S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
... a Gejzír-Erdõgazdaság felöli domboldal...
Attól függetlenül érdekes az eset.
Oroszul nem tudok és a program sem írja ki nálam, így nem tulajdonítottam nagy jelentõséget ezen eseménynek, ami mindig akkor következett be, amikor éppen hosszabb "túrára" indultam a hajótól...
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Ott vmi történik közben - a gejzír felöli domboldal (tehát a másik oldal <#hehe>#hehe> ) nyújt jó és "távoli" rálátást a hajóra...
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"
A többi stalker meg nagyon ritkán sérelmezi - ha egyáltalán szól is érte - , ha a harc forgatagában el-el találja 1-1 félrement lövésem/sorozatom/miegymás...
Biztos, hogy érdekes dolog történik ott a hajónál!
(Amikor egy "próba" alkalmával azzal szórakoztam, hogy a még hajón lévõ ki-be utazókra lövöldöztem a domboldalról - közben biztos, hogy többször is eltaláltam a hajót - , akkor utánna minden gond nélkül bengedtek az õrök - mondjuk még nem voltam senki barátja sem (a kezdeteknél a gejzírnél lévõ 2 stalkert leszámítva).)
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
Ezek után már nem tudom vissza szerezni a "barátságukat" ?
Pedig már zöldek voltak.
Egy régebbi mentést kell visszatöltenem, ha azt akarom hogy mindenki zöld legyen?
A végére >5k orosz és >2k NATO lõszerem(normál) volt Yanovban, amit akár el is adhattam volna.
Nekem a 12-es sörétes lõszerrel vol néha olyan problémám (a játék elején fõként), hogy nem "tudta" olyan ütemben "adni" a játék, mint amilyenben én felhasználtam õket... <#hehe>#hehe> (Legnehezebb fokozaton, Zlatonban, a "tetõ" résén át, 2 (fej)lövésbõl megvolt vele a Kiméra - SPAS-12-vel...)
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
Még az elsõ pályán a kimérás küldetés után mentem volna vissza a hajóra, mikor beleszóltak a rádióba, hogy "támadás alatt van a hajó és nem lehet felmenni". Nem tudtam ilyenkor mi van és mikor a közelebb értem az addig zöld színû haverok tûzet nyitottak rám. Vissza nem lõttem, csak elszaladtam.
Vártam egy kicsit, mikor bemondta a rádió hogy újra szabad a bejárás a hajóba, már a zöld színû stalkerek visszaváltoztak semleges sárgára.
Ilyenkor mi van?! Azt hitték én akarom õket megtámadni és már nem a barátaim?!
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
g36-al sebészi pontossággal lehet haladni 😄D
@Mulli86
jééé, tényleg nincs már ott. pedig a spoilerek közt volt.
naa, akkor nem mondom el 😉)
¥ xfire: kistekila
Eddigi részekben is nagyon szerettem azt a fegyvert, itt még nem koncentráltam rá igazán elsõ végigjátszásnál, de ha Nimbo ezt adja elsõ sniper puskaként, akkor lehet kipróbálom, hogy csak ezt hordom magamnál (persze egy shotgun társaságában), amíg meg nem lesz Lövész SIG-je. 😊
Remélem lesz a Vintorez-hez Bagolynál kellõ mennyiségû lõszer, mert úgy emlékeztem eleinte nagyon nem találni hozzá lõszert.
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
A SoC-hoz készült Complete 2009 mod-ban úgy tûnik, hogy megoldották ezt a dolgot, mert pl a fák ott már tompább árnyékot vetnek, míg a lámpán pl éleseket, ahogy kell.
Mindene esetre az atmoszféra olyanra sikerült (megint), hogy pl Pripyat-ot azzal kezdtem, hogy szépen elkezdtem bejárni a város minden centijét, lentrõl felfelél haladva. 😄
Fel is fedeztem közben sok rejtekhelyet is, itt-ott megállított a látvány, nézelõdtem.
SZóval nekem az egész játék elsõ nagyon nem csupán 8 órányi játék idõt jelentett, hanem jóval többet.
Már azóta is bánom, hogy Steam-en vettem meg 2000-ért, mert ezt dobozosba kellett volna több, mint duplájáért, mert annyira jó. Csak már 2x megvenni ugyanazt, azé érdekesnek tûnne. :/
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Mert arra emlékszem, hogy a banditák között volt valami exo ruhás is, de neveket akkor még nem nagyon néztem a játékban. Meg akkor PDA-t is felvettem biztos, amit aztán el is adtam nem tudván még akkor, hogy a késõbbiekben még kellhet az nekem. Csak a pénz hajtott. 😄
Az a SIG akkor majd különöskép érdekel majd még, mert én kajak otthagytam, mert aszittem az akkori fegyverme jobb nála. 😄
Igen, a hajónál tapasztaltam, hogy vannak harcok. Volt, hogy csak futkorásztam és azt vettem észre, hogy valaki hátbalõ, de a velem szembelévõket akarta lõni, így kialakítva fasza kis harcot, amit utána alaposan megbújva egy bokorban hallgattam végig, majd mikor csend lett, kiszambáztam a terepre begyûjtve a cuccokat. 😄
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Nekem hozott már elsõre Carabinert meg FN2000-et is.
tegnap próbálgattam a nimble-t mit ad és nekem 10próbából 8szor ezt adta 1x g36-t 1x az f2000-t
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
(Bár lehet, hogy azért, mert már aktív nála a laptop-szerzõ küldetés - és csak 1 antív küldetés lehet egy idõben nála?)
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Távcsövesbõl a Lynx összejött a 3.-ban elsõre, míg a 2.-ban a kipofozott Vintorezt hozta elsõként...
Morgannal az a bajom, hogy írták itt azt, hogy semlegesként õt kell megvédeni a sztalkerek és a banditák haragjától - de miként is kerülünk ilyen pozícióba?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
A jatek soran ezt mind megveheted tole, Csak penz kerdese.
* Pistols
o Steppe Eagle
o Alpine
o March (Wolfhound's USP 45 Compact)
* Close Range
o Frasier
o Eliminator
o Carabiner
* Assault
o Storm
o H&K G36K
o FN F2000
* Sniper
o Lynx
o SVU2-A (Max's SVU)
o Tide
* Armour
o SEVA Suit
o CHN-3a Battle Armour + Tactical Helmet
o Exoskeleton Third-Generation
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
a faq-ban lévõ video segítségével meg 10 perc alatt 😊
¥ xfire: kistekila
Gyakorlatilag a segítségével fél óra játék után SVD/G36/FN2000-el szaladgálhatsz.
Lövész SGI-je pedig a legjobb fegyver a játékban: Jóval nagyobbat sebez a sima SGI-nél és azzal ellentétben rá lehet tenni szkópot is.
Ráteszel egy éjjellátós szkópot meg egy M203-ast, feltuningolod és gyakorlatilag nem áll meg senki ellened.
bár az Exo ruhánál egy ideig úgysem lehet futni!
AMíg nincs rásegítõ motor benne! ahoz meg át kell menni Prityipatyiba.......
Azt hiszem Szultán adja a küldetést hogy el kell kisérni az embereit valahova egy találkozóra! biztosítani kell õket! Aztán valakik követtek benneteket kitör a tûzharc! Megy a hentelés! Na ott van Morgan.
Õ az akivel ott találkozni kell! Le is lövöd! Én mindig vele kezdem!
Két kék ruhás zsoldossal van egy exo-ruhában!
Morganra még én sem akadtam rá - itt azt olvastam, hogy semlegesként találkozhatunk vele (Mikor? Hol? - passz), ami nekem még valahogy nem nagyon akaródzott összejönni. 😄
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Lövész SIG-je különleges darab, jól tuningolható és piszok hasznos fegyver (40-es tár, hangtompító és irányzék...) - el ne add, inkább használd!!!
(Mindig az utolsó - a 3. - doksi-lelõhelyen lesz. Nekem a küldönc a 3. ilyen helynél volt elhalálozva, nála volt a Mem-modul -> Tehát a memóriamodult a 3. Lövész-dokumentum felkutatása elõtt kell kikódoltatni Nitróval, vagy a Tudós technikust kell megkérni rá.
Elsõre nincs küldöncös rész, így a helikopter feketedobozát kódoltatom elõbb Nitróval, hogy az tutira meglegyen. 😊
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Pénzszerzés kényelmesen és kevésbé aljas, inkább álszent módon (fõleg az elsõ pályán, a hajó körül ólálkodva):
Ha két ellenséges banda (elég, ha csak az egyik áll felfegyverzett humanoidokból...) talál egymásra, akkor biztos, hogy aznap még a hullarablás bûnébe esünk! <#hehe>#hehe> )
Amúgy az "ócskább" relikviákat nyugodtan el lehet adni, persze, ha a vevõ már a barátod, akkor több pénzt kapsz értük.
Nimbe mindig zságbamacskát árul, azaz az adott kategória 3-4 lehetséges nonplusszultra dologából egyet hoz el, - nálam legalább is - szépen sorban, tehát nem mindig ugyan azt adja el harmadszorra sem -> azaz, ha FN2000 az álmod, akkor lehet, hogy 3x kell töle rendelned, hogy azt hozzon (végre).
Kb. 1 nap az "átfutási idõ" nála, addig lehet nézelõdni, v. aktívan pihenni. <#hehe>#hehe>
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nem szívesen mászkálnék egyedül Pripyatban az biztos (ha nem sugározna akkor se). Hátborzongató lehet.
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Gondolom, hogy a játék elején lehetett vele megismerkedni, de annyira új volt az egész játék kezdésnek, hogy ott volt a temérdeknyi személyiség, akiket meg lehet ismerni, nem bírtam mindenkit észben tartani, csak azokat, akikkel a késõbbiekben még többször foglalkoztam (erre majd figyelek második végigjátszásra, hogy megismerjem ezt a Morgan-t 😊).
A memória egység nem került vissza hozzám elsõ végigjátszára, mondta Nitro, hogy utánam küldött valakit vele(nevére nem emlékszem már), de nem tudom hogyan gondolta, mikor folyton úton vagyok. Még ha be lennék poloskázva, akkor se lehetne engem könnyû megtalálni. 😊
Nimbétõl még nem mertem rendelni semmit sem, játék elején még nem volt sok pénzem, nem akartam zsákbamacskát, mivel nem is igazán ismertem még a játékban elérhetõ új cuccokat sem, de így megismerkedve a dolgokkal, nyugodtabban fogok majd rendelgetni ezt-azt. 😊
Itt amúgy elõre látom, hogy nem Clear Sky féle módszerekkel fogok pénzt gyûjteni, mert itt a relikvia eladásokkal nagyon jól és könnyen lehet keresni, míg Clear Sky-ba fegyvereket hurcolászgattam (lehet ott is mûködött volna csak a relikvia üzletelgetés, de már nem igazán emlékszem rá).
Kis kíváncsiság még: írtad, hogy "Lövész" SIG-je. Ez valami különleges SIG, vagy csak úgy írtad hozzá a "Lövész"-t, mert találkoztam én is a fegyverével a Jupiteri gyárnál, csak hogy ez most valami különösebb, mint a többi? Mert fejlesztést nem láttam rajta.
Mellesleg a többi infót nagyon szépen köszönöm, ki is mentek részleteket lehet text-be. Te már néhányszor kijátszhattad a játékot. 😉
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Itt az élményt nagyon meghatározzák a küldetések. Ha nincs küldetés, akkor csak a felfedezés vágya hajthatja a játékos.
Feltéve, ha nem járta ki a játékban található helyszínek utolsó centijét is, ahogy én. 😄
De ennek ellenére újra neki állok majd teljes kedvel, mert csakúgy, mint az elõzõ S.T.A.L.K.E.R.-ekben, itt is minden végigjátszás egyedi élményt nyújt.
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.