S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4457
Egyetlen katona sincs a térképeken, zsenikém. Tedd fel a magyarítást, ha ennyire nem érted a történetet.

#4456
Hol akadtál el?
#4455
Sziasztok! A SMRTER modot szeretném kicsit finomítani. Melyik konfigurációs állományt kell módosítani ahhoz hogy még több generált katona legyen a térképeken?

Elõre is köszönöm a megtisztelõ segítõkész válaszokat.

Asus P5QL PRO motherboard | Core 2 Duo E8400 3Ghz | Kingmax 4*1 GB DDR2 1066Mhz |Asus EN7950GT 512MB | Sound Blaster Audigy 2 Value 64bit | 2*250GB Samsung Sata2 HDD

#4454
Boiler anomáliákban (pl: kezdõtérkép jobb felsõ sarok) tüzes artik spawnolnak, lihtningban lightning, vegyiben vegyi (meat chunk és tsai), +kg-osok pedig gravitációs anomáliákban. Van ahol vegyesen spawnolnak, de ott is meghatározott keverés van, nem random.

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

w77d
#4453
egen??? azt hittem hogy random a spawnolás... nem tudja valaki, hogy a +12kg-os artifact merre terem? 😊

#4452
Arra. Battery meg a másik. Minden artifact meghatározott anomáliában spawnolhat csak, ennek hol van az anomáliája?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4451
Erõnlét visszatöltõ arifactra gondolsz?
Amúgy mindegy, mert az artifactok véletlenszerûen spawnolnak az anomáliákban.

#4450
Hát gondolt át mit hurcolsz magaddal. Én úgy szoktam bepakolni a dolgokat hogy 36-37 kilónál több ne legyen nálam.
Kell ugye egy shoti meg egy gépkarabély, némi lõszer meg medikitek/kötszer, meg egykét kifli. Gyógyszerbõl meg mindegyikbõl két darab. Ehhez még nekem a kezdetektõl volt egy fullra tuningolt Desert Eagle-öm, de ennyi.

A stalker ruha helyett erõsen javasolt a CS ruha, fõleg a gyógyító hatásai miatt.

TSL16b
#4449
A GYIK oldalon beszerezhetõ egy kis frissítés, ami a v1.6.02-es játékhoz igazítja a magyarítást. Azt hittem, a hivatalos angol alapján újrafordított változatot várod, az is elég jó készültségi fokon áll, hamarosan kiadható lesz.

#4448
Gyorsfutó artifactot hol találhatok?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

mcmoha
#4447
Nem.😊

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

mcmoha
#4446
Hat ez az, hogy nem emlekszem.😊 Az elso palyan van az a gyarudvar ahol az egyik helikopter lezuhant. Az udvar legtavolabbi sarkaban a "portasfulkeben" mintha lenne egy? Kesobb a masodik palyan a tudosoktol lehet majd venni, de ahhoz egy csomo kuldetest meg kell nekik csinalni.

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

#4445
Ezt a tablettát hol lehet beszerezni?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

w77d
#4444
és akkor már nem kell fedezék a kitörésekkor??

mcmoha
#4443
Van hozza specialis tabletta (fekete). Nagyon ritkan lehet hozzajutni. Ha majd a specko tablettaval tulelsz 3 kitorest utanna mar semmit se kell szedned.

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

#4442
A szabad égen blowout túléléshez mit kell szedni? A sárga +30 gyógyulás / x idõ tablettákat?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4441
Már berendeltem a CS páncélt, 2. szintig fel is tuningoltam, de a +súly hiánya miatt visszaváltottam stalker ruhára, csak a sapit tartottam meg a 2. generációs éjjellátó miatt. Általában nagyobb probléma számomra hogy nem tudom elvinni az összes szajrét mint a sebesülés. 😊

SEVA-m még nincs, de olvastam hogy nem lehet hozzá éjjellátót fejleszteni, se külön sapit, így nálam a pripjatyi kötelezõ körön kívül sztem kimarad. Legfontosabb dolog az éjjellátó, nem kell parázni hogy jön az este, sõt, akkor jobban lehet sniperkedni. Ha észre se vesznek akkor ugye sebesülés sincs. 😊

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

matthias92
#4440
köszi az elismerést.

Herold
#4439
Skadovsk. Nem Svadovsk.

Herold
#4438
Hát te tényleg béna vagy. <#taps><#lama>

#4437
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nem tudom, hogy volt e már, de azért leírom! 😊
Ha Topol osztagát sikerül végig hiánytalanul(?) életben tartani - az alagútban csak az Irányító ellen hadakozni (3-4 gránát), a 2 bemérõ küldetésbõl visszahozni õket (a zombis nem vészes, de az Áramlásnál egybõl az akció lözepén találjuk magunkat...), valamint az összes(?) tudományos küldetést véghezvinni, akkor "Szikra" osztaggá lépnek elõ (pl. újabb, jobb rucikat kapnak a Tudósoktól sikerességük miatt) és megjutalmaznak kitartásunkért - amibõl kijön legalább 1 Kitörés-túlélési "csomag". Igaz, így nem aktiválódik a "Keress kutató-csapatot a Tudósoknak" küldetés, mivel az végig megmarad!

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

matthias92
#4436
sziasztok! nemrégóta van meg a CoP, de eszméletlen béna vagyok. végigjátszást hol találok a játékhoz? az elsõ pályán már elakadtam, megyek elõre, írtok mindenkit, három összecsapás után már elfogyott a lõszerem, és nemtudom hogy hogykell lecserélni a fegyveremet, mer abban már nincs ammo. pls. help meee.

w77d
#4435
este sokkal több mutáns bandázik, érdemes akkor elmenni vadászni 😊

#4434
A SEVA-ra enged egy 3. (+1) rekeszt rakni, de akkor viszont a +10kg cipelhetõ súlytól esel el! (SEVA-t meg csak a Jupiter-üzemi dokunentumok felkutatása után kezdenek árulni a "hivatalos" árusok...)

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#4433
Érdemes megnézni EZT az oldalt, szinte minden információ fellelhátõ rajta a játékról.

#4432
Ne nyírd ki, de ha meghal, a PDA-jára nagyon vigyázz, és ne add oda senkinek. A Yanov pályán a Freedom/Duty frakciókkal való összehaverkodás elsõ lépése hogy nekik adod a Morgan féle PDA-t. És ugye minél jobb viszonyt ápolsz velük, annál jobb fegyókat vehetsz majd az ottani kereskedõtõl.

Páncél téma: A Svadovskon Nimble árul ilyet is, méghozzá egy durván jó darabot, A Clear Sky armort. Ezzel felfejlesztve akár Pripyatig is kihúzhatod.

#4431
Ok, van mentésem kinyírás elõttrõl. 😊 2 shotis headshottól kifingott, hiába az exo.

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

mcmoha
#4430
Ki ne nyird! A kovetkezo palyan meg lesz vele erdekes es akciodus kuldi. Persze a vegen a sorsa beteljesul.😄

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

#4429
Felbérelt az Owl hogy vigyázzak egy tranzakcióra, ki is nírtam mindenkit, maradt a megbízó, egy bizonyos Morgan. Ezt itt kinyírhatom miután kifizette a számlát, vagy van még szerepa a játékban?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4428
Páncélok: Melyik páncélba lehet 2-nél több relikviát tenni még Pripjaty elõtt? A stalker ruháa csak 3. szintû fejlesztéssel upgradelhetõ 4 rekeszesre, ahhoz meg Pripjatyba kell menni szerszámokért, tehát nem a játék legeleje dolog, addigra meg nyilván szart se fog érni a cuccos. Szóval 3. szintû fejlesztés nélkül megoldható ez valamelyikkel?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4427
Már szereztem azóta vagy 3 másikat, leirtottam 2x a stalker bázist, meg amikor kirajzanak a csókák reggel, azok se térnek már vissza. 😊

Valóban a high contrast szarta el a cuccot, az új IL86-om már tökéletesen éjjellátó kompatibilis.

Az éjjellátó 3. fejlesztése vmi automata célzást említ, ez hogy valósul meg a játékban? Autoaim mint konzolon? Vagy csak kiszámolja a távból a röppályát és annyival alá mutat a célkereszt?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4426
Az 1. mapon mely anomáliák respawnolnak, van errõl vmi infó? A jobb felsõ sarokban (ahol a bear deterctort adja a csávó) az biztosan, mert minden kitörés után 2 artit be lehet gyûjteni (rendszerint fireball és crystal, de legelsõ alkalommal 2 mama's bead volt). A leégett falu, és a tõle délre levõ barlangrendszer (ahol az egyik questes hulla van) az meg nem szokott. Más esetleg?

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

fery02
#4425
Ha tökéletesen mûködik, akkor már szedem is. Köszi! 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

Herold
#4424
Én is találkoztam vele nappal is.

mcmoha
#4423
Az az a ketfeju dog? Mert az egyszer fenyes nappal kapott el az allomashoz egesz kozel.😞

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

Herold
#4422
Én nagyon jól megvoltam éjjellátós távcsõ nélkül is.

#4421
Ez így van. Sokkal jobb az elõzõknél.

Én is elkezdeném harmadszorra, ha nem tudnék már kívülrõl minden küldit.

#4420
Nyugodj le és keress egy másik fegyót, az Il86-ért amúgy se nagy kár. Amúgy nincs olyan fegyó a játékban, amit ne lehetne már Yanovban(a második "pálya") összeszedni. (kivéve a gausst, de az más tészta)

#4419
Ja és ha már itt tartunk, vannak csak éjszaka mûködõ mutánsok, mégpedig a kiméra.

#4418
Ez csak részben igaz. Hidd el, szinte senki se mászkál éjjel a játékban, mégis az éjjellátó az elsõ, amit beszereznek. Ez azért van, mert mivel az éjjellátóval sokkal kontrasztosabban látsz, sokszor használja az ember nappal is. Emellett bõven lesznek a játékban sötét katakombák, ahová éjjellátó nélkül nem érdemes bemenni. Sõt, olyan si elõ fog fordulni sokszor, hogy egy küldetést éjjel kell csinálni, ott megint csak mozdulni se tudsz éjjellátó nélkül.

És egy jótanács: érdemes beszerezni saját éjjellátóval ellátott távcsövet, mert lesz egy olyan hely a játékban, amikor egy darabig olyan ruhában kell menned, aminek nincs(és nem is lehet) éjjellátója. Természetesen ez a hely tök sötét lesz, úgyhogy hálát adsz majd az éjjellátós fegyvertávcsõért.

Éjjellátós fegyvertávcsövet úgy lehet szereni, ha Janovban jó viszonyt alakítasz ki a Szabadsággal vagy a Szolgálattal. Minél jobb a viszonyod velük, a Yanovi kereskedõ annál frankóbb cuccokat árul majd. Ha a szabadsággal haverkodsz össze, NATO cuccokat árul majd, ha a Szolgálattal, akkor orosz cuccokat. Természetesen a legjobb cuccokat akkor árulja majd, ha kimaxolod a viszonyodat az egyik frakcióval(és a pénzed egyszer a játék során meghaladja a 100.000 RUt), de ettõl kezdve a másik frakció ellenségnek tekint majd.

#4417
A most kint lévõ, 1.2 verzióval is tökéletesen mûködik a magyarítás, szóval nem kell várnod. Vedd meg(vagy szedd le a netrõl, csak 4 giga), aztán máris tolhatod. Sokkal jobb mint az alap játék volt.

fery02
#4416
Jaj de írtok itt midnenfélét, nagyon elkezdeném már a játékot én is.
Amint kijön a végleges verzióhoz magyarítás, veszem is megfele Steam-en 2000-ért és nyomom is egybõl. 😊

Mind1, addig most elkezdem az alap játékot a Complete 2009-es mod-al, szerintem azzal is el leszek. 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#4415
Naés persze éjjellátós fejlesztése nincs az IL86-nak, csak az SVD-nek, ahhoz meg skuló nincs. Véletlenül se lehessen összehozni egy használható, lõszerrel ellátható távcsövest... Ezért kár volt "fejleszteni" az elõzõ részt.

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4414
Akkor lehet hogy ez a high contrastos szar bassza el. A leírása szerint szürkületben hasznos, de sztem meg szart se ér, mert az éjjellátó ott is jobban világosít, este meg fõleg. Így egy rakás szart nem ér, megyek éjszaka, ott egy csoport ellenség, na mondom jól lelövöm õket, belenézek a távcsõbe erre tök sötét minden. Hát a jó kurva anyját annak aki kitalálta, jól elbasztam vele a fegyvert. 😞

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

Herold
#4413
A hangulatot leszámítva nem hiszem, hogy erõltetni kell az éjszakai mászkálást. Azon kívül, hogy sötét van, nem különbözik semmi a nappaltól. Nincsenek "csak éjszakai" mutánsok pl. Fölösleges éjjellátókra pénzt kiadni.

#4412
Csak az alap szkópok mûködnek együtt a sisak éjjellátójával, tehát aminek nincs valami ilyen jellegû tulajdonsága. Pl: Lehet kapni nagy kontrasztú SUSAT-ot, aminek ilyen barna lecséje van, akkor hiába van bekapcsolva az éjjellátód, ha belenézel a puska szópjába, akkor a nagy kontrasztú barna jön elõ. A sima SUSAT 4X és SUSAT 1.6X mûködik a sisak éjjellátójával. A PSO-1 és PSU-1nél ugyanez a helyzet.

Yan
#4411
igazad van.
betöltöttem egy régi mentést, ac96 volt nem il 😊

/kell nekem egyszerre nyomni mind a 3-at/ 😊

&#165; xfire: kistekila

Yan
#4410
sztem nem bug.
a fegyverre külön kellett az éjjellátó. de akkor meg úgyis alszol, egy-két küldetést kivéve.

&#165; xfire: kistekila

adamfesto
#4409
THX

Bármire bármit megfestek. Commodore 64 floppy meghajtóval és két mikrokapcsolós joystickal.

mcmoha
#4408
A tavcsovek ejjellato kepesseget kulon lehet fejleszteni. Azt vettem eszre, hogy minden ilyen fejlesztett tavcsonel a sisak ejjellatoja kikapcsol, vagyis nem bug. Az IL86 tavcsovet valami magas kontrasztosra lehet fejleszteni ami ejszaka nagyon jo kepet ad.

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"