Eredeti játékaink klub
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Én inkább veszem meg, mint tároljam HDD-n, ami egyszer csak "bamm" megáll, mondjuk 2 év múlva.
A "casual" játékok meg nem izgatnak. <Értsd: végigjátszod, elfelejted.>Értsd: végigjátszod, elfelejted.>
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
És mivel azt hittem, hogy ha tényleg ilyen egyszerûen másolható akkor nem értem minek kell a crack? Milért nem elég a serial a tört verziókhoz?
De utánanéztem a mass effect védelmének és már világos. Mert neten aktiválja a játékot a háttérben. Bár akinek nincs nete az nem tudom mit csinál, mert elvileg 10 nap után akkor nem engedi elindítani...
Mi kadályozza meg, hogy image-t készíts róla, és arról telepítsd? Én mindig így teszek, így a polc felé sem kell elindulnom, ha kedvem szottyan játszani, de mégis ott a backup, amely valószínûleg 10-15 év múlva is tökéletesen olvasható lesz. Nem hiszem, hogy illik felróni, hogy egy optikai adathordozó lassabb a merevlemeznél, ez technikai korlát.
- Csak a magyar nyelv mûködik tökéletesen. Az angol verzió nincs patchelve, de ha patchelem, akkor onnantól kezdve nem indul el mert nem fogadja el a serialt a védelem. Ez sok mindenkivel elõfordult utánanéztem fórumokon.
Ez szomorú nagyon. Szerwencsére normálsiabb többnyelvû kaidásoknál nincs gond, a második részt az ebbõl a szempontból nagyon is jól teljesítõ EA adja ki. Az elsõnél éppen az volt a gond, hogy a CD Projektnek még "alkudoznia" kellett a patchekért. (Alighanem õk is sárosak, nem szó szerint értem.)
Ezt az angol nyelves patches problémádat meg nem teljesen értem értem. Angolul akarsz vele játszani?
ha rendeltetés szerûen használod a lemezt, akkor amire elhasználódna, már régen nem játszol ezzel a játékkal, mert már valószínûleg muzeális érték lesz, vagy már 6 generációval odébb vagyunk XXD
nekem van még 1996-os lemezem is, sokat használtam de még mûködik....
Az autók is használódnak, kopnak, vesztenek az értékükbõl, egyszer majd használhatatlanná is válnak... akkor ne vegyünk autót sem???
Ergó. Patch-ek nem jók hozzá, a DLC-krõl nem is beszélve.
Úgyhogy fogtam magam, letöltöttem a Reloaded verziót, felpatch-eltem és DLC-ztem és játszom azzal...
Olyan érzésem van néha, mintha a legális vásárlókat direkt szopatnák.
Þór vígi þessi rúnar
Megosztanék veletek egy élményt a MASS EFFECT-el kapcsolatban:
Megvettem 2k-ért. A következõket kaptam:
- Jó érzés hogy megvan eredetiben. Szépen néz ki meg minden...
- Telepíthetem DuplaDVD-rõl, kb 40-50 percig. (Szemben azzal ha image fájlból telepíteném kb 10 percig)
- Csak a magyar nyelv mûködik tökéletesen. Az angol verzió nincs patchelve, de ha patchelem, akkor onnantól kezdve nem indul el mert nem fogadja el a serialt a védelem. Ez sok mindenkivel elõfordult utánanéztem fórumokon.
- A DVD egyszer elromlik mert összekoszolódik vagy karcolódik vagy akármi.
Szóval ezeket gondoljátok át mielõtt beruháztok 1 játékra akár 1000 Ft-ért is.
Þór vígi þessi rúnar
3k-ért megint kapható a cdgalaxisban
▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬
Xbox360,Gamecube,Sega Megadrive,Sega Master System,Dreamcast,Ps2,NES,DSi,Snes,Atari Lynx,2600,520St,800XL,C16,C64.
Xbox360,Gamecube,Sega Megadrive,Sega Master System,Dreamcast,Ps2,NES,DSi,Snes,Atari Lynx,2600,520St,800XL,C16,C64.
i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, MSI RTX2080 TI 11GB GDDR6 GAMING X TRIO, LG 27GL850-B, Oculus Rift S, PS4 Pro, Nintendo Switch PSN: SandmanDreamLord
Ez alapján spekulálva 50 ezer lehet nálunk jelenleg körülbelül a plafon, ami egy UT3-nál eleve merész tipp lett volna forgalmazó részérõl, utólag pedig...
Szerintem. Persze lehet, hogy tökre nem igy van. 😄
Mindenesetre nekem jó vétel volt... 😊
Þór vígi þessi rúnar
Nem véletlen, hogy inkább beszerzési árhoz közeli cédulával kidobják a polcokra, hogy legalább valamennyi hasznot hozzon, rövid idõn belül, semmint a tárolással, és esetleges megsemmisítéssel még több kárt okozzon nekik...
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Magyar kiadásról van szó, tehát nem milliós a darabszám, ha 40 ezret gyártottak volna le, akkor is nagyon elszámolták volna magukat.
Különben pedig ott van a kiskereskedelmi árrés (ez csak lenne), a különbözõ adók (pl. 25% ÁFA helybõl), a tárolás és a szállítás költsége, a forgalmazó hazsna, illetve megállapodás függvényében valamennyi megy vissza a kiadónak is. Szóval a 300 Ft-os költség a saját számaid alapján kizárt.
Elsõ kiadásról van szó, tehát egészen biztosan túl sokat szállítottak le valahova vagy túl sokat gyártottak, s nem arról van szó, hogy eleve olcsón rendeltek és gyártottak egy halmot. Ebbõl azt következik, hogy egy vagy több szereplõnek vesztesége van ebbõl.
Ottvan a raktárban 1000 Ut3.
-Mennyiért hozták fõnök?
-390 körül.
-Akkor legyen 490, annyiért csak elviszik.
Kábé ennyi lehet a haszon.
Amúgy ne hidd, hogy olyan drága cucc ám ez! Egy ilyen DVD elõállítása szerintem 50 Ft alatt van, a DVD tok a képpel másik 50 Ft max, a kézikönyvek belekerülhetnek 100-150 Ft-ba is.
Szóval egy UT3 kb 300 ft lehet kábé. (nagytételrõl beszélünk (milliós darabszám, nem párezer))
Þór vígi þessi rúnar
Amúgy ma vettem STALKER Clear Sky-t. Viszont Shadow of Chernobyl sehol nincs, szerintem már csak használtan tudok majd venni.
Szerintem ez már a másik véglet... Nem tudom mennyire épeszû dolog ennyire olcsón nyomatni valamit. Egyáltalán mennyi haszon van ezen? Mert a forgalmazónak kell legyen haszna, aztán ott a szállítási költség, elõállítási költség, ami pl UT3-nál nem a legolcsóbb, kézikönyv+art book+lemez+tok+karton borító... Mi marad a kiadónak?
Tényleg piszok kíváncsi vagyok, hogy ezt az árat hogy gondolták.
No nem mintha nem örülnék az olcsóságnak, de remélem nem a PC-s játékok haláltusáját láthatjuk benne...
amúgy szerintem tényleg jobb bevétel lenne ilyen árakon adni a játékokat...
Lehet, hogy rájöttek, hogyha épeszû áron agyják a játékokat, akkor viszik mint a cukrot.
Plö ha bejönne a paráztatós FPS akkor még 2000 Ft-ot hagytam volna ott a Fear Gold és a GoW képében. 😊
Þór vígi þessi rúnar
Þór vígi þessi rúnar
ugyanis a képen csak egy részlet látszik, szétszórtan még 2x ennyi példány volt 😄D
i9 9900K, 48 GB DDR4 RAM, MSI RTX2080 TI 11GB GDDR6 GAMING X TRIO, LG 27GL850-B, Oculus Rift S, PS4 Pro, Nintendo Switch PSN: SandmanDreamLord
és mind 500ft. Már volt egy példányom anno amit vettem de most vettem kettõt, mert ez nem pénz érte XD majd elajándékozom vagy nemtudom...
#1094: Köszi, mind1 akkor.
Végülis így is megérte, bár olcsóbb postaköltséggel persze jobban örültem volna. 😊
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Plusz még van egy Warcraft 3, csak az havernál van kölcsönben. A Warrior Within, meg a Prince of persia a legújabbak.