648

A Battlestar Galactica előzmény
  • dav
    #528
    Igazad van, bocs. Pedig mindig szoktam használni, csak most valahogy kimaradt.
  • IMYke2.0.0.0
    #527
    Én láttam a teljes új-BSG-sorozatot, nem is érdekel, ha róla van szó, de másokat zavarhat - főképp azokra gondolok, akik a Caprica miatt néznék meg a sorozatok szempontjából előzményt...
    Tehát, használjátok a <spoiler> tagokat, kérlek!
  • dav
    #526
    Azt szerintem csak szívatásból mondta neki a csaj, hogy összezavarja. Utána Baltar el is ment a dokihoz CT vizsgálatra, de az eredményre már nem emlékszem. Vagy az volt, hogy a doki nem talált semmit a fejében, vagy nem is sikerült a vizsgálat, mert a csaj folyton megzavarta Baltart, aki emiatt mindig bemozdult. Mindenesetre nekem a chipes magyarázat nem tűnt komolynak.
    Egyébként a vége felé Baltar és Caprica 6 összetalálkoztak, és egy jelenetben mindketten látták mindkét "angyalt", a saját hasonmásukat is. Még kérdezték is egymástól, hogy "te is látod őket?".
  • mopsar
    #525
    Hát itt vannak eléggé homályos részek. Szerintem itt az ember saját maga dönti el hogy mi a valóság. Az kizárt hogy végig csak képzelődtek volna mondjuk Starbuck-al. De ki tudja...
  • r4pt0r
    #524
    Pont a BSGben van lehetőség belekeverni az angyalokat/Istent, mert annyi megmagyarázhatatlan dolog van benne.
  • finaltrekker
    #523
    Tehát akkor mégis csak jól emlékszem:) De utána mondta Caprica, hogy nem így van? Ez már nem rémlik.
    Baltar szempontjából talán tényleg anygyal, mert nem érti dolgokat és könyebb így feldolgoznia, readásúl erre a spirituális hókuszpókra egy egész csaj szekta gerjed és Baltar a messiás. Szóval az ő helyében én is angyalokat látnák, de objektíven szemlélve a dolgokat az angyalok és a BSG az két külön mese.
  • Andr0
    #522
    azt csak azért mondta hogy Baltar megnyugodjon hogy nem őrült meg... de Baltar is látott angyalt meg mint kiderült a Szőke-Cylon-Ribanc is látott Baltar alakú angyalt.
  • finaltrekker
    #521
    Összezavarodtam, most széthullik az egész sorozat a fejemben
  • finaltrekker
    #520
    Én úgy emlékszem, hogy az első epizódok valamelyikében Caprica mondta Baltarnak, hogy beleültetett egy mini jeladót/szerkezetet vagy mit. Tévedek? Nem volt semmi hasonló?:D Valahogyan biztosan megmagyarázta.
  • r4pt0r
    #519
    Vannak csak az egy más univerzum. :D
  • Reg5
    #518
    Nem rossz elgondolás, csak a sorozatban erre semmi bizonyíték vagy utalás nem volt (mmint a chipre).

    Kis helyreigazítás:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Caprica Six által látott Baltar már a 2. évad Downloads című részében is megjelent, sőt az epizód fele köré épült.


    Kicsit off de ezzel az isteni dologgal kapcsolatban Daniel Jacksonnak vannak szép elméletei :)
  • r4pt0r
    #517
    Nem tudom honnan vetted ezt a chipet de én nem emlékszem rá hogy mondták volna.

    A végén Caprica és Baltar az valószínűleg angyalok, vagy ilyesmik. Persze hogy ha feltételezzük hogy létezik Isten a BSG sorozatban. szvsz
  • finaltrekker
    #516
    Úgy értem Caprica (az a Caprica, amelyik Baltar agyában van) gyakran emlegeti és tesz rá utalást, hogy hallja Istent.

    ##SPOILER##
    Az utolsó epizódban pedig kiderül, hogy az eredeti Caprica agyában is van egy chip, amiben Baltar beszél hozzá, de nem az igazi.
    Szóval eltelik több ezer év, az igazi Baltar és Caprica meghalnak, de a fejükbe ültett chip valószínűleg tovább működik, mert a chipekben lévő Baltar és Caprica egymással beszélgetnek:
    Caprica: "...Ha egy összetett rendszer sokáig ismétli önmagát, időnként váratlan eredmény jön ki. Ez is része Isten tervének."
    Baltar: "Nem szereti, ha így nevezik." (tehát ismeri?)

    Ezekből gondoltam, hogy hallják a hangot, amit Istennek neveznek. Szerintem ez egy űber nagy mesterséges inteligencia lesz, ami képes kapcsolatot teremteni a cylonokkal és talán az emberekkel is, egy globális cylon:D És talán az a vallásos szekta, amelyik az istenek vallása ellen kűzd, készítteti el azzal a kis csajszival az "Isten programot", aki feltalálta Capricán a feltámasztó programot.
    ##SPOILER##
  • Reg5
    #515
    "Pl. ki az a tag, aki a Baltar és Caprica agyában lévő Cylon-okhoz beszél."

    Ezt hogy érted? Baltar a sorozat végén mondta, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    látja az angyalokat.
    Jóra gondolok?
  • finaltrekker
    #514
    Szerintem ez a Caprica többről fog szólni, mint a gépek lázadásáról, Ronald D. More a legjobb scifi író a jelen korunkban és, ahogy a BSG-ben feldbott néhány labdát azt itt fogja kitárgyalni. Pl. ki az a tag, aki a Baltar és Caprica agyában lévő Cylon-okhoz beszél. Hiába nevezik Istennek, biztos nem az lesz, hanem valami mesterséges inteligencia vagy egy ember. Vagy ott van még az a kérdés, hogy az eredeti Földről a maradék nép hová utazott.
  • kBagyula #513
    Frankó!
  • kutyafulu
    #512
    Caprica 1,5 season trailer
    http://www.youtube.com/watch?v=nL4Xf-sDZOU&feature=player_embedded

    Város...
  • davidka003
    #511
    Én veled vagyok. :)
    Én se tudtam, jó hogy beírtad.
    Kár, hogy ilyen soká lesz.
  • Reg5
    #510
    És én ezt mondtam? Reggel véletlen láttam gondoltam megosztom, hátha valaki nem tudja, de ezek szerint itt mindenki külföldi oldalakat bújja sorozatos hírek után a nap nagy részében. Az meg a másik, hogy ti ketten tudjátok sokan mások meg nem, ennyi.

    MerlinW: Ez ok, csak a Caprica miatt nem fogom egész nap a Syfy-t nézni hátha kirakják a dátumot...
  • IMYke2.0.0.0
    #509
    A világ nem egyenlő a sorozatjunkie-val...
  • MerlinW
    #508
    Elég csak a syfy oldalára felnézned:)
  • Reg5
    #507
    1. Én nem, és mivel a sorozatjunkie is ma írta meg ebből gondoltam hogy más se.
    2. Nem fogok visszanézni az elmúlt x száz hszt-t, hogy volt e már.
  • IMYke2.0.0.0
    #506
    Ezt eddig is tudtuk.
  • Andr0
    #505
    hát ezek hülyék... én most akarok zoe-t :D
  • Reg5
    #504
    Na bazz :( A Syfy-on csak januárban folytatódik
  • kBagyula #503
    Azt rebesgetik, hogy a TV6 elkezdi játszani a sorozatot... :)
  • simon7108
    #502
    tudom épp ezért vagyok rá kiváncsi,hogy mégis hogyan lettek a Cylonok ki készitette őket meg ilyenek:)
    de már megnéztem az elso 9 részt és nekem nagyon bejon!
    várom,hogy folytassák.
  • IMYke2.0.0.0
    #501
    A Caprica előzmény-sorozat. Még nem sok köze van a BSG-hez.
  • simon7108
    #500
    thx.
  • Reg5
    #499
    Igen.
  • simon7108
    #498
    hallitok a pilot az a másfél órás rész ami még 2009 áprilisban volt?
    mert el akarom kezdeni nézni mivel most fejeztem be a bsg-t és tisztában akarok lenni a dolgokkal:)
  • Andr0
    #497
    maaajd szerintem csak szeptemberben. De a Pilot tényleg jó viszont az eddig leadott részek közül van 1-2 lapos... olyan mint az SGU... Szezon eleje gyenge 2. fele elvileg ütős lesz.
  • finaltrekker
    #496
    Most néztem meg a pilotot, eddig a BSG volt a kedvencem a Star Trek után... mostmár a Caprica:D Az mikor derül ki, hogy lesz e 2. szezon?
  • Andr0
    #495
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor nem csak nekem tűnt fel .... :D:D
  • joebacsi
    #494
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jól láttam, hogy anyu Baltar-al szexelt? :)
  • Andr0
    #493
    Spoiler:
    http://video.syfy.com/shows/caprica/promos_trailers_6/caprica--season-15/v1213552

    Caprica 1.5 season promo hát ebből nekem 1 dolog jön le: HATALMAS LESZ :D

    Aki nem nézi meg az ezt se olvassa:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Anyu életben marad bár ezt eddig is tudtuk:D
  • Andr0
    #492
    spoilertv-n fent van 2 youtube vidi a syfy os interjúestéről. Lacy is beszél benne a Caprica-ról... annyira flash az a csaj :D:D nekem nagyon bejön... sorozatba mintha kicsit el lenne csúnyítva de itt nagyon baba^^
  • IMYke2.0.0.0
    #491
    Szinte 100%, hogy nem nyírták ki... VV...
  • dav
    #490
    Amúgy nekem bejön a sorozat, főleg ha anyuci idegesítő karakterét tényleg ki(ny)írják (amire azért még nem vennék mérget).
  • dav
    #489
    "Serge kb. arra képes, amire a mai robotok is."
    Hát szerintem örülhetnénk, ha a mai robotok akár csak megközelítenék Serge képességeit.
    A másik probléma, ahogy te is mondtad, hogy a cylon prototípus Zoe nélkül még annyit sem tud, mint Serge.