7720
  • mcmoha
    #5347
    Az OK, de mondom, hogy felek tolluk.:D
  • bgabor
    #5346
    ?
    Kutyára vagy bármilyen más mutánsra shotgunnal kell lőni, közelről, ez nagyon alap dolog.
  • mcmoha
    #5345
    Ha tehetem inkabb nem sorozatot lovok, vagy a 3-as sorozatot hasznalom (amelyik fegyveren van ilyen). A rohadt kutyakat messze elkerulom mert a valosagban is felek tolluk.:D (Rengeteg loszert el lehet rajuk pazarolni.)
    Szoval ha jol beosztom nekem eleg a skulo.
  • keysersoze
    #5344
    Van a játéknak is saját akadása, amit lejjebb írtam. Ha sok a hulla, hiába nem látod, a prg nyilvántartja, és annál hosszabb ideig akad meg a kép. Ez mindig adott helyeken, résztérkép határokon van. A játék elején szinte csak megakad a kép, később már fél percet is simán "kifagy". ATI/Nvidia kártyával, Intel/AMD procival, mindennel. Mind a 3 résznél jelen van ez a hiba.
  • keysersoze
    #5343
    Legalábbis ha alig lövöldözöl.
  • KranaZoli #5342
    ATI-sok esetleg még kiprószálhatják ezt a driver-t. Most nincs fent. Volt már fönt, gondom nem volt vele, de javulást sem nagyon éreztem. Hátha másnak bejön.

    Van nV-s driver-ük is!

    link...
  • KranaZoli #5341
    Jahhh, bizonyos hardver szinten igen. De az X-Ray Engine-nél qrvára nem erről van szó. Tök mind1 milyen vasat raksz alá, és tök mind1 mennyire butítod le a grafikát a tünetek ugyanazok maradnak. És akik itt írtak, azért nézd már meg, hogy milyen vasakat említenek meg!

    Dettó ugyanilyen game az ARMA 2 single misszió, aminek ha nincs alatt min. 4 mag, akkor nevetséges, hogy milyen FPS-t produkál.

    Szar a motor, ennyi a történet. Ezt nem kell tovább ragozni.

    Szerintem sok ember mostanság jut olyan vashoz, hogy a STALKER első részét tudja DX9-ben full grafon játszani.

    Itt azért felső kategóriás és közép kategória feletti gépekről írtak(írok); amin más, nagyobb játékgyártó múltra visszatekintő game fejlesztő játéka vígan fut minden probléma nélkül.

    De STALKER-eket így is szeretjük, csak bosszantó, hogy nem képesek pl. kiadni vmi újabb javítást a COP-hoz.

    STALKER CS-al is simán meg lehet izzasztani egy mai közép; vagy közép kategória feletti gépet. Sajnos ilyen az X-Ray motor. :(
  • #5340
    Az akadások, szaggatások, laggolásokat okozhatja videókártya vagy proci "probléma" is. Haver magyarázta, hogy ezek a dolgok attól függnek hogy ez az effect milyen hatást kelt, pld belassul a kép mintha lassítanál vagy pld darabosan jönnek a képek át.
  • KranaZoli #5339
    Szaggat?!?! Ezt nem értem, az Nálam a "laggol". Az FPS az gondolom okés. Bár ennyire hektikusan változó FPS-ű játékkel Én még nem találkoztam. :)

    Én a laggolás (szaggatás) alatt azt értem, hogy amikor mész, főleg ha futsz elkezd meg-megakadni a game. Hangsúlyozom: Most még nem játszom vele, csak kíváncsiságból feltettem a kijött MS-os DX11-es patch miatt.

    Ha FPS nagyjából okés, akkor Nálam minden más a laggolás-szaggatás kategóriába tartozik. btw: Próbáld meg azt, bármennyire is legyen bika géped, hogy:

    - nap minőség: low;
    - nap árnyék minőség: low;
    - SSAO-HDAO: medium;

    Ja, és az MSAA:OFF.

    Ezekkel nagy látványbeli visszaesést nem lehet elérni, viszont teljesítmény szempontjából a legfontosabb elemek.

    Én tegnap töltöttem le a Clear Sky Complete MOD-ot. Abban van egy PDF és ezek szerepelnek benne, hogy ezeket érdemes így beállítani. Szerintem van is benne vmi. Qrva nagy különbség nem lesz, de az biztos, hogy komfortosabban kellene futnia a game-nek.

    Ill. hiába minden állítgatás, próbálkozás stb... a STALKER játékok nem arról lettek híresek, mert jól vannak optimalizálva. :D
  • Ombika
    #5338
    Nem belaggol ,hanem szaggat, tehat nem a vinyo tolt mivel Raptor 10000rpm-es vinyo szep is lenne, ha feszt toltene! :)

    i920 D0 @ 4 GHZ , 5870 VGA, 4 gb ram ezzel tolom, 1920-ba.

    Kiprobalom ezt a patchet lehet este! Thx
  • mcmoha
    #5337
    Ha megkapod a "mutansvadasz" achievement-et a stalkerek halabol minden nap ingyen loszert (AK, NATO, soretes) raknak a Janovban levo ladadba. Attol kezdve nincs loszergondod.
  • keysersoze
    #5336
    Storm, GP37, SVU-A.

    AK skuló csak ruszki fegyóba megy, ebből a csúcs a Storm. NATO-ból meg a GP37.
  • JethroHUN
    #5335
    Milyen fegyverrel érdemes menni? Clear Skyba, az AK74U volt ami kibírta a használatot, az összes többi gépkarabély pár tár után már kezdte felmondani a szolgálatot, CoP mi a helyzet? mert találtam egy G3 vagy mihez hasonlító fegyót, csak nem tudom van e értelme azzal tolni.
    Vagy az F2000 amit rendelni lehet? És azt tudja e vki átlehet e építeni ruszki lőszerre, mert abból sok van, eu-s ből meg nem is találok.
  • keysersoze
    #5334
    Nameg az is stalkeros hagyomány hogy minél több hulla van egy adott területen, annál tovább megáll a kép adott helyeken. A térkép gondolom kisebb területekre van osztva, és ezek határán jól "lefagy" egy időre (kb fél perc), majd megy tovább. Ez mindhárom részben így volt.
  • KranaZoli #5333
    Aztaqrva!
  • keysersoze
    #5332
    Nekem is néha szaggat ha sokan vannak (30+) egy helyen. Core i7-965EE, 12 GB, Radeon 5970, Intel SSD. Természetesen 1920x1200, minden maxon.
  • KranaZoli #5331
    Ezért furcsállottam, hogy még nincs több javítás Magához a játékhoz. Az az a patch, amit "lolSL" is link-elt. DX11 Performance álnév alatt fut. :) Gúgli már így kiadja.

    Annyit biztos, hogy dobott rajta, hogy amikor utoljára játszottam a COP-al, akkor pl. Skvadosk-ba érve a fedélzeten 20 alatti FPS-em volt többször is főleg ha kitörés volt és többen bemenekültek a fedélzetre. Ez most érezhetően javult szerintem, de csekkoljátok le mert mondom Én már rég játszottam vele, de erre határozottan emléxem. És most csak ennyit game-eltem vele egyelőre, de az átlag 25FPS megvolt ugyanott, ráadásul Ultra vagy milyen minőségű SSAO-HDAO mellett.

    btw: Milyen vason tolod DX11-ben fullon?!

    A néha szaggat az 1értelmű, hogy engine hiba. Futás közben dettó ugyanúgy be-belaggol mintha egy raklapnyi adatot töltene be pl. a vinyó. :(

    1xerűen nem értem, hogy miért nem tudnak kiadni vmi tapaszt hozzá, ami ha nem is szünteti meg az ilyen jelenségeket, de legalább redukálja. :(

    Ugyanígy Nálam beszaggat akkor amit írtam, hogy pl. kitörések végén. Akkor is leesik az FPS. Aztán emléxem, hogy még pl. a bojler anomáliánál produkált ilyet a game, meg azért még pár helyen, de ezeket nem csekkoltam mert több mint vszínű, hogy most nem a COP-al fogok kezdeni, de erre a DX11 javításra kíváncsi voltam.

    Azért kíváncsi vagyok a Ti véleményeitekre is.
  • lolSL
    #5330
    http://support.microsoft.com/kb/2028560

    holnaptól windows updaten is lesz elvileg
  • Ombika
    #5329
    Mi ennek a patchnek a neve? En dx11-ben tolom fullba, de neha szaggat. Sokmindent nemtudtam vele kezdeni!
  • KranaZoli #5328
    Tudnál írni konkrét MOD példákat, esetleg link-elni?!

    1ébként furcsállom, hogy a COP még "csak" ennyire kevés MOD készült. Ill. ami Számomra nem mind1, hogy fagyás, sötöbö nélkül működjön DX11 alatt is.

    Sok textúra mod-nál láttam régebben, hogy tesztelve pl. DX9 módban és DX10; 10.1-es módért már nem vállal "garanciát" a készítő. Pl. Clear Sky-ban megjelent DX10 és 10.1

    Mert az egyes DX API-kban különböző textúrákat használ már a CS és a COP is. Legalábbis amennyire Én tudom nem 180 fokban különbözőt, hanem plusz; eltérő textúra elemeket.

    Ezért akarom majd kipróbálni a Clear Sky Complete mod-ot is; hogy DX10-ben is okés-e, ill. 1általán milyen is lett. A STALKER Complete MOD Nekem nagyon bejött, csak sajnos a magyarítással voltak problémáim...
  • Caboose
    #5327
    A Clear Sky-hoz készült fegyver skineket a Call of Pripyatban is lehet használni. Sőt sok minden más skint is.
  • KranaZoli #5326
    Sziasztok!

    Látom még mindig csak az 1.6.02-es a legfrissebb javítás a játékhoz?! Feltettem újra, ill. tervezem feltenni újra mind3 STALKER-t. A Call Of Pripyat-ot egyelőre azért tettem fel, mert nemrég MS kiadott egy DX11 Performance javítást és kíváncsi voltam, hogy tényleg javul-e vmit tőle pl. ez a game. Kellemes meglepetés, hogy ige. Persze a X-Ray motor "hibáit" nem lehet így orvosolni, de valóban javított teljesítményben ez a DX11-es patch.

    Ugyanakkor pl. az első kitörés alkalmával jelentkező belassulás, kitörés végén tapasztalható, szinte beszaggatás ugyanúgy megvan. :( Bíztam benne, hogy adtak ki újabb javítást, de nem. Látom MOD-ok sem születnek úgy, mint az előző verziókhoz. Pedig nem lenne az annyira szar. :D

    MOD-okat sem néztem még tüzetesebben át, de fegyver textúra mod-ot sem találtam. :( Én vagyok a béna, vagy valóban nincs még hozzá vmi jobb fegyver textúra MOD?!

    Sorry, de olyan érdekelne, ami tört verzióhoz is jó. :)

    Viszont látom, hogy a CS-hez már készült Clear Sky Complete MOD is, ebből gondoltam, hogy talán COP-hoz is alkottam már vmi jót.

    Nyomjátok még?! Én megjelenés után asszem már 3x game-eltem végig és elég aprólékosan :) de most újra elkapott a STALKER láz. :)

    Ez van. :)
  • TSL16b
    #5325
    Patch-ben javítottak egy ilyen „Kovalszkinál megáll” jellegű hibát, talán ez pont az.
  • Etele1
    #5324
    Megnéztem a videót, mondom,h nálam hogyan is nézett ez ki...mert nem így.
    Felmentem az emeletre a lépcsőn, 2 szárnyas ajtón be, jobbra van ugye az ezredes 'irodáj'. Azzal szembe fordultam, benyitottam, léptem kb: 1-et előre (a muki ugye balra beljebb van 3-4 lépésnyire), szóval ,amint beléptem, a kép hirtelen odaugrott az ezredes elé (másképp nem tudom ezt leírni), mert ugye ő szólít meg. KAttintgattam a lehetséges párbeszéd sorokra, majd mikor eltünt az ablak, továbbra is az ezredest láttam magam előtt...és nekem nem vette elő a rádióját,h hívja a segédjét, csak ott állt és nézett bambán...én meg vissza rá, majd alt+tab és újraindít játék, mert az ESC-el sem tudtam bemenni a menübe,h visszatöltsem.

    A kimentést hlásan fogadom, mert a laboratóriumot kipucoltam, de az ajtó ott van zárva...én meg kíváncsi vagyok.

    Email: [email protected]

    Remélem azzal jó lesz, köszi.
  • mcmoha
    #5323
    Igen, ott ennek kene tortennie:

  • Caboose
    #5322
    Hmmm... Érdekes. Ott mondjuk nem is kell visszakapnod az irányítást, mert ha jól emlékszem egy videó után egyből a küldetés helyén találod magad. Esetleg küldhetek neked egy mentést onnan...
  • Etele1
    #5321
    Sziasztok!

    Végigtoltam, 1 durva hibával találkoztam Pripyat-ban.
    Érdeklődnék,h másnak volt-e ezzel gondja.

    Amikor az ezredes adná azt a küldetést,h nyírjk ki a mercenary kereskedőt, meg az ügyfelet, és ahol megszerezhetném a piros kulcskártyát a hulláktól, na ott az ezredessel folytatott párbeszéd után, nem kaptam vissza az irányítást, így nem kezdődött el az a küldetés...alul a választható párbeszédek ablak eltünt, ugyanakkor nem jött vissza a saját kezelő felület.
    Többször is próbálkoztam (újratöltés), végül hagytam a fenébe, és folytattam a főszálat a végéig.
    Kár érte, mert kíváncsi voltam,h konkrétan mi van a piros kártyás ajtó mögött. Van-e vmi jó csúzli is ott...
  • Ombika
    #5320
    TEhat akkor ott ahol van a komvoj... Oksa ,thx.
  • #5319
    Az egyik kulcs a szakadékban van, a másik meg egészen elől még majdnem a híd elejei roncsban.
  • Ombika
    #5318
    Mikor mentem verszopoknak gazert a hidra es vmi dokumentumnak is kell lennie ott, de a lada zarva es 2 kulcs kellene hozza. Azt merre talalom?
  • #5317
    Pedig az a jó. Esetleg raktál fel szinglihez gamedata könyvtárat, azaz valamilyen modot? Mert akkor is ugyanezt csinálja ha igen, akkor az ITx fájlban vissza a true-t false ra és a komplett gamedatát rakd ki online játékkor valahova ideiglenesen. Ha ez se megy így akkor passzolom
  • master27
    #5316
    1.6.02-es verzió van fent. Patch-et a hivatalos oldalon nem találtam, csak a google-ba, orosz és német nyelvűt.
  • Caboose
    #5315
    Felraktad a legújabb Patch(eket)?
  • master27
    #5314
    Helló
    Lenne egy ******* idegesítő kérdésem. Mégpedig: Miért nem tudok eredeti játékkal online játszani???
    Teljesen eredeti a játék, eredeti széria számmal, mégis mikor csatlakozni akarok, ledob "Hibás szériaszám!" üzenettel.
    Remélem tudtok segíteni, mert rágyújtom a házat a fejlesztőkre.
    A GTA4-el is hetekig szívtam mire tudtam vele legálisan játszani. Azért már ez röhej, hogy velem ******* ki aki eredetibe megveszi....
    na mind11. inkább nem folytatom; mert banolnak a netről a sok káromkodás miatt.
    Előre is köszi
  • Yan
    #5313
    nem a gcw-re gondoltam, hanem a letöltős cop-ra ami magyarosított :)

    /ha minden igaz, egy torrent volt/
  • Tib
    #5312
    Ugyan az a link az oldalamon is, mint ami itt az #5302-ben le lett írva :)
    GameCopyWorld.com
  • Yan
    #5311
    belinkelnéd újra, mert ami a faq-ban van az támadó weboldalnak van minősítve :(
  • sanya200
    #5310
    Akkor lehet a géppel van baj vagy nem tudom lehet windows is mindegy úgyis újra akartam rakni a windowst. A gépem amúgy egy Athlon X2 7750BE,gigabyte 790x-Ud3p, Corsair Dominator 8500C5D(2*1gb),Sapphire Radeon HD5770,WD 250GB Sata2.Szóval szerintem elég kell legyen.
  • mcmoha
    #5309
    Azt irja az 1.01 nem kell. Alltalaban a magasabb verzioszamu patch-ek mindig tartalmazzak az elozot is.
  • sanya200
    #5308
    Igen de csak az 1.02-t lehet az a baj?Nem tudom hogy kell-e az 1.01 is.