648

A Battlestar Galactica előzmény
  • Borg
    #488
    Jövö héten kiderül, hogy mit mutat az SGU. Azt is hasonlóan mozgalmasABB résszel zárták le, most jön a folytatás... ha jó lesz, akkor a Capricánál is van remény.
  • Andr0
    #487
    ui.: Most hogy 8 részen keresztül megalapozták a storyt simán ilyen szinten lehetne tartani a dolgot mint a 9es résznél. ha jól csinálják akkor millió szériát megél csakúgy mint az SGU az alapok már megvannak... srácok ne basszuk el....
  • Andr0
    #486
    pff ez a rész vmi nagyon nagy volt... és kajak van a previos résznél olyan jelenet amit nem adtak le :D:D na bővebben az 1x09ről...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kár hogy Zoe kicsinálta a fürtös kis srácot szerintem nagy forma vaol, szerintem Graystone mama nem fog meghalni szerencsére sister Clarice sem halt meg őis nagy forma... mellesleg nem hiszem hogy a U-87-nek baja eset végülis egy katonai cucc csak nem árt neki egy kis robbanás:D Lacy megint hülyeségbe keveredett szokás szerint, mindent összevetve király volt és várom a szeptembert:D
  • [NST]Cifu
    #485
    Serge nem valódi mesterséges intelligencia, hanem előre beprogramozottan reagál a környezetére. Ha vendég jön köszön neki, ha üzenet érkezett, akkor értesíti verbálisan arról a családot, és így tovább. A valódi mesterséges intelligencia arról szól, hogy képes érzékelni, az észlelt dolgokat azonosítani, osztályozni, és döntést hozni ezek alapján, hogy miképpen reagáljon ezekre.

    Serge kb. arra képes, amire a mai robotok is. Ma is vannak például teljesen önálló raktár-robotok, amelyek az előre telepített útvonalakat követik, és az előre meghatározott helyre rakják a konténereket. Ez azonban mind előre meghatározott programparaméterek alapján történik. A katonai alkalmazás az, ahol ez már kevés, mert változik a terep, változnak a feltételek, és nehezen lehet egyértelműen beprogramozni a szituációkra adott válaszokat. Egy általános példa, hogy mit reagáljon a robot, ha lát egy gyereket egy fegyverrel? Emiatt a mai katonai robotok is általában vagy gyakorlatilag távirányított eszközök, amelyek annyira képesek önállóan, hogy A pontból elrepül B pontra adott magasságon. Ennyire, nem többre, minden más már az irányítóközpontban ülő ember(ek) döntése.

    Amit a Greystone-nál elvárnak, az az önálló döntésre és tanulásra képes mesterséges személy. A megjelenítés abból a szempontból valóban nem volt szerencsés, hogy eltalálni egy mozgó célpontot egy labirintusban pont olyan dolog, ami egy programozható számítógép képes megoldani könnyedén, pláne, hogy sem az "alap", sem a "Zoe" féle Cylon gyakorlatilag nem mozgott a lőgyakorlat alatt, végig egyhelyben álltak, nem használtak fedezéket, nem végeztek komolyabb manővereket, stb.

    Amúgy egy érdekes kérdés, hogy végül is a Vergis-féle MCP valóban mesterséges intelligencia-e, avagy valójában egy zsákutca - hiszen csak a "Zoe-Avatarral" megkavart MCP működött igazán, a többi robot "buta" volt...
  • dav
    #484
    Amúgy amit a legkevésbé értek az egész sorozatban, az az, hogy mit szenvednek Graystone-ék a cylonnal, mikor ott van Serge. Így ránézésre elég jónak tűnik a mesterséges intelligenciája, azt belepakolhatnák egy cylon testbe, és indulhatna is a sorozatgyártás. Minek ide MCP?
  • Andr0
    #483
    00:28:44 - Serge, sustenance. - Yes, Daniel.
    00:28:47 It's gonna be a long night.
  • IMYke2.0.0.0
    #482
    Szerinted...
    Ám az imdb.com szerint (is):

    Jim Thomson ... Serge (7 episodes, 2009-2010)
  • Borg
    #481
    Szerintem az Surge, nem Serge :)
  • IMYke2.0.0.0
    #480
    Tegnap csináltam - a kép a Pilot-ból van [KMPlayer capture], amikor a szülők teniszeznek.


  • [NST]Cifu
    #479
    Eleddig ha jól rémlik, az Eureka-n és a Warehouse 13-on kívül máshol nem jött be a taktika. Az SGU és a Caprica is elég vegyes reakciókat váltott ki, és nézettség terén sem történt előrelépés, sőt, inkább visszalépésről beszélhetünk...
  • Bullitt
    #478
    Új közönséget keresnek, ezt meg is mondták. A névváltás nem csak menőzésből történt, igyekeznek olyan sorozatokat gyártani mostmár, amelyek ugyan sci-fik, méis élvezhetőek a hétköznapi embereknek is, akik drámákat/szappanoperákat néznek. A befutott sorozatok fanjai meg amúgy is nézik, már csak elvből is a spin-offokat....
  • Borg
    #477
    De legalább felpörögtek a dolgok. Idegesítő anyuci halott (remélem), a robot végre eksönt csinál, meg a többiek is megkavarták a szart. És a Tamara féle V World-nek is vége talán...
  • Andr0
    #476
    tisztára SGU. az is kb így ment el szünetre... so vmi syfy taktik van a háttérben reméljük bejön :D
  • [NST]Cifu
    #475
    Hát nem tudom, azt aláírom, hogy ez a rész kiemelkedik a sorozatból, de továbbra se mondanám, hogy igazán jó lenne... :S
  • Victor1103
    #474
    Hát az igazat megvallva elég bizakvó lettem ugyanis ez a rész tényleg okozott meglepetéseket, meg úgy az egész rendben volt. Jó ötletnek tartom hogy most félévad finále és kisebb szünet mert így legalább az alkotók át tudják gondolni hogy milyen irányba haldjon tovább a sorozat. Az alapok egész jól le lettek fektetve már csak tovább kell gondolni ezeket és akkor jó lesz ez.
  • [NST]Cifu
    #473
    Jövő héttől péntekenként az SGU váltja, nyáron ugye új epizódokat nem adnak, így majd szeptembertől tér vissza a sorozat, ez eddig is így volt tervezve.
  • Sound
    #472
    arról tud valaki valamit, hogy mi lesz a sorozat sorsa? mert amit imdb-ből okoskodtam ki az nem valami bíztató

    Season 1, Episode 8: End of Line
    Original Air Date—26 March 2010[/b]

    Season 1, Episode 9: Episode #1.9
    Original Air Date—17 September 2010

    Season 1, Episode 10: Episode #1.10
    Original Air Date—October 2010

    Season 1, Episode 11: Episode #1.11
    Original Air Date—November 2010

    Season 1, Episode 12: Episode #1.12
    Original Air Date—November 2010

  • Bullitt
    #471
    Na, ez a rész viszont hatalmas volt.
  • joebacsi
    #470
    Én is ezen gondolkodtam, hogy ez a fő gond a capricaval, hogy nincs nagyon ilyen karakter.
    Nekem talán a dani a legszimpibb, bár ez inkább annak köszönhető, hogy rohadt gyenge a mezőny :)
    Még a kis adama is eléggé elb*szott...
  • [NST]Cifu
    #469
    Adama? Nagyon normális, maga sem tudja, hogy igazából mit akar, elidegeníti saját magától a fiát, nekiáll a lánya avatarját kergetni a virtuális világban, de kb. annyira mozog ott otthonosan, mint Bambi a világűrben, pedig hát a maffia háttere miatt azért ennyire nem kellene karótnyeltnek lennie. A tesó se gyenge jellem, egyszerű, mint a kő, de az igaz, hogy benne legalább nem csalódtunk eddig. A Vergis corp feje külön eset, nekiáll személyes háborút folytatni Greystone ellen, mindezt két (?) munkatársa halála miatt, amiket amúgy Tauranok öltek meg. Logikus. A Tauran maffia ellen mégse fog hadjáratot indítani. :)

    A házi robotjuk jó pont, rá nem tudok negatívat mondani. :)
  • Bucser
    #468
    Bocs tényleg szördzs-öt kihagytam:)
  • IMYke2.0.0.0
    #467
    ...a házi robotjuk...
  • Bucser
    #466
    dede.... A Lökött ügyvéd, maffiózó tesója + a Vergis corp feje.. na ők normálisak:D
  • [NST]Cifu
    #465
    Lassan ki is irthatjuk akkor a maradék karaktert is, mert ha belegondolok, igazán szimpatikus karaktert nem tudnék most mondani a sorozatban. :)
  • Bucser
    #464
    Azért ezt a nyérvákoló avatart is megfertőzném egy kis Tricia Helfer beütéssel, mert kezd az idegeimre menni...
  • joebacsi
    #463
    Anyucit már rég ki kellett volna vágni a légzsilipen :)
  • [NST]Cifu
    #462
    Ami azt illeti, anyuci sem egyszerű esett, ilyen családi háttérrel lehet én is minimum egy másik bolygóra vágyakoznék.
  • Bucser
    #461
    Az apja szvsz szociopata. Ez elég sokszor kiderült már a sorozat során.
  • [NST]Cifu
    #460
    Mintha a pilotban éppen erről lett volna szó. Az apja sose értette meg a lányát, Zoe pedig nagyon szeretne messze kerülni apucitól, aki ugye a romlott Virtuális Szemüvegből gazdagodott meg (ne feledjük, hogy a Zoe Avatar mennyire nem szereti a virtuláis kuplerájt, ahova kvázi be volt zárva).
  • Andr0
    #459
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    de a legdurvább hogy Daniel nem vágja hogy miért utálja őt ennyire Zoe. bár mondjuk énse nagyon...
  • Bucser
    #458

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Daniel már az elején utal arra, hogy miért kell ezt a kis játékukat játszani. Miért nem tud Zoé előrelépni, hogy Apa én vagyok az. Szóval eléggé macskaegér játék és kérdéses, hogy vége-e a játéknak.

  • [NST]Cifu
    #457
    Hmm... akkor újra kell néznem, ez valahogy most nem rémlett.

    szerk:

    És tényleg utal rá, én nem figyeltem...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt mondta, hogy ...I know, the robot know..., elsőre akkor nem félreértettem mire mondja. Az viszont ez esetben tényleg furcsa kérdés, hogy a fegyver tömegéből (más viszonyítási alap aligha van) meg tudja mondani a Centurion, hogy éles avagy vaktölténnyel van töltve, akkor arról Greystone-nak tudnia kellene tényleg...
  • Andr0
    #456
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hmmm énis újra néztem és tényleg nem egyértelmű hogy megölje a kutyát vagy lelője, talán akkor tényleg balf*sz volt Daniel... köszi szépen :D
    Cifu: Zoe a végén meséli Lacy-nek hogy a "robot tudta ahogy kezébe vette a fegyvert" vagy vmi hasonló
  • [NST]Cifu
    #455
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Honnan tudta volna Zoe, hogy vaktöltény volt a fegyverben? Ez valahogy nem tiszta. Szerintem nem tudta, de hogy ne leplezze le magát, ezért meghúzta a ravaszt. A végén pedig azért bukott ki, mert az apja ennyire elvetemült módon ki akarja ugrasztani a bokorból.
  • Fenrir
    #454
    Ez Cicmax fordítása:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    584
    00:39:01,698 --> 00:39:04,680
    U-87, vedd el a fegyvert.

    585
    00:39:13,600 --> 00:39:15,360
    Ötig számolok.

    586
    00:39:17,881 --> 00:39:19,800
    És utána azt akarom...

    587
    00:39:22,320 --> 00:39:24,200
    hogy lődd le a kutyát.

    588
    00:39:32,695 --> 00:39:34,480
    Egy...

    589
    00:39:39,040 --> 00:39:40,640
    Kettő...

    590
    00:39:48,000 --> 00:39:49,360
    Három...

    591
    00:39:54,817 --> 00:39:56,552
    Négy...

    592
    00:40:03,800 --> 00:40:05,040
    Öt.

    593
    00:40:27,217 --> 00:40:29,400
    Nem lőttél mellé.

    594
    00:40:30,520 --> 00:40:32,400
    Vaktöltény volt.

    595
    00:40:39,462 --> 00:40:41,096
    U-87, kapcsold le magad.
  • Andr0
    #453
    Nemtudom ki látta az utolsó részt so azért dobok rá egy spoilert... so 1x08:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor Daniel szívatja Zoe-t, hogy végre elárulja magát, és az utolsó próba mikor vaktöltényes stukit ad a kezébe hogy nyírja ki Cézárt. Azt a parancsot kapta az U-87 hogy "Véreztesse ki a kutyát". Na ugye a robot egyből levágta hogy vaktöltényes a stuki... szerintetek mivel Danielék tervezték a robotot erről a Fater nem tudott?? hogy egyből le fogja vágni? és lehet pont arra várt hogy lőni fog Zoe, mert ugye U-87 azt a parancsot kapta hogy nyírja ki a kutyust, de hát egy vaktöltényes stukival nem lehet, so elvileg a Robotnak nem kellett volna lőnie... lehet pont erre játszott Daniel, hogy lőni fog akkor Zoe pici öröksége lapul a bádogdobozban... Vélemények?
  • Andr0
    #452
    így igaz... aztán SGU 1 évad 2. fele és szeptemberben nyitunk Caprica-val ha jól tudom
  • IMYke2.0.0.0
    #451
    Most pénteken lesz az évad utolsó része?
    9 1-09 26/Mar/10 End of Line
    Az epguides.com szerint, legalábbis.
  • IMYke2.0.0.0
    #450
    Szerintem, 1 évad után elkaszálják. Szerintem.
  • Teppik Amon
    #449

    Ez jó volt :)
    Nekem tetszik a sorozat, kíváncsi leszek meddig jutunk vele.