7720
  • mcmoha
    #5067
    Ha lelodozod oket a bunker tetejerol, a tudosok tamadasnak ertekelik es tobbe a budos eletben nem engednek be a bunkerba.;)
  • mooo
    #5066
    Mutatja az is csak kis zöld ponttal,néha elég nehéz észrevenni az anomáliák tengerében,emiatt én is két detektorral mentem.
  • vasziszdasz
    #5065
    A Svarog detektor rá lehet valahogy venni arra hogy az anomáliák mellett az artifactokat is mutassa? Most viszek magammal egy Velest is, anomáliák közt Svaroggal mozgok, időnként meg váltás Velesre hogy lássam van-e valami arti a mezőben. Jobb lenne ha egyben működne.
  • vasziszdasz
    #5064
    A monolitosokat úgyis fel kell majd bérelni, gondolom akkor se ketten őriznék a bázist ha élnének. Ingyen GP37 azért nagy kihívás mészárlásra. :)
  • HUmanHunter
    #5063
    semmi nem lesz szerintem csak fel kell bérelned majd egy új csapatot
  • vasziszdasz
    #5062
    Ha kinyírom a tudósok bunkerét őrző zsoldosokat, annak lesz vmi helyrehozhatatlan köveetkezménye, vagy mehetnek a lecsóba? Egyiknél van egy GP37, az pont jó lenne nekem. :)
  • vasziszdasz
    #5061
    Minimálisat, ja... 80 fps 20 helyett...

    A DX10 vs DX9 lényege nem +100 effekt, hanem a videokártya terhelésének jobb elosztása, azaz a jobb kihasználtság. Mert hiába tusna 1 sec alatt mondjuk 1.000.000 poligont lerenderelni, ha csak 1.000-et tud textúrázni. Ezért vannak általános pipelineok a DX10 kártyákban, hogy ilyenkor az unatkozó cuccok is besegíthessenek a szűk keresztmetszet felszámolásába. Ami a probléma, az az hogy a DX10 már az új WDDM-re épül, amit a programozóknak is meg kell tanulni használni, ami nem megy egyik napról a másikra, ezért még egy darabig szenvednek vele, a régi DX9-es beidegződések alapján programoznak, ami nem optimális DX10-ben.

    Szal jó a DX10, csak használni is kéne. A DX11 a DX10 kibővítése, nem helyezi új alapokra a programozást, csak új funkciókat ad hozzá.
  • w77d
    #5060
    én nem mondanám elbaszottnak, inkább értelmetlennek... minimális, de tényleg minimális grafikai javulást hoz nagy áron.. még a dx9-et sem aknázták ki teljesen, nem hogy a dx10-et...
  • vasziszdasz
    #5059
    Így van. Mondhatjuk azt is hogy a medium a fullos beállítás, ami efölött van, az a jobb hardveresknek, vagy a jövőnek szól. Legalább értékálló a szoftver, a jövőbeli vason is tud újat mutatni.
  • vasziszdasz
    #5058
    Mitől elbaszott a DX11? Biciklivel tusz 130-al menni? Akkor az autópálya van elbaszva?
  • Yan
    #5057
    ott a 2009 CE, ha valakinek nem tetszik az alap.

    amúgy a bf sorozat se ;)
  • ratgab
    #5056
    Én 100 000-es vga-t soha nem vennék! Van egyéb dolog amire el lehet költeni azt a pénzt. Nálam videókártya limit 30-35000-ben kimerül,az is pár évente. Annak idején 3éve a 8800 gts-t is azért vettem, hogy jó pár évig ne kelljen komolyabban a géphez hozzányúlni!
  • ratgab
    #5055
    Hát azért 8800 gt-vel Ultra beállítással és főleg 1920-1080-as felbontással ne csodálkozz, ha diavetítés a játék! Ez nem optimalizáció kérdése el járt a 8800 gt felett az idő! Mikor volt sikerkártya az 3-4 éve?? Ha nem tetszik vegyél jobb vga-t, vagy ne játsz a játékkal.

    Egyébként nekem 8800 gtx-em van 768 mb-os a mai napig mindennel tudok elfogadható minőségben játszani (előtte 8800 gts 512 mb-sem volt, de az is elég volt mindenre). Mivel tisztában vagyok a korlátaimmal (és a monitorom is csak 1280x1024-ig bírja max a felbontásokat), ezért 1024x 768-nál nagyobb felbontásban nem játszom, így viszont erős közepes, illetve max csúszkákkal is tudok játszani.

    Ha meg szarul fut valami lentebb veszem a beállításokat és elfogadom, hogy már régi a kártyám, de nem megyek fel flamelni fórumokra, hogy de szar ez a játék!!
  • Herold
    #5054
    Abban igaza van, hogy az optimalizáltság szobrát nem a Stalkerről fogják mintázni. Egyébként meg akinek a CoP sem tetszik, az tényleg nem tudom mi a faszt keres ebben a topikban.
  • grebber
    #5053
    Mert egy okádék graf engine jól esik fikázni azért.
    Ez nem ész osztás (abból kimaradtam) csak leírom a véleményemet.
  • HUmanHunter
    #5052
    ha nem játszol vele nem is tetszik akkor minek osztod itt az észt?
  • grebber
    #5051
    Hát igen ez van ha valaki elbaszott engine-t képes gyártan.Szerencsére csak elvétve akadnak ilyen fosok.

    Stalker,Crysis,Metro 2033.
  • vasziszdasz
    #5050
    Ez van. Ha 200-al akarsz száguldozni az autópályán, arra is többet kell költeni mint egy trabant ára.
  • grebber
    #5049
    156 ezerért már nem kell ja.Baltával járnék fejlesztőkhöz ha kéne!
  • vasziszdasz
    #5048
    5970-en nem kell kompromisszum.
  • grebber
    #5047
    Ez kb felfogás kérdése.
    Lehet te azt várod egy közel 100ezres VGA-tól hogy éppenhogy fussanak a dolgok kompromisszumokkal.
    Én 100ezer+ fölötte kurvára nem ezt várom.
  • vasziszdasz
    #5046
    Igen. Pont ezért lehet skálázni a játékokat hogy az S3 Triós meg a DX11-es játékos is tudjon vele játszani. Nyilván nem ugyanazon a szinten, mivel a hw sem ugyanaz. Ha S3 Triora optimalizálnának mindent, ki venne 5970-et?
  • totya4
    #5045
    "Maxon" játszani kicsit idegbeteg és értelmetlen elgondolás. Azért nem fognak megfosztani egy játékot egy bizonyos látványtól csak azért, mert homeuser vett egy végéát 1995-ben, és azóta nem volt hajlandó újabb videókártyát venni. Pont az a lényeg az egészben, hogy attól függően mit tudsz megfizetni kapsz látványt a pénzedért. Azt megítélni pedig, hogy a fejlesztők pofátlansága-e az erőforrásigény, azt inkább csak egy hozzáértő tudná eldönteni... látványhoz erőforrás is kell.
  • grebber
    #5044
    PH-n nem egy egy írás van ami nem ezt mutatja lekell hozzá szedni dolgokat és mehet a physx!
  • vasziszdasz
    #5043
    Felesleges, ugyanis az Nvidia letiltotta a fizikszet ha ATI kártya is van mellette. Tehát még társkártyának se jó az Nvidia. Főkártyának meg nem sokan veszik, ez öngól.
  • grebber
    #5042
    Azért az új GTX 460 rendesen odatesz ár/teljesítménynek végre már.Bár nekem ez a tudás még mindig kevés.
    Ha azt látom atinak is lesz valami számomra értelmes kártyája jó áron és jobb mint a hasonló árban lévő nv akkor atit veszek.
    (8800GT-met úgyis megtartom és akkor lesz mi physx-et számoljon)
  • vasziszdasz
    #5041
    Engem a legkevésbé érint a stalker.Egyik rész sem tetszik
    Akkor meg miért baj hogy nem fut nálad?

    A fiziksz halott, a lóvés szabványok mindig finganak az ingyenessel szemben. Glide vs OpenGL, A3D vs EAX, PhysX vs Havoc. Mellesleg a szarabb Nivida kártyáért is elkérnek annyit mint egy jó ATI-ért, akkor minek Nvidia? Nekem is volt mind2 gyártótól vagy 3-4 fejenként, mindig amelyik jobb. Felesleges márkabuzinak lenni.
  • w77d
    #5040
    én úgy tervezem, hogy a jelenlegi gépemmel elvegetálok még 1 évig azt meglátjuk.... addig csak nem ontják a Metro 2033 szintű VGA zabálókat....
  • Bence94
    #5039
    várhatsz sokáig de mindig jön ki egy vga zabáló game! én még mindig az x1950-emmel szenvedek de bírom még egy ideig persze nem azért várok mert annyira hülye vagyok hanem mert nincs zsozsó.most megnéztem 5850-et stalker alatt és 30 fps megvan ahogy láttam.
  • grebber
    #5038
    Engem a legkevésbé érint a stalker.Egyik rész sem tetszik első részt tudtam csak végigvinni a másik kettő még folyamatban van valahogy unalmasnak találom.
    Kb minden más miatt vennék gépet de ezért a játékért nem.
    Szépen kivárok hátha az nvidia alkot valamit jót ismét!

    "De a partnerektől azt hallom, hogy ezeken az árakon szeptemberre már le tudják állítani a GTX 465 és 470 forgalmazását (ez azt is jelenti, hogy jöhet a gyorsabb GF104-es)"
    Eddig is vártam most ez a +1 év még semmi.Nvidiaban bízom (nekem kell a + physx)
  • vasziszdasz
    #5037
    Ez a játék eleve úgy jött ki hogy DX11 game, ehhez mérten kell erőforrást választani hozzá.
  • grebber
    #5036
    Nem vitázok részemről befejeztem!full full fullról beszélünk ful HD-be sehol nincs ott az 5850 maxhoz.
  • Bence94
    #5035
    azér egy hd 5850 megbírkózik vele és az nem 100 ezres vga...
  • grebber
    #5034
    Ja hogy téged nem zavar hogy csak 100 ezres vga fölött tudsz maxon játszani akkor te hagyd figyelmen kívül.

    Szóval nem mondtam hogy 8800GT-től elvárom hogy vigye ,de kicsit pofátlanok a fejlesztők.
  • vasziszdasz
    #5033
    Az 1. fekete bogyót a leégett falutól jobbra, egy 3 ágú shuriken bejáratú barlangban találod - egy controller kinyírása után. Nem nehéz, rá kell rohanni, AK-val megsorozni, meg közben nyomni 1-2 HP csomagot.

    A 2. és 3.-at pedig a leégett falutól délnyugatra, a mocsár déli oldalából nyíló alagút végén. Ebbe az alagútba ugrasz le a vámpírbarlangos küldetésben, amit utána el kell gázosítani a Detektív achievementhez.

    Már csak 3 emissiont kell megvárni, benyelni a bogyókat, és kész a Marked by the Zone achievement, aminek mellékhatása az emissionökre való immunitás.
  • vasziszdasz
    #5032
    Zaton a kezdőpálya, Jupiter a 2., Pripjaty a 3.
  • Ombika
    #5031
    Thx.
  • HUmanHunter
    #5030
    zaton az egyik "körzet" neve és a pda don nem hiszem hogy rajta vannak azok a gógyszerek, de tudósoktól is lehet venni majd egy idő után.
  • totya4
    #5029
    Hihetetlen ez a gondolkodás :) 100 éves VGA-tól mégis mit vársz?
  • Ombika
    #5028
    Oksa,ha megtalalom mi az a zaton, gondolom vmi helyseg nev es PDA-nal megtalalom!?