311801
  • DarkSector
    #177521
    De, értettem az elején, csak te nem érted, ha van egy hirdetés, elolvasod, és szarul, utána nem tudsz reklamálni.

    Illetve ha nem érted a hirdetést akkor kérdezz az eladótól.
    Valamint nem utolssó sorban ha 2x annyiba kerül mint egy normál üzletben talán hülye vagy ha megveszed? még ha meg is kapod a tárgyat nem?
  • DarkSector
    #177520
    Ezért rimánkodtam mindig mikor mondjuk gépet vagy alkatrészeket akarok venni, újonnan és benyögik hogy vegyek olcsón alkatrészeket a pc-be mondjuk egy illetőtől PH-n, vagy egyébb helyeken, na itt van.
  • w77d
    #177519
    látom nem érted.. mind 1...
  • wantonly
    #177518
    Nyilván az volt a célja az eladónak, hogy valakit megtévesszen vele. Az a baj, hogy nem látjuk a hirdetést így nehéz megmondani ki volt a hülye, de ez az egész cikk számomra inkább vicces és döbbenet, hogy ilyesminek is bedőlnek az emberek. Érted, több mint 160.000-t kifizet valami idegennek úgy, hogy nem olvassa el töviről hegyire, nem kérdez az eladótól, hogy ez most milyen, honnan van, stb. Én, ha veszek pár ezerért valami cuccot azt is többször átolvasom, kérdezek.
  • Evoluti0N
    #177517
    Nem akarok hülyeséget mondani, de lehet, hogy valami hasonló áll fenn, mint a PS4 esetében is. Értsd: Elfogytak a Boxok a boltok polcairól és várni kell a következő adagra. A srác valamiért nem rendelt elő és most túl türelmetlen ahhoz, hogy megvárja a következő szállítmány és emiatt inkább vett drágábban egyet, amit gyorsan megkap. Ez csak az én elméletem. Lehet, hogy valami egész más áll a háttérben. :D
  • DarkSector
    #177516
    Okos mert eladott egy képet, tökmindegy mennyire kis betükkel irta oda. :D
    részemről ez a vélemény.

    Ha nekem most kellene xbox vagy ps4 nem a vaterán vennék 250 ezeré, hanem mondjuk egy konzolboltban 150-ért.

    Amúgy igen magag a srác eljárása nem éppen etikus, de nem kéynszeritett senkit.
  • DarkSector
    #177515
    Hajrá, nekem a vevő is egy idiota, még ha eltekintek a képtől, 800 dollárt egy max 500 doláros konzolárt? WTF?
    Méghozzá e-bay-en?
  • w77d
    #177514
    írták, hogy nagyon könnyen félreérthető volt a szöveg... elolvasta, de mivel normális életfelfogású, így meg sem fordult a fejében a másik változat.
  • Jakuza1
    #177513
    Konzolos volt ? :P
  • Fpocok
    #177512
    Hasonlóból már volt bírósági ügy és elmeszelték a csalót. Mehet a feljelentés.
  • wantonly
    #177511
    Szerintem is a vásárló volt a hülye, el se olvassa rendesen a hirdetést, ezeknek ennyi pénz nem számít úgy látszik. :-)

    Amúgy eBay-en van refund és a srác már vissza is kapta a pénzét.

    "A teenager has received a full refund after paying £450 for a photo of an Xbox One on eBay."
  • genndy
    #177510
    Hétfő délelőtt 10 óra, na. Azt hittem a következő akcióig tart, aztán megnéztem
  • genndy
    #177509
    Amíg tart az akció (hétfő este 7 óra) addig teljes értékű játékként játszhatsz vele. A mentéseid is megmaradnak, és ha tetszik annyira hogy (később) meg is veszed akkor használhatod is azokat.
  • w77d
    #177508
    na de nem azt írtam ;) viszont félreérthető, mert sokszor használja az ember az "itt a kulcsa és vidd" kifejezést.

    Tehát remélem már kezded érteni. Attól még nem hülye a másik és nem zseni az eladó, mert direkt félreérthetően fogalmazva kihasználta egy másik ember gyengeségét. A nyugger esetében gyengeség, hogy azt hiszi könnyen nagy értékhez juthat, míg a srác esetében gyengeség, hogy kibaszottul szeretne egy Xbox One-t.

    Ám sajnos amíg így gondolkodnak az emberek, hogy de fasza így átverni és kihasználni valakit, addig a világ egyre inkább csak erkölcstelenebb és romlottabb lesz. Innen már csak egy lépés a kirabolós példám, mivel de fasza a rabló, hogy kihasználta, hogy a másiknak nincs fegyvere és félti az életét.
  • Micsu
    #177507
    egy papírlapot eladni 400 dollárét még ha hülye is volt a vevő szélhámosság, simán perelhető az eladó és pont
  • DarkSector
    #177506
    Várj ha csak annyit irsz hogy egy cadilac kulcsa, az korrekt, nem hazudsz egy kulcsot adsz aztán ennyi. :D
    (innentől mindegy hogy a zárba illik-e)
    de ha leirtad hogy egy Cadilac-et akkor már megfoghatnak.
  • w77d
    #177505
    már hogy ne lenne ugyan az... amit ígértem betartom, az meg hogy annyiért vesz egy kulcsot, hát így járt.
  • DarkSector
    #177504
    Nem ugyanaz.
    Viszont ha ugyanazt a bolti új ár 2x-eséért csinálod, akkor nem.
  • w77d
    #177503
    ha elmegyek az egyik nyugger rokonodhoz, beadom neki, hogy egy havi nyugdíjáért cserébe egy Cadillac kulcsa ütheti a markát és miután átvettem a lét kezébe nyomom a már eladott és zárcserélt kocsim első kulcsát, akkor én is kapok díjat?
  • DarkSector
    #177502
    Szerintem nem, nem hinném hogy bűncselekmény ha a hirdetés el kapcsolatban nincs elírás megtévesztés.
    Az hogy a fizető fél nem értett meg, az más dolog.

    De még mindig nem vágom, 800 dollárnyi fontot mondanak.

    Mi 800 dollár? egy Xbox????? Simán hivatalosan a boltba meg feleannyi? WTF?
    Mivel tudtommal 4-500 dollárra árazták a One-t.
  • w77d
    #177501
    na de gyerekek nehogy már az ilyen aljas állatokat védjük... ha kényszerítette, ha nem, akkor is átverte és megkárosította, azaz bűncselekményt követett el. Azért megnézném a hirdetést, hogy vajon apró 3-as betűmérettel volt e írva, hogy egy fotó, vagy középre bebaszva normállal, mert az nem mindegy...
  • DarkSector
    #177500
    Jah oda volt irva, a cikkben is leírták hogy fel volt tüntetve, csak asszem nem egyértelműen, vagyis a srác félreértette, de amúgy okos az eladó, végülis semmi rosszat nem tett, kiirta egy fotóhoz hogy 400 font, aztán ennyi, valaki megvette. :)

    Most ihletet kaptam D:
  • Evoluti0N
    #177499
    Az a baj, hogy tulajdonképpen nem verte át. A cikkben is írja, oda volt írva a hirdetésnél, hogy fotó, csak hülye volt a vásárló. Szóval tulajdonképpen nem követett el bűntényt az eladó. Az etikai része a dolognak már más kérdés.
  • DarkSector
    #177498
    Az nem ugyanaz, miért az eladó kényszerítette hogy odaadjon 800 dollárnyi fontot?
    Mert ha fegyverrel kényszerítette akkor oks, de ha a srác önként fizetett az idiotaság.

    Még HIVATALOS üzletekben is 1244566433 szer meggondolom ha 10k-nál több összegért vásárolok, nemhogy magánszemélyekkel való mutyizáskor.
  • w77d
    #177497
    A mai világban nem leidiótázni kéne az ilyen szerencsétleneket, hanem börtönbe baszni az átverőket. Kirabolnak az utcán? Idióta barom van, hiszen ott volt a rizikó, hogy bajod lesz...
  • ricsa008
    #177496
    nagyon vissza vett most a humbleb. ez az uj heti bundle is hááááttt....
  • DarkSector
    #177495
    Erre azt tudom mondani hogy én dijat osztanék és megdicsérném az ilyen átverőket, hogy talál 1 idiótát, aki ennyi pénzt e-bay-ne elkölt, ami kb 0 megbizhatósággal bír.
    Nekem ahol akár 0.01% rizikót látok, nemhogy 800 dollárt, de 80 dollárt sem adok ki semmire.

    Ez a srác megérdemelte, mert idiota.
  • Evoluti0N
    #177494
    Lol. Szerencsétlen flótás. Azt hitte, hogy One-t vesz, de helyette egy One-ról készült fotót vett 450 fontért. :D
  • Fpocok
    #177493
    Én sem értem, jó lenne tudni.
  • Shep
    #177492
    Ezeknél a free hétvégénknél végig lehet pl játszani az adott játékot, vagy van időlimit?
  • Shep
    #177491
    És ott is van, na azzal kevertem az Enclave-et.
  • genndy
    #177490
    Viszont a DaShoz dukál a kontroller ha jól emlékszem, és neked az nincs.
  • DarkSector
    #177489
    Kösz thx, ez még bejátszhat...7500. :)
  • genndy
    #177488
    Steam egyre jobban esik szét...
    Most van hétvégi akció (Omerta és Sonic All-Stars Racing), de a hétközepi már nincs ott. Pedig ilyenkor még az is tartani szokott.
  • grebber
    #177487
    Akkor már tuti graf skálázás van,megjön a tesóm és nézem tegra 3-on!
  • TBTPumpa
    #177486
    Én is ezt érzem. Véletlenek nincsenek!
    Akkor majd veszek mást (pölö Remember Me vagy Borderlands 2 GotY).
    Mondjuk élből jobb vétel lenne a Borderlands 2 GotY mert sok tartalom van benne, ezáltal rengeteg időt lehet "beleölni", míg az NFS Rivals-ba nem.
  • Tinman #177485
    A filmektől is rosszul van :-)
  • genndy
    #177484
    Csak az rpg-ket nem szereti, nem?
  • Tinman #177483
    Akkor pályázz rá, aztán hátha nem okádsz tőle :-D
  • Rapid81
    #177482
    Mindig vannak kivételek. :) A Blade of Darkness is az, mégis imádom. Bár szerintem azért, mert egyszerű, mint a faék.