7720
  • Tib
    #2627
    Vá 1.: Megkeresed az anomáliák közötti semleges utat. Erre használható a csavar (6-os gomb) dobálása, a későbbiekben pedig a Swarog detektor
    Vá 2.: A legjobb ruha attól függ, hogy azt mire szeretnéd leginkább használni és mit hogy "hegyezel ki". Szerintem egy fel pimp-elt a Szervoruha (Exoskeleton) igen hasznos kellék :) Az ára 50-80.000 pénz attól függően, hogy kitől és mikor veszed.
  • Tib
    #2626
    Használni
    Amúgy nem szükséges, mert a használati helye kinyílik egy jól használt fegyveres mozdulattal Én is hamarabb kifosztottam a kuckót, mint ahogy meg lett volna a kártya
  • Tib
    #2625
    "barna kaki" alias "Wrenched" a.k.a. "Facsarék"

    A relikviákról átfogó adathalmaz itt található. Persze a bubóra több helyet is említ, nekem ott nem volt

    Ja és kifejezetten idegesítő, hogy ha eldobok egy relikviát, az szublimál... bug gyanús...
  • killecske
    #2624
    Mit kell csinálni a piros belépőkártyával?
  • tamáscj
    #2623
    Lenne pár kérdésem mivel nem nagyon értem ezt a játékot:(
    1, Hogyan lehet megszerezni a(z) "artifact"-okat úgy, hogy nem lesz "semmi" bajom, vagy legalább a ruhám úszná meg egy kicsit?
    2, Melyik a legjobb ruha/páncél és hol lehet beszerezni, és mennyiére?
    Köszi!
  • Tib
    #2622
    A Pripyat-i "One Shoot" küldetés végterméke (nem, nem a "barna kaki", hanem) a piros kártya.
    Kaptam rá egy alap mesterlövész pityut, pedig akkor az már meg volt egy full-ra tuningolt változatban a táskámban Persze a vége "Two Shoots" lett és a biztonság kedvéért Gauss-al
  • KranaZoli #2621
    A barna kaki-nak Én sem tudom a nevét. :D
    A másik a szentjánosbogár, vagy mi a szar. :)

    Látom Nálad ott van a vörös belépő kártya. Ahogyan nézem, ezt már megint sikerült elkúrnom. :(((
    Na, mind1.

    Más. Van angol szinkron hang. :D

    link

    Faszányos! Mondjuk az orosz az autentikus, de érdekességképp jó. Szerintem elég korrekt.
  • mcmoha
    #2620
    Barna kaki.
  • Tib
    #2619
    Hát én Creek és Jupiter területén mindent találok, csak Buborékot nem. Arany golyót kék sugarakkal (+6 életerő és +3 sugárzás) már vagy 8-10 darabot halásztam fel, baromi jó áron el is adtam. Nem jut eszembe a neve, de a lenti képen van pont 1 a zsebemben...
    Szerencsére találtam egy barna kakit, ami a 3 egységet lefarag a sugárzásból és az "arany golyó kék sugarakkal" relikvia így használható
  • killecske
    #2618
    Helló

    Megtaláltam az oásis-t de egy videó alapján az lenne a kérdés, hogy kivel kell beszélni, hogy eltaláljak oda segítség nélkül?
    Köszönöm
  • Tib
    #2617
    Ahogy átmentem Pripyat-ba, egyből rohantam az utolsó dobozokért és mind a 2 szerelő megkapta a 3-3 csomagját, és mégsem voltak hajlandóak megcsinálni: "Nem szerelhető fel. A szerelő nem tudja elvégezni ezt a módosítást" üzenetet kaptam.
    Most a freeplay alkalmával visszamentem Kardánhoz és most meg már meg tudta csinálni a futást is Amit viszont nem értek, hogy akkor eddig miért nem?!
  • RoyalPredator
    #2616
    LOL! Képzeljétek! ELmentem aludni, 6-ra időzítettem, mert mindig elcsalja nekem a kisülést. Össze vissza bevillant mindneféle videó a Shadow of Chernobyl-ből!! Ment visszafele, ide-oda, igazán látomás szerű volt.

    Szerintetek h a francba?:D Csak mert beraktam pár SoC-os textúramodot, ami nem is müxik??
  • KranaZoli #2615
    Szia Grebber!

    Én DX11-ben tolom. A csutka maxot felejtsd el!!! 1920x1080-ban játszom. Ami az FPS-t illeti. Konkrét választ nem tudok adni Neked.

    Az élsimit feltolni 4x-esre semmi értelme ekkora felbontás mellett. Most 2x-es MSAA van, de szinte zéró különbség MSAA kikapcs és 2x, vagy 4x MSAA között. Talán még erőforrásban sem fogja meg nagyon, de a 4x-es az már igen. A látótávolságot és megvilágítási távolságot nem maxolom, ui. semmi értelme a DOF miatt. Úgyis minden homályos ami távoli, vagy nem a középpontban van. Egyébként Beállításoknál Maximum-on van! Az objektum részletesség csúszkát tolom max-ra egyedül, de ott sincs eget verő különbség. A default max két értékkel alá teszi. DX11-ben van olyan, hogy nap részletesség Maximum ezt is "megeszi". A HDAO módban is van olyan, hogy ULTRA. Még ez is hagyján. Ezek Nálam DX10-ben az 1.6.00-s verzióval nem voltak. Szal minden max + 2x MSAA és objektum részletesség maxon. SSAO HDAO módban, tesszelláció bekapcsolva.

    Az FPS iszonyatos értékek között ingadozik. Átlag hozza a 25-30FPS-t a szignómban lévő konfigon. Ami szerintem siralmas. :(

    Ami ugyanúgy eleszi a VGA-t a napfelkelte High napsugarak mellett. Medium-nál +5-10FPS növekedés is akár, de szinte semmi különbség. Egyértelműen a legnagyobb FPS érték akkor van, amikor olyan semmilyen időjárás sincs. Szinte zéró árnyék, zéró napsütés, stb... Ilyenkor 60-70FPS, égre nézve 200. :D

    Ha napos idő van, akkor hozza a 30 fölötti FPS értéket. Ez még rendben is lenne. Azonban amikor sok karakter van a képernyőn, pl. Szkadovszk fedélzet szinte fullon akkor van olyan, hogy 10-15FPS-re is lezuhan. Aztán szépen lezuhan pl. olyan helyeken ahol víz van és vannak azok a szar pöcs mutánsok, amik olyan nyüszítő hangot adnak, amikor kifinganak. :D (1ébként imádom ezt a hangot, naggyon beteg :) No, olyankor is lezuhan kb. ilyen értékekre. Ugyanígy, pl. artifact-ok keresése közben, főleg vízben.

    Utánaolvastam GSC Community fórumain is és szinte mindenki panaszkodik ezekre. Ez egyértelmű, hogy BUG. Vagyis inkább optimalizálás hiánya. DX10-ben ennyire drasztikusan ilyet nem tapasztaltam. Ugyanakkor DX11-es módban határozottan szebbek, élesebbek a textúrák. De vannak nagyon ratyin kinézők is. :(

    Szerintem 5870-es VGA kellene Neki, vagy 5970-es ami irracionális, főleg ez utóbbi. A fenti problémák ugyanígy meglennének szerintem akkor is, csak talán jobban tolerálható szinten.

    Nagy általánosságban jól játszható DX11-ben már! (mivel az utolsó Cata még rádobott a STALKER-re egy kis teljesítmény javítást) De sajnos vannak helyek, helyszínek, game pontok amikor drasztikusan lezuhan az FPS. :(

    Nagyon remélem, hogy ezen még optimalizálnak majd vmit, nem is keveset kellene. Nem beszélve a sok-sok lagg-olásról, aminek semmi köze az FPS-hez mégis irdatlan illúzió romboló.

    Ez meg pl. egy ULTRA beállítások mellett készült bench. eredmény.

  • Buheráló
    #2614
    Üdv! A következö modban több az esemény:http://stalker.filefront.com/file/SMRTER_Pripyat;107169 van ujabb is de alul ezel kapcsolatba írtam hogy nálam gond van vele. #2607
  • Ron Ragm
    #2613
    Energiaital.
  • mcmoha
    #2612
    Ha sokaig akarsz futni igyad azt a "Coca Colat", az segit.:) Azt hiszem van olyan artifact is ami noveli a kitartast. Modrol nem tudok de lehet, hogy mar van vagy keszul.
  • erieskrisz
    #2611
    Kár hogy ebben a részben a frakcios küldik kimaradtak illetve hogy a banditák sem ellenségesek egyébként van valami jó mod amitöl több mutánsvann vagy több ellensség mert ez igy nem volt valami nehéz kevés a gyilok sokk aszaladgálás jah és azt nem értem youtobon hogy a tökömbe szaladnak az exo ruciban 5 percen keresztül valami modot vagy csalást használnak
  • KranaZoli #2610
    Nekem is Kardán mester upgrade-elte ki max-ra az Exo-t, miután elvittem Neki a Kalibrációs eszközöket. Ill. a tudósok meg amit csak Ők tudtak.

    A Beryll-5M ha jól emléxem a nevére páncélon viszont a végső relikvia tartót nem tudom kimaxolni sehol sem. Mondjuk azt írja, hogy relikvia szállításra nem jó, vagy vmi ilyesmi.



  • mcmoha
    #2609
    Amikor a kis csapat elrepult a helikopterekkel en visszamentem es eleg sok mellekkuldetest csak akkor csinaltam meg vagy fejeztem be. Egy csomo dolgot elszurtam, de azert erdekes volt. Egyebkent ha nincs eleg ellenseg menj ki ejszaka a terepre. Lesz mutans dogivel.
  • mcmoha
    #2608
    Nem emlekszem pontosan ki volt az. Lehet, hogy Cardan csinalja es lehet, hogy mindket szerelonek el kell vinni a harmadik szerszamkeszletet. Az exoskeletont a hajon vettem, lehet ez is fontos?
  • Buheráló
    #2607
    Üdv. mindenkinek! Valaki kiprobálta már a S.M.R.T.E.R. Pripyat (v0.41)modot? Mert nálam mikor eltalálnak és ellkezdek vérezni kidob a játékbol xrcore.dll hibaüzenettel. Pedig nem rossz kiegészités! az elözö S.M.R.T.E.R. Pripyat (0.31) verzioval nem volt semmi gond.
  • erieskrisz
    #2606
    Ám énis mielöt végigvittem mentettem és visszamentem a zonába de semmi értelme nincs csak ott kolbászolni elöző részekben legalább a banditákat lehettett gyilkolni de itt alig akad ellenség
  • erieskrisz
    #2605
    Megvan a kalibráláshoz lévő cuc mert ha igen én a részeges szerelönek vittem egyet elsőre és ö megcsinálta bár öt ittatni kellet vodkával hogy dolgozzon
  • KranaZoli #2604
    Vissza lehet menni. Az első küldit kell megcsinálni, utána ott lesz Garik és 5ezer pénzért visszavisz.
  • KranaZoli #2603
    Szerintem még Jupiter-i térképen is találtam, de Pripyat-ban egy csomót. A Pripyat-i anomáliáknál, ennyi. Semmi titok nincs benne. Előző game-ekben volt vagy 2db. Tegnap megint az bukkant fel az egyik anomáliában. :O

    Viszont aranyhal-ból csak 1db van még, abból ilyenkorra már volt 2db.

    Úgy látom elég ad-hoc az anomáliák felbukkanása is. Mondjuk Én minden térképen többször végigfutok csak anomáliákat vadászva, szinte zéró cuccal és SVAROG-al.

    Pripyat-ban Nálatok sincsenek a PDA-n jelölve az anomáliás helyszínek?!
  • Ron Ragm
    #2602
    Vissza lehet menni valahogy Jupiterbe miután megérkeztem Pripyatba vagy muszáj megcsinálni a katonák feladatait mostmár?
  • Tib
    #2601
    Ki tudta megoldani a futáshoz szükséges szerelést? Nekem eddig senki nem akarta megoldani
  • mcmoha
    #2600
  • Tib
    #2599
    És merre találtad őket?

    Más:
    Az Exo fejlesztésből már csak a futás maradt ki. Se a tudósok, se a 2+1 szerelő muki nem hajlandó feltuningolni. Más felé nézelődjek, vagy az Exo fejlesztés egyes ki nem fejlesztett mellékága lehet a hunyó?
    Akinek ki van fejlesztve, dobjon már egy képet róla. Köszi.
  • darki81
    #2598
    hát megcsinálltam minden küldetést meg mindent amit lehetett, és most elkezdem elölről kicsit nehezebb szinten :) Ez a game függőséget okoz :D
  • mcmoha
    #2597
    Valaki megprobalta es abbol ez lett!
    Bocs, de nem tudtam megallni.
  • grebber
    #2596
    Valaki tolja a game-et dx11-be csutka maxon ?? Ha igen milyen géppel és milyen fps értékek mellett?
    Nem benchmark eredmény érdekel hanem gameplya alatt.
  • dezsolti78
    #2595
    Nagyon frankó az új banner, gratula annak aki elkészítette!
  • KranaZoli #2594
    Fasza ez az új banner és csak most tűnt fel a magyarítás link is.
  • darki81
    #2593
    kiszáguldottakvele a vidámparkból?:D
  • erieskrisz
    #2592
    Szerintem az off topikban érdeklödj
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ncoron fenn van de az zártkörü klubb egyébként meg google biztos kidob pár találatot
  • darki81
    #2591
    ncore oldalon v1.6.01 de más torrent oldalakon is biztos fentvan
  • Jancsee
    #2590
    udv mindenkinek! Mar tobbszor vegigjatszottam az elso ket reszt nekem nagyon bejott! Na de nem tudtok nekem egy olyan oldalt mondani ahonnan letom szedni meg persze mukodik is! Letoltottem mar egyszer de nem volt jo valamiert! Elore is kossz ha tudtok segiteni azt megkoszonnem! Tovabbi jo csevelyt Udv!
  • KranaZoli #2589
    Passz! Nekem meg annyit sikerült összegyűjtenem, hogy túl is kellett adni rajtuk. :D

    6db-ot biztos. :D

    Pripyat-ban a PDA-n nincsenek jelölve az anomáliák?!
  • BBakter
    #2588
    Nekem nincs.. :D