S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Akkor Yanovban nem nagyon szabad vele beszélni...
(Én elkapkodtam és pontot tettem a történet végére Yanovban, tehát futhatok vele még egy kört...)
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Érdekes módon baráti viszonyban maradtam a Stalkerekkel, azután is , hogy Morgant megvédve 6 cimbit lelõttem - igaz, akkor a hajónál alul maradtak és én sem figyelmeztettem õket -> a stalkerek barátja kitûzõmnek annyi.
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
De ne hozzájuk menj, hanem az emeletre Bagolyhoz! 😊
Õ egybõl ezzel a küldetéssel nyit, mással nem is nagyon akarna foglalkozni.
Bevéded Morgant (6k loot begyûjt!), majd azután szambázol oda a két, fent említett egyikéhez, hogy begyûjtsd a hajóért a köszönetet - vagy a nagy semmit.
(Én stalkerbarát óhajtok maradni, így Szakállal dumálok Szultán és a hajón való lövöldözés után is, ergo Morgannal már nem szoktam összefutni Yanovban...)
Yanovban 3, kisebb eksön lesz még Morgan jóvoltából. Az utolsóban személyesen is részt vesz...
(A Szolgálat raktárát mindenképpen mi fogjuk kiüríteni, akárhogy is csavarjuk a történetet - kár, hogy a Duty-páncél itt semmit sem ér!)
Egzotikus cuccok Nimble-nél tanyáznak a gém elején. Vele mindössze annyi a baj, hogy 5-10k-val drágábban hozza õket, mint ahogy a "boltban" majd megszerezheted azokat a kellõ idõben -> SEVA +5k.
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Ja, az irodában volt egy dobtáras shotgun is.
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Vagy utána egybõl menni kellett volna Owl-hoz szólni, hogy mi az ábra?
Jól emlékszem amúgy, hogy ha életben marad, akkor még Pripyat-ban részt vehetünk vele egy izgalmasabb akcióban?
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
viszont nincs is más választásom, mert elfelejtettem hol lehet g36-ot szerezni, pedig az régen elég hamar megvolt.
¥ xfire: kistekila
A védésénél - szerintem - a mozgás és annak gyorsasága a lényeg, hogy a 2 tûz közül kiverekedjük magunkat. Morgan mozgásával, ha vele együtt - de inkább elõtte "tisztítva" az utat - teszed azt - a leírt irányba - , akkor pár másodperc alatt biztonságos helyre menekülhet - ha megáll harcolni, akkor vége - , a másik két társa pedig feltartja addig a banditák zömét - igaz, menekülve - , ameddig a résen át vissza nem fordulsz rájuk.
Legnehezebb fokozaton 3-4 találattól hanyatt vágod magad - 2. szintig fejlesztett stalker-páncélban, ilyen közelrõl nem hibáznak az ellenfelek (sem) - , nincs idõ egy irányba beállni, mert akkor - elõbb-utóbb - körbe fognak venni! Ha nem nyitsz utat, mind a 4-en ott maradtok!
A lényeg a gyors mozgáson és azon az elsõ 3-4 pontos, rövid sorozaton kell, hogy legyen. A bandita-stalker párharc rád irányuló össztûzzé alakul át, ha álló/könnyû célpontot mutatsz nekik.
Mozgással 15-20 másodperc volt az egész akció!
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Magyarul fika, kb. annyit ér mint AD&D-ben a Charisma.
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Teszteltem a Storm 5x45-öt, egész frankó (leszámítva a TRS-t verõ amortizációt), aztán majd hanyatdobtam magam mikor megláttam a lõtávját. Alig több mint a shotgunnak. Pedig a skuló látszólag nem pottyan le a földre, csak nem ér el odáig. Hát így elég tré, marad az IL86.
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Nem mondom, hogy rossz, de azért én jobbat vártam volna - fõleg Tõle - , amikor olyanom már van! 😄
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Hátra arc (1 stalker), majd el balra (1 stalker) és jobbra fordulva ki az ajtón (1-2 stalker) és vissza a résen a csarnok fõbejáratához (zömében bandita-maradékok) (idáig Morgan is velünk tart ált.)! Ezután - ha még van élet odabent, akkor egy nagy jobbkanyarral vissza a friss levegõre, oda, ahol elõször kibukkantunk az épületbõl - esetleg egy balra kitérõ a fõbejáraton keresztül és vissza...
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
...
Abakant! <#hehe>#hehe>
De ezért nem fogok a Stalker-tesóimnak hátat fordítani és lelõni közülük 6-ot, amikor Morgannak mindenképpen meg kell halnia! <#worship>#worship>
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
A barlang valóban ott van a leégett falutól ÉK-re, ahol az út kanyarodik...
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ugyan dönthetünk, hogy ki mellé állunk abban a harcban, de a végén, amikor jelenteni kéne a megbízónknak a sikert, akkor (a velük való csevej elõtt) kell Bagollyal beszélni és õ kér meg rá, hogy az egyik kereskedõ-cimbijét védjük meg az esetleges atrocitásoktól a Fûrésztelepen...
(ha a megbízónkkal - és nem Bagollyal - csevegünk, akkor az az õ oldalán dob be ebbe a csetepatéba, így Morgan mindenképpen ellenséggé fog válni már az elején...(#4585))
Lehetõleg Nimble-tõl vegyünk egy jobbfajta páncélt elõtte, amit Kardán pofozzon is ki, mert egyszerre 2 oldalról fogjuk kapni az áldást, többszörös túlerõ ellenében - Morgan-koma meg mindig a tömegbe veti magát és hihetetlenül könnyen feldobja a vegyvédelmi bakancsát (bezzeg, ha nekünk kell õt levadászni...)!
Fegyvernek lehetõleg a minél nagyobb tárkapacitásúakat vigyünk magunkkal (exo és géppuska + gránátvetõ kombóval mon'juk még nem próbáltam...): pl. Striker + Lövész-SIG már megfelelõ választás - ezen helyzetben a gránátokra nem volt idõm - gyógyító, vagy vérzéscsillapító arti használata sem rossz ötlet!
Ha nem védjük, szó szerint a testünkkel ezt a lükét, akkor hamar sikertelen feladat lesz ebbõl...
ui: Mcmoha-t mégiscsak foglaljuk aranyba! 😉 😄
ui2: A GYIK-ot lehetne bõvíteni az utóbb tárgyalt témákkal?
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Chuck Norris kitépett egy lapot a Facebookból!
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Gyakorlatilag onnantól akár el is dobhatjuk a csavaros tarisznyánkat, mert nem kell csavarok dobálgatásával szarakodni.
Úgy cikázgatok az anomáliák között, hogy sokszor csak az élvezet kedvéért is bele szoktam menni közéjük, ha van artifact, ha nem. 😄
Nekem tökéletesen láthatóak az artifact-ok is a kijelzõn.
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
#4648
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
ismételtem elakadtam
Át értem pripyatba és van az a küldetés,amikor két másik katonával kell elmenni a Monolith-osokhoz,azt a házat kitakarítani.
Amikor kijövünk,indulunk vissza,akkor pirossá válnak,ez ellen mit lehet tenni?
Most azzal próbálkoztam,hogy lemaradok,de most nincs küldetésem...
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
Hávájért is át kell menni Yanovba, én még azelõtt akartam volna Swarogot. Mostmár mindegy, átmentem, egyet találtam vmi zombinál rögtön a pályaudvaron, egyet meg Kopachiban a markolóban (1 meg már volt a Detektívért).
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Mellesleg igen, árulnak Veles detektort a Wealthy Client achievement után, csak éppen nem Owl hanem Hawaiian, a Yanovi árus.
Én tökre azt hittem, hogy fent a fedélzeten vannak az emberek. LoL
És danke schön a segítséget srácok!
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
Most kezdtem a játékot, és mindjárt az elején el kell menni a hajóhoz, ahol van egy tábor. Odamentem, viszont ott senki sincs, de a térkép jelzi az emberek számát és típusát, de nálam láthatatlanok. Ez egy szellemhajó? 😄 Vagy egy bug? Vagy mi?
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
És ehhez még hozzá lehet számolni vagy 2000 AK skulót, amit már elhasználtam. Mindehhez tartozik majdnem 1000 legyilkolt stalker, tehát ennyibõl jött össze ennyi Ez fejenként 2 db NATO skuló. 😄 Még azt se hozza vissza amivel lelövöm õket.
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Sztem a játék elején sniperkedni a legjobb az IL86. Nem túl pontos, viszont AK skulót mindenkinél találsz, lehetetlen kifogyni belõle (valamint 4x szkópja van, az AK-nak csak 1.6x), ellenben 9x39-et csak Owl árul, jó drágán, és sehol nem esik. Sniper skuló se, de az takarékosabb, 1 lövés = 1 halál.
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Érdekes mód nemcsak a hajó közelében, hanem néha a térkép szélén lelõtt emberekért is ugyanúgy jön a "megtámadták a bázist" üzenet. Mintha vmi VIP õrjárat lenne, akik szintén a hajó tartozékai.
Érdemes úgy idõzíteni hogy 8-ig alszol, lehetõleg ne 7-tõl, hanem vmi komolyabbat hogy legyen közben emission, 8-kor kirajzik mindenki, lekaszálod az embereket, majd amíg morcoskodnak, addig bekukkantasz artikért az anomáliákba. Mire visszaérsz okés minden, és van egy csomó eladható cuccod + artid. Én már 600k-nál járok, és még csak Zatonban vagyok, minimális mennyiségû küldetést letudva. Bubblet keresek, de az istennek nem akarja beadni, közben goldfishbõl meg graviból hegyekben áll a készlet. Az elõzõ játékban meg fordítva volt, úgy látszik a bubble és goldfish egymást kizáró arti. Igaz, már a CS-ben is így volt.
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Core i7-965 Extreme Edition, 12 GB DDR3, Gigabyte EX58-UD5, Intel X-25M 160 GB, Sapphire 5970 OC
Elmész a Jupiter pályarész jobb alsó sarkába, ahol van egy híd, ami egy ilyen beton szennvízesárkon megy keresztül, a betonkád amonália mellett.
Ez a térkép leg jobbszélsõ pontján van, a Jupiter gyár falain kívül.
Ott ahol ez a betonárok kimegy a térképrõl, áll néhány garázs. Oda kéne benézned a garázsok mögé, ha tuti fegyvert akarsz.
Ha gond van, akkor visszafutsz az ajtó mögé, vagy a mozdony másik oldalára és kikúrálod magad (a fölös cuccot a bejáratnál rakd le, ha volna ilyesmi nálad, hogy ne lassítson le és fárasszon ki a "túlsúly").
Ha nem érzed még ehhez elég jónak a felszerelésedet, akkor fordulj pár kört a Parkoló meg a Cementgyár között (meg a Hamukupacnál is szokott lenni 2-3 zombi...) és be tudsz szerezni jobbat (akár az elejtettek közül is).
Ha még nincs meg a 2 szerszámkészlet a szerelõnek, ill. a Cementgyárat még nem kutattad át alkatrészekért, akkor elõbb ezeket csináld meg - ez a küldetés meg fog várni.
"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)
"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"
de most csak ak-74m em van meg régebbi jó nagy puskám<#szomoru1>#szomoru1><#szomoru1>#szomoru1>
2.részben(jupiter) megint elakadtam
van egy olyan mellékküldetés,hogy egy vasúti aluljáróba kell bemenni,és ki kell nyírni két mutáns valamit.
Bár hogy próbálkoztam semmi,elvette a fegyvereimet,hozzám b*szott egy-két pár méretes csövet,vagy elveszi az összes energiámat hogy megmozdulni se tudjak..
Ezt a valamit hogy kell kinyírni?Segítsetek létszíves!
<#falbav>#falbav>
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.