311801
  • Tinman #176961
    "tudom ám, hogy élvezed a vélemények ütköztetését..."

    Nagyon elegáns mondat!

    Így van! Tök jó eldumálgatni ezekről a dolgokról, csak vannak akik 1-2 egyet nem értő hsz után már bedobnak valami jó kis személyeskedést, vagy a hsz mögül előszedik a vitapartnert és jó kis moslékdobálásba kezdenek.

    Rapid-al, Zó-val és többek között veled is ezért sokkal jobb dumálni, mert jó sokáig húzzátok cérnával, miután bedurvulnátok. De ha be is indultok, az sem olyan, ami már rangotokon aluli.

    Nem akarlak lefárasztani, így csak felszínt karcolgatva írok:

    "De miért baj a nyúlás, ha "értelmesebb" köntösbe van csomagolva"

    Ez nézőpont kérése. Elfogadom, hogy neked a Darksiders értelmesebb, de hozzám meg pontosan a görög mitológia áll közelebb, így nekem az tűnt értelmesebbnek, főleg a többi GoW rész ismeretében merem ezt mondani!

    A másik pedig az, hogy a Darksiders-t piszok mód eluntam. Maga a gameplay volt számomra egysíkú és unalmas. Túl sok volt benne az irtás, sok fejtörő nem akadt benne. GoW-ban azért volt pár egész jópofa ilyen fejtörőből.

    "és láttam/olvastam pár történetet a témában."

    Persze, ahogy én is... de játékban(!) előtte én még ilyet nem igazán láttam és ugye játékokról van szó.

    Arra felkészítenélek, hogy a PSP-s adaptációk csúnyácskábbak és gyengébbek picit, mint a GoW 1-2.
    A GoW 3 viszont nem semmi micsoda látványt tol a képernyőre, a hangulat meg szvsz minden részben rendben van és minden részben változatlan.
  • CalebJoe
    #176960
    Ugyan olyan mint a konzolos már ha joy-al nyomod, a grafika természetesen szebb.
  • DarkSector
    #176959
    Castle egy lufi, mindenki beleszugerál olyan dolgokat ami nincs, kibaszott egy unalmas játék, és valóban csak lopni szerettek volna, csak éppen nem elég csak technikailag ellopni 1-2 dolgot.
    Attól nem lesz jó egy játék.
  • ratgab
    #176958
    Nem puszta szórakozásból öl az első részben. Ráadásul én azt igazán nem is mondanám ölésnek. Aki játszotta tudja miért írom.
  • ratgab
    #176957
    Az a baj, hogy amit linkeltél cikk valahogy ott a képek még szebbnek tűnnek, mint nálam a játékban.

    PSP részek még rondábbak lesznek, mert akkor tökön szúrom magam...
  • ratgab
    #176956
    Ez tény. Még a harc is némely elemében GoW (kivégzések, ellenfelek megragadása, mászás teljes mértékben). Meg ugye az egész játékmenet alapgondolata tagadhatatlan GoW elemeket hordoz.

    Pc-s portot nemrégiben (2 napja) begyűjtöttem. Majd írok róla pár sort ha oda jutok, hogy játszani is lesz időm vele.
  • DarkSector
    #176955
    Hát azért nem igazán. :D
  • DarkSector
    #176954
    Grafban nemsok eltérés lesz.

    Én egy skálán valami ilyet tudnék mondani, 100% a legszebb:

    - Chains of Olympus 8%
    - Ghost of Sparta 10%
    - GOW 30%
    - GOW 2 40%
    - GOW 3 100%
    - Ascension 100%
  • ratgab
    #176953
    Azért egy picivel többről van szó ennél.
  • jarlaxxe
    #176952
    Játékmechanikai elemeket nyultak le ez nem titok a lényeg, hogy jól csinálták.
    Pont ilyen ebben a stilusban még a Castlevánia is, tökéletes játék lenne ha nem lenne elkúrva a kamerakezelés és ott mondjuk még rátett egy lapáttal az írányitás is /konzolon legalábbis, a pc-s port nem tudom, hogy sikerült/
  • ratgab
    #176951
    Na várjál már egy picit. Még az is lehet, hogy én szívesen meg fogok válni a példányaimtól, szóval én nem kapkodnám el a vásárlást a helyedben. Olcsón megszámítom, (amúgy nagy becsben vannak a játékaim, vigyázok rájuk, karc se érje őket).
  • ratgab
    #176950
    Az lényegtelen. Az viszont valós, reális, jelenkori, hogy hasonló kategóriájú játékokat hasonlítunk hozzá, ami ennek fényében kicsit fars végeredményt alkot.

    Ennek az élménynek fényében egyébként még inkább tűkön ülve várom a második részt, hogy ott tényleg állejtés lesz (az már ugye modernebb darab a nem túl távoli múltból (csak 6 éves....XD)
  • DarkSector
    #176949
    Nekem is. :D
    Van örökélet csít hozzá ?D

    Úristen derég nem csaltam már játékban, legutoljáraa Ninja Gaiden 2-ben. :D
  • DarkSector
    #176948
    Igen a kameraállás a látvány/sebesség miatt van, ezt mondták régebben, meg azért senki nem hülye, nem véletlen fest így a játék.
  • arty
    #176947
    Tin! Ha odaadom a boxos profilom, kimaxolod nekem a DaS-t?
  • DarkSector
    #176946
    Haha, 2 kard van, egy kicsi meg egy picit nagyobb, a másodikkal kb 10x akkorát sebzek, azzal kéne szerintem, de a nagy kapu már nem nyilik ki...:D
  • ratgab
    #176945
    Ezzel a 80%-al egyet is értek.
  • Tinman #176944
    DaS topikba tessék...

    Amúgy ne csak a pajzsot szedd fel, hanem a kardot is... aztán verd le és kinyílik az ajtó. (Törött karddal nem érdemes küzdened vele.)
  • ratgab
    #176943
    De miért baj a nyúlás, ha "értelmesebb" köntösbe van csomagolva. És azért eredetiségben van olyan a Darksiders, mint egy Gow (első rész szigorúan, ha már megvolt a többi is, akkor korrigálom a véleményt annak függvényében), sőt.

    Nem vagyok játék nagylexikon, hogy ennyi játékot ismerjek (így nem is fogok neked példálózni). Viszont nagy mitológia fan vagyok és láttam/olvastam pár történetet a témában. Nem kell sok gógyi egy ilyen sztori összedobásához, főleg annak függvényében, hogy a Lore gyakorlatilag tálcán kínálta magát, csak össze kellett mixelni a dolgokat.

    Lehet azért nem látom a minőséget, mert modernebbekkel kezdtem és csak most került sor a GoW-ra, de én semmi különlegeset nem látok benne.

    Az lehet, hogy 8 éve az volt, de ma már nem az, így hozzá hasonlítani se lehet már (vagy nem érdemes) modernebb képviselőket. Mégegyszer leírom. Lehet én fogok itt ódákat zengeni a második rész után. Tekintsük ezt inkább egyfajta helyzetjelentésnek (tudom ám, hogy élvezed a vélemények ütköztetését... )
  • CalebJoe
    #176942
    nyugi nyugi relax huh
  • DarkSector
    #176941
    Repítselek vissza titeket 2005-be?

    God of War teszt akkori szemmel.

    "Íme a God of War alapvetése – ókori tematika, ezen belül a görög mitológia, mely mindig hálás anyag a feldolgozó, fantasy jellegű megközelítések számára, legyen szó könyvről, filmről, vagy – esetünkben – játékról. Az adaptáció kivitele jelen felvonásban a tökéletesség csúcsait ostromolja."

    Persze akkor még nem tudták hogy a 2. rész az első fölé fog emelkedni, nem tudhatták hogy lehet még tökéletesebb egy GoW játék.
  • DarkSector
    #176940
    Hát ha szeretsz pusztítani, és amolyan Epic helyszíneken, Epic ellenfeleket ölni egy még Epic-eb főhőssel, akkor vedd meg! :)
    A story nem egetrengető, inkább mondjuk úgy hogy nem fogsz panaszkodni rá, ez nem igazán történet, csak egy harag, egy bosszú, egy vágy hogy mindenkit elpusztíts aki eléd áll.
  • arty
    #176939
    _Szerintem_ lehetetlen figyelmen kívül hagyni a grafikát, a mechanikát, hogy mennyi "kópiát" toltál le "eredetibbnek" megélve, mert nem a GOW1-ben tapasztaltad meg az adott "klisét" - ami akkor még tán nem is volt akkora klisé.

    A GOW1 nem most lett etalon, hanem 8.5 éve. Szerintem nem tudhatjuk, h mit jelentett ez akkoriban azoknak, akik friss címként tolták.
  • Tinman #176938
    A fix kamera érdekes kérdés.

    Ha 100%-osan perfektül tudják használni, akkor emeli a látvány faktort, jó az összhatás. Ha viszont bénán bánnak vele, akkor siralmas az eredmény.

    A GoW esetében olyan 80%-ra mondanám a sikert. Szvsz sok helyen hangulatosabbá, látványosabbá tette a játékot, de valóban volt pár hely, ahol fárasztóan szarul működött.
  • Evoluti0N
    #176937
    OMFG! Remélem, hogy tetszeni fognak, mert akkor lesz mivel játszani. Nem mintha most ne lenne. :D Itt azonban majd beiktatok közéjük 1-2 játékot. Nem fogok még egy "Tomb Raider maratont" csinálni. :D
  • DarkSector
    #176936
    Kb allul leírtad mi volt 50%-ban az ami hozzájárult hogy TÖBB legyen mint a többi H&S.

    Méghozzá a platform exclusive-itás.
  • ratgab
    #176935
    Vannak, Gow collection volume 2 a neve. Azt is vettem annó leárazáskor.
  • DarkSector
    #176934
    Naná, az összeset megveheted, kivéve a mobilos 2d-s részt nem.

    GoW Collection
    GoW Collection 2
    Gow 3
    GoW Ascension

    ez 6 rész.....
  • Tinman #176933
    Részemről én nem lexartam a Darksiderst, hanem felháborodtam a 10/10-es értékelésen, amikor egy nagy nyúlás az egész.

    Pontosan itt a lényeg. Ezek alapvetően egy agyatlan csapatós játékok, de baromira nem mindegy, hogy ki nyúlt kitől.

    "Lerágott csont az istenek által dróton rángatott főhős."

    Kérlek szépen téged, hogy mondj 3 olyan játékot, ahol ez történt. A GoW-ot ne mondd :-)

    "hogy ez miért etalonabb, mint más játékok"

    Mert ilyen minőségben, ezen a szinten előtte nem igen akadt nagyon kihívója. Azóta jöttek persze, szebbek és jobbak.

    A QTE-t mindenki gyűlöli, mindegyik játékban. Fogalmam sincs miért létezik még... na jó... van. Azért tolják még mindig, mert azt hiszik, hogy ettől filmszerűbb, még akciódúsabb, még látványosabb lesz 1-1 jelenet, ráadásul lehet vele spórolni, hiszen 2 változós:

    a, Player pressed the right button ---> Then play executeanim.bik.
    b, Player pressed the wrong button ---> Then play playerdeathanim.bik.

    Szóval, a lusta fejlesztők egyik előszeretettel használt eszköze.

    Asura egy baxott nagy QTE halom, viszont ott a sztori annyira rendben van, hogy az ember ezen képes átlendülni és nem játékként tekint rá, hanem interaktív filmként kezeli.

    "de játékmenetben se nem változatos, se nem egyedi, se nem különleges."

    Hidd el 8 éve eléggé az volt. System seller cím volt.
  • ratgab
    #176932
    Fejtörőkkel semmi bajom nincs a GoW-ban. Kellemesek és nem nehezek.
  • ratgab
    #176931
    Már csak becsületből letolom az összes részt.

    Egyrészt mivel megvettem őket, másrészt, mert rossznak nem rosszak amúgy. Csak azt a fajta hype-ot nem értem, ami kíséri a frenchise-t. Ez utóbbi függvényében eddig csalódott vagyok.

    Mint említettem második résznek nagy elvárásokkal futok majd neki.
  • Evoluti0N
    #176930
    És a PSP-s verziók is vannak PS3-ra?
  • DarkSector
    #176929
    Nekem így megy:

    - Chains of Olympus (PSP-s)
    - Ghost of Sparta (PSP)
    - GOW
    - GOW 2
    - GOW 3
    - Ascension az első időrendben (na ez nincs is meg szóval már bukó az időrendi végigjátszás)

    Mobilost kihagyom, ennyire nem vagyok fan. :D
  • DarkSector
    #176928
    Illetve ha utálsz valamit, akkor sem. :)

    Én a Dark Souls-t sem szeretem, többször elmondtam, ettől még nem egy 1/10-es játék.

    Ha objeltiven nézem akkor is amit írtam egy H&S játék a GoW nem kaland, nem sandbox, nem autos, nem várhatod el töle, egy EPIC H&S és ennyi, az egyenlő egy story-s szép zúzdával.
  • ratgab
    #176927
    Néztem az időrendet, de egyszerűen az elsővel kellett kezdenem.

    - Ascension az első időrendben (na ez nincs is meg szóval már bukó az időrendi végigjátszás)
    - Chains of Olympus (PSP-s)
    - GOW
    - Ghost of Sparta (PSP)
    - Betrayel (valami oldalnézetes, de nincs meg)
    - GOW 2
    - GOW 3
  • DarkSector
    #176926
    Hát igen kb erről szól a játékipar.
    De pont ez a lényeg, semmilyen hiányosság nincsen, hiszen a stílus maga.
    Nem hiányzik semmi, mert akkor nem lenne H&S.

    AC-ből sem hiányzik semmi, nem kellenek vezethető tankok mint a BF4-ben, vagy F1-es versenyautók, mert tény nekem hiányoznak a tankok az AC-ből de nem hiányosság. :)
  • Shep
    #176925
    GoW 2-vel játsszál sokkal jobb, mint az 1 és nincs tele idióta fejtörőkkel
  • jarlaxxe
    #176924
    Ha rajongasz valamiért már nem vagy objektiv igy a szavad se határozhat meg semmit.
  • ratgab
    #176923
    Én inkább úgy mondanám, hogy vannak játékok, amik telitalálatok az egyes embereknek. Neked ilyen a DS, nekem ilyen az AC. Egyszerűen annyira a saját ízlésünknek megfelelő, hogy nem is nagyon látjuk a nyilvánvaló hiányosságokat sem.
  • arty
    #176922
    velük is bizniszeltem talán 1-2 alkalommal és igazad van. valamiért mégis maross van kéznél, megszoktam :D