7720
  • vasziszdasz
    #4667
    Ha a hajó (Skadovsk) közelében támadsz le vkit (mutánsok nem számítanak), akkor bezárják a bázist egy időre (kb. 20 perc), meg pár arc morcos lesz. Érdemes őket lekaszálni és kifosztani ha már egyszer úgyis pirosak. A fontos embereket úgyse lehet lelőni (ellentétben a korábbi epizódokkal, ahol simán kinyírták a banditák az agropromi árust, aztán baszhattad).

    Érdekes mód nemcsak a hajó közelében, hanem néha a térkép szélén lelőtt emberekért is ugyanúgy jön a "megtámadták a bázist" üzenet. Mintha vmi VIP őrjárat lenne, akik szintén a hajó tartozékai.

    Érdemes úgy időzíteni hogy 8-ig alszol, lehetőleg ne 7-től, hanem vmi komolyabbat hogy legyen közben emission, 8-kor kirajzik mindenki, lekaszálod az embereket, majd amíg morcoskodnak, addig bekukkantasz artikért az anomáliákba. Mire visszaérsz okés minden, és van egy csomó eladható cuccod + artid. Én már 600k-nál járok, és még csak Zatonban vagyok, minimális mennyiségű küldetést letudva. Bubblet keresek, de az istennek nem akarja beadni, közben goldfishből meg graviból hegyekben áll a készlet. Az előző játékban meg fordítva volt, úgy látszik a bubble és goldfish egymást kizáró arti. Igaz, már a CS-ben is így volt.
  • vasziszdasz
    #4666
    Olvastam vmi netes leírásban hogy wealthy client achievementtel Owl is árul Veles detektorokat (ritkán, de felbukkanhat). Namost már 20 (játékbeli) napja figyelem a készletét, sosincs neki ilyen, pedig az achievement megvan, 600k pénz zsebben, oszt lófasz. Ez kamu infó, vagy csak vmelyik korai ruszki verzióban lehetett így?
  • bgabor
    #4665
    Akkor figyelj:
    Elmész a Jupiter pályarész jobb alsó sarkába, ahol van egy híd, ami egy ilyen beton szennvízesárkon megy keresztül, a betonkád amonália mellett.
    Ez a térkép leg jobbszélső pontján van, a Jupiter gyár falain kívül.
    Ott ahol ez a betonárok kimegy a térképről, áll néhány garázs. Oda kéne benézned a garázsok mögé, ha tuti fegyvert akarsz.
  • Kotomicuki
    #4664
    Akkor viszel egy tucat gránátot, majd a fedezékből kihajolva lesznájperkeded az AK-val...
    Ha gond van, akkor visszafutsz az ajtó mögé, vagy a mozdony másik oldalára és kikúrálod magad (a fölös cuccot a bejáratnál rakd le, ha volna ilyesmi nálad, hogy ne lassítson le és fárasszon ki a "túlsúly").
    Ha nem érzed még ehhez elég jónak a felszerelésedet, akkor fordulj pár kört a Parkoló meg a Cementgyár között (meg a Hamukupacnál is szokott lenni 2-3 zombi...) és be tudsz szerezni jobbat (akár az elejtettek közül is).
    Ha még nincs meg a 2 szerszámkészlet a szerelőnek, ill. a Cementgyárat még nem kutattad át alkatrészekért, akkor előbb ezeket csináld meg - ez a küldetés meg fog várni.
  • mcmoha
    #4663
    Vegyel be pszi blokkolot ahogy irtak, igyal egy "Colat", esetleg a kecsapbol is benyomhatsz egyet, aztan kessel mennyel ra. Ha a kozelebe jutsz nem tudja elvenni a fegyvered, ezert onnet a soretes is kituno fegyver. Ha elszalad maradj szorosan a nyomaban.
  • HunBalage
    #4662
    köszi a gyors válaszod
    de most csak ak-74m em van meg régebbi jó nagy puskám
  • mascarun
    #4661
    beveszel pár pszi blokkolót! Éjjellátóval jóljársz mert messzebre ellátsz mint zsebilámpával. Bemész rátartod a fegyvert és csak akkor lősz ha nincs fenn a pajzsa. Akkor is fejre! Ezt onnan látod hogy nem tartja a feje főlé a kezét és sebződik is! Fegyvernek ajánlom hozzá a H&KG36-osát(fas*ásabb lőszerrel) vagy a nagy tűzgyorsaságú sörétes puskát(asszem Striker)! Max 80 másodperc küzdelem lesz ha nem kell túl sokat szaladozni utánuk!
  • HunBalage
    #4660
    helló
    2.részben(jupiter) megint elakadtam
    van egy olyan mellékküldetés,hogy egy vasúti aluljáróba kell bemenni,és ki kell nyírni két mutáns valamit.
    Bár hogy próbálkoztam semmi,elvette a fegyvereimet,hozzám b*szott egy-két pár méretes csövet,vagy elveszi az összes energiámat hogy megmozdulni se tudjak..
    Ezt a valamit hogy kell kinyírni?Segítsetek létszíves!
  • n003
    #4659
    :))
  • Yan
    #4658
    az Yanovban lesz
  • Kotomicuki
    #4657
    Igen, a SoC-hoz képest egy kicsit rövid, de ha mind a 2(3) x 2(3) oldalt kipróbálod, akkor azért nem kevés játékidőt tölthetsz el a gép előtt.
    Vagy, ha úgy érzed, hogy (már) túl könnyű, akkor növeld a nehézségi fokozatot -> a legnehezebben a kiméra 1-1,5 harapással végez az őrnaggyal a 2. szintig húzott stalker-páncélban. :D

    #4656:
    Akkor azért még maradt legalább egy megoldatlan feladat... :)
  • clemi
    #4656
    Az Oázisban én nem is jártam...
  • clemi
    #4655
    Pripyat-ban tényleg ilyen kevés küldetés van? Egy hétig játszottam mire átmerészkedtem, és miután átértem 2 nap alatt eljutottam a helikopterek felszállásáig. Ha nem szállok fel maradok a játékban, de Pripyat-ban már nincs semmi feladat. Vagy csak én hagytam ki valamit?
  • Kotomicuki
    #4654
    Az biztos, hogy a könyvtáriban is lehet kárt okozni -> kissé megviselt formátuma lesz, még ha nem is tűnik úgy el, mint az óvodai.
    Ha csak vizsgálódtam, akkor Vánóék mindig "megzombultak"! (De mivel náluk is az volt a helyzet, mint Topolékkal az alagútban - ellenségnek jelölt, de nem zombi! - , ezért gondoltam, hogy lehet ott tenni vmit -> megrongálni az "adót", ami bejött nálam.
  • bgabor
    #4653
    Én úgy emlékszem, hogy a könyvtárban lévő antennát nem kell elpusztítani, csak megvizsgálni az "F" billentyűvel.
  • bgabor
    #4652
    Nem, az amiről te beszélsz, az óvodában van. Ő a könyvtárban lévő antennáról beszél.
  • clemi
    #4651
    Visszamentem, de sem egy rakat gránáttal, sem a gaussal nem tudtam kárt tenni az antennában.... eddig ... de majd szerzek valami ütősebbet. Mindenesetre köszi az eddigi segítségeket.
  • Yan
    #4650
    nekem ilyen gondom nem volt.
    benyitottam, és köszöntem a g36-al :))
  • Kotomicuki
    #4649
    Ránk nem hat - annyira - , de a kísérőinknek kevesebb a PSI-védelme...
    (Script! )
  • Kotomicuki
    #4648
    Elsőre elmenekültem a volt társaim elöl, mert követtek és arra gondoltam, hogy nagyobb távolságból majd "visszaváltoznak", de ez még az út túloldalán sem következett be - lelőni mégsem fogom őket... :(
    Második kisérletre körülnéztem, hogy mit is lehetne csinálni!
    Fel az ajtó melletti lépcsőn és ott vannak kis "ablakok", amiken keresztül azért be lehet vágni a gránátot, ha nem is elsőre, de egy kis gyakorlással biztos, hogy össze fog az jönni. :)
    (Közben az ajtó mellett megbúvó hadnagyot folyamatosan sorozták az ajtó túloldaláról a bent felébredt ellenfelek, de annak semmi baja sem eset ettől! )
    Alternatív megoldásként gránátvetőt, vagy RPG-t tudok javasolni eme célra.
  • fery02
    #4647
    Kemény lenne, ha ránk is hatna a cucc és hirtelen a gép irányítana minket.
    Aztán kiírná, hogy "game over, átálltál a sötét oldalra és ez már így lesz, míg meg nem halsz". :D
  • clemi
    #4646
    Próbáltam az ablakon gránátot bedobni, de egyszer sem sikerül :( A tákolmányról mindössze egy alkatrészt sikerült lelőnöm a sörétes puskával ... de visszamegyek, és megpróbálom ahogy írtad.
  • Archicad
    #4645
    Na végre, megvan Strelok csúzlija. Erre már lehetett távcsövet tenni, plusz gránátvetőt.
  • Kotomicuki
    #4644
    Ha Vánó az egyik kisérőd, akkor próbáld meg így befejezni azt küldetést:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A két kísérőd, akiket az ezredes küld, megállnak az utolsó ajtónál és azt várják, hogy benyiss! Bent vannak a Monolithosok, akik egyből támadnak, a tákolmányuk pedig "átprogramozza" a kísérőidet! Hogy ezt megakadályozd, 2 dolgot tehetsz:
    - Mielőtt bemész abba a helyiségbe, azelőtt felfutsz egy fél emeletet és gránátok behajigálásával előre elpusztítod a tákolmányt, majd csak ez után nyitsz be az ajtón.
    - Ha a társaid már ellenséggé váltak, mert nem pusztítottad el előre a tákolmányt, akkor azt semmisítsd meg előbb és ne lőjj a "volt" társaidra, mert ha már nincs tákolmány, akkor ők is "visszaváltoznak".
    Célszerűbb és könnyebb az első verziót kivitelezni. (Megfelelő mennyiségű gránátot akár az épületet védő Monolithosoktól is szerezhetsz, ha előbb érsz a hullájukhoz, mint a 2 kísérőd!)
  • bgabor
    #4643
    Ilyenkor az van, hogy Snag ellopta. Sokan azt hiszik, hogy ez egy bug, de valójában a Snag side-mission része.

    A jó hír, hogy visszaszerezheted a ládád tartalmát.
  • clemi
    #4642
    Na persze találtam egy másik idegölő gondot is! Visszamentem Jupiterbe, és eltűnt a szervó ruhám, és az otthagyott fegyverem a tárolóból. Most ilyenkor mi a fene van?
  • fery02
    #4641
    Ott nem is kell lennie olyannak. Az a nagy tákolmány a jelenség forrása, a történet szerint.
  • clemi
    #4640
    Körbejártam az épületet, és sehol semmi, semmilyen szörny, semmi élőlény, csak ez a két barom váltott pirosra.
  • fery02
    #4639
    Bocs, HL 2 az egy nagon nagy kivétel. Itt figyel Steam-en mindegyik része, csak S.T.A.L.K.E.R.-ek óta, hanyagolom őket picit. :)
  • fery02
    #4638
    Ha a Gauss-ra gondolsz (amit nem tudsz eldobni), akkor azt az egyik fegyver-páncél javító technikusnál.
  • clemi
    #4637
    Körülnézek, csak az a baj, hogy mikor kijövök abből a tákolt antennás helységből, a két társam már pirosra váltott, és lőnek rám...
  • w77d
    #4636
    elég feltűnő jelenség egy nagyfejű ember alkatú mutáns dög
  • clemi
    #4635
    Nem vettem észre, hogy lenne... Miről ismerem meg?
  • Archicad
    #4634
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fel kell robbantani az antennát. Alatta van valami helység ahová le kell menni.
  • w77d
    #4633
    nincs hipnotizáló mutáns a közelben?
  • clemi
    #4632
    Hali!

    Egy kis HELP kellene! A könyvtárban vagyok, (Pripyat pálya elején) és miután kinyitom az ajtót, ami mögött az a furcsa összetákolt antenna van, az addigi kísérőim ellenséggé válnak, pedig külön figyeltem (többszöri próba után), hogy még az irányukba se lőjek semmivel.
    Kénytelen vagyok lelőni őket, de nem kapok több feladatot, mindössze annyi az aktív küldetésem, hogy keressek egy technikust, aki megvizsgálja az ismeretlen fegyvert.
    Miért lesz ellenség az eddigi csapat?
    Merre keressek megfelelő technikust?
  • idos
    #4631
    Segitsetek legyszi!Az X8 laborhoz a piros kodkartyat merre talalom?
  • Herold
    #4630
    De ott viszont gondolkodni is kell.
  • n003
    #4629
    kösz akkor hagyom.. :(
  • w77d
    #4628
    igen, én is jártam így. A nem sérülékeny eszközöket könnyen ki lehet lőni ilyenkor a szar helyről, viszont a fegyvereket nem, mivel azonnal 100%-ot sérülnek...

    nálam olyan is volt, hogy nem tudtam sehogysem leszedni őket egy fáról. a fára fölmászási lehetőség nem volt persze, fél órát próbálkoztam...