harcot, amit utána alaposan megbújva egy bokorban hallgattam végig, majd mikor csend lett, kiszambáztam a terepre begyűjtve a cuccokat. :D
  • bgabor
    #4588
    Nem, nincs sorrend, totál véletlenszerű hogy éppen mit ad be.
    Nekem hozott már elsőre Carabinert meg FN2000-et is.