7720
  • kbence11
    #2747
    Pontosan hol mer van 1 a gyárnál 1 a cementgyárban meg 1 a bányagépben a csávó hullájában és megnézztem őket de nem emlékszem h ott lett volna ilyen vagy van még 1 amit nem vettem észre?
    THX
  • mcmoha
    #2746
    A "kemrepulo" fekete doboza tartalmaz adatokat 3 rejtekhelyrol. A 3 kozul az egyikben van.;) (SIG-Sauer SG-500)
  • KranaZoli #2745
    Pripyat-ban lesz az egyik 10 emeletes épület lejárójában.

    [b]kbence{/b]

    Én megtaláltam. De már fingom sincs, hogy hol. :D
    Véletlenül...
  • kbence11
    #2744
    Strelok Sig puskája????
    Az meg hol van???
  • tom2004
    #2743
    SVDM2 kevés lőszerrel Creek pályán is van, ha jól emlékszem a fűrésztelep felett északkeletre vezető uton a keleti oldalon egy fenyőfa alatti rejtekhelyen. Az infót nem kell megvenni vagy megkapni, ott van akkor is csak találd meg.
  • KranaZoli #2742
    Hi!

    STALKER SHOC-t melyik mod-al lehet a legfaszányosabb állapotba hozni?! - STALKER Complete 2009 (1.4.3) -> ez elég hozzá?!

    Ill. még milyen extrákkal lehet (érdemes) megspékelni?! (pl. magyarítás, ésatöbbi)

    Csak a megjelenésekor game-eltem vele. Most, mivel kint lesz mind3 szeretném újra elővenni, de újabb köntösbe bújtatva a játékot. (ráncfelvarrás :) Clear Sky-t a COP előtt párszor végigtoltam, így most ezen lenne a sor, ill. nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy pl. miért írják sokan, hogy a SHoC grafikája volt a legjobb, stb...

  • grimm13
    #2741
    Én emlékszem amikor megkaptam az elsö számítógépemet még nagyon régen és amikor rájöttem hogy van ctr+f meg hasonlok az olyan volt mintha a tüzet fedeztem volna fel de ez tényleg érdekes hogy valaki ugy hogy nem beszél angolul (úgy tűnik magyarul se) úgy játszik egy játékkal ami ráadásul szerintem igen szájbarágós .... mi lenne ha a call of cthulhu-val játszanának amiben azért oda kell figyelni ... VALAKI ÖSSZEDOBHATNA EGY F.A.Q.-t
  • Yan
    #2740
    ha mindenki kiguglizza a kérdésére a válasz, akkor a topikot lehetne zárni is :)
  • Tib
    #2739
    Igen, veri brutál-hárdkór-pró vagyok a lámázásban, amire a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1239899944&no=2551]#2551[/URL]-es HSZ-ben fel is hívtam a figyelmet. De elmagyarázom...
    Csak annak mondom, aki láma, pontosabban aki baromira L.U.S.T.A. visszaolvasni 2 oldalt. Miért? Azért, mert a legtöbb kérdésre (toolkit, önárnyék) minden oldalon, de maximum 2 oldalanként ott a megoldás... és a emberek kérdése. De minek kérdezni, ha van Google és CTRL+F is a világon?! Mert minden készen kell, gondolkozni vagy tenni érte L.U.X.U.S.
  • Yan
    #2738
    maradjunk annyiban, hogy más :)
  • fixpont
    #2737
    Most indulok Prypiatba, de a 3 stalker jatek kozul ez a leggyengebb eddig, messze.
  • mcmoha
    #2736
    Ugy tudom lehet SEVA-t talalni, de egy olyan helyen ahova csak SEVA ruhaban mehetsz be.:D (En nem talaltam, csak olvastam, hogy van.:)) Szoval vedd meg. Pripyatban kesobb talasz Dragunovot (tobbet is), de ha igazan jo minosegut akarsz akkor az elso palyan a fegyverkereskedotol vegyel.;)
    Egyebkent minden cucc amit Nimble arul, valamivel jobb mint amit mashol lehet kapni.
    Egyes velemenyek szerint a jatek legjobb fegyvere Strelok Sig puskaja; van is benne valami bar en hulye eladtam mert azt hittem, hogy barmelyik felfejlesztheto ugyanarra a szintre, de nem.:(
  • fixpont
    #2735
    SEVA sutit lehet talalni is vagy mindenkeppen meg kell vennem? Mesterlovesz puskat lehet talalni? (nem arra a bordo nyelure gondolok mert az szar, hanem a masik kettore) (Dragunov)
  • Yan
    #2734
    kérdezz nyugodtan legközelebb clearsky-ban, majd ott válaszolok ;)
  • #2733
    Köszi! Így tiszta

    Tib: Látom te pro vagy... .... a lámázásban. Nincs bajom azzal ha valami nincs fullra tuningolva mert igy is felvet a lóvé és mindenkit probléma nélkül kinyírok, csak gondoltam ha játszok akkor mindent megcsinálok benne amit csak tudok vagy rájövök.
  • Tib
    #2732
    Olvass vissza vagy 3 pldalt!
    2x3 darab van a készletekből. Pont annyi, amennyi kell.
    Igen, Pripyat-ig nem lesz maxra helyezve egy fegyvered, sőt ruhád sem. "Szal addig mindenféle vackot csinál"sz és azzal tudsz harcolni. Nehéz lesz, mert 2-es szinten minden cucc olyak s*ar, hogy egy 4 ágú s*arhányó villa is hatásosabb fegyver... Így sajnos megmarad az a feladat, hogy lőni tudni kell. Persze ha lenne egy BFG 2000-es plazmafegyver...
  • mcmoha
    #2731
    Ket szerszamkeszlet van az elso palyan az ottani technikusnak. A masodik palyan szinten ket keszlet van amit Janovban keres a tech. Pripyatban van ket kalibracios keszlet, 1-1 mindket fickonak.:)
  • KranaZoli #2730
    De türelmes vagy! :D

  • #2729
    Tehát ha jól értelmezem a hszeket. Akkor a készlet amit össze kell szedni az első pályán már tudom hol van, fel is szedtem őket. a perciziós meg egészen prpyatban van??? Szal addig mindenféle vackot csinálok és csak ott tudom megszerezni? És ha csak ez a 3om van, akor a többi fegyver mesternek mit adok?? Meg egy másik hsz szerint minden pályán van 2 készlet. De csak egyben volt szó precíziósról és abban is csak 1 helyet említettek. NA most akkor mit értettem félre?
  • speti43
    #2728
    Azt nem tudjátok véletlen hogy ilyenkor mit tudok csinálni: Beszéltem a monolitosokkal, szeretnének eljönni Janovba. Ott mindenkivel dumáltam : Felcser Nitró, a két főgóré (nem jut eszembe a nevük). De mindegyik azt mondja hogy nem bíznak bennük, és még bennem sem, pedig én kezeskednék. Szal van vmi amivel elnyerhetem az ezredes bizalmát, és akkor jöhetnek velem a monolitosok pripjatyba? A másik, hogy hogyan tudok "Leszámolni" Flintával, mert nem jön ki Janovból. És ugye "ellopta a hírnevemet"

    Köszi előre is!
  • speti43
    #2727
    Huhh de rendesek vagytok! :)
    Basszus, ez a kocsi mintha az előbb nem lett volna ott.
    Télleg vannak furcsa dolgok a zónában :D
    A lényeg h most meg van, el is pusztultak a vérszopók :D
  • #2726
    Kösz!

    Tib: Nem szoktam visszaolvasni hanem konkrétan szavakra szoktam keresni, mert annak több esélye van...
  • #2725
    A hidon ahogy átjössz van egy rész ami tele van anomáliákkal ezért pont fel kell mászni a tetejére és ott kell tovább menni. Na ha még ne mérted el azt a részt akkor a ott lessz egy jeep ami félig lecsúszott az utról és egymagában áll. Na az az utolsó jeep ami az A kulcsot tartalmazza.
  • RoyalPredator
    #2724
    SMRTER CoP moddal van ott még egy KAR98 Sniper is ;)
    5ösnél, a kocsi fölötti betongerendán, zöld ládában, nekifutásos ugrással. Elég láma.
  • Tib
    #2723
    mulli86: "Kerestem a szerszámos láda szóra meg eszközre meg mindenhogy..." >> És arra kerestél, hogy TOOL vagy TOOLS?! Esetleg belenéztél a SOPILERekbe?! Fuss még 2 kört, de legalább 2 oldalt...

    speti43 >> Tess itt egy 4db 4:3-as képből "összevarázsolt" szupervájdszkrín, bár nem tudom hogy nem lehet látni és érteni a #2406-os HSZ-ből...

    1. Erdőgazdaság
    2. Az egyik kulcsos autó
    3. Anomáliák hada
    4. A konvoj többi járműve (terepjáró, harckocsi, teherautó) a palackkal
    5. Leszakadt híd alatti autó és másik kulcs
    6. Szennyvíztisztító
  • kbence11
    #2722
    Na leírtam már vagy 3X de akkor leírom megin
    A szerszámos készletek a Zatonban:1ik a millnél vagy hol vannak a hely tele van zombival ha másról nem hát arról tudni fogod lehetnek vagy 20an:D na ott az 1k épület padlásán a másik pedig a vaserdő anomália melleti helyen van nemtom mi a neve valami workshop vagy mi ahol az éhes zsoldosok vannak ott van 1 ládán és 1 zsoldos űl mellete de csak akkor engednek be ha hozzol kaját nekik.Na kicsit hosszú lett de remélem érthető
  • RoyalPredator
    #2721
    r2_sun_near 1

    Nem lesz árnyékod, csak egy nagyon pici négyzet...
    Nekem így fut, annyira nem aggaszt, de azért kár.
    Jobban zavar h mindne betöltés után újra be kell raknom a célkeresztet a beállításoknál...
  • speti43
    #2720
    Na Üdv!

    Szal nekem se sikerült megtalálnom a második kulcsot a gáz ládához. Az elős az ok, ott a híd alatt a roncsban. Na de a második. Az összes szájbalökött jeep-et átkutattam a környéken meg Uazokat is. Amugy a híd közelében nekem nincs a baloldalon semmi. Tudna vki egy screenshotot küldeni arról a rejtlyes jeep-ről vagy vmiről ahol az a másik kulcs van?
    Email: [email protected]

    Köszi!
  • #2719
    Szevasztok. Kerestem a szerszámos láda szóra meg eszközre meg mindenhogy de hol lehet megtalálni azelső pályán a 2 szerszámos ládát ami az alkesznek kell? Köszi!
  • grimm13
    #2718
    Ha beírod a "Keresés a témában, vagy ugrás sorszámra:" részbe az árnyék szót megtalálod a #1285 hsz.-t amiben már leírták ezt .... Amúgy thx :D
  • bajgunar
    #2717
    Hy! A Sun Shadow hibára találtatok valami megoldást?
    Én ezt:
    Az user.ltx -ben ezeket a sorokat kell ezekre az értékekre módosítani:

    r2_sun on
    r2_sun_depth_far_bias -0.00002
    r2_sun_depth_far_scale 1.
    r2_sun_depth_near_bias 0.00001
    r2_sun_depth_near_scale 1.
    r2_sun_details off
    r2_sun_far 100.
    r2_sun_focus on
    r2_sun_lumscale 1.
    r2_sun_lumscale_amb 1.
    r2_sun_lumscale_hemi 1.
    r2_sun_near 16.
    r2_sun_near_border 0.75
    r2_sun_quality st_opt_ultra
    r2_sun_shafts st_opt_high
    r2_sun_tsm on
    r2_sun_tsm_bias -0.01
    r2_sun_tsm_proj 0.3

    Gondoltam megosztom veletek, hátha valaki nem tudta javítani a "gigantikus esernyő" effektust.
    Csipesz
  • grimm13
    #2716
    Nem a helikoptert a helikopternél kell megvizsgálni ...... semmi köze ahhoz az ajtóhoz majd a játék vége fele bemehetsz oda is ....
  • fixpont
    #2715
    Hi, vasero anomalianal vagyok es azt mondja keressem meg mi okozta a kisulest amitol a repcsi lezuhant. Van egy kis epulet aminek az alagsoraban van egy szamkodos ajto belepokartya kell, gondolom arra kell menni, de hogy? Sehol nem talalom.
  • mcmoha
    #2714
    Vegigjatszas angolul.
  • Bulics
    #2713
    Nem teljesen tiszta majdnem 3 éve játszottam vele, de szerintem holnap megpróbálom végigvinni aztán leírom neked!
  • kbence11
    #2712
    Bulics!
    A 3. látogatás az volt amikor a SoCban kellet bemenni az erőműbe.
    Amúgy légyszi spoilerbe írd már le röviden a mobilos stalker tartalmát ha nem gond mer én béna vagyok hozzá és képtelen voltam kijátszani...:D
    THX
  • Bulics
    #2711
    egyébként lemaradtam: melyik volt a 3 látogatás?
  • Bulics
    #2710
    Érdekes!
    Én még nem játszottam a cop-pal, de igy is 3db hivatalos s.t.a.l.k.e.r.-t vittem végig. A mobiltelefonra írt stalkerre gondolok. az is hivatalos, a fö cselekményhez kapcsolódik. már nem emléxem pontosan rá(majd lehet hogy végig viszem megint) de egyébként sem lőném le a poént! ha tudtok angolul akkor érdemes vele játszani, mégis csak stalker!! kb fél óra játékidő
  • mcmoha
    #2709
    GSC forumrol.

    1986: Chernobyl Nuclear Power Plant Accident. The Zone is created. After building
    the concrete sarcophagus a whole network of secret labs were then constructed.
    1989: Secret Experiments on Men & Animals are started in the Zone.
    1991: Soviet Union collapses. The Ukraine becomes an independent
    country and takes control of the security and maintenance of the Zone.
    1989-2006: Unknown Experiments take place at many unknown locations
    under the control of unknown agencies through out the Zone using the
    abandoned Zone countryside devoid of people and governmental control.
    2006: The C-Consciousness has a Noosphere Accident at the Chernobyl NPP
    2007: First Expeditions are sent into the Zone that encounter Mutants and
    Anomalies with most of the Expeditions ending in disaster. The Wish Granter is
    created to conceal the C-Consciousness Mind Control Apparatus. The Kaimanov
    Emitters first go active in Yantar and the Red Forest. The Monolith Order is created.
    2008: Anomalies spread everywhere wildly as the Zone rapidly grows.
    The Monolith abandon the X-18 and X-16 Labs due to all the Anomalies
    and the Mutants that have overrun most all the Underground Levels.
    2009: Stalkers are the first able to explore the Zone and cover new areas
    that have never seen before by the earlier Military Expeditions. The Monolith
    Faction withdraws to the very edge of the Red Forest at the Barrier.
    The Brain Scorcher Transmission at X-19 now operates at full intensity.
    2010: Stalkers enter the Zone in greater numbers. Many attempts are made
    by Stalkers and other Factions to access the unknown paths to the Zone center.
    A Stalker named Guide is the first to make it there. Others Stalkers follow.
    The abandoned industrial city of Rostok is soon established as a Stalker Base
    and the 100 Rad Bar is opened there with the territory under Duty control.
    2011: The 1,000 Men Faction Wars takes place in the Zone. Abnormal massive
    Emissions take place that wildly alter and change the normal pathways in the Zone.
    A Stalker named Strelok and his Gang makes 3 trips to the Chernobyl NPP. The
    Clear Sky Faction hunts most of them down and eliminates them. The way to Limansk
    is found and is lost once again. The Clear Sky Faction disappears as a last massive
    Emission forever alters all the known paths. The way going to Rostok is re-opened
    and the western part of the city known as the "Wild Territory" attracts lawlessness.
    2012: Strelok returns and uncovers the X-18 lab and deactivates the X-16 & X-19
    Brain Scorcher Transmissions. Traveling to Pripyat and Chernobyl he discovers the
    Secret of the Monolith & C-Con during his fourth trip to the Chernobyl NPP. Immediately
    following this the Military sends in a Major Alexander Degtyaryov who is to investigate
    the newly opened path to the center of the Zone and to uncover what lies beyond.
  • mcmoha
    #2708


    Erdekes. Mi Milyen sorrendben tortent.