648

A Battlestar Galactica előzmény
  • Borg
    #368
    Cancel lett

    (na jó nem, csak ez a hét kimaradt... 19-én lesz a köv)
  • Victor1103
    #367
    MA miért nem volt új epizód? Még most kezdődött és már szüneten van?
  • Fenrir
    #366
    Lt. Louanne 'Kat' Katraine

  • Borg
    #365
    Az kiaz?
  • Fenrir
    #364
    Nah megjelent Kat is a BSG-ből, így már érdekesebb a sorozat :)
  • Bullitt
    #363
    Nem véletlen, hogy olyan a Caprica, amilyen. A SyFy a névváltást nem csak trendi okokból tette, struktúrát is váltott, sokkal szélesebb körökben akar mozogni a műsoraival, s per pillanat vérbeli drámákkal próbálkoznak a két legnagyobb húzónevükkel (Stargate és BSG). Érthető, hogy ezekkel próbálkoznak és az sem meglepő, hogy az eredeti sorozat fanjai húzzák a szájukat folyamatosan, egyszerűen mert ez nem nekik szól már, hanem egy másik célközönségnek. A többi hasonló stílusú sorozathoz képest persze még van hova fejlődni, de a Caprica és SGU is részről részre fejlődik. A televíziózás nem csak űrcsatákból és fegyverdurrogásokból áll, akiknek pedig igen, azokat sajnálom. Egy karakter jelleme és annak fejlődése sokkal érdekesebb is lehet, csak persze jól meg kell írni (ebben még hibáznak sokat a készítők, itt is és SGU-ban is).
  • Neoncsoves
    #362
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Számomra abszolút negatívum az, hogy semmi akció nem volt a Pilot óta (akkor is csak a robbantás azt kész), komolyan mintha valami unalmas vontatott romantikus családfilmet néznék... bah nem értem hogy képesek ilyesmire a BSG producerei :\ remélem később beindul a sorozat
  • dav
    #361
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt hiszem ez a sorozat kezd túl "modern" lenni nekem. Vagy csak én vagyok túl homofób. Bár még mindig jobb, mintha buzi lennék.
  • Teppik Amon
    #360
    Nekem bejött a 3.rész, tetszik. Kis sci-fi, kis érzelem, alakulnak a családi történetek is.
  • Andr0
    #359
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát ja :S Nem vártam volna, hogy az öreg Will ilyen családból származik, Apollo-ról nem is beszélve.
  • El Protector
    #358
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem pont az a gondom, hogy kezdem megutálni az Adama-családot, ami a BSG miatt egyelőre elég nagy negatívum számomra
  • Andr0
    #357
    juj elég kemény volt a mostani rész... szerencsére kezd jó irányba haladni a sorozat ;)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintem Sam Adama nem fogja kinyírni Amanda-t. Amugy meg kicsit csalódtam Joseph Adama-ban mert nem vártam volna tőle, hogy kinyírassa más feleséget :S
  • [NST]Cifu
    #356
    Sajnos tényleg szappanoperásodik. Kezdek félni, hogy a SyFy ezzel is legalább annyira mellé nyúlt, mint az SGU-val... :S
  • Bullitt
    #355
    Pedig az, már a pilotból is kiderült... :D
  • Neoncsoves
    #354
    Huh. Észre se vettem hogy elindult a sorozat! Töltöm is a 2. részt :)
  • Andr0
    #353
    még nem láttam a 3. részt, de már a 2. is kicsit vontatott volt számomra.

    szerk.: csak ne legyen ebből is SyFY Szappanopera mint az SGU o.0
  • Borg
    #352
    Kezdik túlkeverni a szart... jobban kéne koncentrálniuk a fő történeti szálra, mert ez is elszappanoperásodik a végén.
  • Andr0
    #351


    03. rész promo, ha eddig vkinek nem akadt volna a keze ügyébe
  • [NST]Cifu
    #350
    Én pont fordítva vélekedek. Szvsz a BSG hozott azért elég sok nézőt, 1,2-1,4 milliós átlaga megvolt, 4. szezon végére a 2 millió szintre visszatornázta magát (anno a BSG2k3 miniseries a legnézetebb saját gyártású TV filmje volt a Sci-Fi-nek, valami 3 milliós körüli nézettséggel). A gond inkább az, hogy azok, akik leültek BSG-t nézni, azok jó részét hidegen hagyja ez a családi dráma, ők inkább akciót várnak. Azok a nézők, akiket meg meg akartak fogni, valahogy nem fogékonyak eléggé a Caprica-ra.

    Az, hogy nem volt eléggé propagálva, szvsz nem igaz, a SyFy és érdekköre nagyon agresszívan nyomta, bár tény, talán nem annyira, mint az SGU-t, de azért annál jobban volt hírdetve, mint anno a BSG2k3.

    Nézettség terén nehéz elkerülni az SGU-val való összevetést, a felvezetés (BSG sorozat) megvolt, szintén saját gyártás, egyszóval itt is várható lehetett volna a 2 millió feletti nyitás...

    Most aztán lehet, hogy a SyFy próbálkozik, hiszen például az SGU-nál ha jól tudom nem játszik azzal, hogy megnézhető a Sci-Fi ill. a Hulu oldalán...
  • Borg
    #349
    Szerintem nem kapott elég reklámot az ügy... meg a BSG tábora eleve nem volt annyira erős, hogy ezt most feltétlen sokan nézzék. Jobban tolni kéne a népszerűsítését.
  • IMYke2.0.0.0
    #348
    Én még várok - nem is néztem még meg az 1. részt... megvárok még plusz 2-3 részt, és egyben megnézem őket.
    Így teszek még jó pár sorozattal [24, Lost, How I Met...].
  • joebacsi
    #347
    kár :(

    Bíztam benne, hogy az első rész nézettsége a már kiadott dvd miatt volt alacsony, a rajongók nagy része pedig meg se nézte.
    Sajnos úgy néz ki nem ez a helyzet...
  • [NST]Cifu
    #346
    Megvan az 1x02 nézettsége, 1,4 millió, ha nem is drasztikus zuhanás, de egyértelmű esés. Sajnos előre vetíthető, hogy belefúródik az 1-1,1 millió körüli átlag nézőszámba...
  • Fenrir
    #345
    Lehet, hogy még más is túlélte, mert a pilot elején csak párat soroltak el ami megsemmisült.
  • LasDen #344
    ma vagy holnap lesznek.....
  • LasDen #343
    itt írták, hogy ugye 2 hajó élte túl a pusztítást...a pegasus és a galactica....de nekem rémlik valami, hogy olvastam volna, hogy egy 3. hajó is túlélte....:D vagy csak hülyeségeket hordok össze??? :D
  • joebacsi
    #342
    Második rész nézettségéről nincsenek adatok?
  • [NST]Cifu
    #341
    Az SGU-hoz mérem, az is Syfy, és az bő 2 millió felett nyitott. Valószínű, hogy innen inkább lefele vezet az út, de ne legyen igazam...
  • [NST]Cifu
    #340
    Nem adták, a TV premierje most 2010-ben volt.
  • [NST]Cifu
    #339
    As such, she is some 50 years old.

    Namost, a Caprica 58 évvel játszódik a BSG2k3 előtt, és 10 évvel az első Cylon-háború előtt. E szerint még a Cylon háború előtt kellett megtervezni, és legalábbis a gyártását elkezdeni. A többi leírt dolog (kapkodva befejezés, emiatt sok téren nem az elvárt teljesítményt hozta) már lehet, hogy a Cylon háború hozta.
  • ProGabe #338
    1.6 millió kábelen nem rossz, főleg az említett dolgokat is figyelembe véve. a Syfy legnézettebb műsora a Ghost Hunters egyik epizódja volt, kereken 3 milliós nézettséggel
  • Reg5
    #337
    Plusz kiadták DVD-n közel 1 éve, talán a SyFy-n is volt akkoriban...
  • Montanosz
    #336
    ha nem lennék én is nagy kedvelője a sorozatnak, kissé ilyesztőnek találnám ennyire aprólékosan kidolgozott univerzumot.
  • joebacsi
    #335
    [URL=http://en.battlestarwiki.org/wiki/Galactica_%28RDM%29]"Első napjaiban"[/URL]
  • [NST]Cifu
    #334
    A Galactica az első Cylon háború előtt épült.
  • Montanosz
    #333
    lehet az első cylon háború visszavetette a technológiai fejlődést, meg hát egy másik galaxisban másik civilizációnál ki tudja hogy alakulnak ezek a dolgok, attól hogy amiénk hasonlít rá, az csak a bennünk rejlő génjeik miatt is lehet))))
  • [NST]Cifu
    #332
    A pilot 1,6 milliós nézettsége nem jósol sok jót, bár hozzá kell tenni, hogy a Syfy.com-on és a Hulu-n az amerikaiak egy héttel a TV premier előtt is megnézhették már.
  • [NST]Cifu
    #331
    De ezeken a dolgokon nem kell meglepődni, hiszen a Galactica már direkt így lett építve. A múlt technológiáit használták fel, hogy megvédjék magukat az ellenségtől. A második Cylon támadást ezért is élte túl.

    Hogy a számítógépes rendszere ezért lett egyszerű, és nem hálózat-orientált, az egy dolog. De ez nem magyarázat azokra, amit említettem. Az érintőképernyő a hagyományos billentyűzet, vagy egy normális intercom az 1950-es évekhez fogható hadihajós intercomhoz képest nem magyarázható ezzel.
  • LasDen #330
    nem kell ahoz alacsony nézettség....mer ha jól emlékszem a grace klinikának is volt ilyenje hogy előre ugrottak....nemtom....de a született feleségekben biztos volt :D
  • Reg5
    #329
    Majd az esetleges alacsony nézettség miatt, lehet odaugranak az időben, vagy csinálnak egy DVD filmet róla.