Eredeti játékaink klub

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1140
Lemásolni könnyû, image-rõl installálni is, viszont játszani róla már nem. Ahhoz beteheted a lemet, vagy próbálhatsz ügyeskedni az eredetivel (no-cd, mini image). Az a 10 napontai ellenõrzés végül nem valósult meg, de a magyar ME eleve hagyományos védelmet hazsnál, tehát elvben kell a lemez a futtatáshoz.
w77d
#1139
mondjuk én a Steam-et is szeretem, mivel õk tárolják a gamet én meg akármikor letöltöm, sõt még naprakészen is tartják nekem. Meg ha lemegyek a hétvégi házba ott is simán csak a steam-re megyek fel és letöltöm... viszont nincs szép doboz meg füzetecske meg egyébb extrák 😄

IMYke2.0.0.0
#1138
Feleslegesen szítod a vérünket.
Én inkább veszem meg, mint tároljam HDD-n, ami egyszer csak "bamm" megáll, mondjuk 2 év múlva.
A "casual" játékok meg nem izgatnak. <Értsd: végigjátszod, elfelejted.>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#1137
Akkor eddig tévedésben voltam 😊 Azt hittem, hogy ha felmásolom a gépre, vagy lemásolom a DVD-t akkor nem mûködne a másolásvédelem miatt.
És mivel azt hittem, hogy ha tényleg ilyen egyszerûen másolható akkor nem értem minek kell a crack? Milért nem elég a serial a tört verziókhoz?

De utánanéztem a mass effect védelmének és már világos. Mert neten aktiválja a játékot a háttérben. Bár akinek nincs nete az nem tudom mit csinál, mert elvileg 10 nap után akkor nem engedi elindítani...

#1136
Nekem még a '80-as évek végérõl is vannak mûködõ gyári flopyjaim 😊

#1135
Igen, úgy szerettem volna, azzal legalább tanulok is egy kis angolt és amúgy is jobban szeretem eredeti nyelven a játékokat / filmeket.

#1134
- Telepíthetem DuplaDVD-rõl, kb 40-50 percig. (Szemben azzal ha image fájlból telepíteném kb 10 percig)

Mi kadályozza meg, hogy image-t készíts róla, és arról telepítsd? Én mindig így teszek, így a polc felé sem kell elindulnom, ha kedvem szottyan játszani, de mégis ott a backup, amely valószínûleg 10-15 év múlva is tökéletesen olvasható lesz. Nem hiszem, hogy illik felróni, hogy egy optikai adathordozó lassabb a merevlemeznél, ez technikai korlát.

- Csak a magyar nyelv mûködik tökéletesen. Az angol verzió nincs patchelve, de ha patchelem, akkor onnantól kezdve nem indul el mert nem fogadja el a serialt a védelem. Ez sok mindenkivel elõfordult utánanéztem fórumokon.

Ez szomorú nagyon. Szerwencsére normálsiabb többnyelvû kaidásoknál nincs gond, a második részt az ebbõl a szempontból nagyon is jól teljesítõ EA adja ki. Az elsõnél éppen az volt a gond, hogy a CD Projektnek még "alkudoznia" kellett a patchekért. (Alighanem õk is sárosak, nem szó szerint értem.)
Atkamon
#1133
A telepítés nem értem mért tart neked 40-50 percig, nekem mindennel együtt megvan max 20-25 perc alatt...
Ezt az angol nyelves patches problémádat meg nem teljesen értem értem. Angolul akarsz vele játszani?

#1132
Igazad van😄 De kiemelted a leglényegtelenebb szempontot az üzenetembõl 😊

w77d
#1131
"A DVD egyszer elromlik mert összekoszolódik vagy karcolódik vagy akármi. "

ha rendeltetés szerûen használod a lemezt, akkor amire elhasználódna, már régen nem játszol ezzel a játékkal, mert már valószínûleg muzeális érték lesz, vagy már 6 generációval odébb vagyunk XXD
nekem van még 1996-os lemezem is, sokat használtam de még mûködik....

Az autók is használódnak, kopnak, vesztenek az értékükbõl, egyszer majd használhatatlanná is válnak... akkor ne vegyünk autót sem???

Carlos
#1130
Sajnos én hasonlóképpen jártam a Fallou 3 CE-vel, ami lengyel vagymilyen.
Ergó. Patch-ek nem jók hozzá, a DLC-krõl nem is beszélve.
Úgyhogy fogtam magam, letöltöttem a Reloaded verziót, felpatch-eltem és DLC-ztem és játszom azzal...

Olyan érzésem van néha, mintha a legális vásárlókat direkt szopatnák.

Þór vígi þessi rúnar

#1129
sziasztok!

Megosztanék veletek egy élményt a MASS EFFECT-el kapcsolatban:

Megvettem 2k-ért. A következõket kaptam:
- Jó érzés hogy megvan eredetiben. Szépen néz ki meg minden...
- Telepíthetem DuplaDVD-rõl, kb 40-50 percig. (Szemben azzal ha image fájlból telepíteném kb 10 percig)
- Csak a magyar nyelv mûködik tökéletesen. Az angol verzió nincs patchelve, de ha patchelem, akkor onnantól kezdve nem indul el mert nem fogadja el a serialt a védelem. Ez sok mindenkivel elõfordult utánanéztem fórumokon.
- A DVD egyszer elromlik mert összekoszolódik vagy karcolódik vagy akármi.

Szóval ezeket gondoljátok át mielõtt beruháztok 1 játékra akár 1000 Ft-ért is.

Rowlend
#1128
Akkor Remélhetõleg találok <#vigyor>

GET OVER HERE!

Carlos
#1127
Amikor én voltam, kábé 50 volt (hétfõ) de w77d már több 100-ról beszélt... 😊

Þór vígi þessi rúnar

Rowlend
#1126
Árkádban van UT3? 500ftér? mer akkor hétfõn szaladok megvenni (már ha van/lesz)

GET OVER HERE!

#1125
ne legyél ebben olyan biztos 😄
3k-ért megint kapható a cdgalaxisban

&#9644;~&#2972;&#1769;&#1758;&#1769;&#2972;~&#9644;

Apus
#1124
meg valami áram ugye a kemencének, meg kifizetni a pékeket stb...

Xbox360,Gamecube,Sega Megadrive,Sega Master System,Dreamcast,Ps2,NES,DSi,Snes,Atari Lynx,2600,520St,800XL,C16,C64.

Carlos
#1123
Ki lehet, víz kell hozzá és liszt meg sok sok levegõ. 😊

Þór vígi þessi rúnar

Apus
#1122
Az is elképzelhetõ, hogy nem hajtanak arra, hogy legalább nullára kijöjjenek. rohad a raktárba egy tonna játék, a kutyának nem kell annyiért amennyiért adták, hát vigyük le beszerzési alá jól, ha bejön a figura meglátja, megveszi és sanszos, hogy vesz mellé mást is, amin már dolgozik a haszon. láttunk már ilyet a tescoban a 3-6 forintos zsömlével. beszéltem egy pékkel, azt mondta lehetetlen ennyibõl kihozni egy zsömlét.

Xbox360,Gamecube,Sega Megadrive,Sega Master System,Dreamcast,Ps2,NES,DSi,Snes,Atari Lynx,2600,520St,800XL,C16,C64.

w77d
#1121
nem hiszem hogy hoz akármennyi hasznot is, inkább kárenyhíatésnek fogható fel. ha nullszaldósra kihozzák már az jó...

balee4
#1120
Nekem ugyan megvan, igaz gyémántban, de ennyiért simán vennék még egyet.😊

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, MSI RTX2080 TI 11GB GDDR6 GAMING X TRIO, LG 27GL850-B, Oculus Rift S, PS4 Pro, Nintendo Switch PSN: SandmanDreamLord

#1119
Egy-két éve egy fórumon az egyik forgalmazónak tûz közelében lévõ személy mondott néhány tízezret a legsikeresebb játékokra (FIFA, WoW), megemlítve, hogy korábban eleve 3-4 ezres példányszámok voltak, növekszik a piac. (Többször is hasonló nagyságrendekrõl hallottam azóta is, ha egy kicsit is komolyan próbáljuk venni a hazai újságírókat.)

Ez alapján spekulálva 50 ezer lehet nálunk jelenleg körülbelül a plafon, ami egy UT3-nál eleve merész tipp lett volna forgalmazó részérõl, utólag pedig...
#1118
Ezek szerint siralmasn kevés...<#szomoru1>

Carlos
#1117
LEhet...De nem akarod tudni... <#shakehead>

Þór vígi þessi rúnar

#1116
Szerintem itthoni viszonylatban az az 50 ezer is sok... De ha közülünk tudja valaki, akkor neked kell tudnod a legjobban, valamilyen szinten a tûz közelében voltál 😊 Panzersekbõl pl mennyi ment el itthon, lehet tudni?

#1115
Természetesen többek között erre gondoltam. Mindenesetre hárman együtt sikerült kidolgoznunk egy nagyon életszerû forgatókönyvet 😊
Carlos
#1114
igazad van, ez tényleg magyar (ezt elfelejtettem). kábé 50K lehetett a magyar termék darabszáma (szerintem). Aztán amikor nem fogyott, akkor visszaküldték a központi elosztóba és ott rohadt. Aztán valaki belebotlott, hogy ez még mindig ittvan és inkább olcsóér szétküldték a környék MM-jaiba.
Szerintem. Persze lehet, hogy tökre nem igy van. 😄

Mindenesetre nekem jó vétel volt... 😊

Þór vígi þessi rúnar

IMYke2.0.0.0
#1113
Inkább az a veszteség, hogy megrendelt és elõre (olcsón) kifizetett termék ott rohad a raktárban, fogja a helyet és nem termel hasznot.
Nem véletlen, hogy inkább beszerzési árhoz közeli cédulával kidobják a polcokra, hogy legalább valamennyi hasznot hozzon, rövid idõn belül, semmint a tárolással, és esetleges megsemmisítéssel még több kárt okozzon nekik...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#1112
Szóval egy UT3 kb 300 ft lehet kábé. (nagytételrõl beszélünk (milliós darabszám, nem párezer))

Magyar kiadásról van szó, tehát nem milliós a darabszám, ha 40 ezret gyártottak volna le, akkor is nagyon elszámolták volna magukat.

Különben pedig ott van a kiskereskedelmi árrés (ez csak lenne), a különbözõ adók (pl. 25% ÁFA helybõl), a tárolás és a szállítás költsége, a forgalmazó hazsna, illetve megállapodás függvényében valamennyi megy vissza a kiadónak is. Szóval a 300 Ft-os költség a saját számaid alapján kizárt.

Elsõ kiadásról van szó, tehát egészen biztosan túl sokat szállítottak le valahova vagy túl sokat gyártottak, s nem arról van szó, hogy eleve olcsón rendeltek és gyártottak egy halmot. Ebbõl azt következik, hogy egy vagy több szereplõnek vesztesége van ebbõl.
Esplanade
#1111
nem hiszem, call of duty-t is alig játszák, pedig azok ráadásul tört szerverek

Carlos
#1110
Nem kellett senkinek sem 4990-ért vagy 1990-ért, de 990-ért sem.
Ottvan a raktárban 1000 Ut3.
-Mennyiért hozták fõnök?
-390 körül.
-Akkor legyen 490, annyiért csak elviszik.

Kábé ennyi lehet a haszon.
Amúgy ne hidd, hogy olyan drága cucc ám ez! Egy ilyen DVD elõállítása szerintem 50 Ft alatt van, a DVD tok a képpel másik 50 Ft max, a kézikönyvek belekerülhetnek 100-150 Ft-ba is.
Szóval egy UT3 kb 300 ft lehet kábé. (nagytételrõl beszélünk (milliós darabszám, nem párezer))

Þór vígi þessi rúnar

w77d
#1109
Amúgy ez az UT3 akció kegyetlenül fel fogja lendíteni a magyar szervereket 😄DD

#1108
Na ja, ez igaz... 1000 Ft-os GoW is ott sorakozik még, nem nagyon viszik már annyiért sem.

Amúgy ma vettem STALKER Clear Sky-t. Viszont Shadow of Chernobyl sehol nincs, szerintem már csak használtan tudok majd venni.

w77d
#1107
szerintem simán csak készletkisöprés van és annyiért adják, amennyiért nekik leszállítják.. lássuk be, szokásos áron ezek már ott rohadnának meg a raktárakban...

#1106
"épeszû áron"

Szerintem ez már a másik véglet... Nem tudom mennyire épeszû dolog ennyire olcsón nyomatni valamit. Egyáltalán mennyi haszon van ezen? Mert a forgalmazónak kell legyen haszna, aztán ott a szállítási költség, elõállítási költség, ami pl UT3-nál nem a legolcsóbb, kézikönyv+art book+lemez+tok+karton borító... Mi marad a kiadónak?

Tényleg piszok kíváncsi vagyok, hogy ezt az árat hogy gondolták.

No nem mintha nem örülnék az olcsóságnak, de remélem nem a PC-s játékok haláltusáját láthatjuk benne...

w77d
#1105
meg vettem ma BIA Hells highway fémdobozost és Jerichot is...

w77d
#1104
GOW-ot is megvettem 😊
amúgy szerintem tényleg jobb bevétel lenne ilyen árakon adni a játékokat...

Carlos
#1103
LoL...
Lehet, hogy rájöttek, hogyha épeszû áron agyják a játékokat, akkor viszik mint a cukrot.
Plö ha bejönne a paráztatós FPS akkor még 2000 Ft-ot hagytam volna ott a Fear Gold és a GoW képében. 😊

Þór vígi þessi rúnar

w77d
#1102
lehet.. én most voltam 2 órája és bazdmeg komplett UT3 falak voltak 😄D a pénztárnál meg néztem, hogy a sorban minden második embernél kb volt egy példány XD nálam kettõ 😄

Carlos
#1101
Árkádban tegnap nem volt ennyi. Hmmm...lehet, hogy elkapkodták aztán utántöltöttek... 😄

Þór vígi þessi rúnar

w77d
#1100
hittem de azt hittem hogy pár megmaradt darabot dobálnak el, nem pedig vagy 600darabot XXD
ugyanis a képen csak egy részlet látszik, szétszórtan még 2x ennyi példány volt 😄D

#1099
Debrecenben sajna nem volt, én is akartam egyet karácsonyi ajándékba venni 😞

Carlos
#1098
Nem hittél nekem? 😊

Þór vígi þessi rúnar

balee4
#1097
Nekem is 1000 körül volt Mosonmagyaróvárra.

i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, MSI RTX2080 TI 11GB GDDR6 GAMING X TRIO, LG 27GL850-B, Oculus Rift S, PS4 Pro, Nintendo Switch PSN: SandmanDreamLord

w77d
#1096
media marktban fotóztam most:


és mind 500ft. Már volt egy példányom anno amit vettem de most vettem kettõt, mert ez nem pénz érte XD majd elajándékozom vagy nemtudom...

fery02
#1095
Na az úgy már valóban szép, okosan csináltátok. Gondoltam én is ilyen módszerre, de nekem nincsenek ilyen ismerõseim, akiket érdekelhetett volna.

#1094: Köszi, mind1 akkor.

Végülis így is megérte, bár olcsóbb postaköltséggel persze jobban örültem volna. 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

#1094
A távolság nem számít, egységes a Magyar Posta belföldi tarifája.
Daell Drow
#1093
En nekem is kb 1500Ft volt a posta, es en 200km re vagyok pestol. Nekem az egesz akkora dobozban jott mint egy mikro, mivel a haverjaimnak is en rendeltem egyben. igy a posta koltseg is eloszlot egymas kozott, igy mar megerte nekunk.
#1092
Nekem ezek vannak:

Plusz még van egy Warcraft 3, csak az havernál van kölcsönben. A Warrior Within, meg a Prince of persia a legújabbak.

Carlos
#1091
És akkor elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amikor a lé drágább, mint a hús... 😞

Þór vígi þessi rúnar