311802
  • jarlaxxe
    #177842
    Ez is egy vélemény amit el kell fogadni. Ettöl függetlenül az userek több mint 90% szerint / szerintem is / meg zöldségeket beszélsz...
  • IMYke2.0.0.0
    #177841
    Hát a mondandód első része mennyi játékra elmondható, te jó ég - köztük akár a konzolos menő játékokra is, gondolom.
  • Shep
    #177840
    Ugye, hogy ugye?
  • Totti5
    #177839
    Az hogy az Inf-nek jó a storyja még nem mentség arra hogy a gameplay átlagon aluli, az AI botrányos, a gunplay még egy CODban is izgalmasabb, összetettsége meg 0a.
  • Shep
    #177838
    Így jár aki csak úgy beleolvas és DS-est játszik :D
  • Was
    #177837
    Na ettől féltem. Nincs hozzá valami javítás? :)
  • kill3r21
    #177836
    Reggel óta nem olvastam, azthittem simán az év játékairól van szó :D
    Elnézésedet kérem uram :D
  • Shep
    #177835
    Reggel óta írom ,hogy PC AAA, egyebet nem tudok hozzáfűzni.
  • jarlaxxe
    #177834
    Minden fps lövölde része középszerü mert már mindent láttál ebben a stilusban újat nem nagyon tudnak kitalálni.
    Az elején a kezedbe nyomnak egy löfegyvert és lelösz mindenkit akit lehet. Ezt a elemet nem lehet másképp megcsinálni egy lövölde játékban.

    Az infinite a storyban és a hangulatban viszont annyira erős, hogy az szerintem magával húzta az egész játékot.
    Sajnos sokan akik fps-t játszanak nem fogékonyak erre de ebben az esetben ök vannak elenyészö kisebbségben.

    Abban viszont egyetértünk, hogy elég gyengécske volt az idei játékos piac de ha minden jól alakul jövöre mindenért kárpótolva leszünk.
  • davidka003
    #177833
    Fable 2 és 3 azért szar, mert nem lehet benne meghalni.
    Csak a sztori miatt toltam végig de az se érte meg.
  • Was
    #177832
    Tényleg egy jópár játékot hardon érdemes játszani, kihívás nélkül minek?
    A Dragon Age-et nekem is hardon volt jó. Viszont az orosz stratégiai játékoknál óvatosabb vagyok, normállal kezdek.
    A Fable 2,3 -at pl. eddig mindig csak éppenhogy elkezdtem, mert idegesít, hogy egyszerűen nem tudok benne meghalni. Ez később változik azért, vagy ez ennyire könnyű?
  • davidka003
    #177831
    Bioshock-ot én 3 óra után dobtam. A halál unalmas lövöldözést nem veszi be a gyomrom.
  • kill3r21
    #177830
    Év játéka, a konzolos dolgok nem játékok vagy mi a pics? :D
  • Shep
    #177829
    Ja és természetesen azokra gondolok amikkel játszottam, amivel nem azokról nem tudok és nem is akarok nyilatkozni de ezek nagy része stratégia vagy sport játék.
  • Shep
    #177828
    PC!!!!!!!!!!!!!! Bioshock jó volt de a játékmenet egy középszerű lövölde ilyet én nem tudok és nem is akarok év játékaként titulálni. Ez a gondom az idén ,hogy nincs egy olyan játék amiben minden a helyén lett volna, vagy ez, vagy az sikerült jól de egyik sem állt össze egy kerek egész nagyszerű csomaggá.
  • Zóanagyvarázsló
    #177827
    Crysis 3!

    Amúgy jelentek meg ütősnek tűnő nagy nevek, mint Total War: Rome II, StarCraft II: Heart of the Swarm, Civilization V: Brave New World, X-COM: Enemy Within. És állítólag a SimCity is jó a negatív kampány ellenére.

    Persze ezek részben kiegészítők (rengeteg tartalommal), a Rome II meg szokás szerint nem teljes állapotban jelent meg, de minőségi alkotásokról van szó, számos régi kedvencet is kellett foltozgatni - esetleg mai napig bugos hulladékok, mint a régi, általam is rajongott X-COM-ok. Az Europa Universalis IV-e direkt nem említettem, mert AAA-ként talán nem menne át nálad.
  • IMYke2.0.0.0
    #177826
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    TOPIK

    1. Tomb Raider.
    2. Bioshock: Infinite
    3. Remember Me

    Saints Row 4 azért nincs a listán, mert még nem játszottam végig.


    Amúgy meg, Borderlands 2 is benne lehetne az első 2-ben - a DLC-zése okán.
  • kill3r21
    #177825
    Szerintem :
    Bioshock Infinite , GTA V
    Ami így számomra kiemelkedő volt :)
    Minden más csak próbálkozás!
    Természetesen Last Of Ust nem toltam, meg a szellemes csajos filmet se....de szerintem azok még nálam is benne lennének a képben
  • jarlaxxe
    #177824
    Szigorúan magánvélemény: Bioshock Infinite

    Azért ahogy körülnézek az év végi szavazásokon nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel.
  • IMYke2.0.0.0
    #177823
    Itt páran már kifejtettük a véleményünket a 2013-as Év Játékáról.
  • Zóanagyvarázsló
    #177822
    Nem célom mindig, minden ezerszer tárgyalt felvetésre reagálni, de ha téged is ennyire érdekel, akkor szívesen megteszem, eddig költőinek tekintettem a kérdést.

    Engem érdekel a játékmenet is, egy Doomban még jobban is, mint a sztori. Ez nyilván egyértelmű. Talán a Total Wart se kell magyaráznom, de még a Risenben is kell a sandboxban való Gothic-féle elveszettséghez (amikor rettegsz éjszaka az erdőben az állathangoktól) a hard nekem.

    Ugyanakkor a sztoris játékokra is tudok példát mondani. A Monkey Island 2-3-ban a nehézségi szint lejjebb vételével puzzle-öket hagysz ki. Nyilván nem pálya. A Beyond: Two Souls pedig még hardon is gyakran tétnélkülinek tűnik (szemben az elődjeivel :(), nem szívesen vállalnám be könnyebb szinten, így is negatív hatással van ez a történtek súlyának megélésére. Egy film esetében is jól jöhet (stílustól függően), ha érdekel a hős, és nem érdektelenül nézed, vagy éppen tudod, hogy úgyis nyer.

    Félúton van játékmenet és sztori fontossága szempontjából a KotOR és a Dragon Age, mindkettőnek jót tesz, ha a csatákat jobban meg kell tervezni, lesz valami taktikai mélységük is, bár az előbbi többnyire túl könnyű marad úgyis (tulajdonképpen a sztori nyer végül, de azért játszani is jó vele - bár amikor egy kattintással kinyírt a karakterem hardon véletlenül két egyszerre támadó nevesített dark jedi-t, a Force használata nélkül...), az utóbbinál meg önkontroll javallott a potion spam miatt.
  • Shep
    #177821
    Hát akár szerinted is :)
  • kill3r21
    #177820
    Várj de ki szerint? :D
  • Shep
    #177819
    Nem, én egyre csak fiatalodok, ellent mondva a biológiának. Mond meg mi volt szerinted az idén PC-n AAA kategóriában ami kiemelkedő volt de nem csak 1-1 eleme, hanem az egész.
  • grebber
    #177818
    Séntsz róv után szabadon.... nem is értem mire számítottál.
  • IMYke2.0.0.0
    #177817
    Megnéztem egy videót ról,a könyörgöm, mondja valaki hogy a "Just Cause 2 Multiplayer Mod"-ban nem csak az agyatlan ökörködés lehetséges...
    Mert amit eddig láttam, az nem másról árulkodik. [Nem, nem az összevágott videók]
  • IMYke2.0.0.0
    #177816
    A félreértés ott leledzik, hogy Tinman ezen bekezdéséről egyszerűen megfeledkeztél:

    "A normalról - úgy tűnik tévesen - mindig is azt gondoltam, hogy a fejlesztő ezt a fokozatot preferálja azok számára, akik játékosok... az átlag. Ez a fokozat szól arról, hogy 1L-nyi frusztrációs oldat anális beöntése helyett (hard), inkább SZÓRAKOZTATNAK végig és még a történetmesélés részt is élvezni tudjuk."

    Vagy csak a lehető legnehezebb fokozaton kerekedik ki igazán egy történet?
  • jarlaxxe
    #177815
    Vagy csak öregszel.
  • Zóanagyvarázsló
    #177814
    Egyáltalán nem kötekedésnek tekintem, hanem félreértésnek.
  • IMYke2.0.0.0
    #177813
    Kicsit olyan benyomásom lett az elolvasás után, mintha munkának tekintenéd a szórakozást (újrakezdés témakör).
    Nem is megyek bele mélyebben, mert még a végén kötekedésnek veszed és most nincs kedvem a végtelen vitákhoz.
  • Shep
    #177812
    Ja és egyébként nekem sem volt gondom csak nem volt 1 db olyan cím amire elégedetten tudtam volna csettinteni ,hogy na ez igen, ez már valami, eddig azért többnyire volt legalább 1 ilyen cím ami kimagaslott a többi közül.
  • Shep
    #177811
    A tiéd de nem mindenki a filléres indie fosok kategóriájában nyomul.
  • davidka003
    #177810
    Nevetséges. 1000 éves játékok. Talán 8-10 fontot adnék érte nagyon max.
  • Zóanagyvarázsló
    #177809
    Miért, mire nem jött össze?
  • Zóanagyvarázsló
    #177808
    Egyáltalán ki mondja meg, hogy a sokak által nézett kereskedelmi tévék műsorai minőség vagy nem minőség? Netán az igencsak olvasott Blikk és a többi szemét?
  • Zóanagyvarázsló
    #177807
    Ilyenkor milyen fokozaton játszottad végig? HaNoEasyn?

    Ez miért szempont? Jót játszottam vele, és kész!

    A Mass Effect 2-t gyakorlatilag a tutorial után felvettem insanityre, mert vicc volt az eleje. 20 percet kellett volna újrajátszanom, de ha már elkezdtem magam beleélni,a karakteremet eljátszani, nem kezdem el ugyanazt újra. Így lecsúsztam az achievementről. Húha!

    A Wing Commander III-ban voltak küldetések, melyek 99-szer múltak egy ezredmásodpercen, és századjára sikerültek, de olyanok is, melyekkel nem bírtam. Lejjebb vettem a szintet, és játszottam tovább, de az übercsirke küldetésekhez visszaállítottam. Baj? Szerintem nem. A Halo 2-t is le kellett vennem legendaryről, nagyrészt heroicon játszottam végig. Számos játék egyébként pályánként nézi, hogy milyen szinten teljesítetted, talán nem véletlenül.

    Gyakran nem tökéletes pályánként a balance, éppen a Gianáról panaszkodott arty, hogy az eleje túl könnyű, aztán pedig túl nehéz (nem feltétlen csak a kötelező tutorial -> überboss ív miatt). Az SC2 ebből a szempontból pláne borzalom.

    Szívesen megnézném/nénk ahogy egy ismeretlen címmel rögtön hardon csapatsz.

    Lövöldékkel és akció-kalandokkal szoktam így játszani, tehát a populáris, nagy tömegeknek szánt, agyonkönnyített játékokkal. Az előzőeknél a legdurvább szint gyakran úgysem érhető el elsőre. OK, Deus Ex, Mass Effect, Alpa Porotocol, Risen stb. akció-RPG-k is idejöhetnek, de hát ezek játékmenete sem feltétlen új nekem (lásd a Risent több száz órányi Gothic után), ahogy egy újabb Total Warba is bátrabban belekóstolok hard/hardon.

    Ha egy játék igazán jó, akkor azt örömmel és fütyörészve kezded újra.

    Attól függ, RPG-knél valahogy mindig kellemetlenül érzem, ha újra ugyanazt kéne eljátszani, de ez apróság. Amúgy az Arkham Asylumot újrakezdeni kényszerültem az első sarok után, nem fütyörészve néztem végig az intrót újra. Ugye interaktivitása miatt nem kiüthető, ráadásul nem sokkal a teljes előtt kétszer-háromszor már a demó miatt is láttam, így kicsit sok volt. De 50 óra játékot újrajátszani, pláne ha elfogy a szabadság, vagy szeretném visszaadni a játékot stb. már nem mindig móka. Arról nem is beszélve - ez tán a legfontosabb -, hogy vannak jó sztorijú, de kínzó játékmenetű darabok is, ahogy mindkettőben jól teljesítő, de sok grinddal járók is.
  • zorrobomber
    #177806
    Még mindig nem értem miért gondolod hogy gyenge év volt, szerintem meg idén elkezdődött a PC legújabb aranykora. Vagyis sejtem, gondolom azért mert az AAA játékok szarok voltak/nem voltak? Én ennek ellenére "jól éreztem" magam ebben az évben, minden igényem ki volt elégítve.
  • grebber
    #177805
    Gamersgate: Babel Rising 2 euro
  • zorrobomber
    #177804
    id Software Complete Pack steam - 24.99 font

    DOOM - Ultimate DOOM
    DOOM 2
    DOOM 3
    DOOM 3 BFG Edition
    DOOM 3 Resurrection of Evil
    DOOM - Final DOOM
    RAGE
    RAGE: The Scorchers
    Quake
    Quake 2
    Quake 3 Arena
    Quake 3 Team Arena
    Quake 4
  • Shep
    #177803
    Hát amilyen gyenge volt az év PC-n, majdhogynem bármi ott lehetne a listában.