7720
  • lammaer
    #7040
    Az SGM2.2 amit itt lentebb ajánlgattak a fiúk.

    Van benne cordon, swamp, red forest, agropom is.. új küldetések, új fegyverek, némi tweak itt meg ott.

    Mondjuk cordonban elég gagyi az AI, állítólg utána okés.
  • cs1rk3
    #7039
    nekem is gondjaim voltak a cs töltéssel de 4 Gb ram után jobban ment.amúgy gyorsaban tölt ha nincs MOD olva :)
  • shakwill
    #7038
    Sziasztok! Ez a gém is olyan lassan tölt be mint a clear sky? Ha igen akkor nem telepítem. Pont tele van a puttonyom az utóbbi gamma töltési idejétől. Most keresem a módját, hogy úgy töröljem le, hogy az fájjon neki...Pedig a vasam többszörösen túlteljesíti a játék gépigényét. Pedig király egy játék.
  • Herold
    #7037
    Ez melyik mod, hogy a CoP-ban Kordon is van?
  • lammaer
    #7036
    Kiderült bugos volt... szóval a küldetést akartam megcsinálni. Meg is találtam a haldokló katonát, aztán segítettem stalkeréknak elfoglalni a templomot.. és onnantól kezdve csend. se küldi se semmi.

    Aztán kiderült, a csávonak aki a jutalmat adja a templomfoglalásért, mondani a kellett volna hogyan tovább (vissza cordonba), de nekem csak a jutalmat adta és kussolt.

    Újratöltölttem egy állást a templom ostroma előttről, és másodszor már beszélt a csákó a jutalom átadása után, igy tudtam folytatni....
  • mascarun
    #7035
    Mit keresel pontosan?
  • lammaer
    #7034
    Most nézem a GSC fórumon vmi detectorral magyarázzák hogy kell keresni, amit a technikus ad, de nekem olyan nincs még... csak a quest, meg egy haldokló pasi volt a mocsár elején...
  • lammaer
    #7033
    Te, én még mindig nem találom....

    Északon két vonat van: egyik középtájt (körbevéve szikrázó villám anomáliákkal) a másik meg a térképen a bal felső sarokban (ahol a híd van). Mindkettőnél találtam egy-egy tehervagont ahová be lehet mászni, de a hídnál csak egy csirke volt, a középső vonatnál meg semmi...

  • ozimak
    #7032
    Csak a 2.2-t toltam végig. Nekem is utána kellett olvasnom a GSC fórumán,mert én sem találtam volna meg magamtól! :) Kicsit sajnos kevés néha az infó egy-egy küldetésnél ez igaz. De hidd el ha az elején túl vagy majd,akkor már tényleg jó lesz! ;)
  • lammaer
    #7031
    Köszi. Ezt amúgy hogy találtad meg? Végigtúrtad az egész pályát?

    (már google translateval nézegettem aruszki oldalakat is, meg átolvastam a davideverett féle topicot - azon kívül hogy másnak is volt baja vele, megoldást nem találtam. Most egyedül attól parázok, hogy a nagy keresgélésben kitakarítottam pár banditák által tartott helyet - ahogy olvastam ha az ember nem az előírt sorrendben megy, akkor gondok lehetnek a küldetésekkel).

    Amúgy te toltad a régebbi verziókat is, vagy csak a 2.2-t?
  • ozimak
    #7030
    Ha kell segítség:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fent az északi részen a vonatroncsban ;)
  • lammaer
    #7029
    No, mégiscsak van a swampban egy küldetés - találjam meg a military cargo-t. Persze X az nincs a térképen, hol a rossebbe lesz a cucc, nemtom...
  • S4v4g3
    #7028
    Köszönöm a gyors választ! Nofene, hála az égnek nem vagyok grafikaőrült, biztos vagyok benne hogy a hangulat kárpótol majd :)))
  • lammaer
    #7027
    Nekem is csinálta, nem találtam rá megoldást. Én együtt éltem a statikus megvilágítással :)
  • S4v4g3
    #7026
    Sziasztok! Segítséget kérnék, egy olyan problémával találtam szemben magam, miszerint ha megpróbálom a grafikáját a játéknak elállítani a sima statikus megvilágitás alap beállitástól újraindítás után a játék "...működés leállt" üzenettel nem hajlandó elindulni. Viszont ha minden mást állitok semmi baj nincs, csak igy akkoris elég csúnyácska a játék...( friss telepítés után, semmi mod, stb) Valaki?
  • lammaer
    #7025
    Hát, nem tudom hogy most nálam bug van vagy sem, de a mocsárban nincs egy fia küldetés se. Egyetlen volt, hogy vegyem be a templomot a stalkerekkel, ez megtörtént, azóta csend.
    Van egy-két csillagos stalker, de az nem mond semmit, amúgy meg mindenütt banditák.

    Meg mindenfelé aknák - pedig már ki is kapcsoltam, de ettől függetlenül azért mindenfelé felrobbanok... nemtom lesz e ehhez türelmem.
  • ozimak
    #7024
    #6990 :) De összességében szerintem jó! Bár én kicsit elfogult vagyok,mert alig vártam már,hogy új küldetéseket csináljak.
  • lammaer
    #7023
    Néha olvasnom is kéne :)

    Szóval, nem tapasztaltál semmi disznóságot? Hülye AI (50m-nél messzebb nem lát) és egyebek?
  • ozimak
    #7022
    #7005
  • lammaer
    #7021
    No, most hogy befejeztem az alapjátékot, agyalog ezen az SGM modon.

    SAjnos a csávó (davideverett) aki a órumon összeszedte mi kell az SGM 2.2-höz úgy néz ki kardjába dőlt és befejezte az SGM2.2-t - ha jól értelmezem szavait, szerinte az SGM2.2 marhára bugos, nem érdemes tolni vele... leginkább az AIt szapulják nagyon. itt

    Helyette SGM2.1-et vagy 2.0-t javasolja....

    Vki helyi ember, tapasztalatok a 2.2-ről?

  • ntex
    #7020
    A weapon pack akkor kell ha nem vagy elégedett az alap fegyverekkel vagy több kell. A fixet hozzá ne felejtsd el. A New Level Graphics Pack akkor kell ha feltelepítetted az Absolute Nature 2 és Absolute Structures packot ami javítja a játék textúráit.
  • ntex
    #7019
    egyébként tele van új küldikkel és a régi stalkerekből vannak belepakolva mapok szóval új tartalomból nem lesz hiány :)
  • ntex
    #7018
    nem tudom, én nem próbáltam még csak egy másik fórumon tudom hogy 1-2 ember aktívan játsza a modot :)
  • hapi
    #7017
    Szóval ez a mod ad új küldiket is meg egyébb dolgokat is csinál. Van valahol angol leírás?
    Köszi egyébként, már töltöm is lefele.
  • bgabor
    #7016
    A gun addont külön kell leszedni, ha új fegyókat is akarok bele? És ezt a new level graphicsit érdemes leszedni?
  • bgabor
    #7015
    Nagyon köszönöm.
  • ntex
    #7014
    Mivel ez egy orosz mod így csak orosz oldalakon fogsz vele találkozni jóformán :) Viszont van hozzá angol fordítás amit a GSC-n csinált egy-két lelkes emberke. Itt megtalálsz mindent ami kell.

    http://gsc-game.com/main.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr3&thm_page=1&thm_id=5255&sec_id=19#98874

    szedd le az alap modot, 2.2 latest fix dated 19.03-t meg az alatta lévő Agroprom helicopter crash fixet aztán végül az utolsó hszben lévő angolosítást és már játszhatsz is teljesen angolul :)

    Az orosz linkeken a CAPCHA kódokat beírod és rányomsz a zöld gombra, majd az új linkre és már töltheted is.
  • bgabor
    #7013
    Próbálnám én, csak a modra rákeresve mindenhol orosz környezetbe és feliratokba futok, és az ugye nagyon nem felhasználóbarát. Nem nagyon bízik az ember olyan modban amiről egy egyszerű angol nyelvű leírást, netán honlapot se lehet fellelni.
  • ntex
    #7012
    A Complete a grafikán kívül nem sok mindent tesz hozzá. Atmosfear 2 meg egy két apró módosítás van még benne de semmi új küldetés vagy térkép.

    Ha ilyesmi kell próbáld ki a Sigerous Mod 2.2-t
  • bgabor
    #7011
    A complete mod nem ad új küldetéseket?
  • lammaer
    #7010
    CSt toltam, COP-ot a teljesség kedvéért. Egy-egy mod kedvéért meg nincs kedvem újra végigjátszani, van még játék a listán amivel foglalkozni kell :D
  • Loál János #7009
    Pripjatyban már kevés küldetés van, Zatonban, Jupiterben lényegesen több, tehát az első 2 helyszín a játék java.
    A Pripjatyi küldetések határozottak, és pörgősek, ha akarod, ott már hamar befejezheted a játékot. De hát miért akarnád?

    (Tegnap vettem meg a Clear Sky-jal együtt. Csak ezzel a résszel játszottam, úgyhogy most a CS jön, aztán a modok. Nagyon rég kötött le ennyire FPS.)
  • lammaer
    #7008
    Alapjátékban jol gondolom, hogy a 3 pályarész (Zaton/Jupiter/Pripjaty) nagyjából ugyanannyi játékidőt takar?

    Nemrég kezdtem, és elég hamar kifogytak a teendők Zatonban, úgyhogy átbattyogtam Jupiterre - tehát akkor már túlvagyok a játék 30%-án?

  • ozimak
    #7007
    Csak egyet olvass vissza :)
  • kastil
    #7006
    Hali!

    Na kipróbáltam eg ypár modot, de ez a Misery most iszonyatosan odabaszós :D
    Agyfasz, Meddkitet kicsit átírtam, de még így is rohadt nehéz... Grafika brutálisan szép, rengeteg uj textura, vagy 30 új fegyver, sok dolgot emgváltoztat, de spawn és a questekhez nem nyul, ahogy elnéztem.. moddb-n feature listet olvassa el akit érdekel ésa patch 2 el ne felejtse!

    Kérdés: Nem tudtok valami modot, ami freeplayhez questeket ad? Végig még nem játszottam, de nem is akarom :D Direkt huzom az időt, mert félek hogy unni fogom - legalábbis azok alapján, amiket olvastam, hogy dögunalom...

    Olyasmi questekre gondolok, mint pl ShoC-ban volt a kill the traitor, vagy hozz egy artifactet, bár utobbi bent van ugye alapbol... de mintha valahol olvastam volna eg ymodrol ami ilyen Öld meg az adott npc-t questeket rak be...

    Kérdés 2; Spawn az hogyan működik vanillaban? A lemészárolt banditák/zombik/monolithosok és a többi mikor, milyen időközönként spawnolnak, vefolyásolja ezt valami egyéb tényező, mint pl emission?

    Előre is thx
  • ozimak
    #7005
    Nnna végigvittem a Sigerous Mod-ot! Azt kell mondjam,összességében nagyon szép munka! Ajánlom mindenkinek! Jó volt újra úgy nekiállni a játéknak mintha még nem játszottam volna :) Jó lenne ha lenne még ilyesmi mod :( Ami ad más küldetést is az alap játékhoz,vagy teljesen új küldetéseket tesz bele! Egyenlőre csak erről a modról hallottam,remélem van/lesz még ilyen mod!
  • ntex
    #7004
    Igazából eredetileg azt akartam linkelni de már mindegy :)
  • kastil
    #7003
    "Viszont most megnézem a csóka az igazi project mso-t :D mert a linked az a csóka egy ...."

    őőő, mindegy
  • kastil
    #7002
    Na kipróbáltam - nem jött át. Kegyetlen nehéz lett szerintem :D Eltalálnak - stun effekt - f9 - medkit szart se ér szinte, closecombat totál felejtős, pedig én rambostylera szeretem


    Másik meg mikor egy kitörés során a banditák kb 10en kezdtek el szaladni felém, mert (combat ignore) én meg leszedtem akit tudtam ugy hogy a fegyvert se vették elő... aztán bebattyogtam a menedékbe, hát mit látok? még 10 bandita, egyesével knifeoltam őket a túlvilágra, azok meg csak ácsorogtak :D

    Volt, ami kifejezetten tetszett, pl hogy messziről kiszúrtam a bainditákat, elkezdtem sunnyogni, egyszer csak elszalad mellettem 3-4-5 disznó és nekimennek a rosszfiuknak, hát kaptam az alkalmon és ekkor támadtam én is. mutánsok speedje is tök korrekt, végre nem lehet őket lefutni

    Viszont most megnézem a csóka az igazi project mso-t :D mert a linked az a csóka egy PGR nevű bővített modja volt... viszont az M.S.O önmagában talán pont az lesz, amire nekem szükségem van
  • bgabor
    #7001
    A befejezést a játék különböző szakaszokból állítja össze, attól függően hogy a játékod során a különböző karakterekkel, helyszínekkel mi történt. Emiatt, mivel a variációk száma marha nagy, rengeteg befejezés van. Azonban a játék utáni free playt egyik sem befolyásolja.