7720
  • fery02
    #4707
    Ez az erdőgazdaságnál volt. Mikor a hajónál volt csata, ott nem találkoztam Morgan-nel.
  • Kotomicuki
    #4706
    Jaaa, hogy Pripyat...
    Akkor Yanovban nem nagyon szabad vele beszélni...
    (Én elkapkodtam és pontot tettem a történet végére Yanovban, tehát futhatok vele még egy kört...)
  • Kotomicuki
    #4705
    Kieg:
    Érdekes módon baráti viszonyban maradtam a Stalkerekkel, azután is , hogy Morgant megvédve 6 cimbit lelőttem - igaz, akkor a hajónál alul maradtak és én sem figyelmeztettem őket -> a stalkerek barátja kitűzőmnek annyi.
  • Kotomicuki
    #4704
    Azt a küldetést befejezed annál a hajónál, azután menned kéne Szultánhoz, vagy Szakállhoz, jelenteni, hogy mi is történt ott...
    De ne hozzájuk menj, hanem az emeletre Bagolyhoz! :)
    Ő egyből ezzel a küldetéssel nyit, mással nem is nagyon akarna foglalkozni.
    Bevéded Morgant (6k loot begyűjt!), majd azután szambázol oda a két, fent említett egyikéhez, hogy begyűjtsd a hajóért a köszönetet - vagy a nagy semmit.
    (Én stalkerbarát óhajtok maradni, így Szakállal dumálok Szultán és a hajón való lövöldözés után is, ergo Morgannal már nem szoktam összefutni Yanovban...)

    Yanovban 3, kisebb eksön lesz még Morgan jóvoltából. Az utolsóban személyesen is részt vesz...
    (A Szolgálat raktárát mindenképpen mi fogjuk kiüríteni, akárhogy is csavarjuk a történetet - kár, hogy a Duty-páncél itt semmit sem ér!)

    Egzotikus cuccok Nimble-nél tanyáznak a gém elején. Vele mindössze annyi a baj, hogy 5-10k-val drágábban hozza őket, mint ahogy a "boltban" majd megszerezheted azokat a kellő időben -> SEVA +5k.
  • fery02
    #4703
    Én G36-ot első végigjátszásnál ott szereztem, amikor a Jupiter gyárnál felvettem egy irodában dokumentumokat az emeleten. Azután kimenve a folyosóra látom, hogy két oldalról jönnek csúnya bácsik és az egyiknek olyanja volt.

    Ja, az irodában volt egy dobtáras shotgun is.
  • fery02
    #4702
    És Owl mikor adná? Mert én épp 20 percel előtte nyomtam le azt a részt, mielőtt olvastam itt róla az infókat, a banditák oldalán, mert Sultan említette, hogy van egy ilyen feladat.
    Vagy utána egyből menni kellett volna Owl-hoz szólni, hogy mi az ábra?

    Jól emlékszem amúgy, hogy ha életben marad, akkor még Pripyat-ban részt vehetünk vele egy izgalmasabb akcióban?
  • fery02
    #4701
    Köszi, akkor azzal tényleg nem kell foglalkozni.
  • Yan
    #4700
    annyira nekem nem kell, az első fejesnél úgysem tudják honnan lőttem :)
    viszont nincs is más választásom, mert elfelejtettem hol lehet g36-ot szerezni, pedig az régen elég hamar megvolt.
  • Kotomicuki
    #4699
    Owl adja. Sultan a saját emberének kísérésével bíz meg, az meg nem Morgan, hanem a vele tárgyaló bandita.
    A védésénél - szerintem - a mozgás és annak gyorsasága a lényeg, hogy a 2 tűz közül kiverekedjük magunkat. Morgan mozgásával, ha vele együtt - de inkább előtte "tisztítva" az utat - teszed azt - a leírt irányba - , akkor pár másodperc alatt biztonságos helyre menekülhet - ha megáll harcolni, akkor vége - , a másik két társa pedig feltartja addig a banditák zömét - igaz, menekülve - , ameddig a résen át vissza nem fordulsz rájuk.
    Legnehezebb fokozaton 3-4 találattól hanyatt vágod magad - 2. szintig fejlesztett stalker-páncélban, ilyen közelről nem hibáznak az ellenfelek (sem) - , nincs idő egy irányba beállni, mert akkor - előbb-utóbb - körbe fognak venni! Ha nem nyitsz utat, mind a 4-en ott maradtok!
    A lényeg a gyors mozgáson és azon az első 3-4 pontos, rövid sorozaton kell, hogy legyen. A bandita-stalker párharc rád irányuló össztűzzé alakul át, ha álló/könnyű célpontot mutatsz nekik.
    Mozgással 15-20 másodperc volt az egész akció!
  • vasziszdasz
    #4698
    "It affects how much sway your gun has when you strafe or lean while using the iron sights."

    Magyarul fika, kb. annyit ér mint AD&D-ben a Charisma.
  • vasziszdasz
    #4697
    Jó lenne - ha mehetne rá hangtompító.

    Teszteltem a Storm 5x45-öt, egész frankó (leszámítva a TRS-t verő amortizációt), aztán majd hanyatdobtam magam mikor megláttam a lőtávját. Alig több mint a shotgunnak. Pedig a skuló látszólag nem pottyan le a földre, csak nem ér el odáig. Hát így elég tré, marad az IL86.
  • vasziszdasz
    #4696
    Morgant bevédeni akkor lehet ha Owltól (vagy Sultantól) kapod a küldetést, különben kinyírni kell. Én stalker ruhában + IL86 + shotgun mentem be rendet rakni (master fokozaton), bőven elég az is. Persze nem cowboykodni kell, hanem fedezékből lőni, leginkább fejre.
  • fery02
    #4695
    Fegyverek fejlesztésénél mit kell érteni "Kezelhetőség" alatt?
  • Kotomicuki
    #4694
    No, de ahogy előadja! :D
    Nem mondom, hogy rossz, de azért én jobbat vártam volna - főleg Tőle - , amikor olyanom már van! :D
  • Kotomicuki
    #4693
    Kieg:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sokadszorra azért már nem is olyan kemény dolog megvédeni Őkereskedőségét a harcban:
    Hátra arc (1 stalker), majd el balra (1 stalker) és jobbra fordulva ki az ajtón (1-2 stalker) és vissza a résen a csarnok főbejáratához (zömében bandita-maradékok) (idáig Morgan is velünk tart ált.)! Ezután - ha még van élet odabent, akkor egy nagy jobbkanyarral vissza a friss levegőre, oda, ahol először kibukkantunk az épületből - esetleg egy balra kitérő a főbejáraton keresztül és vissza...
  • Yan
    #4692
    jó is az pedig :)
    majdnem a végéig vittem vele
  • Kotomicuki
    #4691
    Ez is megvolt! Tényleg érdekes történet! :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Majdnem lefordultam a monitor elöl a röhögéstől, amikor teljesen hülyének nézve engem, először próbált megvesztegetni Morgan, és a bizonyítékért cserébe adott egyet a csak a kiemelten megbecsült Szolgálatosok által hordható fegyveréből - csorgott már a nyálam, de nagyon, hogy végre, nem lesz ellenfelem a zónában... - és kezembe nyomta az
    ...
    Abakant!


    De ezért nem fogok a Stalker-tesóimnak hátat fordítani és lelőni közülük 6-ot, amikor Morgannak mindenképpen meg kell halnia!
  • Kotomicuki
    #4690
    Javítás: nem fűrésztelep, hanem Erdőgazdaság, sorry!

    A barlang valóban ott van a leégett falutól ÉK-re, ahol az út kanyarodik...
  • Kotomicuki
    #4689
    Na, megvan, hogy hogyan is kéne ezzel a Morgan kölökkel felvenni a kapcsolatot és "megvédeni" őt:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tehát az egész akkor kezdődik, amikor Szultán emberei le akarják rohanni Szakáll embereit...
    Ugyan dönthetünk, hogy ki mellé állunk abban a harcban, de a végén, amikor jelenteni kéne a megbízónknak a sikert, akkor (a velük való csevej előtt) kell Bagollyal beszélni és ő kér meg rá, hogy az egyik kereskedő-cimbijét védjük meg az esetleges atrocitásoktól a Fűrésztelepen...
    (ha a megbízónkkal - és nem Bagollyal - csevegünk, akkor az az ő oldalán dob be ebbe a csetepatéba, így Morgan mindenképpen ellenséggé fog válni már az elején...(#4585))
    Lehetőleg Nimble-től vegyünk egy jobbfajta páncélt előtte, amit Kardán pofozzon is ki, mert egyszerre 2 oldalról fogjuk kapni az áldást, többszörös túlerő ellenében - Morgan-koma meg mindig a tömegbe veti magát és hihetetlenül könnyen feldobja a vegyvédelmi bakancsát (bezzeg, ha nekünk kell őt levadászni...)!
    Fegyvernek lehetőleg a minél nagyobb tárkapacitásúakat vigyünk magunkkal (exo és géppuska + gránátvető kombóval mon'juk még nem próbáltam...): pl. Striker + Lövész-SIG már megfelelő választás - ezen helyzetben a gránátokra nem volt időm - gyógyító, vagy vérzéscsillapító arti használata sem rossz ötlet!
    Ha nem védjük, szó szerint a testünkkel ezt a lükét, akkor hamar sikertelen feladat lesz ebből...


    ui: Mcmoha-t mégiscsak foglaljuk aranyba! ;) :D
    ui2: A GYIK-ot lehetne bővíteni az utóbb tárgyalt témákkal?
  • vasziszdasz
    #4688
    Pedig ott van az a controller barlangjában (ahol a hulla hever a matracon) a polcon. A bejárat meg a burning villagetől keletre, ha a térképen nézed, egy 3 ágú shuriken alakzat.
  • sevendoor
    #4687
    Máshol nincs abból a zombiporos cuccból? A vámpiroknál lévő 2t megtaláltam, de a controlleles alagútban lévőt az istennek sem találom.
  • vasziszdasz
    #4686
    Meg a seasoned stalker achievementet se hajlandó beadni, pedig voltam mindegyikben. Igaz, nem mindenhol találtam artit (Svaroggal nem csoda), lehet az kell hozzá?
  • vasziszdasz
    #4685
    Én lófaszt se látok rajta, nagy néha valami zöld pöttyöt, de legtöbbször előbb lépek az artira mint mutatná. Be kell szereznem egy Velest is mellé, ez csak az anomáliák mutatására jó, másra nem.
  • fery02
    #4684
    Svarog az egyik leghasznosabb cucc a játék történelmében (legalábbis számomra). :)
    Gyakorlatilag onnantól akár el is dobhatjuk a csavaros tarisznyánkat, mert nem kell csavarok dobálgatásával szarakodni.

    Úgy cikázgatok az anomáliák között, hogy sokszor csak az élvezet kedvéért is bele szoktam menni közéjük, ha van artifact, ha nem. :D

    Nekem tökéletesen láthatóak az artifact-ok is a kijelzőn.
  • n003
    #4683
    a svaroggal az a baj hogy nagyobb területet mutat mint a veles így kisebb lett az artifact-t jelölő pötty de azért lehet azt látni csak ki fog esni a szemünk ;) .. viszont nem fogsz belegyalogolni az anomáliákba :)
  • vasziszdasz
    #4682
    Ez a Svarog nekem nagy csalódás, Velessel sokkal több artifactot megtalálok, mi ebben a táp? Oké hogy kijelzi az anomáliákat, viszont az artifactokat meg nem (néha háttérszínnel elbújtatja az anomália rajz alá), csak akkor veszem észre az artit ha már ráléptem. Ez így elég suxx, sokkal többet vártam ettől.
  • Kotomicuki
    #4681
    #4644
    #4648
  • HunBalage
    #4680
    hali
    ismételtem elakadtam
    Át értem pripyatba és van az a küldetés,amikor két másik katonával kell elmenni a Monolith-osokhoz,azt a házat kitakarítani.
    Amikor kijövünk,indulunk vissza,akkor pirossá válnak,ez ellen mit lehet tenni?
    Most azzal próbálkoztam,hogy lemaradok,de most nincs küldetésem...
  • Herold
    #4679
    Szerintem akkor hagyd is abba azonnal.
  • Kotomicuki
    #4678
    Bizonyos számú küldetést teljesíteni kell, avagy előrehaladni a történetben, hogy Veles detektorok legyenek az árus(ok)nál és a hulláknál, mint ahogy SEVA-t sem árulnak a játék elején.
  • vasziszdasz
    #4677
    Csak névleg (leírás szerint 5x), de nem a valóságban! Az IL86 szkópja jobban nagyít (kb. mint a Vintar), a PSO-1 meg szinte semmit, ahogy a rohampuskáknál megszokott. Érdemes kipróbálni, lesz meglepetés. :)

    Hávájért is át kell menni Yanovba, én még azelőtt akartam volna Swarogot. Mostmár mindegy, átmentem, egyet találtam vmi zombinál rögtön a pályaudvaron, egyet meg Kopachiban a markolóban (1 meg már volt a Detektívért).
  • bgabor
    #4676
    Az AK távcsöve(PSO-1) is 4X nagyítású! Lehet szereni hozzá külön 1.6X nagyításút, annak a neve PSU-1.

    Mellesleg igen, árulnak Veles detektort a Wealthy Client achievement után, csak éppen nem Owl hanem Hawaiian, a Yanovi árus.
  • tKool
    #4675
    Ja, hogy be is lehet menni a hajóba? xD
    Én tökre azt hittem, hogy fent a fedélzeten vannak az emberek. LoL

    És danke schön a segítséget srácok!
  • vasziszdasz
    #4674
    Mielőtt bemész a hajóba, célszerű felkeresni az égő falutól keletre levő barlangot, a controller mellett (az alap AK-val lesorozható) találsz fekete gyógyszert, ami megvéd 1 kitöréstől. 2 másikat találsz a mocsár anomália déli részén levő alagút végén (bloodsucker lair alatt). Ezzel a 3-mal ha túlélsz 3 kitörést, utána immunis leszel rájuk, feltéve ha maxon van az életerőd (ami nem bonyolult, max bevágsz 1 elsősegélyt előtte). Így érdemes indítani. :)
  • mcmoha
    #4673
    Be is mentel a hajoba? (Ajtonyitas "F" bill.)
  • tKool
    #4672
    Üdv!

    Most kezdtem a játékot, és mindjárt az elején el kell menni a hajóhoz, ahol van egy tábor. Odamentem, viszont ott senki sincs, de a térkép jelzi az emberek számát és típusát, de nálam láthatatlanok. Ez egy szellemhajó? :D Vagy egy bug? Vagy mi?
  • vasziszdasz
    #4671
    Annak RPG kell, állítólag 1-től fekszik.
  • vasziszdasz
    #4670
    Skulók ilyen arányban esnek:



    És ehhez még hozzá lehet számolni vagy 2000 AK skulót, amit már elhasználtam. Mindehhez tartozik majdnem 1000 legyilkolt stalker, tehát ennyiből jött össze ennyi Ez fejenként 2 db NATO skuló. :D Még azt se hozza vissza amivel lelövöm őket.
  • vasziszdasz
    #4669
    Sztem hanyagold a Vintorezt. A Nimble féle verzió (Tide) mondjuk nagyobbat sebez, és pontosabb is, de még így is csak 3. a Gauss és a Lynx után. Én inkább a Lynxre szavazok. 6x szkóp (a Vintarnak asszem 4x csak, max 5x), egyenesebb lővonal (a 9x39 skuló hamar lekonyul, állandóan fölé kell lőni), nagyobb sebzés (65% helyett 100% (a Gauss 200%)), nagyobb pontosság. Igaz, hangtompítója nincs. Arra talán az SVU lenne jó, csak ahhoz meg 3. szintű tuning kéne, ami Pripjaty előtt felejtős, akkor meg már minek.

    Sztem a játék elején sniperkedni a legjobb az IL86. Nem túl pontos, viszont AK skulót mindenkinél találsz, lehetetlen kifogyni belőle (valamint 4x szkópja van, az AK-nak csak 1.6x), ellenben 9x39-et csak Owl árul, jó drágán, és sehol nem esik. Sniper skuló se, de az takarékosabb, 1 lövés = 1 halál.
  • vasziszdasz
    #4668
    Nézzél használtat a PH-n, án is ott vettem Dio1-et!