7720
  • HunBalage
    #4747
  • HunBalage
    #4746
    Ez a video nagyon sokat segített köszönöm szépen

    Van egy küldetés ahol,pripyatba egy sok emeletes épületbe kell menni,az X8as kártya vagy mi miatt,alul a kép,fel kell menni vmerre a generátorhoz,meg le kell menni a dokumentumokért...
    Merre kell menni?mer arra nem sikerült rá jönnöm[#nemtudom]
    Grafikailag szép nem?[#nevetes1]
    IMG]http://imagerz.com/QEMVWEtvAwJWX10eEwVR[/IMG]
  • n003
    #4745
    kivagyok én hogy megmondjam eztet neked? :D
  • bgabor
    #4744
    Ti milyen cracket használtok az angol verzióhoz a másolásvédelmi gyíkságok(üres Skadovsk, nem nyíló ajtók) kikerülésére?
  • Yan
    #4743
    már hová nőjek? :DD
  • Yan
    #4742
    pedig az alap feladat az hogy iccaka várd meg a stalkereket, mert velük mécc kocsmázni a banditákhoz ;)
  • Kotomicuki
    #4741
    Köszönöm, Mester!
  • mcmoha
    #4740
  • bgabor
    #4739
    Így van, és ne feledkezzünk meg a gránátvetőkről sem. Szolgálattal barátkozva GP-25, Szabadsággal M203 lesz hawaiinál, meg annyi gránát, hogy bátran lövöldözhetünk velük, nem kell spórolni velük mint a régi stalkerekben.
  • Kotomicuki
    #4738
    A szerszámok megtalálásának pontos menetét a YouTube-on megnézheted:
    All tools (STALKER Call of Pripyat) - címke alatt pl.




    (Ilyet még nem csináltam, előre is bocsi, ha nem jön össze, de akkor keress rá a címke alapján...)
  • Kotomicuki
    #4737
    Nekem sikerült az ott talált készlettel kicsinálni a tákolmányt és Vánóék nem "zombultak" meg. (Esetleg egy tár a Striker-ből az adóba, vagy hasonló, ha benyitsz és a Monolithosok már fekszenek. Mást nem tudok javasolni...)
    A szerszámokra - idáig - mindig könnyedén rábukkantam, annyira azért nincsenek elrejtve -> nem kell úgy rohanni.

    Más:
    Az 5. végigjátszásban a 11. napon, egy bandita hullájától Zlatonban, visszakerült hozzám a Gejzírnél, még az első percekben Petruhától elvett, majd tuningolt és a 2. napon, egy találkozás alkalmával neki visszaadott HK MP5-söm! (Az MP5 ugyan jobb (lenne), mint a rövid AK-74U, de lőszer, az nincs hozzá -> a lopakodás mívelői veszik talán hasznát, ha már gyűjtöttek/vettek hozzá elegendő muníciót! :( )

    Egyéb érdekesség:
    Próbálgattam, hogy hogyan változik a megítélésem, ha Yanovban beállok a 2 frakció valamelyikéhez (A "Diplomata" kitűzőm megvan -> Hawaii és Nitró is a "barátaim" voltak a csatlakozás előtt és maradtak azután is, bárhova álltam! Mivel nem ölök nyílt színen öntudatánál lévő és minimum semleges humanoidot, meg ha van nálam, akkor mindenkinek adok elsősegélycsomagot, ezért mindenki semleges maradt - kivéve a Stalkereket, mert "A Stalkerek barátja" és "Az igazi haver" kitűző már megvolt eddigre, így ők végig a barátaim voltak! A Pripyatban megkapható "Kutató" archi. után is semlegesek maradtak a banditák és sohasem támadtak meg! A "Tehetős Ügyfél" is aktív volt eddigre.):

    - A Szolgálathoz csatlakozva Hawaii ugyan barát maradt, de a Seva 27,5k-ba került már nála az addigi 22,5k helyett - a többi termék ára is hasonlóan emelkedett nála, de nem vészes mértékben. A piros, Abakan-ra és AS VAL-ra való, lényegében a távcsövünkben is már meglévő "élőlény-felfedező" funkciót hasznosnak ítéltem meg -> a bozót takarása mögül és teljes sötétségben is megmutatja, hogy "ki" és hol is van abban az irányban. Az árukínálatában a géppuska, a nehéz 9mm-es lőszert tüzelő Orosz fegyverek és az ezekhez való lőszerek jelentek meg.
    A Duty-páncélok a 2. szintig csak és kizárólag harcra jók, anomáliákban kutatni és cipekedni nem (arti helyeik nincsenek - kellő számban legalábbis).
    Nitró árain nem vettem észre változást...

    A Szabadsághoz csatlakozva Hawaii a SEVA-ért már csak 20k-t kér (Bagoly 22,5k-t, Nimble a szokásos 30k-ért hozza)...
    A változó nagyítású SUSAT nem hatott meg (Ahogy a "normál" 1,6x-os optikákat is fölöslegesnek érzem, mert annyit nagyít a sima jobb-klikk is!), ellenben a nagy kontrasztú ment fel egyből a Striker-re, pöpec! (Bagoly szállítja továbbra is mindkét "oldal" éjjellátó-, "normál" és kisnagyítású optikáit!)
    A szabadság ad mindkét ruhájából: a "kisebb" a játék elején még elmenne, ha az esőkabátban indulnánk, ellenben a "nagyobb" golyó- és ütésállóságban jobb a Stalker-ruhánál, a többi tulajdonsága kb. ua -> ezek már jobban használhatóak a Zónában, mint a "csak" a harcra tervezett Szolgálatos párjaik.
    Az SVD és SVU mellett a NATO-fegyverek jelennek meg és a hozzájuk való lőszerek -> a géppuska szerelmesei a Duty-t, a szájperek pedig a Freedoom-ot válasszák (Bagoly "mindenkinek" szállít lőszert!).
    Nitró nem emelt érezhetően az árain, de helyette még ott van Novikov, igaz kicsit távolabb - viszont Jar Bácsi így barát maradt.

    Összességében talán a Szabadsághoz éri meg "jobban" a csatlakozás - pláne akkor, ha az evakuálás után is kalandozunk még a Zónában...
    Ha "semlegesek" maradunk, akkor sem veszítünk sokat, legfeljebb Bagolyhoz járunk bevásárolni.
  • HunBalage
    #4736
    #4644-et olvasva elgondolkodtam..
    mennyi gránát lenne jó?mer 10nem volt elég...

    meg,míg el nem felejtem,felül van a GYIK amit el is olvastam meg néztem meg minden,DE,van egy térkép ahol rajt az összes szerszám,ami jó ha fegyvert akarsz tuningolni,megnéztem a képeket,elmentem prypiat-i két helyre,de semmit nem találtam,az írja hogy a bolt alagsorában,oda hogy tok eljutni?mer végig néztem semmi
    megköszönném ha tudnátok segíteni
  • bgabor
    #4735
    Én bementem Mityajhoz, aztán feltuningolt Desert Eagle-el elkezdtem fejbelövöldözgetni a banditákat. :D

    A maradék meg kapott a SIG-ből meg az M203-asból.
  • mcmoha
    #4734
    Elfogad artifactot is. Keseles utan azt vissza lehet venni.
  • mascarun
    #4733
    Én legutóbb úgy oldottam meg a Mityáj válságot hogy bementem kifizettem, kifelé jövet még megvámolt valami figura azt is kifizettem hogy épségben kijussunk! Mondtam Mityájnak hogy menjen vissza az állomásra aztán majd ott beszélünk! Én meg visszamentem és amikor senki nem figyelt, a kifelé vámolós arcot hátulról megkéseltem majd gond nélkül távoztam!

    Bár a pénzt nem bírtam visszaszerezni!
  • n003
    #4732
    war never changes :)
  • #4731
    Ennyi:D:D
  • Herold
    #4730
    Jah, valami battlefiled vagy hogyishívják.
  • #4729
    Am meg ha tisztességesen mindkettő normálisan lehúzna annyival amennyivel illik és nem kamatoznának meg szopatnának pluszba akkor én se mentem volna vissza legyakni őket. De mivel buzik voltak lássák a kárukat. A lelki ismeretem tiszta!:D
  • wesker24
    #4728
    Hogy milyen ! Jó munkás ember !
  • n003
    #4727
    széép ezeket az erőszakos megoldásokat biztos abban a sok eszetlen lövöldözős játékban tanultátok el .. hát mien ember lesz így belőletek ha felnőtök :D
  • fery02
    #4726
    De Mityajnál mekkopasztanak nullára. :P
    Csávónknál meg mindig nála van az összes pénze.
  • #4725
    Én mindig békeésen kifizetem a pénzt, amugy is van dögivel. Aztán visszatérek és booom Headshoot:D
  • fery02
    #4724
    :D
  • Yan
    #4723
    miért? lehet úgyis?
    ;)
    /már a kanyarból dobom a gránátot/
  • fery02
    #4722
    Van tippem, hogy te Mityaj és Vénó ügyét se békés úton oldod meg. :)
  • Yan
    #4721
    az úgy túl békés :)
    marad a jupitergyár ;)
  • vasziszdasz
    #4720
    Nimbletől kell rendelni assault weapont. Vagy előtte mentesz és reload ha nem azt hozza, vagy megveszed mind a 3-at, és közte lesz.
  • Yan
    #4719
    szüksége lenne arra a fájlra, de nem tudja megnyitni.
    nézd meg, van-e
  • fery02
    #4718
    Érdekes. :)
  • kosztin18
    #4717
    Hello! kén egy kis segítség felraktam a játékot és amikor indítanám ezt írja ki : Cannot open file ''fsgame.ltx".Check your working folder !! mit kell csinálni ilyenkor vmi patch segít e rajta?
  • Kotomicuki
    #4716
    Nem, szerintem nem! :)
    Nekem egyszer jött egy "felmentő" rablóbanda, a 3 hamiskás stalker meg megindult feléjük, nyugati irányba. Mindezt a parancsnoki hídról figyeltem (ott nincs sugárzás), és amikor eltávolodtak a NY-DNY-i domboldal felé, akkor leléceltem és leadtam Szakállnak az artit.
    Amikor később visszatértem, akkor még mindig ott álltak rám várva.
    Ha odamentem a "főnökhöz" és azt mondtam, hogy "Itt van, vigyed!", akkor elszelelt a semmivel a kölök, ha azt mondtam, hogy nem adom, akkor "rendesen" rajtam ütöttek!
  • Yan
    #4715
    jaa, tényleg az exosnál.
    meg 1* az állomásnál halt meg vki a kitörésben
  • Yan
    #4714
    látom 1 ember figyelt ;))
    jövőre lesz a negyed évszázados :)
  • fery02
    #4713
    Az amúgy nagy köcsögség, hogy a Szakállnak szállítandó egyik különleges artifactot úgy szerzem meg a stalkerektől, hogy rájuk uszítottam egy csapatni mutáns vadkant?
    Mert én amúgy szívesen tárgyaltam volna velük békésen is, volt nálam egy elég jól feltuningolt Abakan, de nem felelt meg neki. A Nimbe által frissen szerzett fegyveremet meg csak nem adom holmi akárkinek.
  • fery02
    #4712
    Eddig is sejtettem dolgokat ezzel kapcsolatban, de akkor msot már mindent értek. Lesz miért harmadjára is játszani a játékot. :)

    Amúgy jellemzően már haladósabban megy az ember a játékban másodjára, mert már ugye nincs nagyon új felfedezni való a pályákon, sokkal célirányosabban megy már az ember.
    De azért jobb érzés, hogy már teljesen el tudok igazodni a térképen. Elsőre nagyon szokatlan volt az előző részektől teljesen elütő pálya szerkezet, meg ugye méret.
  • Archicad
    #4711
    R.I.P.
  • #4710
    Da! Egy perces néma csend a kiskatonák, kamionosok emlékére!
  • mascarun
    #4709
    Ma van a katasztrófa évfordulója.....
  • Kotomicuki
    #4708
    A hajónál nem is lesz soha Morgan, de a hajós küldetésen keresztül lehet eljutni hozzá - attól függően, hogy kivel beszélsz közvetlenül a hajós csetepaté után ELŐSZÖR, úgy pozicionálod magad a 3 oldal valamelyikén az Erdőgazdaságos(Morganos) küldetésnél.

    Ezen küldetések - Zlatoni - befejezése után ajánlja fel Bagoly, hogy vigyünk 3 Veles-detektort a tudósoknak, addig nem hozakodik elő ilyesmivel.