311797
  • ToxiMaxi
    #311631
    H&S "AAA"-ban mi az ami most új?
    2vh-s stratégiai játékban a "The troop" kivételével? vagy olyan új statégiai játék, amit érdemes megnézni?
    MMO-ban vagy magát annak mondó játékban?
    Új "AAA" moba?
    Én szívesen fogadok bármilyen ajánlást.
  • Kancsalborz
    #311630
    Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy: "nincs mivel játszani" ???

    Még műfajon belül sem tudom elhinni hogy mindent próbáltál, ha meg mással is játtszol a h&s-eeken kívül, akkor meg tenyleg nem is értelek.

    Nekem komoly önuralmat kell gyakorolnom, hogy ráérő időmben egy-egy játékot normálisan végigjáttszak, nem azért mert nem tetszik, hanem mert annyi jó és érdekes game van, hogy naponta tudnék újat kipróbálni, és még ha 0-24-ben nyomhatnám is, hosszú évekbe telne hogy mindet végigvigyem...

    Ezt a diablo-t nyugodtan lehet indie kategóriás játékokkal egy kategóriába rakni, van ilyen meg ennyit meg ennél többet tudó játék száz másik...
  • Voltan
    #311629
    "Láttam videókat, ahogy 20-30 millió forintnak megfelelő pénzt költöttek el gearekre és úgy mentek PvP-re. " Jesszus ereje...
  • ToxiMaxi
    #311628
    Én főleg a Heroes of the Storm kicsinálása miatt haragudtam meg rájuk, WoW után abba tettem bele a legtöbb időt és egyszerűen hagyják veszni.
  • ToxiMaxi
    #311627
    Én egyelőre elvagyok vele, bár nem vagyok még nagyobb szintű (24). Viszont pc-re nem igazán van más H&S Wolchent meguntam, Lost Ark egy grindfest. Igazából nincs mivel játszani.
  • TBTPumpa
    #311626
    A kreatív és valamirevaló elmék már elhagyták a céget 6 éve.
    Az utolsó igazán jó évük a 2016-os év volt. WoW Legion a legjobb WoW kiegészítők között foglal helyet, illetve ebben az évben jelent meg az Overwatch is, ami egy baromi szórakoztató és ígéretes játék volt (nem gyenge hátszéllel a community részéről). Aztán idővel elfelejtettek foglalkozni vele a fejlesztők és így a játékosok is elpártoltak tőle. Ami az ezt követő években történt, arra talán jobb nem is emlékezni.
    Azóta ez a cég olyan, mint az új BioWare. Próbálkozik, de inkább csak saját magából csinál viccet.

    Én a 32-es szintig jutottam az Immortalban, aztán beleuntam és elmentem játszani mással... amiben több fantázia és szórakoztató faktor van, mint ebben a fantáziátlan, unalmas, rettentő repetitív és lehúzós köpedékben. A PC-s port alatt is egy halál gagyi és kezdetleges Android emulátor fut. WTF!
    És igen. Ha valamit komolyabban el akarsz érni, akkor pénzt kell költened benne. F2P játékkal még a maximális szint elérése sem leányálom (totál unalmas és monoton grindfeszt az egész). Aztán ott a gear fontossága az endgame részben. Dungeon, Rift, Insták... Ha a legjobb geart akarod ezekből kiszedni, akkor mindenképp valós pénzt kell költened. Ingyenes formában minimális geart ad a rendszer és az is hulladék. Plusz, ha PvP-ben szeretnéd megmérettetni magad, ingyenes játékosként hamar elkennek a bankkártyás csákók. Láttam videókat, ahogy 20-30 millió forintnak megfelelő pénzt költöttek el gearekre és úgy mentek PvP-re. Vagyis csak mentek volna, de PvP csak egy adott napszak adott időszakában volt (akkor is csak 2 óráig és nem a nap egészében!). Mi ez, ha nem a játékos totál hülyének nézése? És vannak, akik azt mondják erre, hogy ez jó, ez a "modell" a játékok jövője. Kösz, de inkább maradok a régi, "elavult" játékaimnál, amik még valamit adni is akartak, nem csak elvenni.
    És biztos vagyok benne, hogy a Diablo IV is el lesz cseszve. Az eredeti fejlesztőgárdát (köztük a vezető tervezőt és directort) már szélnek eresztették és rengeteg új arccal töltötték fel a pozíciókat. Biztos vagyok benne, hogy már ez sem olyan lesz, mint amikor a BlizzCon-on nagy lelkesedéssel bejelentették.
    A filmiparban is láttuk, milyen csodálatos, amikor egy új "kreatív" elméhez kerül egy már ismert, gigászi projekt (Star Wars: Az ébredő Erő - Az utolsó Jedik).
    Persze a tagcserék mellett is lehet simán jó egy játék, de ez már csak névben Blizzard, találnak rá módot, hogy elcsesszék. 10-15 évvel ezelőtt még volt szenvedélyük a játékok készítéséhez és a rajongóikhoz (nem kevés pozitív emlékem van a supportos és community-s arcokkal - aztán őket is szélnek eresztették J. Allen Brack fennhatósága alatt). Aztán a kulcsemberek távozásával le is degradálódtak egy közepes minőséget is alulról súroló fejlesztő céggé.
    Ma már csak egy dolgot tudnak, beárazni a "játékaikat":


    Némileg kapcsolódó videó:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2022.06.19. 17:22:58
  • MerlinW
    #311625
    Ha van 5-6 millió forintod rá, akkor elgondolkodhatsz az endgame-en :)
  • IMYke2.0.0.0
    #311624
    Néztem én is videókat korábban is, megjelenés óta is: nincs az a pénz, amivel rá tudjanak venni, hogy akárcsak ránézzek - a drágakő-rendszer miatt egy hányadék szerencsejáték-szimulátor.
  • Evoluti0N
    #311623
    Próbálni nem próbáltam, de azt hallottam, h a mikrotranzakció benne valami katasztrófa.
  • Darun
    #311622
    Egy órája jött ki az IGN-es videó róla, ha jól sejtem -a cover alapján- nekik sem ez lesz a kedvenc játékuk.
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.06.18. 11:29:35
  • ToxiMaxi
    #311621
    Próbáltátok a Diablo: Immortalt?
    Hát nem is tudom mit mondjak, Blizzard sem a régi már...
  • IMYke2.0.0.0
    #311620
    Valljuk meg: a jatekmegjelenesek 99,9%-ban ki lehetne birni a 0/1st day vasarlasokat...
    ...kulonosen az ujkori jatekok megjelenesi allapotat, a veluk kapcsolatos uzleti gyakorlatokat (dlc, season passok, evadok, patchek es elszurasok) is figyelembe veve, a jatekok vegso bekerulesi arai mellett.
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2022.06.18. 00:00:08
  • darkSectorxxx #311619
    1. Amiről beszélek ott nem vásárolsz használtan, csak eladsz.

    2. Naná hogy arra mondom ha nem vársz valamivel, hanem azonnal szeretnéd.
    - ez benne a lényeg, hogy spórolsz vele, úgy hogy nem kell várni fél-1 évet nagy akcióra
    - valamint elég ha csak 1-2 játékot veszel azonnal, és már megvagy, többet nem is kell 0day venni ehhez.

    3. Mondtam, hogy nem kell magadra venni, csak leírtam a véleményemet. :)
  • 3Error #311618
    10-ből 9 komment a megvettem az X játékot lett volna.
  • IMYke2.0.0.0
    #311617
    A digitális bevásárlások okafogyottá tették az örömködést :)
    Gondold csak végig, mekkora káosz lett volna az elmúlt években, ha mindannyiunk beírja az összes digitális vásárlása révén szerzett címeit... némelyikünknek több ezres tétel csücsül a STEAM fiókján :)
  • 3Error #311616
    Jogos, minimum egy OST CD legyen azért benne. Meg valami plusz, az "üres tokon" kívül.
  • 3Error #311615
    Cyberpunk 2077 dobozosan az utolsó...
  • xido
    #311614
    Én itt engedtem el a fizikai formátum gyűjtését (Kizárólag letöltési kódot tartalmaz, adathordozót, DVD lemezt nem.)
    Na meg az,hogy volt amiből GOTY verzió sose létezett dobozosan...valamint sajnos az akciózott árak és a türelmes várakozás :)
    De azt hittem az "eredeti játékaink" az eredetit jelent és nem fizikai formátumot :).Hogy esetleg ide rohanhatok aug.12.-én örömködni,hogy megvan a Marvel Spider pc-re pl :)
  • zorrobomber
    #311613

    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2022.06.10. 15:30:18
  • ToxiMaxi
    #311612
    Mennyi hozzászólás. Lehet csak egy kis szikra kellett :)
  • TBTPumpa
    #311611
    Nekem idén februárban a Horizon Forbidden West volt az utolsó dobozos a fémtokos/artbookos változat miatt. Nincs más olyan megjelenés az idén (egyelőre), amit dobozos formátumban vennék meg.
  • Botond #311610
    Nekem pc-n a 2012-ben a Mass Effect 3 az utolsó lemezes játékvásárlásom, konzolra lemezesen is 2012ben vettem utoljára játékot, a forza motorsport 4-et, mert abból itthoni régióban nem volt digitális, kb egyetlen lemezes játékom konzolra (még van 3 xbox 360 játék, amik szintén csak fizikai példányban voltak itthon, kinectes cuccok).
    Egyedül switchre veszek fizikai példányokat, de az nem lemez, hanem ilyen minikártya ugye. Így könnyebben cserélgetik egymás között a játékokat a gyerekek, meg kb semmi helyet nem foglalnak, nem úgy, mint a lemez, hangja sincs az olvasónak, szóval az összes nyűg nincs vele, ami eltántorított a többi platform lemezes játékaitól.
  • MerlinW
    #311609
    Nekem az AC Origins.
  • RatBaG #311608
    A 2016-os DOOM volt az utolsó dobozos játékom, az is csak a poszter miatt.
  • zorrobomber
    #311607
    Csak átfutva a kommenteket, Switch-re olyankor veszek lemezest, ha határeset hogy bejön -e az adott játék vagy sem. Most pl. egy Snowrunner-t vettem, technikailag határeset port, és kérdés hogy hordozható verzióban bejön -e, desktopon elég ritkán játszok vele.

    Lazán kapcsolódik, hogy a Borderlands 1 gyakorlatilag berobbant a Switch Lite-omra, amióta megvettem folyamatosan azt tolom, valami lvl. 25 körül járok. És persze a collection-t húztam be, igy vár rám még a 2 és a Pre-Sequel. Többször próbálgattam letologatni az 1. és a 2. részt is, valami hasonló szintig eljutottam, de végig sose, és ennyire rá se függtem. Ez már csak annak fényében is fura, hogy nem vagyok nagy kontrolleres fps rajongó :)
  • Voltan
    #311606
    Azért ez nagyon sarkít ám. Az egész akkor érvényes, ha hajlandó vagy a használt piacon vacakolni vevőként eladóként. Én nem vagyok hajlandó. A játékokat alighanem úgysem adnám el, és nem is nézegetnék hirdetéseket játékokra vadászva.

    A matek se jön ki, mert rögtön premier AAA játék árakkal számoltál, szóval két játékra az esetek 90%-ban nem áll meg az 50-60k.
    Rendszeres leárazások vannak PS store-ban is, töredék áron vásárolok ott is. Plusz, mivel nálam a PC az elsődleges platform, a PS5 gyakorlatilag csak az exlkuk miatt van, és a PS4-en is egyetlen lemezes játékom volt, amivel a konzol volt pakkban, a RDR2, egyetlen másik sem.

    Tehát nekem nem éri meg a lemezes verza, még azt a kevés pluszt sem. Ez ennyi.

    Az én szempontomból egyetlen dolog szólna a lemezes mellett, valszeg jobb áron lehetne majd eladni a lemezes konzolt, mint a digit, de ez pillanatnyilag egyáltalán nem fontos szempont, és amúgy sem beszélünk hatalmas összegről, főleg, hogy MSRP-n sikerült megcsípnem a konzolt anno.
  • darkSectorxxx #311605
    Nem, hanem 150 a digi és a lemezes meg 185.

    35K eltérés, vagyis 2 0day lemezes játék után már ott vagy.

    Tegyük fel csak legyen 2db játék összvissz a 7-8 év alatt.
    MOST még csak 25-30k 1 játék... később kitudja mennyibe fognak még kerülni.
    Vegyél meg 2 játékot cska ami annyira érdekel hogy egyszer lenyomd, de drágállod, akkor a lemezesnél megveszed és eladod mondjuk 1-2 hónap után 5-7k-val olcsóbban, még mindig visszajön 40k minimum.

    Digi gépnél ez a profilodon fog feküdni...
    Ugye az az 50-60k a 2 játékkal számolva.

    Na már most én ha eladom lemezessen mert végigvittem egy nem annyira fontos 8-10 órás story játékot, utána egy jó akcióban ha nagyon akarom hogy megmaradjon visszavásárlom töredék áron digitálisan és akkor feküdhet a profilomon ugyanúgy. :D

    Ha érted mire gondolok... és ez 2 játék...

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2022.06.08. 07:42:30
  • MrAndree
    #311604
    Mármint a különbözetet a digihez képest. Vagy te 90 ezerért szórod el a használt játékokat? :D
  • darkSectorxxx #311603
    Ha osztasz, szorzol, kijön, hogy az a lemezes PS5 már maximum 2 lemezes játékkal visszahozza az árát.
  • zorrobomber
    #311602
    minőség>mennyiség, az meg már más kérdés hogy nem divat fórumozni
  • zorrobomber
    #311601
    Tinman... (mielőtt szokás szerint félreértenéd)

    Honnan lehet felismerni a nárcisztikus embert?

    1. A nárcisztikus csak beszél és beszél, mert meg akarja mutatni, hogy milyen zseniális, és azt hiszi, hogy mások is ilyennek látják. Nincsenek tisztában vele, vagy nem érdekli őket, hogy milyen felfuvalkodottnak és önteltnek látszanak.
    2. A nárcisztikus élvezi, ha hallgatóközönségre talál, de kevés érdeklődést mutat mások gondolatainak meghallgatására.
    3. Nehéz kijönni velük, mert úgy érzik, jobbak és mások, mint a többi ember, akikkel leereszkedően bánnak.


    Utoljára szerkesztette: zorrobomber, 2022.06.07. 22:31:29
  • Evoluti0N
    #311600
    Én elsősorban azért vettem lemezest, mert PS4-re rengeteg játékot lemezesen vettem meg és úgy tudom őket játszani, ha kedvem tartja.
  • Kissssss0 #311599
    én meg arra nem emlékszem hogy mikor vettem pénzért játékot, már annyit szórnak ingyen(epic,gog,indiegala, stb..) hogy 100 évbe kerülne végigjátszani mindet.

    meg nem is beszélve az 1000+ retro játékról.... khhmm most kezdem a 21 éves red faction-al játszani először, de rohadtul elszoktam az fps nézettől.
  • Voltan
    #311598
    Dettó. Kicsit gondolkodtam anno, hogy lemezes, vagy digi PS5-öt vegyek, osztottam, szoroztam, és a digi mellett döntöttem, mert tudom magamról, hogy nem fogom figyelni a használt piacot, és végképp nem fogom eladni a megunt-végigvitt dolgokat, ugyanakkor a PS store-ban is gyakori az áresés, nekem nem igazán érte volna meg a lemezes gép. PC-re pedig talán a Total War - Warhammer első része volt az utolsó lemezes cuccom. Az se ma volt...
  • Evoluti0N
    #311597
    Én megvettem a Returnalt dobozosan, mert nem voltam biztos benne, h tetszeni fog-e meg a Ratchet and Clanket nem tudom, h miért, de amúgy én is már mindent digitálisan veszek. Konzolokra is. Eladni nem szokásom őket, meg csak a helyet fogják.
  • Szabi #311596
    Gran Turismo 7-et csak azért vettem lemezesen, hogy betegyem a polcra a többi közé a tokot.. azóta is bánom, mert mindig bent kell legyen a lemez ha játszani akarok vele, ráadásul digitálisan olcsóbb is lett volna, mondjuk így meg kaptam kulcstartót, kulacsot, sőt még plakátot is, a kulcstartót legalább használom
    Utoljára szerkesztette: Szabi, 2022.06.07. 18:42:09
  • MrAndree
    #311595
    Nem is emlékszem mikor vettem utoljára lemezes játékot. Szerintem volt vagy 3-4 éve.
  • TBTPumpa
    #311594
    Sajnos igen. A topik csak "lekövette" a változásokat. A régi felhasználók már nem igazán aktívak, az új generációk számára a fórumok és fórumos közösségek pedig már nem érdekesek. Náluk már csak a közösségi oldalakon való görcsös megfelelés a lényeg (Facebook/Twitter/Insta/Tiktok követések, lájkok, ki mit rakott ki magáról).
    De a videojátékipar is rengeteget változott az elmúlt 10 évben. Ide többnyire egymás, újonnan vásárolt eredeti játékát/kollekcióját jöttünk megcsodálni és átbeszélni, de ezekkel a "streaming" / bérleményes havidíjas előfizetéses rendszerekkel - illetve az egyre kevesebb fizikai megjelenéssel mára ez is elhalt.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2022.06.07. 18:26:55
  • IMYke2.0.0.0
    #311593
    7+ évvel ezelőtt hunyt el.
    Totti5 ~5 évvel ezelőtt.
  • Kissssss0 #311592
    nem ő volt az aki meghalt néhány évvel ez előtt?