7720
  • setchoo
    #7120
    "40 új küldetés, Kordon, Mocsár, Sötétvölgy, Agromorp pálya a játékban, sokkal több lehetőség,alapjáték vége után(helikopter el) további küldetések.Rengeteg plusz dolog.Bankár, ahol kamatozhat a pénzed, plusz kereskedők, elemes detektorok, amik lemerülnek az életszerűség kedvéért, fejleszthető képződmények,új fegyverek, alpha csapat, ami csak rád vadászik, új mutánsok..."

    (idéztem egy másik fórumból)
  • setchoo
    #7119
    Owl 30k RU-t perkáltam ki két alap szintű szerszám koordinátáért.

    PhantomAss:
    Szerintem ez a képek sokat elárulnak az SGM 2.2-ről.



    Rengeteg játékelem került bele. Egy kimaxolt Stalkerel túlélheted a Zónát!
    A kodontól kezdve a a lezuhant helikopterkel szállított katonák sorsára is fény derül. Ha figyelmesebb vagy, a Zóna titka is kirajzolódik a történetből! :D
    Egy igazi S.T.A.L.K.E.R. újra gondolva!
    Eszméletlen grafikája gyönyörködteti a kalandozót.

    Itt mindenki ezt ajánlotta, nekem is. ;)
  • PhantomAss
    #7118
    tudsz vmi mondani erről a packról? mi a leg lényegesebb változás ha ezt mind felpakolom? Már próbáltam sokféle modot...
  • lammaer
    #7117
    Owl némi RUért cserébe megmondja a lelőhelyeket ;)
  • #7116
    Na hali megint. Visszatértem a memória hiányos problémámmal. Szóval lapozó fájl méretét megdupláztam és a grafikát is leszedtem high-ról médiumra, meg azt a dinamikus f*szságot is lejjebb vettem egyel, de még igy is ugyanúgy kidob. Gyanakszom a köd effektre, mert amikor nincs köd, nincs ilyen probléma. Azt is észre vettem, hogy elmentem fényes nappal, meghalok, újra töltöm és megint köd van. Persze utána már végig köd lesz és a következő töltéskor már dob is ki.
    Am láttam egy kitörést, hát valami atom királyra sikerült, kifolyt még a szemem is akkora király lett. Meg izgalmas, hogy nem szól semmi, hogy gáz van, csak én vettem észre hogy gyanúsak a fények :D
    A köd kibekkelésére nincs valakinek ötlete vagy arra, hogy ne igényeljen a gamma ennyi memóriát?
    Tippeket köszi!
  • ntex
    #7115
    SGM 2.2-vel még amúgy sem játszottam, max a 2.0 alapján tudtam volna irányelveket írni :D
  • setchoo
    #7114
    Megtaláltam... :D
  • setchoo
    #7113
    Szerintem jól jönne most egy kis segítség a szerszámokkal kapcsolatban. :)

    Megtöltenéd a SPOILER-t? ;)
  • setchoo
    #7112
    Az szuper, köszi! Akkor újra járhatom Zatont. Nem baj, rengeteg változás van Zónában. Nagyon bejön a játékélmény! ;)
  • ntex
    #7111
    Máshová kerültek a szerszámok igen :)
  • setchoo
    #7110
    SGM 2.2
    Zatonban gondoltam viszek szerszámokat Nitrónak. Kerestem őket a szokásos helyen, de nem voltak ott a szerszámok. Na már most a SGM-ben máshova kerültek?
    Vagy pedig mindig raknom kell Nitro szerszámosládájába alapanyagnak való ócskaságokat? Amiből alkatrészeket készít, majd nála azokat tudom beépíteni a cuccaimba?
  • #7109
    Jaja, van elvileg elég szabad terület, de megpróbálom lejjebb venni a grafikát, hátha az segít a dolgon, köszi a tippeket!
  • setchoo
    #7108
    Igen, az atmosfear keményen ráncigálja a gépet. Csak az atmosfear és javítását hagytam ki.
    Lagmentes lett a játék.
    Nekem is azt csinálta, hogy minden ok nélkül elkezdte darálni a winyót.

    Pedig rengeteget dob a vizuális élményen. Majd egy erősebb configon.
  • Hecker007
    #7107
    oké, köszi :)
  • ntex
    #7106
    Lehet hogy alapból benne van nem tudom. De ha felrakod nem rontasz el semmit vele.
  • Hecker007
    #7105
    Ezt a modot: Absolute Structures Texture Pack (1.0) érdemes felrakni a relodedhez is? Vagy abba belekavar?
  • lammaer
    #7104
    Nekem is 4850em van, de az atmosfear betette a kaput rajta... el kezdett rendszertelenül ugrálni a játék, ha nem csináltam semmit csak álltam, akkor is pl a fű ahogy hajladozott meg-meg akadozott.
  • setchoo
    #7103
    Most nézem, hogy szinte egyforma a konfigunk. Ki próbálom a tanácsot, köszi!
  • ntex
    #7102
    ha nem ultra-highban telepíted hanem csak highban szinte nem változik semmit a gépigény, talán 1-2 FPS-el lesz kevesebb, csak a textúrákat cseréli le nagyobb felbontásúakra, egy mai VGA meg sem érzi jóformán. Az Atmosfear szerintem jobban megeszi a gépet az új effektjeivel
  • Loál János #7101
    htx
  • setchoo
    #7100
    Nagyon jó kis mod az SGM! Ha valaki kedvet kapna hozzá, akkor összeszedem, hogy mi kell hozzá.

    1. SGM 2.2
    2. SGM_2.2_fixed_19.03
    3. agr_heli_fix
    4. Add_Fix_SGM_2_2
    5. Monsters2.2
    6. 2.2 English trans
    7. 2,2 guns
    8. 2.2 guns patch
    9. Absolute_Nature_2_CoP
    10. absolute_structures_v1.0
    11. light-torch
    12. AtmosFear_2.1_CoP
    12. AF2t

    Megjegyezném, hogy mind a 12 lépéshez már egy igazán bika gép kell.
    Teljesen megújul a játék, de egy HD 4850 és E6750-től már erősebb számítási teljesítmény kel + minimum 4GB-ram.

    Sajnos végül kompromisszumot kellet kötnöm és az alábbi grafikai modokat kihagytam:
    9. 10.

    De ettől függetlenül igen kemény lett a Zónában az élet! ;)
  • ntex
    #7099
    C meghajtón van elég hely a virtuális memóriának? Plusz 2GB szabad memória nem árt a modolt stalkernek mert hajlamos felzabálni az erőforrást
  • #7098
    Most olvasgattam, mi az hogy a spawn-nal volt baj betöltéskor és nincs elég helyem, hogy ezt a folyamatot végrehajtsa? Megtelt a memóriám és kilépett? Eddig nem volt ilyen bajom... És nem megy a játékon kívül semmi más a gépen. Nem hiszem el hogy még memória kéne neki...
  • #7097
    Valaki megírna miért dob ki XRengine.dll hibával a gamma? Myseri mod van csak fent, meg az v2es patch, ami hozzá van. Mindent úgy csináltam ahogy kell. Itt a hibariport:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Application: XRay Engine
    Computer: M-3CA660F49DF34
    User: Rendszergazda
    Date: Thursday, May 10, 2012 4:54:50 PM

    Error Reason:
    ----------------------------------------
    xrEngine.exe caused BREAKPOINT in module "c:\games\steam\steamapps\common\stalker call of pripyat\bin\xrCore.dll" at 001B:0058E12E, xrDebug::backend()+174 byte(s)

    User Message:
    ----------------------------------------
    Expression : data
    Function : CVirtualFileReader::CVirtualFileReader
    File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
    Line : 545
    Description : c:\games\steam\steamapps\common\stalker call of pripyat\gamedata\spawns\all.spawn
    Arguments : Not enough storage is available to process this command.



    Registers:
    ----------------------------------------
    EAX=4B08A688 EBX=48D0BA30 ECX=4B08A690 EDX=4B08A7E3
    ESI=005B88C8 EDI=00000008 FLG=00200212
    EBP=0012EB48 ESP=0012DB40 EIP=0058E12E
    CS=001B DS=0023 SS=0023 ES=0023 FS=003B GS=0000
  • #7096
    Kösz a részletes információ halmazt! :)
  • setchoo
    #7095
    Már meg is oldódott. Működik az SGM Atmosfear 2.1-el. Mindenesetre köszönöm!
  • kastil
    #7094
    Nem használtam SGM et de egy error log lehet segít :D
  • setchoo
    #7093
    Na, ebbe a szarakodásba én is kezdek belenyalni. Az SGM még mindig nem akar indulni AtmosFear 2-vel. Kastil, esetleg valami ötlet?
    Itt már foglalkozunk a problémámmal:
    LINK
  • MBP Schaefer
    #7092
    Megoldódott köszi!
  • kastil
    #7091
    ****össz vagy két hetet tuti buziskodtam vele, mire nem volt semmi hibaüzenet... és ment minden, amit szerettem volna****
  • kastil
    #7090
    Szerintem felejtsd el az SMRTER és Miseryt, mocsok nagy munka lenne... elég csak az ui_iconokat megnézni :D Ott vannak a spawnok (ez mondjuk még kutyafasz), a külön Miseryhez készített atmosfear (ezzel is volt dolgom, mert én kiszedtem miseryből, hogy fps-t nyerjek - hát mondhatom minden 3. filet átkellett nyálaznom, mert atmosra hiuvatkozó crash volt..), textúrák..

    akkor az upgrade rendszer, traderek, outfitek - sokminden tényleg.
    Én miseryt atmosfear és texturák nélkül ültettem rá mso lite és app-re (kivéve a fontos, mint pl fegyó textura, már pár egyéb item) de mire szétkaptam a miseryt hát pfujj, össz vagy két hetet tuti buziskodtam vele, mire nem volt semmi hibaüzenet...

    aztán elkezdtem rápakolni artifact activationt, egyéb hudot, fracture+rat+zombie-t betenni, ezzel egyidejűleg minden spawnt megváltoztattam. smert map texturát meg a flesh's eye icont mert az alap mutant lootos nem jött be, csináltam level changert, hogy ne kelljen guide (régi szép idők) változtattam weather rendszeren mert az eső meg vihar nagyon lehuzta fps-em meg még a jó isten tudja, volt vagy 40 mod a gépen amiket szétkapkodtam/beleraktam.
    aztán egyik napról másikra elkezdett valami sim__squad.script errorra hivatkozni és marhára nem jöttem rá miért.

    össz így vagy 1 hónapot pöcsölgettem a dologgal úgy, hogy se scriptekben se stalker modokban nulla tapasztalat - szal végülis valami guru lehet hamar összevágná neked a kettőt :D
  • #7089
    Nagyon szép összefoglaló, köszönöm én is még ha nem is kérdeztem. Jó tudni ezt-azt.

    Am a SMRTER modot házasítottad már a Mysteri moddal? Lehetséges hogy össze fog akadni? Hogy ajánlanád a 2 mod felrakását először a myster aztán a smarter? vagy fordítva?

    Erről mások véleményére is kiváncsi vagyok. Válaszokat köszi!
  • MBP Schaefer
    #7088
    Sziasztok!
    Olyan gondom van, hogy felpakoltam a COP reloaded 0.8 + absolute nature 2 modokat , és a pályatöltés végén kifagy a játék...valami tippetek esetleg?
    A játék steames verzió, magyarosítva.
    Előre is köszönöm!
  • Jana32
    #7087
    Húúú ez igen! Nagyon köszönöm! Bárcsak ne most lenne az uccsó zh időszak.. dehát akkor ki tisztítja meg a zónát? xD
  • setchoo
    #7086
    Gyakorlatilag vissza olvasva rengeteg jó modról találhatsz leírást és élmény beszámolót.
    Én is nemrég ismét belestem a zóna lázba, összeszedem leírva tapasztalataimat.

    Call of Pripyat Reloaded
    A jó pár ígéretes mod közül ez volt az első amivel újra a zónát jártam. Szó szerint életre kelti az amúgy sem unalmas portyázásokat. A küldetésekbe nem nyúl bele, így a magyarosítással is tökéletesen működik. Külön döbbenetet okozott a modba épített AtmosFear 3 mod.
    Érdemes még hozzá csapni a Absolute Nature 2-őt.

    Hasonló ráncfelvarrás a Call of Pripyat Complete mod.
    Ezt még nem próbáltam. De ez sem módosítja az alap történet szálat. Hang, textura és efekt mod.

    Ami viszont a játékmenetet is megváltoztatja:
    MISERY
    Ezt most is nyúzom és bekel vallanom, hogy igen durvára sikeredett. +fegyverek +tárgyak +játékelemek. (A fő történeti szálat nem változtatja, de javítsatok ki, ha tévedek) A magyarosítás itt már nem fog működni.
    Ha nem tetszik a mod által lefestett komor és kietlen zóna a következő modokkal nyugodtan színesítheted. Működni fog a MISERY-vel, teszteltem.
    Absolute Nature 2
    Absolute Structures Texture Pack (1.0)

    Készültek olyan remek modok is amik +pályákat emelnek át az előző két részből.
    SGM 2.2.
    Sokak kedvence itt a fórumon és nekem is ezt ajánlották elsőnek mikor hasonló kérdéssel fordultam a fórumlakókhoz.
    S.M.R.T.E.R. Pripyat
    Talán a legkomplexebb mod mind közül (bár nem próbáltam)
    0.45-ös érkezőben van a 0.41-es elérhető.

    Végül ezen a fórumon jó pár dologra választ találhatsz.

    Jó modolgatást, és Isten hozott újra a zónában Stalker! ;)
  • kastil
    #7085
    Az elmúlt 50 hsz másról sem szól
  • Jana32
    #7084
    Sziasztok! Újra kedvet kaptam egy kis zónás kalandhoz! :) Valaki javasolna nekem fasza modokat? Elsősorban + fegyverek, küldik érdekelnének, esetleg egy kis graf tuning. Nehezebb ne legyen, nekem így is elég kihívás volt. x) köszi
  • setchoo
    #7083
    Köszönöm, ez el is kerülte a figyelmemet. Próbálom újra!
  • setchoo
    #7082
    Izzadok is rendesen. A zobinak only head shoot! Okés, köszi...
  • lammaer
    #7081
    "Böngésztem az általad javasolt fórumot. Amit kibogoztam, hogy az 1.7-es SGM-re készült egy pecs az AtmosFear 2.1-hez"

    Izé... ott abban a fórum szekcióban amit linkeltem, van egy some stand alone addons for sgm2.2 topic is.
    http://gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr3&thm_page=1&thm_id=5255&sec_id=19

    Abban bizony van AtmosFear2-patch az SGM 2.2-höz.

    Ha nem ástad még nagyon belemagad, szerintem az SGM2-2be kezdj bele, és mivel van hozzá AF2 patch, még küzdened se kell vele...