7720
  • vato loco
    #6147
    Látom már eredeti beszólásra se telik, csak majom módra visszamondod amit tőlem kapsz, tisztára mint a dedósok. Hány éves is vagy?
  • bgabor
    #6146
    Nagy pofával és nulla tudással nem boldolgulsz sehol az életben. Ez van, bírkózz meg vele. Az állítólagos faszságokat pedig, amiket mondtam, kezdheted pontosan beidézni. Tudod, csak hogy kivételesen ne csak a levegőbe beszélj.
  • vato loco
    #6145
    Most is nagyon érzékeny. Leszarom a változatokat, ha értenél kicsit a témához, akkor inkább a HK417-et hoztad volna fel mint modern M16 klónt.

    2007 dust test
    In the fall 2007, the Army tested the M4 against three other carbines in "sandstorm conditions" at Aberdeen Proving Ground, Maryland: the Heckler & Koch XM8 rifle, Fabrique Nationale de Herstal SOF Combat Assault Rifle (SCAR) and the Heckler & Koch HK416. Ten of each type of rifle were used to fire 6,000 rounds each, for a total of 60,000 rounds per rifle type.[13] The M4 suffered far more stoppages than its competitors:
    nfo

    Ennyit a fasza M4-edről... Ja, és majdnem 45 éve volt az a 2007, látom a matek sem az erősséged...
  • vato loco
    #6144
    Kicsit nagy az arcod, nem gondolod? Főleg úgy hogy mondtál te már itt elég nagy faszságokat, nem is keveset.
  • bgabor
    #6143
    Kiválló, tehát a negyvenöt évvel ezelőtti szériájú alap M-16 nagyon érzékeny volt a koszolódásra. Hallottál már valaha az M-16A1,A2,A3,A4 változatokról? Na és arról, hogy ma már nem használnak M-16ost, csak M4A1-est az amerikai katonák?

    Az AKM-47ről pedig jó ha tudod, hogy egyetlen követelménynek se felel meg, amit manapság egy gépkarabéllyal szemben támasztanak. Majdnem 70 éves, régen elavult fegyver.
  • bgabor
    #6142
    Ne már, tényleg nem tudsz megkülönböztetni egy AK-47est egy AK-74-estől?

    Segítek, totál már kategóriájú lőszert lő a kettő. Jó hogy nem már a játékban is szereplő beretta pisztoly lőszerének a teljesítményét méred össze a RP-74-es könnyűgéppuskáéval.

    Biztos vagy benne hogy ki kell oktatnod másokat olyan dolgokról, amikhez egyáltalán nem értesz?
  • vato loco
    #6141
    Viszont ebben még mindig verhetetlen:

    Vietnam War veteran David H. Hackworth recalled,
    “ One of the bulldozers uncovered the decomposing body of an enemy soldier, complete with AK-47. I happened to be standing right there, looking down into the hole and pulled the AK out of the bog. "Watch this, guys," I said, "and I'll show you how a real infantry weapon works." I pulled the bolt back and fired 30 rounds — the AK could have been cleaned that day rather than buried in glug for a year or so. That was the kind of weapon our soldiers needed, not the confidence-sapping M16.
    link
  • vato loco
    #6140
    Itt van. Viszont tényleg 7.62-essel teszteltek.
  • kiborg
    #6139
    Igazad van, azzal az artival végig lehet menni az alagúton. Igaz, hogy fuldoklik (a hangján ez hallatszik), de a HP nem csökken, tehát jól van :D
    Kiborg
  • kiborg
    #6138
    Igen.
  • Koridor
    #6137
    Az RP-74-es géppuskát használta már valaki?
    [IMG]http://[/IMG]
  • Koridor
    #6136
    Elvileg nem lehetne öket össehasonlitani, mert alapvetőten más a két fegyver, M16-osnál egy puskából indultak ki, az AK-nál meg gépfegyverből. Az M16-os egy puska sorozatlövö funkcióval, az AK géppuska egyeslövés funkcióval.
  • mcmoha
    #6135
    En is azt kerestem de ezt talaltam.:D
  • Herold
    #6134
  • Svenhassel
    #6133
    Ezt a videót még nem láttam, de szerintem az előttem szóló nem erre gondolt, hanem a Discoverys magyar nyelvű darabra. Egyébként a vitába nem szeretnék belefolyni, ugyanis szerintem mindkettő hasonlóan halálos lövedék :)
  • mcmoha
    #6132
  • Svenhassel
    #6131
    Az említett videóban 7,62-es AK-t hasonlítják az 5,56-os M16-oshoz. A játékban pedig Ak-74 van ami 5,54-es lőszert használ, szóval nem mérvadó...
  • HUmanHunter
    #6130
    nem használtam meat chunkot sose, mindig bubblet és a nagyobb súlyt adó gravit aminek most nem jut eszembe a neve :P használtam.
  • koschwarz
    #6129
    azt a videót én is láttam. a lényege az volt, hogy az ak iszonyú átütőerővel rendelkezik és inkább CQB-ra ideális, míg az m16 távolról is pontosabb, ugyanakkor a lövedék inkább benne marad a testben, mint átmenne rajta. nem tudom melyik rosszabb.
  • vato loco
    #6128
    Van pár AK vs M16 video a youtube-on, keress rá! A legjobb amiben fát lőnek, az AK átlövi, az M16 csak pötyögteti.
  • vato loco
    #6127
    Mondom: Meat Chunk.
  • bgabor
    #6126
    "Életszerűtlen is lenne, az AK skuló nagyobbat sebez a valóságban (cserébe pontatlanabb)."

    Na ezt a baromságot meg vajon honnan a fenéből vetted? Egyáltalán hogyan lehet ennyire ostoba megállapításokat tenni? Először is mi a szar az az 'AK skuló'? Mind az AK-47és leszármazottai által használt 7.62x39mm-es lőszernek, mind a játékban szereplő, AK-74es család által használt 5.45mm-es lőszernek van jónéhány típusa, más más karakterisztikával.

    Éppenséggel az 5.45x39mm-es orosz lőszerek csőtorkolati energiája úgy 1.300 és 1.400 Joule között van, míg a 5.56 NATO lőszereké 1.600-1.700 Joule körül, tehát az orosz lőszerek még gyengébbek is.


    És mi az hogy nagyobbat sebez? Ez is teljesen értelmezhetetlen, az embereknek ugyanis nincsen HP csíkjuk a fejük felett. Vagy az emberi testben bukcsázó lövedékekre gondolsz? Mert az csak az első szériás kicsi gépkarabélylőszerek tulajdonsága volt ('60-as évek), a mostaniak már nem rendelkeznek ilyennel.
  • HUmanHunter
    #6125
    a fokozat tökmindegy, mert nekem master meg stalker fokozaton is ugyanúgy fuldoklott mikor kinyitottuk az első zsilipet, és elkezdett kiáramlani a gáz.
  • vato loco
    #6124
    Hát nekem se nem fuldoklott, se nem halt meg. Master fokozaton, természetesen.
  • HUmanHunter
    #6123
    jajam!
  • vato loco
    #6122
    Az tökugyanaz. Még a GP37 / FT200N is, pedig az alapból NATO. Életszerűtlen is lenne, az AK skuló nagyobbat sebez a valóságban (cserébe pontatlanabb).
  • bgabor
    #6121
    Már addig amíg ki nem nyitod az első nagy zsilipajtót odalent, akkor elkezd fuldokolni az embered, és meghal ha nem kapod gyrasan magadra a SEVA-t.
  • vato loco
    #6120
    Nekem nem csinált ilyet. Lehet be volt rakva egy Meat Chunk.
  • TOMSILENT
    #6119
    Sebzés...babám...sebzés...
  • vato loco
    #6118
    Mi értelme van AK-ba NATO skulót rakni? Pont az olcsó ruszki az előnye.
  • HUmanHunter
    #6117
    nekem nem volt úgy jó, elkezdett fuldokolni amíg fel nem vettem a SEVAt.
  • TOMSILENT
    #6116
    Nem "complete"...
  • vato loco
    #6115
    Elég ha a hátizsákban van egy SEVA, nem kötelező használni is. Én exoban mentem végig az alagúton.
  • Herold
    #6114
    Nem baj, később még jó lesz.
  • Koridor
    #6113
    Összeszedtem a Jupiteri szerszámokat, szereztem egy szervórucit, feltunningoltam a fegyvereket és a rucit, aztán irány az alaguton Pripyat.
    Erre kiderül hogy a szervóruha nem zárt légzörendszerü.
  • HUmanHunter
    #6112
    az jó game csak kár hogy alig játsszák már :(
  • DeletexX
    #6111
    leszedtem.. sose veszek meg úgy játékot hogy minimum a demot ne tolnám :D
    sajna a DayOfDefeatSource-t meg kelett venni rögtön :D De nem bántam meg :P
  • mcmoha
    #6110
    Hasznaljatok ezt a mod-ot, es kulso nezetben mindig lesz rajta "sapka".;)
  • bgabor
    #6109
    Alapból nem mutatja a sisakot Degtyareven, gondolom hogy a többszemélyes videóknál tudjuk ki kicsoda. De ha átírsz valamit az egyik fájlban, mutatja a sisakot is. A részletekre sajnos már nem emléxem.
  • bgabor
    #6108
    Nem bug, van amikor a mutánsok kinyírják útközben, így aztán a küldetésnek is vége szakad, és a spéci RP-74 se lesz meg.