648

A Battlestar Galactica előzmény
  • Borg
    #408
    Azért a Defiant sem nagy hajó, mégis fasza volt :)
    (ellenben pl amikor Runabouttal álltak neki harcolni, az kínosan rossz volt)
  • Sir Quno Jedi
    #407
    Már ma sem emberek kezelik a fontosabb elhárító rendszereket, mert a gép pontosabb, gyorsabb, megbízhatóbb. Nem kell izgulni a pilótákért, maj izgulunk a műszaki személyzetért! Vajon Scotty főgépész teája elég meleg volt-e reggel, mikor kivette a replikátorból?!?!
  • Sir Quno Jedi
    #406
    Így van. Egy nagy hajó durva pajzzsal és diszkrét fegyverzettel többet ér mint a sok kis pityu-pityu vadász.

    Anno próbáltak a galaxy osztálynak a leválasztható harci gondolát, de az sem ért bakafingot sem.
  • Sir Quno Jedi
    #405
    Behonyám! Ha ÉN tervezek egy csatahajót, azon lesz annyi elhárító löveg, ágyú, lézer pontvédelem stb. hogy egy beteg veresbegy sem csúszna át rajta! Aki lőtávba ér az megtapasztalja az evilági poklot! :DDD Full zárótűz!

    Nagyon fontos, hogy a lövedék alapú fegyókat kombinálni kell a plazma és a lézer technológiákkal. Mivel a lőszer/raketta az gyorsan fogy, de hatékony rombolóerőt hordoz, a plazmához is kell anyag, de tovább tart ki, mint a lőszer, a lézer meg mindaddig használható amíg van delej a gépbe! És így tovább...
  • Borg
    #404
    Startrekben is bepróbálkoztak a fighterekkel, de ott sem tudták soha megmagyarázni, hogy minek kellenek.
    Egyik legjobb rész a DS9-ban pl:
    "Attack Fighters! Tactical pattern theta. Concentrate your fire on the Cardassian ships, and then split off in to squadrons, and run like hell!"
    Ugyanakkor ez is mutatja, hogy kurvára értelmetlenek :)
  • IMYke2.0.0.0
    #403
    Így van. De akkor kiért is aggódtunk volna a csaták során, amikor Sturbuck vadul beleveti magát a harcba, vagy amikor Lee vadásza megsemmisül, vagy amikor a "kislány" Cylon Vadász megjelenik ellenfényben... :)
    Vagy amikor Sheridan-t a csatában elkapják.

  • [NST]Cifu
    #402
    Vigyázz, ott is csak a StarFury-k, aztán ahogy haladt előre a sorozat, egyre elvetemültebb desingok kerültek elő. Ami tény, hogy az Earth Alliance hajói álltalánosságban jól, reálisan voltak megvalósítva, legalábbis egy-két apró problémától eltekintve (az Omega osztály például a 2010 c. film Alekszej Leonovjáról lett koppintva, csak azt felejtették el, hogy a Leonov az útjának nagy részén nem működteti a hajtóműveit, szemben a filmben az Omegák folyamatosan gyorsítottak és lassítottak, így pedig a forgó szekció kissé kényelmetlen lehetett az adott megvalósításban).

    Viszont a Babylon 5 is küzdött azzal a problémával, hogy megmagyarázza, mi szükség van az űrvadászokra, mind a B5-ben, mind a BSG-ben a vadászgépek alapvetően az ellenséges vadászgépek ellen harcolnak, illetve időnként az ellenség által kilőtt rakéták kilövése volt a feladatuk. Az utóbbi problémás dolog (egy rakéta azonos tömeg mellett mindig jobb deltaV értékkel bír, mint egy emberes űrhajó, így a rakéta viszonyított sebessége nagyobb, és persze olcsóbb is, szóval elhárító rakétáknak több létjogosultsága lenne), pláne, hogy a BSG-ben is ott volt az a jelenet, hogy a vadászgépek és a Hadihajó elhárító lövegei azonos területet nem tudnak védeni, hiszen ahol vadászok vannak, oda elhárító (flak) tüzet küldeni veszélyes, nagy a baráti tűz veszélye.

    Ha pedig innen nézzük, az ellenséges vadászok elleni védekezés jobb megolodása az lenne, ha a vadászok helyett több védelmi ágyút szerelnének fel...
  • Sir Quno Jedi
    #401
    Még tán a Bab5-ban voltak reálisak a vadászok. Nem mintha tetszett volna (én már anno a thrust-on is anyáztam), de reális volt, 1ik jó barátom nagy kedvence azóta is, játékban is... :D
  • [NST]Cifu
    #400
    A BSG nem hardcore Sci-fi, elég arra gondolni, hogy van hang a világűrben...

    Annyival megelégedtek, hogy egy picit jobban odafigyeltek a világűr és az űrhajózás bemutatására, illetve reálisabb egy fokkal, mint mondjuk a Star Trek, itt például CIC a hajó mélyén van, nem pedig kiemelve, hogy könnyű célpont legyen, illetve a súlytalanság és hasonlók bemutatása.

    Ahol űrvadászok vannak, azt nem nagyon lehet hard sci-finek mondani, de azért a BSG nem is egy Star Wars szintű space fantasy, ahol aztán tényleg semit sem törődtek a világűr valós megjelenítésével.
  • Bulykin
    #399
    én droppolom ezt a sorit, pedig vártam nagyon...
    ha vége az évadnak majd visszanézek, meglátom mik a vélemények és lehet adok majd neki még1 esélyt
  • dav
    #398
    Ja, ez egy jó kis epizód volt. Csak így tovább.
  • El Protector
    #397
    Az előző részhez képest a mostani igazi felüdülés volt.
  • Andr0
    #396
    én kezdem megszokni a sorozatot... kicsit családi drámás lett, dehát ezvan.
  • Reg5
    #395
    Van benne igazság, de attól még nekem tetszett. Egyébként távoli múltban nem? :)
  • Borg
    #394
    Hát nemtom... kis megszeppent jailbaitből egy szempillantás alatt bosszúálló G.I.Jane... De nem csak ő, hanem az egész Adama család röhejes valahogy. Vagy nagyon szarul adják elő a szerepüket, vagy a történet fasság amit írtak alájuk...
  • Sir Quno Jedi
    #393
    A viper csata ugyanolyan gáz, mint a régiben. Az anyahajók azok jók, meg a rakétatámadások is ( bár egy nagyméretű rakétát manapság is kilőnek anyahajóról, még mielőtt becsapódna), de a pikipuki kis viper-ek az szörnyű és röhejes. Engem nem zavart, ha kevés volt belőle. A nagyobb gépek (a felderítők pl.) még mindig sokkal reálisabbak voltak.

    Persze anno a Wing Commander játékokban elment az ilyen butuska vadász-csata, meg egy primitív Star Wars-ban is, de egy komolyabb sci-fiben szvsz. nem állja meg a helyét.

    Nyilvánvaló hogy a kézi vezérlésű (vagy pláne fixen beépített) "gépágyúk" már ma sem tartoznak a légiharc legkedveltebb eszközei közé, nodeláne mennyire lehet az használható a távoli jövőben, az űrben...

    Persze meg lehetne magyarázni azzal, hogy ahhoz nem kell számítógépes vezérlés és így a kenyérpirítók nem tudnak vele mit kezdeni, de ez elég sovánka érvelés.
  • Reg5
    #392
    Azért az őssorozatot ne vegyük már ide. Igen ma már elég vicces amit abban csináltak, de ég és föld a különbség közte és az új BSG közt.
  • IMYke2.0.0.0
    #391
    Egyrészt kevés volt - de szóljon (ellen)magyarázatként a #387 utolsó mondata.
    Másrészt, legtöbbször azt láttuk, ahogy Starbuck, Kate, vagy Lee bravúrkodik a fülkében.
    Voltak szép pillanatok, de a sztori vezetése okán többet, szebbet is lehetett volna villantani - csak akkor sokkal-sokkal több pénz is kellett volna, ugye... :(
  • Bucser
    #390
    Miért mi volt velük a probléma?
  • IMYke2.0.0.0
    #389
    Nem mondom, voltak hatalmas jelenetek :)
    A shaky cam hatások a flottában, a Cylon Keltető körüli csata stb.
  • joebacsi
    #388
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor a két battlestar összeakaszkodott, illetve mikor a galactica bevágódott a légkörbe, akkor konkrétan magamhoz nyúltam :)

    Még mindig bele vannak égve a retinámba.
  • IMYke2.0.0.0
    #387
    Azért én nem nevezném igazán lenyűgöző csatáknak azokat a valamiket, amiket a BSG-reinkarnációban láttunk...
    Szép volt, jó volt, de mivel még ezek is sokba kerültek, nem is erőltették nagyon.
  • joebacsi
    #386
    Az új bsgben nagyon jók voltak a csaták. Egyedül a felszíni nejlon cgi hagyott pár helyen kívánnivalót maga után.
  • Sir Quno Jedi
    #385
    Viper-csata?:!?? Már a régi őssorozatban is az volt a legröhejesebb, manapság meg egyenesen sírvafetrengős... _DDDD
  • [NST]Cifu
    #384
    A pilot álltalánosságban jó fogadtatással bírt, Wired 8/10, és hasonló szintűek. Az még durvább, hogy még most is sok jó véleményt találni a friss epizódokról.

    Ettől függetlenül a SyFy határozottan kiállt a Caprica mellett, mindenképpen hosszú távon gondolkodnak vele kapcsolatban. Hogy a rajongókat valahogy visszacsalják, el is hintették, hogy hamarosan lesz egy Viper-csata...
  • LasDen #383
    nem hinném, hogy fennáll a lehetősége, hogy az írók fellázadnak, hisz azóta van már szerződés meg minden apám fasza :D szimplán csak szar a showrunner meg az írók...:D mondjuk nem volt valami, hogy a syfy a névváltással imázsváltáson is átesett és hogy a sci-fi felől eltolódott a sorozatok műfaja??? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #382
    Talán abban bíztak, hogy a Battlestar Galactica "előzmény" titulus majd jól lenyomja a torkokon.
    Nagyon komolyat kell virítaniuk, hogy ez így legyen.
  • Sir Quno Jedi
    #381
    Node ott vannak a próbavetítések! Ott nem vágták le, hogy a nézők lerágják a fél lábukat már a pilot rész közepére?! (lásd. sgu)
  • IMYke2.0.0.0
    #380
    Vagy egyszerűen annyira félnek attól, hogy a forgatókönyvírók - megint - fellázadnak, hogy minden szir-szart elfogadnak tőlük... :(((
  • Sir Quno Jedi
    #379
    Mostanában szinte csak szemét készül sf fronton (sgu, caprica fényes bizonyíték), nem értem, meghaltak mind a forgatókönyvírók?!?!?
  • Bucser
    #378
    Érzésem szerint amennyire szerettem az BSG-t ez annyira cancel lesz.. hacsak el nem kezdik a terrorista vonalat úgy hogy az avatar elkezdi szervezni a terrorpistahálózatot...
  • [NST]Cifu
    #377
    Ha gonosz akarnék lenni, akkor a folytatásokhoz ajánlott egy olyan fotel, amibe be tudod magad szíjjazni, majd indítsd el, hajítsd el jó messzíre a billentyűzetet és az egeret (esetleg a távirányítót), végül pedig egy lelkes segítő helyezze be a szemterpeszt, hogy ne tud becsukni a szemed.

    Jó, persze azért még nem tartunk a spanyol inkvizició szintjén, de sajnos közelít hozzá a sorozat...

    A nézettséghez pedig nem kell mit hozzáfűzni, ez esetben sajnos teljesen megértem a nézőket. A BSG-ben a legrosszabb epizódokban is több dráma, több színészi játék és jobb látványvilág volt... Ezek után ezzel kiszúrni a szemünket... :S
  • IMYke2.0.0.0
    #376
    Eddig gyűjtögettem a részeket, és tegnap megnéztem a sorozatkezdő (01x01) részt [azaz: nem a Pilot-ot, hanem már azt, amikor a kiscsajka "tudjukmi"].
    Emberek, ez a sorozat bukta. Valami iszonyat komolyat kell produkálniuk, ha ezt továbbra is műsoron akarják tartani.

    Mondom ezt azután, hogy a Pilot-ot annak idején 3x megnéztem, és rohadtul vártam ezt a sorozatot.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amit ezzel a "robot-lányosdival csinálnak, szánalom. Mint ahogy az is, hogy robotot minden fenntartás nélkül megölelünk, stb.
    A "lányom terrorista" rész meg szerencsére a végén volt, mert ha bárhol máshol van a részben: azonnal kikapcs.



  • Reg5
    #375
    Tegnap nekiállt úgyhogy ma vagy holnap kész lesz.

    Mellesleg a nézettség egyre rosszabb :( Már 1 millió alatt van...
  • Bulykin
    #374
    csak én vagyok vak vagy még mindig nincs felirat a 4.részhez?
  • Teppik Amon
    #373
    Én nem néztem az SGU-t, de ez nekem még mindig tetszik :o
  • Borg
    #372
    Hát nemtom. SGU-val kapcsolatban nagy elvárásaim voltak, és ahhoz képest óriási csalódás volt. Ettől nem vártam semmit, de nem is kaptam...
    Szal ha őszinték akarunk lenni, ez PONT olyan szar, mint az SGU...
  • [NST]Cifu
    #371
    Hát lassan nekem is kezd SGU-s feelingem lenni... :S
  • Borg
    #370
    booooring....
  • MerlinW
    #369
    2010-Feb-19 Caprica 01x04 Gravedancing
    2010-Feb-26 Caprica 01x05 There Is Another Sky
    2010-Mar-05 Caprica 01x06 Know Thy Enemy
    2010-Mar-12 Caprica 01x07 The Imperfections of Memory
    2010-Mar-19 Caprica 01x08 Ghosts in the Machine
    2010-Mar-26 Caprica 01x09 End of Line