S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4557
üdv ismét
eljutottam oda<#hamm>
és most ott akadtam el,hogy a -1 es baleset körülményeit kell megnézem(a leszálló pályánál)
de ha bemegyek,akkor mindig láthatatlan anómia(vagy mi a rák) megtámad,és belehalok,hiába gyógyítom magam...
#4556
Kieg:
Bagolynak a hídnál, a konvojnál lévõ titkos doksik is kellettek a kitûzõhöz!
A kereskedõktõl csak páncéltörõ lõszert, a fekete csíkosat (5,56mm; 9mm nehéz - a Vintorez-be; 7,62mm mesterlövész és esetleg a géppuskába valót is), ritkán Veles detektort - mert gyakran már addigra összejön a 4db (egy kell SF!), mire Bagoly a küldit adná - , irányzékokat (fõleg az éjszakait - 2 db - , mert a 1,6x-s közelharci eléggé nevetséges számomra 3000-ért darabja, mikor a 4x-s 1200/900-ba fáj...) és RPG muníciót (ezt is eléggé ritkán) és a játék közepe felé egy SEVA-t - 25k-ért - veszek! Minden mással ellát a Zóna és a bene meghalók (a mutáns-testrész-kereskedelmet azért hiányolom, mert így inkább elkerülöm a velük való találkozásokat a lõszertakarékoskodás és a fölösleges fegyverjavítás elkerülése miatt - a megölt mutánsok darabszáma (se igazán <#gonosz3> ) számít bele a statisztikánkba, a fajtájuk már teljességgel nem...).
Páncélt és jobb fegyvereket az elején Nimbe szállít - ehhez azért lell a javítom/eladom páros barátsága, hogy a zsé hamar(abb) összejöjjön rájuk.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Itt már végre a játék kezdetétõl elérhetõk a rejtekhelyek és nem kell megvárni, amíg megmutatják a hollétüket - újra.
Bear detektort már rögtön az elején kaphatunk a Gejzirnél - egy elsõsegély-csomag és némi ügyesség ellenében - , Velest meg Szakáll ad a Vérszopó-fészek eliminálása után - addig úgy se igen van megfelelõ(en felkészített) védõruhánk (és arti-nk) a keresésekhez.
Fejlesztett Gázálarcot és Stalker-páncélt meg Kardán két (már halott) cimborája biztosít számunkra - a játék legelején, közvetlenül az elsõ kitörés után.
2 "Zombi-por" van a Vérszopó-fészek csatornájának a belsõ végénél - a mocsárba zuhant helikopternél - , amivel már nem is kell idegeskedni, ha megrakodva ér a Kitörés a Zóna közepén, távol bármilyen búvóhelytõl.
Fegyverkbõl az Erdõgazdaságnál lévõ SPAS-12-vel (esetleg a dobtáras-sörétessel lecserélve) és kezdetben a megnövelt tárkapacitású, rövid AK-val, majd az Obokan/Lövész SIG550-jével nyomultam (+távcsövek rájuk) - azt az egy-két különleges esetet leszámítva, nem is kell más ebbe a jtékba, mert az Ezredes kijelentésének ellenére sem nyüzsöknek Pripyat-ban az (erõs) ellenfelek (legalábbis úgy nem, mint azt a SoC + OL 2.2-ben megszoktam).
Gránátból csak az "erõsebbiket" használtam, azt is csak ritkán, a másik fajta ment a kereskedõhöz - százszámra.

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

Herold
#4555
Te most vagy részeg vagy, vagy hülye, vagy szivatsz minket. Mi a fasz köze van Szidorovicsnak a CoP szerszámaihoz?

Herold
#4554
FAQ

#4553
én nem is arról beszélek hanem Pripyatról. nekem ezt az infót adják az emberek ha megkérdezem hol találok szerszámot.
Herold
#4552
Ez nem a Clear Sky topic.

w77d
#4551
dehogynem... nem is mondtam hogy õk jól csinálták...

Herold
#4550
Ja mert aki itt megjelenés elõtt 2 hónappal már végigjátszotta, az nem letöltötte mi?

#4549
Szerszámokat keresek és már az elsõ végigjátszásopm során sem tudtam hol a francba van Szidorovics pincéje a Kordonnál. 1, ki a tököm az a Szidorovics, 2, hol a bánatba van a kordon?
#4548
A Monolithosok bevételéhez szükség lesz a Morgan és a Tábornok PDA-jat odaadni vkinek, de ezt csak az összes megoldott feladat után célszerû megtenni, hogy az üzletekésen/javításon ne sokat bukj Yanovban - nekem a javítás/Szolgálat volt "szimpatikusabb"...
Bagolynak csak a Yanovi "gyári" doksik - a Tudósoknál való bemutatásuk után - kellenek + a memóriaegység (Nitro v. Novikov is ki tudja kódolni) és az elsõ pálya laptopja/PDA-i (a két zsoldosé) az Achievement-hez -> tehát semmi "nélkülözhetetlen"...
A szerelõk nekem fontosabbak voltak a kereskedõnél a végére (Nimbe hozza amúgy is a legjobb cuccokat...), addig viszont nagyon vigyáztam mindenki "jóindulatát" megtartani. A játék elején még nem érdemes azokat a cuccokat javítatni, amiket helybõl nem vesz át a kereskedõ, csak gyõjteni õket. De ha már mindkét fél a barátunk, akkor is csak max. 50%-os állapotukig érdemes foglalkozni a dolgokkal, mert akkor még van rajta pár Rúbel haszon. (Ami 50%-nál ócskább állapotban leledzik azt kitárazás után az elõzõ tulajánál kell hagyni, mindig!)
Amúgy leírva nem egy egetverõ a vételi árkülönbség a semleges és a baráti ár között -> pl. Fort 12 pisztolynál ez 150 vs. 180 Rúbelt jelent. De folyamatában és 100 darabos készlet esetén azért már jelentõs összegekre rúghat a különbség a játék utolsó harmadára!
(Kb. ez érvényes a szerelésekre is! A jó és "gyors" bizniszeléshez szükség lesz a lehetõ legolcsóbban igénybevehetõ szaktudásukra is!)
Hawaii cuccai mindig is ramatyabbak lesznek Bagolyénál, ezen semmilyen barátság vagy Archi. nem fog segíteni!

© HunBalage (#4539)!
Ha letöltöd és felrakod a magyarosítást, akkor szinte minden világossá fog válni.
Melózni nem csak hogy lehet, de kell is az NPC-knek, csak az nem mindegy, hogy melyik oldalnak és hogyan! (Ezeket (is) tárgyalnánk 2 fikázás között... <#nyes> )
A GYIK is sokat segíthet egy-két küldetés megoldásában...

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

w77d
#4547
ne légy válogatós XXXXD

Törölt felhasználó
#4546
Azt a vacak cabriót?? És mit csinálnának vele? Fõleg ilyen esõben.<#hehe><#love11>
w77d
#4545
gondoltam, csak mondom alátámasztom az érvelésem XXXD

mcmoha
#4544
En se vagyok annyira naiv, hogy ne tudjam honnet szarmazik a cucc.<#eplus2>

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

w77d
#4543
kocsimat ráteszem, hogy sima Warezrõl van szó XXXD aki steam-et használ az is a megvette szavacskát szereti használni, a letölteni egy játékot az olyan kibaszott cikin hangzik XD

mcmoha
#4542
Most mit izelsz? Lehet, hogy Steam-rol toltotte.<#ravasz1><#idiota><#zavart1>

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

w77d
#4541
töröld a játékot...


"letöltöttem a call of pripyatot".... nagyon ügyes vagy...

#4540
A hajón van egy tag (bemész és bal középen támaszkodik az asztalon) õ tud átvinni téged a Javnov állomásra.
#4539
sziasztok
letöltöttem a call of pripyatot és sikerült elakadnom<#rinya><#rinya>
Lényeg:ugye lezuhantak a gépek...és meg kell nézni hogy miért estek le...
na már most
amit tudtam megnéztem,de 2darabét nem tudtam megnézni mer az nem ott van ahol kezdtem hanem más "vidéken" és nem tudok oda eljutni..
Oda hogy lehet eljutni?segíteni kell az itteni embereknek,és beépülni?melozni kellene nekik?vagy mit?
létszíves segítsetek!!
w77d
#4538
most hogy már mindent megcsináltam a játékban igen ellaposodott a dolog... egyedül a relikvia keresgélés van meg a vadászat, de ez már igen kevés :S asszem nekiállok elõlrõl...

fery02
#4537
Na, akkor az már biztos, hogy legközelebb se a Szolgálat-nak, se a Szabadságnak nem fogok nyalni, amúgy sem szimpatizáns egyik sem nagyon.

A Monolith-osokat viszont mindenkép a kettõ frakció közül valamelyikhez kell majd beállítani gondolom, de az már akkor mind1 hogy melyikhez, mindkettõhöz úgy sem lehetséges gondolom. 😊


Azt meg nem tudtam, hogy Bagoly ilyen szabad szájú, hogy kitudódnak a dolgok, amikkel vele üzeletelgetek.
Így akkor már az utolsó feltételt sem fogom teljesíteni az is biztos, hogy mindent neki adok el, fõleg, hogy Lövésznek a leveleit nem is õ illeti meg, amúgy is szeretek "titok tartó" lenni.
Akkor igazából elég csak 2 db PDA-t magunknál tartani? Morgan-ét meg a Szolgálat alapítójáét?


Ár kedvezmény amúgy nem igazán érdekelt engem elsõ végigjátszás alkalmával sem, mindig volt nagyon sok pénzem pl a relikviákból, amiket aztán eladtam Szakállnak.
Akaratlanul is igyekeztem megkeresni õket, nagyon szeretem a relikvia keresgéléseket S.T.A.L.K.E.R.-ekben. 😊

Szóval, ha ár kedvezmény nem is, az viszont számíthat akkor, hogy a kereskedõk milyen árukat kínálnak nekem, mert pl játék végére már Bagoly nagyon komoly dolgokat kínált, míg Janov-ban Hawaii elég átlagos cuccokat kínált csak továbbra is. Akkor õ is tudna kínálni jobb dolgokat is?
Nem tudom az elõnyösebb lehet-e, ha egyszerre csak 1 kereskedõre megyünk csak rá, mert ha pl az összes kereskedõ egyformán barátunk, akkor lehet, hogy mindegyik kínál jó cuccokat, viszont, ha megbolygatjuk a mérleget, akkor az egyiküknél elérhetünk mindenféle dolgokat akár (mint pl a fenti példámnál).
Szerelõk szerintem nem nagyon számítanak, ha semlegesek, akkor is ugyanolyan szintre fel tudják tudningolni a fegyvereket gondolom, csak legfeljebb több pénzért.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

mcmoha
#4536
#4515

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

#4535
Bagoly kedvezményt ad az áraiból a legutolsó teljesítésekor (elviekben drágábban vesz és olcsóbban ad el).
Ha nem bolygatod a pártoskodást - nem adod oda a fontosabb PDA-kat senkinek, még Bagolynak sem - , akkor minden kereskedõ a barátod lesz és így jársz a legjobban. (Yanovban a boltos a Szabadsághoz, míg a szerelõ a Szolgálathoz húz. Ha Bagoly kapja a PDA-kat, akkor az addigi baráti viszony semlegesre módosul velük - ill. az "egyesületükkel" is romlik a viszonyod (ellenséges ugyan nem lesz, de az esetleges baráti státuszod mindenképp elveszted).

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

fery02
#4534
Achievementekkel kapcsolatban érdekelne néhány kis apróság. Ugye legtöbbjük bónusszal jár.

Ha tudjátok, hogy az alábbiak miféle bónuszal járnak, annak örülnék.

"05. Fennhatóság
Segíts a banditáknak és add oda az Iránytû relikviát Szultánnak.

14. A Szolgálat barátja
A Szolgálat alapítójának és Morgan-nak a PDA-ját add oda a Szolgálat vezetõjének, beszélj Flint-rõl a Szolgalat vezetõjének, kérd fel a Szolgálatot a tudósok bunkerének õrzésére.

15. A Szabadság barátja
a Szolgálat alapítójának és Morgan-nak a PDA-ját add oda a Szabadság vezetõjének, beszélj Flint-rõl a Szabadság vezetõjének, kérd fel a Szabadságot a tudósok bunkerének õrzésére.

16. A mérleg nyelve
Add el a Szabadság alapítójának és Morgan-nak a PDA-ját Bagolynak és találd meg Sorokat."

Továbbá egy olyan is van még, hogy Bagolynak adjunk el mindent, amit csak el lehet (dokumentum, PDA, fekete doboz). Ez milyen elõnnyel jár? 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#4533
LOL, tipikus divatfikázás mint a "fújmikroszoft". A CS is jó volt, a SHOC csak annyiban volt más hogy elõtte nem volt mégegy Stalker epizód ami lelõtte volna a poént. A Mátrixban is csak egyszer lehetett lelõni a "nemisezavilágavalódi" poént.

Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC

#4532
szarul tettem fel azért nem ment, de motmár megy rendesen magyarul, csak gáz hogy kimaradt a HUDból a hang és "észrevettek" mérõ meg az ember számláló. így is elég para volt de mostmár mégjobban fosni fogok...
#4531
Nem, sok nyelvi filet felülír a SMRTER. Fõleg a fegyverek nevénél, leírásánál lesznek anomáliák.

#4530
nálam ez a smarter mos szívás. az options menübe nem enged be mert xray engine chrassel kivág...
w77d
#4529
Prypiatban elég kevés tennivaló van, nem érdemes rohanni...

#4528
Pripjatyban tényleg csak ennyi a küldetés? szinte negyedét sem jártam be és egyszer csak vége lett. Más: töltöm a SMARTER modot, ezzel is magyar marad?
#4527
Végeztem.. egy hónapig tartott.. megérte.. pár hónap múlva újra nekiülök..
Eddigi legjobb stalker majdnem, de csak majdnem holtversenyben a shoc-val(mondjuk a cs szar volt).
Monumentálisabb sztorit vártam, mint a shocnál, de a sok kis történet, sok kis gyógyszer, stb, tényleg valódi sztalker-élet érzését adja. Nincs is sok bug. Fele küldit meg sem csináltam csomó helyszínen nem voltam, ugyhogy legközelebb is lesz újdonság. Összességében elégedett vagyok. Alig várom a következõt..

UI.: A Shadow of Chernobyl megmutatta hogy mindig lehet újat mutatni,
a Clear Sky bebizonyította, hogy mindent el lehet b*szni, a Call of Pripyat pedig, hogy mindig van remény...
w77d
#4526
SMRTER mod

#4525
Neked h h így mutatja a lõszert?? ez vmi skin??
#4524
ja am windows 7
#4523
Vki tudna segíteni abban hogyha átállítom a grafikát kilépek és utána próbálom elindítani és kiírja a szokásos windows hibát h mi lehet a baj?
w77d
#4522
a kétfejü dög a legerõsebb mutáns a játékban?? tény hogy a gaussból is 3 lövés kell neki, de én valami nagyobbra számítottam fõ fõ fõ fõ-ként 😊

w77d
#4521
nem értem mit akarsz mondani.... nyomorult?

Colt17
#4520
Én egyébként nem értem, miért kell ilyen nyomorultnak lenni a környezetnek?A valóságban se ilyen...

mcmoha
#4519
Probald meg itt. Hatha sikerul? Nekem megvan de en meg 1985-ben vettem.😄

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

Colt17
#4518
Na újra nekilátok a játéknak!😄

#4517
ÜDV all.
Végre be tudtam jelentkezni. Akinek meg van a stalker : a piknik az árokparton címû könyv. Uj , régi akármilyen kiadás, és van szíve megválni tõle, és MEGVÁSÁROLNÁM!! Ezer éve keresem antikváriumokban de nem találok egy darabot se. Lekötelezne az a derék fórumozó aki valóban jó szándékú és eladó sorba rakná a könyvét.
Email-em : [email protected] >(nullanulla@ stb stb)

Ezer hála elõre is.
w77d
#4516
nna megleltem az oázis szívét.... én valami durvább artifact-ra számítottam, illetve durvább ellenállásra... meg a tudósoktól is csak 7ezret kaptam érte áhh...

mcmoha
#4515
A GY.I.K.-ban le van irva mik a feltetelei annak, hogy megszerezd oket. A bonuszokat lathatod a jatekban, ha mar megvan az illeto achievement. Lustasagom bizonyiteka, hogy nem forditottam le a bonuszokat, de itt van angolul:

Pioneer:

Whatever the zone may create, you're always ready to investigate it first. By finding new and unstudied anomalous creations, you have pushed science forward to a better understanding of the zone.

Bonuses: A multitude of new datas allowed prof Herman and Ozersky to synthesize a new anabiotic in a zone environment. You can now buy the anabiotic from Herman.


Mutant Hunter:

You haven't avoided any dangerous mutant encounters, but instead tackled them. Good hunters are well respected people among Stalkers.

Bonuses: Your relations with Stalkers have increased. Now they regularly leave you ammo in Yanov, as a sign of appreciation.

Detective:

You have solved the mystery of Stalker disappearances, the cause of which weren't mutants, but a much fiercer antagonist - man. Your striving to find the truth have earned you alot of respect among Stalkers.

Bonuses: Your Stalker relations have increased. Now they regularly leave you medical supplies as a token of appreciation.

One of the Lads:

You showed good resistance to the Bandits, headed by Sultan and have gained popularity among Stalkers. You're always a welcome visitor on the boat.

Bonuses: Stalker relations have increased. By their request, Sitch has given you a price discount. Beard now gives you better prices for artifacts as well.

Kingpin (Criminal Authority):

You've helped Sultan take the intiative from Stalkers and put Skadowsk under his control. Now you're a feared and repsected individual on the boat.

Bonuses: Bandit relations increased. In fear of becoming the next victim, Sitch has given you a discount. According to set agreements, Beard now pays you a share of his income.

Herald of Justice:

You haven't let the sly Stalker slip from the sword of justice. Not only once did Soroka put Stalkers in grave situations without any regret for his deeds.

Bonuses: The loot that Soroka aquired through falsehood and deceit has been given to you in Yanov.

The Seeker:

You've found every type of artifact known in the zone and thus gained respect among Stalkers.

Bonuses: Stalker relations increased. Bandits now pursue you more vigorously during your ventures into the zone.


Battle Systems Master:

Now Cardan has all of the instruments he needs and makes the best modifications.

Bonuses: Now Cardan makes the unique 4-th generation exo upgrade, which allows the wearer to run, by adding hydraulic amplifiers to the servo-drivers.

High-tech Master:

Azot can now make the best high-tech modifications to weapons and armor.

Bonuses: Azot can now make IR scanners for helmets, that fixate human targets more effectively.

Leader:

You've gathered quite a team and thus proved your leadership skills.

Bonuses: Probability of your team members surviving have increased.

Diplomat:

It's not always necessary to use force if conflicts can be peacefully resolved.
Nonetheless, you should always be aware of those who shoot first and asks questions later.

Bonuses: Your diplomatic skills have increased your rating among all factions.

Research Man:

You've worked with the scientists for so long, that now they treat you like one their own.

Bonuses: The scientists now sell all sorts of drugs and equipment for non proffitable prices. Novikov has become so used to you, that you only have to pay for the price of materials.

Friend of Duty:

You've gained respect from the Dutyers but lost it among Freedomers.

Bonuses: Duty now tries to help you in tough situations. Azot has given you a service price discount but Havets has raised prices as a result of loss of rating among the Freedom faction. RP-74 and ammo can now be bought in Yanov(!).

Friend of Freedom:

You've gained respect from the Freedomers but lost it among the Dutyiers.

Bonuses: Freedom now tries to help you in tough times. Havets gave you a discount, while Azot raised service prices.

Balance Advocate:

You didn't favour any faction and always portrayed yourself as a free stalker. As a result you haven't made enemies, nor friends.

Bonuses: It's important to Stalkers in Yanov, that the balance of power between Duty and Freedom remains equal. Both Azot and Havets gave you discounts.

Keeper of Secrets:

You've managed to keep notes to Strelok despite the temptation to sell them.

Bonuses: Strelok has found a new motivation to live and has given you 2 very nice artifacts as a gift.

The Skilled Stalker:

There aren't many anomalous places left where you haven't set your foot on.

Bonuses: Your attained experience increased your chances of finding rare artifacts.

Wealthy:

You bring joy to traders, whenever you visit them. It's always a pleasure to see a wealthy client.

Bonuses: Traders offer you rare items more often.

Marked by Zone:

You've managed to survive a blowout without shelter - you were saved by anabiotics. This has left an impact on your psyche and a strange silence has enveloped your head. It appears you don't hear the constant stream of thoughts anymore.

Bonuses: You now have a chance to survive a blowout without shelter or any medicine, if you're in top condition.

Information Dealer:

Whenever you found some piece of information, you've always managed to give it to the people interested and never forgot about your share.

Bonuses: Sitch gave you a discount, as the best comrade and informer.

Friend of Stalkers:

Meeting Stalkers on your way, you always offered them help. Now Stalkers come to your aid whenever you're in danger or after it.

Bonuses: Your relations with Stalkers have increased. They will aid you in tough times and sell you medicine for non profittable prices.

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

w77d
#4514
az achikhoz kapcsolódó bónusz és az elérhetõsége le van írva valahol??

mcmoha
#4513
1. Csak a jatekon belul latszodnak, es szamitanak mivel mindegyik valamilyen kulonleges bonusszal jar.
2. Igen.
Tenyleg nem lehet mindet elerni egy jatek soran, de azert mert nehany uti egymast. Szoval nem az az oka, hogy elso vegigjatszas.

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

fery02
#4512
Sziaszotk!

1. Az elért achievementeket (eredmények) csak a játékon belül láthatóak? Tehát pl kívülrõl Steam-ben nem lehet õket megnézni valahol?
(Olyasmire gondolok itt, mint pl a LIVE-nak a rendszere, hogy bárki láthatja a profilunkat az achievementekkel együtt.)


2. Végigjátszás után, ha új játékot kezdünk, akkor törlödnek az achievementek?

Mert még nem játszottam ugya ki, de tesóm is új játékot kezdett közben és profil létrehozás hiánya árán, az elmentéseink alapján különböztetjük meg egymás játékait és pl. az õ játékában nincs semmi achievent sem feloldva.

Azért tartom ezt érdekesnek, mert ha mindenkép törlödnek az eddigi achievementjeink új játék kezdésekor, akkor úgy nem lehet olyan elmentést felmutatni, amiben minden fel van oldódva, mert elsõ végigjátszásnál nem lehet feloldani mindet.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#4511
Az X8 dokumentumok a megbízónkat, az SZBU-t érdekelné leginkább, de velük nem találkozunk a játékban, csak rádión csevegünk a játék legvégén majd...
(Nem lehet - elviekben - pénzé tenni õket!)

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#4510
Az X8 az ifjusági közösségi házban van ha jól vélekszem.Jut eszembe,a nálam levõ doksikat az X8-ból,le kell adni valakinek hogy beszélhessek Kovalszkival vagy bebugosodtam és azért nem tudok beszélni vele?????????
w77d
#4509
gyerekek az X8 laborba vissza lehet menni késõbb is??? én már a fõszálat kitoltam és most felfedezgetek még, de nem találok vissza a laborba, nem tudom má merre vót <#fejvakaras>

#4508
Az a gyerekhangon siró törp még a "halandóak" közé tartozik - a laborban talált géppuska 50 lövedéke elégséges hozzá, míg a másik 3-nak ez már nem akaródzik olyan könnyen.
Ahol a 2 liftakna van, ott kell a "2.-ban" fölmászni a középsõ szintre és ott leledzik a 3 törpe 1 dokumentum társaságában... (bár ott mintha volna még legalább egy helyiség, de én a gauszt az evakuáláshoz tartogattam...)
A lõszeres katonát csak az ezredessel, direkt azon küldetésrõl beszélve helyezi ki a pályára a gép - a laborból visszajövet pont ott mentem el és még "senki" sem volt kint az osztagból, csak 3 kutya...

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)