7720
  • lpmaskmancick
    #6360
    6 zóna? Hogyhogy, erről még nem is hallottam.
  • keysersoze
    #6359
    Eredetileg 6 zóna volt, szal miért ne? ^^
  • KranaZoli #6358
    The 1.0.1 version will have a choice of running the mod in Lite and Full mode, expect release in a few days.
  • Indigo
    #6357
  • KranaZoli #6356
    Ez rossz vicc volt.
  • mascarun
    #6355
    A végén még kiderül hogy a STALKER 2 Japánban fog játszódni.
  • KranaZoli #6354
    Ha vki már próbálta; próbálja és crash-el.

    Crash FAQ:
    Q: How can some people fully enjoy the mod while others can't get past the loading screen?
    A:
    - ATI Crossfire: there seems to be a specific issue with the latest Catalyst drivers which affect the ATI Crossfire systems when running the mod in DX10/11, read this thread to understand the root of the problem [rage3d.com]
    - 32-bit Windows: the game engine runs out of memory when loading textures (mostly on 32-bit systems, older generation video cards, laptops, etc.) regardless of GPU manufacturer.

    Q: Is there anything wrong with the mod?
    A: No, except for using a lot of high quality content which made it sensitive to run on different configurations.

    Q: Are there any tweaks or workarounds?
    A: Yes, the trick is to prevent the game from using more memory than the game's engine allows it to use. To achieve this, do any of the following:
    - move the Texture Detail slider to 80% or less (applies to both Nvidia and ATI users, there's no noticeable loss in visuals)
    - disable Crossfire (if applicable)
    - use DX9 settings (applies to both Nvidia and ATI users)
    - roll back to last known to be compatible Catalyst 10.7 drivers (only works on 5xxx series and below)
    - running 64-bit Windows helps a lot

    Q: My game starts but after I made some progress, my save files refuse to load, are they corrupted?
    A: No, this is caused by the same 'out of memory' issue, try starting a new game and then load that same save file.

    Q: What needs to be done:
    A:
    - AMD has to address this issue, this fix would benefit all S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat users, including the ones who are not using mods. I will contact them on behalf of community and recommend you do the same.
    - the mod will receive an optimization patch and perhaps a 'Lite' version to become less demanding and be more accessible to all users.


    General tips:
    Start a new game, the old saves may work but are not supported.
    Wait for the game to load, the initial loading may take longer than usual and the game may appear to be freezing at times while still doing it's job.

    If it still crashes on loading or when using the saves made after starting a new game with a mod, try the tweaks from the list above or wait for the optimization patch.

    Update March 13 2011:
    Try the optimization patch and see if it helps, report in comments:
    Version 3, keep an eye on new versions, we'll try to get it to run on most machines.
    [Download] 60MB

    English language [Fix] (fixes missing text from certain dialogs)

    Russian language [Fix] (fixes the error preventing a Russian version from starting, apply this after the mod is installed)

    link...

    Az oldal vége felé van a FAQ. (letöltési link-ekkel, ide csak kopipasztáztam)

    Az 1.0.1-re MODDB-n azt írta, hogy Coming Soon. :)
  • KranaZoli #6353
    Én is csak letöltöttem, olvastam egy csomó problémás hsz-t ill. most időm sincs játszani, úgy látszik van még benn sok probléma. Viszont van olyan is, aki azt írja, hogy semmi problémája vele. :D

    Nagyjából megnéztem a gamedata mappát, hogy kb. majd mire lehet számítani, ill. a mellékelt PDF fájlt olvasgattam eddig. :D
  • w77d
    #6352
    ez még nagyon nem stabil... jegelem is pár patch erejéig...
  • HUmanHunter
    #6351
    nekem ha sokszor kell újratölteni akkor olyan 10 töltés után crashel.
  • PhantomAss
    #6350
    hát nálam percenként lefagy a complete moddal
    alapjáték full grafikán simán fut, semmi gond, de a complete még legalapabb grafikán is játszhatatlan a fagyások miatt (és ronda is így sajnos)
    (4giga ram, win7, gtx560, e8400)
  • Indigo
    #6349
    Bevallom lusta voltam és időm sem nagyon volt tegnap utánaolvasni. Köszönöm a választ!
  • HUmanHunter
    #6348
    nekem nem futott fullon cop, csak kb medium grafikával, de complete moddal sincs (észrevehetően) nagyobb gépigény.
  • bgabor
    #6347
    Képeket és részleteket kérünk! :D

    Gondolom aki nem tudta futtatni a CoP-ot DX11-ben full dítélen, az ne is próbálokkozn a complete mod feltelepítésével.
  • HUmanHunter
    #6346
    uh, nagyon jó lett a complete mod! egyedül még a stabilitásával van gond, de azt hamar kijavítják szerintem :)
  • KranaZoli #6345
    Call of Pripyat Complete by ArtistPavel
    ----------------------------------------

    Version 1.0


    Compatibility:
    ----------------------------------------
    Designed for S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat version 1.6.02 (the latest version):

    - Retail
    - Steam
    - Direct2Drive
  • Indigo
    #6344
    Üdv!

    A Complete Mod-ot (illetve bármilyen mod-ot) ugye lehet telepíteni a játék Steam-es változatára is?
  • mcmoha
    #6343
    Most mar igen.:)
  • #6342
  • lpmaskmancick
    #6341
    nem adta be a képet FFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUU :@
  • lpmaskmancick
    #6340


  • KranaZoli #6339
    Úgy látszik ready a Complete mod. Csak épp letölteni nem lehet. :)

    [Mod] Call of Pripyat Complete
  • lpmaskmancick
    #6338
    Köszi a tippeket skacok. Összejött faszán minden, mindenki túlélte kisebb sérülésekkel. Mentem előre és ledaráltam mindenkit. :D
  • lpmaskmancick
    #6337
    Na újra nekiállok az alagúton a halott városba való útnak, vettem szervoruhát, feltuningoltattam, szereztem hozzá húscafat és medúza képződményeket az övre. Egy zombitól meg szereztem RP-74-est, gondolom magammal viszem, jó lesz az is, főleg snorkokat darálni. Na ugye a zártkörű légzőrendszeres ruha meg a zsákban.
  • kiborg
    #6336
    Így van, csak megerősíteni tudom.
    Meat Chunk kell az övön és Exo rajtam, míg a Seva a hátizsákban. Másrészt meg nem hátrány, hogy az Exoval sokkal több cuccot tudsz magaddal vinni,ami nem hátrány, bár nem tudsz futni(akkor még exoban) de megfelelő fegyverrel (aminekem egy eleminator és Lövész SGI5k-ja volt feltávcsövezve és gránátvetővel és hangtompítóval) nagyon megfelelő kombó.Vittem még magammal még egy mesterlövész stukit is, de nem vettem nagy hasznát.
    Kiborg
  • keysersoze
    #6335
    Ja, Meat Chunk az kell hozzá. A csatornában nem a páncélt vizsgálja a játék, egyszerűen csak magas a PH érték, ha le tudod csökkenteni 0-ra, akkor bármiben jó vagy. A Meat Chunk pont megfelel erre a célra, valamint az exonak is van némi védelme, a kettő együtt épp elég.
  • bgabor
    #6334
    De a kémiai hatásokat csökkentő atrifactal felszerelve, nem?

    Mert ha nem az poén, mert akkor itt a fórumon a játékosok egyik felének megfullad a faszi SEVA nélkül az első zsilipkapu kinyitása után(ahol zöld minden), másik felének meg nem.
  • keysersoze
    #6333
    Csak azért kell a SEVA, mert kell a küldetéshez, de elég ha az inventoryban benne van. Én mindig exoskeletonnal megyek át, még sose volt baj belőle. Viszont a páncélja nagyon jól jön (vájárok meg monolit sniperek ellen főleg).
  • lpmaskmancick
    #6332
    Exoval nem sokra mész. SEVA ruha kell. Exo az gáz ellen nem véd.
  • keysersoze
    #6331
    Oda shotgun kell, legjobb az automata Eliminator. Nem szabad elszakadni a csoporttól, meg kell várni míg a mutánsok helybe jönnek a pofonért. Akkor 1-2 lövés mindenki arcába és fekszenek.
  • keysersoze
    #6330
    Előre kell menni tankolni, de nem árt hozzá egy exoskeleton.
  • lpmaskmancick
    #6329
    Én nekem azt sikerült megcsinálni, csak a vadkanok meg a csótánydisznók elég gecik voltak amúgy.
  • w77d
    #6328
    amelyik részt én nem tudtam egyszerűen megcsinálni,a z az, amikor egy mocsárnál méricskél a faszi és védeni kell.. ha az egyik irányból figyelek, akkor a másik irányból jövő gecik nyírják ki. Aztán hagytam a faszba az egészet, nem tudom mit vesztettem vele, mi lett volna más ha életben marad...
  • lpmaskmancick
    #6327
    Szarakodtam vele eleget, de mindig megmurdáltak. :(
  • bgabor
    #6326
    A harmadik iránytűt már csak elvenni lehet tőle. :D
  • w77d
    #6325
    én egysze csináltam csak meg az egész sztorit, azon a részen első és azóta utolsó próbálkozásra egy embert vesztettem...
  • kiborg
    #6324
    Hogy csináltad? Nálam mindenki túlélte. Najó nem elsőre, dehát miért van a quicksave-quickload combo?
  • mcmoha
    #6323
    Igen.
  • lpmaskmancick
    #6322
    Noétól el akartam kérni egyszer a harmadik iránytűt, de a csávó elkezdett kiabálni, hogy mutánsok mindenhonnan, aztán a felül a radaron piros lett a jele és elkezdett rám lövöldözni. Normális ez bazki?
  • lpmaskmancick
    #6321
    Na eljutottam Pripjatyba. Sajnos csak Szokolov élte túl. Igaz ez elég jó ahhoz képest, hogy az előző kettő végigjátszásom során mindannyian meghaltak. R.I.P. Zulu, Vánó, Kósza.