11
  • Razide
    #1
    Na, már azt hittem, valami újabb digitális azonosítót találtak ki. Egyébként szerintem levél a gyártónak, vagy a legközelebbi disztribútornak, hogy ókumlálják ki, ki és hol vette a gépet, és már közelebb vagyunk a megoldáshoz. Mindenféle online megoldások nélkül.
  • Balintos
    #2
    alkoholosfilc->telefonszám
  • smv
    #3
    Esetleg egy kép a memóriakártyára amin egy a4-es papír van lefotózva címmel stb?:)

    Amúgy *fényképezőgépet* nehéz elhagyni, szappantartóból meg tizenkettő egytucat.
  • Griphons
    #4
    Az említett blogot olvasgatva úgy tűnik sikeres a kezdeményezés. Persze kérdés, hogy hány olyan gép "vész el", amit soha nem kap vissza a tulaj.
  • Taybore
    #5
    Hát a magyar viszonyokból kiindulva, inkább vigyázzunk a fényképezőnkre... :P
  • Ferrer
    #6
    Hát ha nem alsókategóriás gép, akkor megtartja magának!
    Jaaaa.. bocsánat :D
  • asysoft
    #7
    Nekem is ez ugrott be elsőre.
  • atlagember
    #8
    Különösen ha képen az előző esti hancúr képei vannak a barátnővel öltözék nélkül.
  • mrlujoak
    #9
    Hasonló megoldást szoktam én is javasolni a digitális gépek tulajdonosai számára. Egy kép a kártyára (lehetőleg az első) egy lapra írt névről és telefonszámról.
    (De az ember feledékeny, vagy több kártyával rendelkezik, és formáz, és töröl...)
    Amit viszont a gyártók számára javaslok:
    A gép beépített memóriájába egy külön kis partíciót kellene létrehozni.
    Ebbe a memóriarekeszbe egy-két kép férne csak, amit a tulajdonos készíthet a nevével címével.
    Ez a memórirész nem törlődne egy belső memória-formázásnál sem, külön kellene - eladáskor, vagy új biztonsági kép készítésekor - a benne található képeket törölni, többszöri törlési szándék megerősítéssel.
    Ez a gyártóknak minimális mennyiségű fejlesztést jelentene, de mégis, egy biztos pont lehetne az azonosításban.

    A készülékek gyári száma alapján is be lehet nagy hatásfokkal azonosíttatni a vevő-t, ámbár ez több tulajdonos-csere után gyakorlatilag veszett fejsze nyele...

    A blogkezdeményezés pedig példás dolog, mert ugye azért vannak még tisztességes, becsületes meberek. Hátha pont az én gépem kerülne meg.

    mrlujoak
  • poller
    #10
    Ha a tokjában van a gép, akkor szerencsésebb a helyzet, mert ott elfér egy papír névvel címmel. Nem foglal sok helyet és talán érdemes venni a fáradságot...
    Vagy, ha már eltűnt, akkor pl. Talált Tárgyak Oldala, vagy közösségi oldalakra fel lehet tenni, hogy elveszett, az is működhet.
  • bippo
    #11
    A kupakjába be kell rakni egy post-itet, rajta az adatokkal. Az mindig a gépen van, a tok nem biztos. Vagy tényleg alkoholos filc.
    (amúgy jó kezdeményezés ezek a megtalálós oldalak.)