S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4657
Igen, a SoC-hoz képest egy kicsit rövid, de ha mind a 2(3) x 2(3) oldalt kipróbálod, akkor azért nem kevés játékidõt tölthetsz el a gép elõtt.
Vagy, ha úgy érzed, hogy (már) túl könnyû, akkor növeld a nehézségi fokozatot -> a legnehezebben a kiméra 1-1,5 harapással végez az õrnaggyal a 2. szintig húzott stalker-páncélban. 😄

#4656:
Akkor azért még maradt legalább egy megoldatlan feladat... 😊

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#4656
Az Oázisban én nem is jártam...
#4655
Pripyat-ban tényleg ilyen kevés küldetés van? Egy hétig játszottam mire átmerészkedtem, és miután átértem 2 nap alatt eljutottam a helikopterek felszállásáig. Ha nem szállok fel maradok a játékban, de Pripyat-ban már nincs semmi feladat. Vagy csak én hagytam ki valamit?
#4654
Az biztos, hogy a könyvtáriban is lehet kárt okozni -> kissé megviselt formátuma lesz, még ha nem is tûnik úgy el, mint az óvodai.
Ha csak vizsgálódtam, akkor Vánóék mindig "megzombultak"! (De mivel náluk is az volt a helyzet, mint Topolékkal az alagútban - ellenségnek jelölt, de nem zombi! - , ezért gondoltam, hogy lehet ott tenni vmit -> megrongálni az "adót", ami bejött nálam.

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#4653
Én úgy emlékszem, hogy a könyvtárban lévõ antennát nem kell elpusztítani, csak megvizsgálni az "F" billentyûvel.

#4652
Nem, az amirõl te beszélsz, az óvodában van. Õ a könyvtárban lévõ antennáról beszél.

#4651
Visszamentem, de sem egy rakat gránáttal, sem a gaussal nem tudtam kárt tenni az antennában.... eddig ... de majd szerzek valami ütõsebbet. Mindenesetre köszi az eddigi segítségeket.
Yan
#4650
nekem ilyen gondom nem volt.
benyitottam, és köszöntem a g36-al 😊)

¥ xfire: kistekila

#4649
Ránk nem hat - annyira - , de a kísérõinknek kevesebb a PSI-védelme...
(Script! <#eplus2> )

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#4648
Elsõre elmenekültem a volt társaim elöl, mert követtek és arra gondoltam, hogy nagyobb távolságból majd "visszaváltoznak", de ez még az út túloldalán sem következett be - lelõni mégsem fogom õket... 😞
Második kisérletre körülnéztem, hogy mit is lehetne csinálni!
Fel az ajtó melletti lépcsõn és ott vannak kis "ablakok", amiken keresztül azért be lehet vágni a gránátot, ha nem is elsõre, de egy kis gyakorlással biztos, hogy össze fog az jönni. 😊
(Közben az ajtó mellett megbúvó hadnagyot folyamatosan sorozták az ajtó túloldaláról a bent felébredt ellenfelek, de annak semmi baja sem eset ettõl! <#wow1> )
Alternatív megoldásként gránátvetõt, vagy RPG-t tudok javasolni eme célra. <#hehe>

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

fery02
#4647
Kemény lenne, ha ránk is hatna a cucc és hirtelen a gép irányítana minket.
Aztán kiírná, hogy "game over, átálltál a sötét oldalra és ez már így lesz, míg meg nem halsz". 😄

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#4646
Próbáltam az ablakon gránátot bedobni, de egyszer sem sikerül 😞 A tákolmányról mindössze egy alkatrészt sikerült lelõnöm a sörétes puskával ... de visszamegyek, és megpróbálom ahogy írtad.
#4645
Na végre, megvan Strelok csúzlija. Erre már lehetett távcsövet tenni, plusz gránátvetõt.
#4644
Ha Vánó az egyik kisérõd, akkor próbáld meg így befejezni azt küldetést:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A két kísérõd, akiket az ezredes küld, megállnak az utolsó ajtónál és azt várják, hogy benyiss! Bent vannak a Monolithosok, akik egybõl támadnak, a tákolmányuk pedig "átprogramozza" a kísérõidet! Hogy ezt megakadályozd, 2 dolgot tehetsz:
- Mielõtt bemész abba a helyiségbe, azelõtt felfutsz egy fél emeletet és gránátok behajigálásával elõre elpusztítod a tákolmányt, majd csak ez után nyitsz be az ajtón.
- Ha a társaid már ellenséggé váltak, mert nem pusztítottad el elõre a tákolmányt, akkor azt semmisítsd meg elõbb és ne lõjj a "volt" társaidra, mert ha már nincs tákolmány, akkor õk is "visszaváltoznak".
Célszerûbb és könnyebb az elsõ verziót kivitelezni. (Megfelelõ mennyiségû gránátot akár az épületet védõ Monolithosoktól is szerezhetsz, ha elõbb érsz a hullájukhoz, mint a 2 kísérõd!)

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#4643
Ilyenkor az van, hogy Snag ellopta. Sokan azt hiszik, hogy ez egy bug, de valójában a Snag side-mission része.

A jó hír, hogy visszaszerezheted a ládád tartalmát.

#4642
Na persze találtam egy másik idegölõ gondot is! Visszamentem Jupiterbe, és eltûnt a szervó ruhám, és az otthagyott fegyverem a tárolóból. Most ilyenkor mi a fene van?
fery02
#4641
Ott nem is kell lennie olyannak. Az a nagy tákolmány a jelenség forrása, a történet szerint.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#4640
Körbejártam az épületet, és sehol semmi, semmilyen szörny, semmi élõlény, csak ez a két barom váltott pirosra.
fery02
#4639
Bocs, HL 2 az egy nagon nagy kivétel. Itt figyel Steam-en mindegyik része, csak S.T.A.L.K.E.R.-ek óta, hanyagolom õket picit. 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

fery02
#4638
Ha a Gauss-ra gondolsz (amit nem tudsz eldobni), akkor azt az egyik fegyver-páncél javító technikusnál.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#4637
Körülnézek, csak az a baj, hogy mikor kijövök abbõl a tákolt antennás helységbõl, a két társam már pirosra váltott, és lõnek rám...
w77d
#4636
elég feltûnõ jelenség egy nagyfejû ember alkatú mutáns dög

#4635
Nem vettem észre, hogy lenne... Mirõl ismerem meg?
#4634
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Fel kell robbantani az antennát. Alatta van valami helység ahová le kell menni.
w77d
#4633
nincs hipnotizáló mutáns a közelben?

#4632
Hali!

Egy kis HELP kellene! A könyvtárban vagyok, (Pripyat pálya elején) és miután kinyitom az ajtót, ami mögött az a furcsa összetákolt antenna van, az addigi kísérõim ellenséggé válnak, pedig külön figyeltem (többszöri próba után), hogy még az irányukba se lõjek semmivel.
Kénytelen vagyok lelõni õket, de nem kapok több feladatot, mindössze annyi az aktív küldetésem, hogy keressek egy technikust, aki megvizsgálja az ismeretlen fegyvert.
Miért lesz ellenség az eddigi csapat?
Merre keressek megfelelõ technikust?
#4631
Segitsetek legyszi!Az X8 laborhoz a piros kodkartyat merre talalom?
Herold
#4630
De ott viszont gondolkodni is kell.

#4629
kösz akkor hagyom.. 😞

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

w77d
#4628
igen, én is jártam így. A nem sérülékeny eszközöket könnyen ki lehet lõni ilyenkor a szar helyrõl, viszont a fegyvereket nem, mivel azonnal 100%-ot sérülnek...

nálam olyan is volt, hogy nem tudtam sehogysem leszedni õket egy fáról. a fára fölmászási lehetõség nem volt persze, fél órát próbálkoztam...

#4627
valaki találkozott olyannal hogy egy rejtekhelyrõl nem tudja kivenni a fegyvert? pl északon egy tóparti stég alól nem tudtam elõkaparni egy 301-st .. minden mást sikerült 😞

Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.

#4626
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Köszönöm
mcmoha
#4625
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha az UFO fekete dobozat kikodoltatod megkapod harom rejtekhely koordinatajat. A puska mindig a harmadikban van. Javaslom, hogy a tudosok technikusaval kodoltassad.😉

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

#4624
Mérpedig így kell rá szkópot rakni, úgyhogy ha nem sikerült, akkor te szúrtál el valamit.

Minden scope képes puskára így kell felszerelni a távcsövet, így strelok SGI-jére is.

#4623
Mezei SIG-re nem is lehet, én a Strelok SGI-rõl beszéltem amire lehet.

Mellesleg az alap SGI-re és a Grozára csak a fejlesztõk marhaságai miatt nem lehet a játékban szkópot szerelni. Egyetlen 0-át kell 1-esre átírni egy-egy txt fileban, hogy lehessen rájuk szkópot szerelni.

És igen, én anno ezeket átírtam magamnak, úgyhogy nálam lehetett.
De nálam az is alap volt, hogy a SMRTER modból kivett hi-res fegyvertextúrákat használtam az ezeréves gyáriak helyett.

w77d
#4622
Half Life 2-ben közel nincs ekkora szabadság....

#4621
Szerinted nem próbáltam?! Ennyire nem vagyok láma, ráadásul már nem elõször játszom végig.
#4620
Az merre van? Nem az van janovban egy markoló alatt?
Herold
#4619
Half Life 2 megvolt?

fery02
#4618
Emellett minden egyéb fps egy nagyon szûk csõnek tûnik, melyben az orránál fogva vezetik végig a játékost, gondolkodást nélkülözõ filmszerû interaktivitással. 😊

Legalábbis nekem.

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

mcmoha
#4617
Strelok fegyveret teljesen felszerelve talalod meg. Most kiprobaltam es a "mezei" SIG-re nem lehet tavcsovet rakni es a szerelo se tudja atalakitani. Lehet hogy te valamilyen mod-ot hasznalsz?

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

Yan
#4616
a bfbc2-öt hagyd 😊 nem ér ennyit 😉)

&#165; xfire: kistekila

#4615
Nincs rajta alapból. Tudom, mert sokszor cserélgettem rajta.

#4614
Irtó bonyolult:
Ráhúzol bármilyen SUSAT távcsövet az inventoryban, miközben a kezedben van a puska. Gránátvetõ ugyanígy megy rá.

mcmoha
#4613
Az nem az. Strelok puskajan eleve rajta van a tavcso. A tobbi SIG 550-re nem lehet tavcsovet szerelni.

"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

#4612
Janovban van egy SIG 550, egy rejtekhelyen. Az Strelok puskája? Ha igen, hogyan vagy kinél lehet rá távcsövet rakatni?
#4611
Ja, rendeltem zatonban fegyvert, elsõre FN2000 kaptam.
#4610
Visszatöltöttem egy régebbi mentést és onnan folytattam. Nem tudom, mi volt a gubanc.
TSL16b
#4609
Minden bázison (Szkadovszk, Janov, mosoda) megorrolnak ránk egy pár óráig, ha a rezidenseket irtjuk a közelében. Késõbb rádión közlik a veszély megszûnését is.

#4608
Ja, de én még nem találkoztam ilyen un. "lezárással".