7720
  • Zsoxx
    #7720
    S.T.A.L.K.E.R. Anomaly
  • mulli1986
    #7719
    Az nem gond, pár éve leszoktam a torrentezésről. Kúlt játékokat begyűjtöttem már, újabbakat, amikbe jó a multi meg megveszem. Legutolsó nem eredeti játékok amikkel játszottam az a FC: Primal, Carmageddon reincarnation volt. Egyébként Originin 20, Uplayen 10, Battleneten 2, Steamen kb 180 eredeti játékom van. Szóval nem gond, hogy eredeti kell :)
  • Zsoxx
    #7718
    Ingyenes, de egy jogtiszta CoP telepítés kell hozzá, anélkül nem indul.
  • mcmoha
    #7717
    Eredetileg a SOC, COP, CS pályái egyben a Cop motorjával. Teljes freeplay, csak mekllékküldik de van egyszerűsített SOC sztori is. (választható) Egy új pálya is van benne, nagyon szép bár elég üres.
  • mulli1986
    #7716
    Ez mit tud? Meg ez nem a SOCnak egy modja?
  • obe
    #7715
    köszönöm a segítséget, a complete-t fel is rakom
  • bgabor911
    #7714
    Rendszergazda módban indítsd a játékot, akkor engedni fogja a grafikai beállításokat.

    Amúgy érdemes felrakni rá a COMPLETE modot, durván feltupírozza a grafikát, viszont magán a játékmeneten semmit sem változtat.

    Zseniális játék, örök kedvencem. Most játszom újra hatodjára, úgy hogy sosem szoktam újrajátszani a játékokat.
  • obe
    #7713
    srácok, hosszú idő után újrafelraktam a játékot...

    addig szépen indul, mig meg nem változatok pár beállitást a vizuális opciók menüben

    utánna hiába inditom ujra a gamet-t, belefagy a beveztő videóban...ha volt már esetleg a kérdés elnézést, köszönöm
  • Loál János #7712
  • Devv
    #7711
  • mcmoha
    #7710
    Call of Chernobyl mod 1.4 megjelent.
  • Devv
    #7709
    A vsync problémára:
    Az alábbi linken van egy hivatalos multi patch (mindhárom játékra jó) ami javítja a vsync problémát (is). Teszteltem cop-al és működik, a menüben 1000 helyett már csak 60 fps van.

    http://www.stalker-game.com/en/?page=patches
    Utoljára szerkesztette: Devv, 2016.01.04. 22:31:38
  • Devv
    #7708
    Próbáltam már mindent de semmi...azért próbálkozok tovább.
  • Steve Q
    #7707
    Esetleg próbálj meg egy régebbi mentésből továbbindulni. Több nem jut az eszembe.
  • Devv
    #7706
    Nem segített.
  • Devv
    #7705
    Köszi szépen!
  • Steve Q
    #7704
    http://www.gog.com/forum/stalker_series/call_of_pripyat_crashes_on_return_to_zaton

    "This is a common problem with the Complete mod. The reason why you cant go back to Zaton is because your save file is corrupted. This corruption happens when you look inside your stash and then save/travel to a new location. Your only choice now is to load a save BEFORE you made the said save/travel and continue from there. To avoid this in the future, always talk/trade with someone before saving/traveling after looking inside your personal stash. "

    Úgy fest, ez egy kijavítatlan bug a CM-ban, hogy elromlik a mentés. Eszerint próbálj meg előbb trade-ablakot nyitni valamelyik NPC-vel, mielőtt mentesz, és továbbmész.
  • Devv
    #7703
    Cső! Erre tudtok valamit? :D
    Complete mod, pripyatból mennék vissza zatonba (első pálya), de nem tudok mert kifagy. Jupiterig még el tudok menni, de onnan vissza zatonba már nem...
  • Zozo0122 #7702
    Off: Jaj, csak most látom :) A jó öreg Ornstein :D A játéktörténelem legjobb bossharca ellenük ment le :D Vagy 150x összesen :D NG+ ban előttük megálltam csak emiatt.
  • xFreex
    #7701
    Nem tudok róla. Pedig nálam alapjátéknál is volt a tárolókban 2-3 tonna cucc. Akkor kaptam agybajt, amikor Bütyök kirámolta a Janov-i ládámat. Öcsém. Mire visszacuccoltam mindent.
  • fery02
    #7700
    Ez az item felhalmozás miatti teljesítmény csökkenés a csupasz, mod-októl mentes verziókat játszva is jelen van?
    Régebben eléggé rá voltam kattanva minden részére és nem emlékszem, hogy teljesítménybeli problémát éreztem volna, ahogyan haladtam végig a játékokban.
  • Mr_no_NaMe
    #7699
    Hát tökön is szúrnám magam ha leégne a vasam a vsync miatt :D Most már úgy néz ki, hogy minden jól működik, csak nem szabad 100 itemeket felhalmozni...jelenleg a kisebb problémám, hogy eltűnt az orvos a skvadoskról és olyan sugárzás van rajtam, hogy ötletem sincs, hogy fogom megoldani :D Nagyon nagyon jó ez a misery mod. Tényleg így lett teljes a játék.

    Amúgy meg Ornstein ftw xD
  • Zozo0122 #7698
    Nevetséges sajnos ja, a játék motorja kész katasztrófa. Amúgy szerintem még mai napig marha jól kinéző dolgokat lehet belőle kihozni, de akkor is bughalmaz. Az is igaz, hogy SSD-n lehet javulna a dolog, mert a vinyó swappol állandóan a játék alatt, láthatod is néha kis mentés ikonnal valamelyik sarokban mikor csinálja, ha jól emlékszem vissza...rég stalkereztem, az új géppel meg nem is merek, a Vsync hiba miatt...A Lost Alpha mod egyik fejlesztőjének is kinyírta a GTX970-ét az a hiba, nekem szintén GTX970-em van...inkább nem teszem kockára. Azért hozzá kell tenni, hogy a jobb modok fejlesztői (köztük ők is, meg akkor ezek szerint a Misery fejlesztői is) elvileg kijavították a vsync bugot. Na mind1, talán egyszer kap egy esélyt a Misery, de az alapjátékok többször nem, már úgyis szétjátszottam őket.
  • ntex
    #7697
    A túl sok itemtől tényleg csökken az framerate, én is tapasztaltam. Mondjuk arra nem emlékszem hogy ha tárolókban vannak a cuccok akkor is okoz laggot vagy sem, de valóban vicces hogy kihatással van az fps-re a cuccok mennyisége.
  • Mr_no_NaMe
    #7696
    Mindent kipróbáltam már. Esküszöm. Nem töredezett a vinyó, nincs vírus, tényleg nincs semmi.

    Nevetséges de tényleg az lesz, hogy a motor nem bírja el ezt a 70-80 itemet ami nálam van...nevetséges. Most adogatok el mindent. Marad majd nálam a fegyverem, a lőszer, stimpack-medpack oszt csókolom. Ládába meg az utóbbikból +1 garnitúra...

    Elég gáz, hogy pont most, amikor annyi item van, hogy ENERGIÁM sincs elolvasni a tárgyleírásokat, végre ki van bővítve a játék, fasza, élvezhető, olyan nehéz hogy kaparom magam, még is lehet benne haladni, patent, gyönyörű, kiegyensúlyozott, erre nem lehet élvezni, mert sok item van nálam...hát gyerekek. Ezen a programon átok ül. De ezt már akkor látni lehetett amikor elhúzodott az első rész fejlesztése vagy 10 évig..
  • genndy
    #7695
    Töredezett vinyó? Próbáld ki SSD-n ha teheted.
    Utoljára szerkesztette: genndy, 2015.10.19. 19:52:27
  • Mr_no_NaMe
    #7694
    Megtaláltam a megoldást:


    Pèpè Silvia [rendelkezik ezzel: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat] 2014. dec. 16. @ de. 8:09
    Yes the game starts stuttering severely if you have a bunch of loot, both on your person and in your stash. You can easily test it by selling all your loot and seeing a massive performance increase.
    Try selling as much as you can and it should play better.


    kipróbáltam, és tényleg. megyek és tökönszúrom magam. de előtte eladom az 1tonna lootomat.
  • Mr_no_NaMe
    #7693
    Szépen fokozatosan lementem a legszarabb grafikáig, static lightingig. Konkrétan SEMMI változás.
  • Mr_no_NaMe
    #7692
    őő nézegettem folyamatosan a hőfokokat és minden stabil 50-60 körül van. Vsyncet kikapcsoltam alapból amúgy, azzal kezdtem :(

    Az a durva, hogy keresgélek a neten, és nem találok megoldást ami működne. Amit találtam:

    1. disable prefetch (két módszer, az egyik a cfg bemásolás, a másik a -paraméter)
    2. performance textúra pack
    3. alife.cfg fileban a switch_distance átírása 150-300 közötti értékre

    Mindent megcsináltam, és dx11-ben maxon, még is stabil a másodpercenkénti töltögetés. Élvezhetetlen.
    Dx10 - dx11 váltogatás, illetve a fényeffektek (HBSO vagy miatököm és társai) kikapcsolásai abszolut nem befolyásolják ezt a dolgot.

    Full tanácstalan vagyok. r9 270x, 8 giga ram, i3-as proci a 4-es generációból. GTA5, Fc4, Dragon Age Origins, Witcher 3, mind mind mennek maxon 30-40 körüli fpsel. És ezek azért új játékok. Nem tudom mi van...
  • Zozo0122 #7691
    Működik a COP-ban a vsync? Ellenörizd le, mert a Shoc-ban pl mai napig nem jó, és asszem a többi résznél sem. Így a menüben lazán kaphatsz 2-3000 fps-t is, és ha szerencséd van, akkor sípolni kezd kicsit a videókártyád és észreveszed, de ha nem, akkor pár nap alatt lazán kinyírja a game...
  • Mr_no_NaMe
    #7690
    Sziasztok! Nem tudom mennyire él a topik, talán valaki tud segíteni.

    Új géphez jutván arra gondoltam, hogy kipróbálom a COP-ot a Misery moddal, és hát baromi jó. A problémám az, hogy 1 nap játék után elkezdett nagyon durván swappolni. 2-3 másodpercenként megáll a játék ilyen tizedmásodpercekre, ami nem lenne akkora probléma, de folyamatos, és asszem egyre durvább. Játszhatatlan a játék már. Minden maxon ment eddig teljesen szépen 50-60 fps-el, most meg megáll a játék másodpercenként. Van erre valami fix? Vagy olyan beállítás amin nem szaggatna? :/
  • Jana32
    #7689
    Sziasztok! Kellene egy kis segítség! Prohardver forumon szétnéztem mod ügyben, az SGM 2.2 Enot tetszett meg a legjobban. Leszedtem, gamedata-ba bemásoltam a fájlokat. 1.6.02 patch fennvan. Feltettem a magyarítást is, de "xray 1.6leállt-al" kidob. Láttam továbbá, hogy vannak fixek, amik különböző dolgokat javítanak, valaki írta, h neki csak azokkal működött, na de ezek a linkek halottak. Valakinek megvan, vagy van hozzá máshonnan linkje, esetleg más ötlet miért nem indul? JA, az fsgame.ltx fájlban még ezt a sort is átírtam:$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\ előre is köszönöm a segítséget
  • xFreex
    #7688
    Itt nézz szét. Mondjuk ha a PH CoP fórumon teszed fel ezt a kérdést akkor még többet is kapsz. Van ami nem szerepel az összefoglalóban.
  • Kalash17
    #7687
    Nagyon szépen köszönöm!Letöltöttem, biztosan működni is fog, csak még nincs meg az a mappa, amibe be kell másolni.Még egy kérdés.Melyik a legjobb MOD, amihez van magyarítás?
  • mcmoha
    #7686
    Töltsd innét.
  • Kalash17
    #7685
    Sziasztok!Valaki tud letölteni stalker-filefrontról?A Russian dialog voice pack kellene, de nem tudom letölteni...
  • Andule
    #7684
    Köszi, segített. Valszeg a Lost Alpházás okozott erős képzavart nálam mert az volt a gond h nem a COP mappájába installáltam. (vmiért sztem erre is azt hittem h stand alone mod) :D amatőr hiba :D
  • mulli1986
    #7683
    Sztem nézd meg, ha valami nem úgy volt, ahogy Te csináltad próbáld ki, ha nem megy, még a kommenteknél utána olvashatsz
  • Andule
    #7682
    Üdv.

    Olyan problémába futottam beleh lekaptam a Misery 2.1-et, telepítem de mikor indítani akarom (rendszergazdaként ahogy a readme-ben van) kattog párat majd semmi nem történik. Reinstall-nál detto ugyanez. Anno fent volt a 2.0 verzió és ment is gond nélkül, elsőre arra gondoltam az hagyott fent vmit így eltoltam ccleaner-el egy tisztítást, újra fel, de ugyanez. Nincs hibaüzi vagy hasonló csak nem indul. (Játszottam a kompatibilitással is, eredmény nélkül)

    Van vkinek ötlete arról h mi lehet a gond?
  • winky1993
    #7681
    Köszi :) totál elfelejtettem már.