24
  • Sanyix
    #24
    dehogynem...
  • Hawaii
    #23
    Lásd #10-es hozzászólás...
  • AgentKis
    #22
    Jajj ebben nincs vinyó, meg ram... Akkor nem szóltam...
  • AgentKis
    #21
    Itt van ez. 70-ért milyen laptopot veszel?
  • TeDDyRuSh
    #20
    EMBEREK, ne tévesszen meg senkit a cikkben szereplő kép, azon mini PC van egy LCD-vel, nem all-in-one PC. Rásegítek Gyurkity Petinek, az all-in-one gépeknél, a monitorba beépítve, vagy ha tetszik a monitor mögött helyezkedik el maga a ház. Dobok egy linket, amin tényleg az van:
    http://www.pittjug.org/catalog/pics/LCD_PC__ALL_IN_ONE_.jpg

    Szerintem van jövője, főleg akik gépek lízingjével foglalkoznak, vagy ahol számít a hely kihasználtsága, vagy mondjuk egy szállodába ahol inkább a 19"-os monitor a fontos, nem pedig a konfig., a netezéshez. De ha elérhető áron van, akkor otthonra is simán ezt vennék. Az MSI 150-es ára nekem egy kicsit sok, mármint ár arány értékben. Igen csak jó laptopot veszek annyiért.
  • Reb Tevye
    #19
    Ezek a nettopok pl. tantermekbe vagy netcafé-kba passzolnak, vagy olyan cégekhez akik meghatározott időtartamra bérelnek számítógépet (igen, Magyarországon is van ilyen!).
  • willcox
    #18
    1080-as QuickTime? Felejtős. Maximum alma gépeken jöhet szóba. Az meg nem sok embernek van, mert a többség látja, hogy zsákutca.
  • willcox
    #17
    Valószínűleg soha nem használtál még netbookot. Nekem van, és nagyon jól használható. Persze nem mindegyik jó. Nekem 10"-os van, azon már látni is valamit. Nem egy erőgép, de általános célokra tökéletes. És emellett könnyű, sokáig bírja az aksija, nem lesz forró, csendes. Legalább kétszer annyi ideig bírja, mint a duálprocesszoros laptopom.
  • Zozo76
    #16
    Szenved az a linux-al rendesen azert. :)
  • drwho
    #15
    Szerintem leginkább arra jók, hogy minéltöbb e-szemetet produkáljunk. Nem hiszem el, hogy ezeknek az ultra hsználhatatlan eszközöknek ekkora piaci részesedése jogos lenne a fejlett piacokon. Generálnak egy egyébként nem létező igényt ezek iránt, hogy valami húzza az ágazatot, különben nem tudnák felmutatni a várt növekedést évről évre! Mert mostanra nincs akkora fejlődés, hogy 3-5 évnél gyakrabban érdemes lenne a komplett PC-t lecserélnie egy átlag felhasználónak! Aki hardcore gamer az persze más tészta! Ugyanerre való a windows vista és a windows 7 is! :)
  • zola2000
    #14
    Ott a playstation 3. Az lejátszik mindent ps3 linuxal, és jobb tv alá mint egy pc.
  • Darth Sith
    #13
    Ezek mirejók? mert ennyiért inkább veszek egy netbook-t, az legalább mobil vihetem magammal, tudásban megegyeznek, és ha mindenáron nagyobb monitoron akaro használni, van rajta DSub kimenet. Szval ez mire jó?
  • cateran
    #12
    Nyilván sosem hallottál még arról hogy laptopokat is lehet monitorra,tvre kötni...(az enyémen is van,igaz csak DVI (lehet hdmi is van,rosseb se nézte..)
  • drwho
    #11
    Már nem azért, de egy 22" monitor maga kerülhet annyiba, mint az egész kóceráj nettop, nehogy már ez legyen a szempontod... Egyébként meg a körítés árát a cikkben sem nagyon fejtegetik...
  • Hawaii
    #10
    Az AIO és a nettop két külön kategória. A nettop-ok nem rendelkeznek beépített kijelzővel, nem tudom ezt hol álmodta a cikkíró.
  • Cat #9
    Manapság a HD tévé mellé olyan kis gép ajánlott, ami döccenés nélkül lejátsza a 720-as, 1080-as videókat. Namost egy 1080-as QuickTime lejátszására egy gyenge gép nem képes.
  • 05lampard
    #8
    Hehe, ha már van otthon FullHD tvm, akkor olyan gépet veszek, ami elbírja a 1080p-s filmeket...
  • Taybore
    #7
    Azért van igény ilyen gépekre az olcsó laptopokkal szemben, mert egy átlag embernek, aki csak netezni meg ofiszozni akar, az nem fogja hordozgatni a gépét, viszont egy laptopnak nincs akkora kijelzője, mit egy ilyen gépnek. Ehhez adhatnak pl egy olcsó 22"os képernyőt, laptopban meg (olcsó kategóriásban) max 15,4"-esben lehet gondolkodni.
    A netbookra meg válaszolt az előttem szóló. (kicsi, könnyű, olcsó, sokáig bírja az aksija)
  • feri79
    #6
    A netbook-ok elsődleges szerepe a hordozhatóságban és az alacsony árban testesült meg. Már az olcsóság valóban kikopik ebből. Az asztali változatokban viszont látok fantáziát, ha van otthon egy FullHD vagy HS Ready TV, jó kiegészítő tud lenni egy kicsi, halk gép, ami netezésre és filmnézérre elegendő teljesítménnyel rendelkezik.
  • drwho
    #5
    Csak azt nem értem, hogy ha már most lehet kapni egy laptopot 400 dollárnak megfelelő forintért, ami a nettopok teljesítményén túlmutat és nem netbook, akkor ki a tökömnek kell egy ilyen gagyi masina? Ha már nagy és eléri a 100 rugót, akkor mi ebben a poén? Egyszerűbb egy alsó kategóriás laptopot keresni, mert azt még pakolhatod is ide-oda, kiviheted a lakásból, ha úgy tetszik... (A netbookosokat meg eddig sem értettem, de biztos konzervatív vagyok vagy mindig mindenhol van egy gép, amit piszkálhatok.) Újabb fogyasztói társadalmat "hajtó" fogás ez szerintem...
  • jocco
    #4
    Végre nem a felesleges teljesitmény hajhászáson van a hangsuly. Ezek a kis gépe böven elegek a mindenapi feladatokra. Mondjuk ugy látom a nagy pr szakemberek már ebben a szegmensben is elkezdik teletömködni feleslges dolgokkal( pl. éritöképernyö) a gépeket csak hogy 2x áron tudják majd adni ugynazt.
  • Doktor Kotász
    #3
    Amikor ócsó, de lassú gépet vesz a Tescoban a mami, akkor a szemeim előtt látom előre a majd kibontakozó családi drámát.
    Hazaviszi, és Ödönke kiveri a hisztit, hogy nem fut rajta a Crysis...
  • baca01
    #2
    Dede, bizony hogy léteznek. Media Marktban hetekkel ezelőtt már tapicskoltam egyet.
  • barii
    #1
    > itt pedig már az első érintőképernyős megoldások is felbukkantak, mégpedig a HP jóvoltából.

    az érintős eee még nem létezik? szerintem de