7720
  • FoxMurder
    #2987
    Hát igen, az ui_mm_opt_main.script-el szívtam a legtöbbet, de végül csak összehoztam valamit. Új játékot kezdtem, és a bevezető videó tökéletesen futott le a magyar felirattal, egyelőre más magyar feliratokkal sincs probléma. De többet csak akkor tudok mondani, ha végigvittem és nem bugzik.

    Hadd ajánljam az ATMOSFEAR blowout modot, nagyon tuti, olyan mint egy szupercella és egy északi fény keveréke, de amúgy a blowout jelleg is megmaradt, és félelmetesen jó színei vannak.










  • TSL16b
    #2986
    A feliratozás (ha benne hagytad) egyelőre nem kompatibilis a v1.6.02-vel, mert megint belenyúltak az Options-be, csak most durvábban (restart menu, msgbox, stb.), még csak nézegetem, hogy mit tudok kezdeni vele.
  • FoxMurder
    #2985
    Persze, változnak a dll-ek és exe-k, de csak a játék védelme miatt. Az engine képességei viszont nem bővültek.
    Csak én már összegyűjtöttem egy modba magamnak mindent, ami tetszett, és kézzel beleirkáltam a fájlokba az új patch változásait, ez egyelőre működik, de később lehet, hogy pofára esek.

    Eddig egy modba van téve: atmosfear weather, atmosfear blowout, sound effect overhaul és új zenék, argus fotorealisztikus textúra mod a soc-ból, better hud, sokféleség mod (többféle stalker outfit), realistic combat, realistic weapons, új fegyó távcsövek, hálózsák (bárhol alhatsz), magyarítás meg még ki tudja mi minden. Már csak a smrter pripyatot kéne beletenni, hogy ne legyen olyan kihalt a zóna, meg kéne a sok kivágott mutáns is belőle.
  • RoyalPredator
    #2984
    Szerintetek kéne hgoy rádióhang meg működő TV és FÉNY legyen a nagyobb stalker táborokban?
  • mcmoha
    #2983
    Hat en hozzanyultam a bin mappahoz is. Ezek szerint nem kellett volna. Egyebkent a 2-es patch az .exe-n is valtoztat valamit. Nem ertek hozza csak azt vettem eszre, hogy valtozott a merete.
  • FoxMurder
    #2982
    Mér kéne újrarakni? Csak a /bin mappa tartalmához tilos nyúlni. De a gamedata mappát bármikor kitörölheted, és akkor a játék a gyári db fájlokat használva tökéletesen fut...
    Ki van ez próbálva, nyugi.
    Igazából Tibnek szántam, mert látom el akar mélyülni a témában.
  • FoxMurder
    #2981
    Gyorsan és pontatlanul olvasok, ezért végülis jó amit írtál, kell az 1-es patch is, mert a 2-es patch azt írja felül.

    Én nem bízok a telepítőkben, szeretem tudni, hogy mi van a db-kben, patchekben. A /bin fájlokról passz, de semmi olyan nincs az új gamedatában, amihez új dll vagy exe kellene, mondom, hogy az engine nem változott.

    A db fájlok kicsomagolhatóak a converterrel:

    stalker db kicsomagoló

    Vannak projektek, amik COP engine-re akarják átültetni az összes térképet, de hogy lesz-e belőlük valami...
  • mcmoha
    #2980
    Az ilyen "tömködes" meg masolgatas utan vidaman ujratelepitheted a gamet.:D Legalabb teszteld le mielott tanacsot adsz.;)
  • RoyalPredator
    #2979
    Tessék csinálni vmit amivel sokáéig el tudunk foglalkozni, pl CS térképet iktassátok bele a játékba xO
  • Tib
    #2978
    A DB fájlt kicsomagolva nem tom' mit rejt, így ehhez nem tok' tartalmilag hozzászólni. Lehet nem kell, 01-es patch, passz...
    De tény, hogy a "bin\dedicated" mappa tartalma bővül az alábbi fájlokkal: eax.dll , Microsoft.VC80.CRT.manifest , msvcr80.dll , wrap_oal.dll. Tuti nem véletlenül tették ezeket bele és ha itt így települ, nem tartom valószínűleg, hogy a DB fájl ezeket tartalmazná. Lényegében laikusként azt gondolom, hogy a "bin" mappa újabb tartalma is szükséges ahhoz, hogy teljes érvényű 1.6.02 legyen a gaméból.

    De ami a legtutibb: Nem másolgatni, hanem feltelepíteni, mert a patch telepítője tudja mi a dolga
  • FoxMurder
    #2977
    A stalker nem így nézi a patcheket. Azok a levels, localization, resources, patch db fájlok kicsomagolva egy kb 5 gigás gamedata mappát adnának, benne újabb mappákkal, tele ltx, xml, script, dds stb. fájlokkal. Ha pl. egy újabb és egy régebbi db egy ugyanolyan elérési útvonalú és ugyanolyan nevű ltx fájlt tartalmaz, akkor az újabb db felülírja a régebbi db ltx fájlját, az engine így nézi időrendi sorrendben a db-ket.

    Az 1.6.02-es patch kicsomagolható 0.28-as inno unpackerrel. Az xpatch_02.db fájlt a stalker converterrel lehet kitömni.
    Így kapsz egy gamedata könyvtárat az 1.6.02-es patch fájljaival, és a tartalmát beleteheted a saját modjaid közé (ez a mergelés scripteknél nem 1szerű azért), és máris az új patch-el játszol. Az új patch is csak egy gamedata mappa mod.
    Maga az engine nem változott, a /bin mappa tartalma nem szükséges az új gamedata futtatásához.
  • #2976
    :_S:D_A:SD_S:D_AS:D_AS:D_S:D_:SD_D:DXD
  • mcmoha
    #2975
    Igazi stalker sztori.
  • Herold
    #2974
  • RoyalPredator
    #2973
    Elképzelem az esetet...

    [2009.12.31.23:55 Budapest, Hungary, Europe, Earth]
    Barátnő: Mmucik csináljunk valamit?
    Te: Kuss! Jönnek a Banditák!
    Barátnő: Mmmm jólvan de ez így uncsi lesz...
    Te: заделайте свой рот!! Eldurvul minnyá' a helyzettctcttttcccct.
    Barátnő: De Herold! Azthittem mi végigszexeljük az éjszakát... ='(
    Te: Asszony mondom vagy fogd a Toz-t és segíccs vagy takarodjá-elfelébehehe!!
    Barátnő: Nyeee!='(
    Te: DEHOGYAZTSTENITMÁN A KURVA SUGÁRZÁS!!!

    Vagy vmi hasonló.
  • Yan
    #2972
    inkább innál valamit ;)
  • Herold
    #2971
    Nagyon fasza a CoP a magyarítással!
    Asszem ma éjjel nem sokat fogok aludni.
    Bár Szilveszter éjjelén is a Zónában bolyongtam, de az a Clear Sky volt.
  • erieskrisz
    #2970
    Nem mondta senki hogy paraszt vagy de azt is tök fölösleges leirni minden oldalon tizszer hogy olvass vissza vagy nézd meg googlen akkor inkább nem irok semmit.
  • #2969
    :_:SDA_S:DAS_D:ASD:SD:AS_D:ASD:D:
  • Yan
    #2968
    elég megerőltető mindnél dicsérni az új frizurát, ruhát :)
  • RoyalPredator
    #2967
    Inkább Dizájnernek hívnám magam ;)
  • #2966
    ÁÁÁ az ki is ment a fejemből, persze ha a grafikusra gondoltál!:D
  • RoyalPredator
    #2965
    Dizájnerként is van idő mindenre :D
  • #2964
    Ehh. Sok nő között dolgozol gép mellett ugy, hogy szinte semmit nem csinálsz, mert ugye meló közben "van időd" elolvasni a honlapokat, fórumot, stb... Te vagy menedzser vagy gazdász vagy!:D
  • Yan
    #2963
    nem mondtam hogy rossz, csak az átlag ember nem mindig elsötétített szobában lapul :)
  • kbence11
    #2962
    Szerintem jól nézz ki az oldal egész jól megvan csinálva.
    Mondjuk Tib a forumon néha tényleg keményen beszól néhány a játkban nem járatos embernek hogy olvason vissza de nem mindenki szeret oldalakat átolvasni azér hogy végre megtalálja amit keres.
  • Yan
    #2961
    ne irigyeld. ennyi csaj között dolgozni ... ;)

    @tib
    megnéztem, illetve csak néztem volna, mert így nappali fényben szinte láthatatlan. más szín esetleg?
  • tom2004
    #2960
    Az angol végigjátszást én is nézegettem, csak nem tud mindenki angolul. Én is csak itt ott értek meg belőle valamit, de már túlkoros vok (61) ahoz, hogy neki kezdjek nyelvet tanulni, ami ma már elngedhetetlen.
    Milyen jó lenne ugyanez magyar nyelven.
  • tom2004
    #2959
    Ha néha nem is értek eggyet Tib stílusával és kirohanásaival (ami azért némiképp érthető) azt el kell mondjam, Ő az aki igen sokat segített. Egy jól működö verziót Neki köszönhetünk telepítős formában, ezt bárki installálni tudja. Most elkészítette a FAQ-t, amiben benne van a leggyakrabban feltett kérdésekre a válasz.
  • saca79
    #2958
    én pl végigviszem harmadjára.. és végre magyarul ( a részletek kedvéért)természetesen.:
    v 1.6.01 Trainer mod-al mert már nincs kedvem órákig bogarászni :D
  • #2957
    Na ezt a FAQ-t ki is lehetne tenni a bannerba!:) Am sztem az angol végigjátszásból, tök jó képes spoiler menüpontot lehetne összedobni és abba biztos minden benne van:)

    Am azért nem gurult szét a gyógyszered, mert most villoghatsz aa nagyon faszán összedobott kis honlapoddal(csak poén mielőtt gorulnának a bogyóid:))
  • jetblack
    #2956
    Hülye kérdés de az 1.6.01-es patch-et honnan tudom lekapni ? mivel én nekem a PIRATEGAY-es verzió van és nem akarok másikat leszedni mivel ez fixen megy
  • RoyalPredator
    #2955
    csak mert újat kérdeztem ^^
  • Tib
    #2954
    FAQ >> "Spoiler" téma >> "Vicces és Bárkás" menüpont

    ...jé, Most nem gurult el a gyógyszer...
  • RoyalPredator
    #2953
    Ti mmmiafszt csináltok miután évgigvittétek a gamet és több quest nemmaradt, mert v elcseszted vhol (compass szakállnál van xd) vagy mert nem kapod + 1szerüen?
    Pl hol a fszomba van a 2 haver akitől cardon v ki bocsánatot akar kérni?
  • Tib
    #2952
    Igen finom lesz! Már vagy egy éve figyelgetem és már aggódtam, hogy nem kerül a polcokra...
  • Wucc
    #2951
    Sziasztok!

    Valaki mondja meg legyen szíves,h miért lép ki a játékból amikor az alagút végére érek? Mi kell neki? v1.6.01 patch? ha igen, akkor ugy tudom az 1.6-os mentés nem lesz jó. Köszi előre!
  • csabesz123
    #2950
    STALKER fanoknak itt egy hasonló jellegű játék,igaz kevesebb szabadsággal,de überbrutál lesz:
    http://www.youtube.com/watch?v=7InZZP08emQ&feature=player_embedded

    megjelenés: márc. 19
  • Tib
    #2949
    erieskrisz >> Paraszt vagyok vagy nem, de tény, hogy összesen nem kérdeztem annyit feleslegesen, mint itt 1-1 ember. Sajnálom, ha szóvá teszem ha valaki lusta és életképtelen. Nyugtatót szedek, de válság miatt ritkítottam az adagot...

    Loki Ferrais >> "bazdmeg anyád" Ilyen soha nem volt, keress más csúnya szót. "itt mindenki mindenkinek szívesen segít de ő nem" Segítettem az elején, ha vennéd a fáradságot a visszaolvasásra (ugye már megint). Szerintem nem csak nekem unalmas oldalanként 3x leírni egy dolgot az emberek lustasága miatt. Van, aki már nem teszi szóvá és persze "tüntetésként" nem már válaszol a gyakori kérdésekre

    De "közkívánatra": Mostantól nem minősítek milliószor kérdezett dolgokat és nem is válaszolok rájuk. Majd feladják mások is és megmaradnak a birka türelműek
  • Herold
    #2948
    Ez a magyarítás jó az orosz verzióhoz? Most látom hogy nekem olyan lett.