311802
  • arty
    #177962
    Ok. Remélem jön a játék és kiadsz érte nyitóárat (45EUR), majd 10 perc mulva vége :PPP

    ---

    3ó 6p-t, egy checkpointot haladtam a Raven Strike 2. küldijében. Kicseszett nehéz, egyelőre félre is rakom.
  • zorrobomber
    #177961
    Grat, újabb rejtett buzizáson és rágalmazáson vagy túl büntetőpont nélkül.
  • arty
    #177960
    A cod fejlődik, amit évenként persze nehezebb észrevenni, de tegyél be egy "cod4-et 5 évvel ezelőttről" és rögtön látod majd, hogy mennyit javult egy mai rész ahoz képest.

    _NEKEM_, akit _VALÓBAN_ érdekel a cod perfektül megfelel, hogy évente játszhatok egy 5-7 órás olyanamilyen (szerintem pörgős, látványos) kampányt.
    _NEKED_ és a többi fikázónak, akik még 5 évente sem játszanak a coddal, pedig ott a lehetőség, hogy a nagyobb változások kedvéért csak 5 évente játszatok vele.

    Úgyhogy fogalmam sincs, hogy mit is szeretnél, hiszen megkapod.

    (egyébként jobb autófizikát nem szeretnél a saintsrowba? az megfelel "évente"? :DD )
  • Rapid81
    #177959
    Már hogyne lenne. Például a Just Cause 2. Arra mászol fel, amire csak akarsz.
  • Shep
    #177958
    Én egyébként várok egy ilyen játékot. Lapozgatós könyvben volt egy ilyen, hogy pár lépés alatt vége lehetett a történetnek, Vietnámi Tombolásban volt ez ha minden igaz.
  • arty
    #177957
  • IMYke2.0.0.0
    #177956
    Én csak a fejlődés mellett álltam ki - reméltem, hogy nem csak Totti5 és a téma mellett már jó ideje kitartó Tinman számára egyértelmű a dolog.
    Ezek szerintem, benned Brutus csak kicsit kellett csalódnom, mert érzem, hogy érted, csak nem tetted szóvá :)
  • zorrobomber
    #177955
    Vedd megtiszteltetésnek, megkerülhetetlen személy vagy a topikban.
  • arty
    #177954
    pedig milyen jó lett volna, ha lara toronyiránt odamegy a helihez, felszáll és credits (10 perc alatt) ...
  • Tinman #177953
    Látom...

    #177946

    Off-on van, mert egyre inkább érdekel mit hordasz össze rólam. Már várom IRL a kést a hátamba, vagy a kocsimon a kromofágot. Pontosan ilyen kép alakult ki bennem rólad.
  • zorrobomber
    #177952
    Kapcsold nyugodtan vissza a scriptet, nem neked írtam ;)
  • arty
    #177951
    és - ha cod kedvelő vagy - te sem játszhatnál minden évben új coddal ... ki is nyerne ezen az egészen?

    nem kötelező ám megvenni minden codot... játsz vele 5 évente és akkor nagyobbnak érzed majd az ugrást, talán 101%-os előrelépést is megélsz.
    mi többiek meg játszunk egy jót évente :P
  • Evoluti0N
    #177950
    Ha a VGX-re gondolsz, akkor ha jól számoltam, a mi időnk szerint éjfélkor.
  • Tinman #177949
    Ideje lenne a lányokkal foglalkoznod és nem állandóan a hátsóm után kajtatni :-D
  • Tinman #177948
    Hát hozzád meg ki szólt?

    A személyeskedő véleményed, tartsd meg magadnak... a kutyát nem érdekli, nem veszed észre?
  • Tinman #177947
    Az AC lehetne sokkal jobb nem is sok változtatással és ez az ami bosszantó. Mert ami 1x jó volt, az 2x nem rossz, 3x elmegy, 4x-re meg már többet várna el az ember.
  • zorrobomber
    #177946
    Újabb gyöngyszemet olvashattunk...

    "kocsmában elmélkedős." -> kocsmában szerintem rég összevertek volna már.
  • Tinman #177945
    Az AC sorozatnak játékmechanika és a harcrendszer terén már a 2. résztől illett volna fejlődnie, de, hogy még mindig u.a. az iszonyat gáz.

    Mondom ezt úgy, hogy alapvetően kedvem az AC szériát.
  • Fpocok
    #177944
    Szerintem nem kiabált be, csak feltett egy kérdést normális hangnemben.
  • zorrobomber
    #177943
    GTA5 nem feltétlenül jó példa, mert ott van egy brutális háttér is, nem minden fejlesztőcég dolgozik ennyi emberrel. Ráadásul gondolom a nagy része már nem is mazsola, tehát az egész mögött irdatlan nagy tapasztalat és pénztömeg áll.
  • Tinman #177942
    "Kit érdekel, hogy milyen nehézségen játszottad végig?"

    Engem feltétlenül és ez bőven elég!
    De mondok jobbat... ha letolod a Giana-t easyn, te egy más játékot láttál, mint amit én. Ha letolod a Vanquish-t easyn és ennyi, még ki is röhöglek, mert akkor te nem azzal a Vanquish-el játszottál amivel én.

    "Nem az volna a lényeg, hogy élvezd a játékot (amiben benne van, hogy gfelelő kihívást nyújtson)?"

    Dehogynem! És ennyire meg is bízom a legtöbb fejlesztőben, hogy a normal az átlagnak szól és ha bejött a műremek, akkor megkapja az esélyt hardon is.

    "Bio Infet hardon nyomtam, majd a final bossfájtot easyn, mert meguntam, h órák óta nem boldogulok vele."

    A Bio Inf gyönyörű volt és unalmas. Ez az én személyes magánvéleményem, így ha hardon kellett volna vele játszanom, az nem játék lett volna, hanem szenvedés. Bölcs voltam, hogy normalon tudtam le, soha többé elő nem veszem.

    "Ha 12 óra után sikerült volna megcsinálnom végül - mint neked a gianát - (vagy esetleg feladom és befejezetlen játék marad) vajon jobb élményként emlékeznék vissza rá?"

    Giana spec. eset! A játék ahol a normal oldschool normal! A nehézségét tekintve ez csak MANAPSÁG kirívó. Emlékeszem régen nem 12 órát szarakodtunk 1-1 játék vége felé, hanem volt, hogy heteket!

    "A játék közben állítható nehézség isten adománya :)"

    ... a casual réteg számára. Nem vitatom, jó, ha van! Legyen ott NEKTEK, legyen opcionális, aztán vannak akik nem fogják használni és ennyi :-)
  • Totti5
    #177941
    2 max 3 év ( pl GTA5 brutális mennyiségű/minőségű kontent esetén) bőven elég egy produktumra. Egy generáción belül 1 csapattal ki lehet hozni egy trilógiát ami egy szép fejlődési görbét tud felmutatni. Azt hogy 4-5 évig kelljen valamin rajta ülnie a fejlesztőnek, attól isten ments. Lásd példa okáért GT 5-6. Attól hogy csiszolják és ülnek rajta még semmi nem garantálja hogy az jó is lesz, jobb is lesz.
  • IMYke2.0.0.0
    #177940
    Így van - és végre, visszaértünk a kör kezdőpontjához, ahonnan elindultunk, azaz, hogy évente fognak rajta csiszolni, mert másképp nem is érné meg nekik, és - továbbgondolom: - a fejlesztési tempó sem teszi lehetővé számukra, hogy minden rajongói / játékos elvárásnak megfeleljenek.
    Ezért lesz a Call of Duty X-ben mondjuk 120.000 poligon helyett 220.000 poligonos a két kutya, egy hosszabb mellékküldetéssel,
    vagy például az Assassin Creed X című epizódban már nem fog okozni gondot a betonfal sem a moderkorban, a karjára beépített csáklya-gép miatt,
    vagy a FIFA 2015-ben már a bajszuk / szakálluk is csillogni fog,
    vagy...
    vagy...

    Na.
  • Tinman #177939
    "Ez miért szempont? Jót játszottam vele, és kész!"

    Elfogadom, neked nem az. Nekem az. Ebből SAJÁT MAGAM előtt becsületbeli ügyet csinálok. Ha easy-n tudok letolni csak egy arra érdemes játékot azt komolyan szégyellem. (Gamer vagyok kasszamac.)

    Múlt héten voltam 10km-t futni, de már induláskor fájogatott a combcsontnál. Az edzésterv szerint jövő márciusban kellett volna, hogy ez 10km-es futás megtörténjen. A táv 60%-nál szólt szépen a miCoach, hogy itt a vége fuss el véle, már ennyi volt az edzés, megcsináltad ügyes vagy. Ekkor 2 faluval és cirka 5km-el arrébb voltam. Ilyenkor jön a férfi büszkeség:

    a, Innen haza kéne gyalogolni, edzéstervet betartani. Előbbi megalázó.
    b, Szólni kéne asszonynak, hogy jöjjön el értem. Rémesen megalázó.
    c, Szarni mindenre és lefutni a távot hazáig.

    Kb. 2 mp alatt döntöttem, hogy "C". Azóta 1 métert nem futottam, mert kb. 10x jobban fáj a combcsontnál levő forgó, mint előtte. Túlterheltem, nem sík terepen futottam, hanem hegyes/völgyes/sáros/dombos/betonos részeken. Ráadásul nem is tankoltam fel energiával/vízzel erre a távra, így hazaérve mocskos szarul voltam.

    De mégis! A lelkemnek baromi jót tett! 35 leszek lassan, de már most átléptem a fiatalkori határaimat!

    Ezt azért mondtam el, hogy megértsd nem vagyok őrült, csak magammal szemben picit maximalista. Tehát, ha arra tényleg érdemes egy játék, akkor normal után jöhet a hard, normalon meg megismerem a sajátosságait.

    Wing Commander = oldschool. Más világ.

    ME 2 = new age casual cucc

    Halo 2 = szvsz a legszarabb Halo. Eszem ágában nem lenne kínozni magam egy középszar lövöldével. Normalon ok, hogy némi kihívás legyen, meg lássa ma sztorit és ennyi.

    A fenti 3 játék tényleg szar lenne normalon? Utóbbi kettővel játszottam és nem volt az.

    "Lövöldékkel és akció-kalandokkal szoktam így játszani, tehát a populáris, nagy tömegeknek szánt, agyonkönnyített játékokkal."

    Ezekkel is azért játszok normalon, mert azt nem tartom nehézség emelésnek, hogy:

    a, több lövés/ütés kell
    b, többen vannak, de ugyan olyan hülyék
    c, korlátozott számú ellen helyett korlátlan mennyiség jön ugyan ott

    Az én ideális világomban a nehézségi szint emelése az A.I. terén nyilvánulna meg, de nem úgy, hogy jó, akkor most csal a gép.

    Persze álomvilágban élek, ez nem kérdés, de ettől még lehet igényem a jobbra.

    "RPG-knél valahogy mindig kellemetlenül érzem, ha újra ugyanazt kéne eljátszani, de ez apróság."

    Baldur's Gate ebben is segít :-) Told tök más csapattal és még u.a. a küldik is nagyon mások lesznek, nem is beszélve a karakterekre specializált extra questekről.

    "Amúgy az Arkham Asylumot újrakezdeni kényszerültem az első sarok után, nem fütyörészve néztem végig az intrót újra."

    Batman AA szvsz a legjobb Batman, de annyira sajnos az sem jó, hogy az ember boldogan újrakezdje, ebben egyetértek.

    Csak szólok, hogy ez most nem riposzt hsz volt részemről, hanem inkább csak olyan sör melletti kocsmában elmélkedős.
  • zorrobomber
    #177938
    A játékfejlesztés kreatív munka. Deadline-okkal sose fognak olyan eredményt elérni mint egy kötetlenül dolgozó csapat. Szóval nem, ez nem jó.
  • ratgab
    #177937
    Hogy kiabáltam bele?

    Hogy kérdezni mertem egyet? Most ezt komolyan mondod?

    Se felkiáltójel, sem csupa nagybetű nem volt, semmi! Mivel kiabáltam be?
  • IMYke2.0.0.0
    #177936
    Belekiabáltál egy beszélgetésbe... vizionáld, képzeld el a dolgot.
    Ennyi.
  • Totti5
    #177935
    Megtehetnék, de minek. UBI inkább még ráállított 100 embert s mérsékelte az időt, de növelte a teljesítményt. Ez nekik jó, ez nekem jó. Mindenkinek jó. Ami meg nem jó benne vagy hiányos, az nem a fejlesztési idő kérdése, hanem koncepció, amiben max reménykedni lehet hogy meglépik.
  • ratgab
    #177934
    Ha ironikusnak vagy szarkasztikusnak szánom talán nem kérdőjeleket rakok a végére, hanem 3 pontot!

    Ismét ok nélkül húzod fel magad! És most ezt halál komolyan mondom!
  • ratgab
    #177933
    Ember! Olvasd el mit kérdeztem és ne rögtön farkast kiálts.

    Kiabálásról szó sem volt! Kérdeztem mindenféle hátsó szándék nélkül. Tudod a paranoia gyógyítható ám!
  • IMYke2.0.0.0
    #177932
    Nem. Viszont, nagyon sok mindenben egyformán gondolkodunk - és még több mindenben nem.
    Hoppá! Várj! Ez nem lehetne igaz akár veled kapcsolatban is?! De... akkor most miről is van szó?
  • IMYke2.0.0.0
    #177931
    Bekiabálsz, ahelyett, hogy elolvasnál és/vagy megérteni akarnál.
    Nem vagyok erre vevő ma.
  • IMYke2.0.0.0
    #177930
    S ennek fényében érdemes visszagondolni arra, amit még a "vita" elején írtam az évről-évre kicsit foltozás témában - akkor a CoD kutyája került elő... de ugye, ez minden játéksorozatra elmondható.
    Megtehetnék, hogy hosszú évekig csiszolják, szépítgetik, terjesztgetik, "valósághűbbé", képregény/film-hűbbé stb. stb. teszik az adott epizódot, de akkor a kassza nem telne fel évenként lapátolható pénzzel.
  • ratgab
    #177929
    Sem hangulatom, sem ingerenciám nincs hozzá, hogy most vitába, vagy kioktatásba kezdjek (egyébként se látom semmi értelmét, mert már megtettem ezen témában sokszor) csak rákérdeztem.

    Mintha úgy emlékeznék talán az első résszel játszhatott.
  • zorrobomber
    #177928
    Te nem Tinman alregje vagy?
  • Shep
    #177927
    Csak téged vártunk ,hogy újra igazságot tehess :D
  • ratgab
    #177926
    Imy melyik részeket is játszottad végig az AC-kből?
  • Totti5
    #177925
    A megmászható dolgok palettája sokat fejlődött a részek alatt, bővült.
  • ratgab
    #177924
    Megint óvodásat játszottatok napközben? XD
  • IMYke2.0.0.0
    #177923
    Mi vaaaan?

    Olvasd el végig újra a beszélgetést kérlek: arról van szó, hogy ha az amúgy az aktuális Assassin's "képességei-alapján-mindenhová-felmászni-képes-lenne" Creed epizód főszereplője valóban olyan erős és ügyes lenne, mint a legkisebb ugrifüles és nem kellene olyan dolgokkal szembesülni hat (6?) epizód után is a játékban ------ videóban látni, nem kell a teljes sorozatot végigjátszani csak ennek felismeréséhez és leírhatóságához, könyörgöm! - nem tud felmászni egy karmagasságban lévő peremre.

    S akkor jött a riposzt MerlinW-től, hogy eltűnne a játék 30 %-a.

    Erre írtam, hogy akkor a fejlesztőknek mindent el kellene követnie - tehát: nem kényelmesen, évenként kicsit megreformálva, ide-oda tologatva térben és időben az egész szórakoztató frencsájszt -, hogy a következő játékban az aktuális főhős bár mindenhová fel tud mászni [hisz épp ez emeli ki a tömegből!], ne váljék unalomtengerré: azaz... AZAZ: több, és igazi ötleteket kellene belevinniük a játékba. Ezért írtam: szórakoztatóbbá.
    Érti? Általános megfogalmazás.