311802
  • Tinman #178002
    Hidd el tévedsz.

    Nem magamat tartom többnek mondjuk tőled egy Giana normaltól, hanem a magam által állított követelésnek megfelelek meg így.

    Anno párom kérdezte (Colombo feleségét látta valaki?), 2 napnyi kínlódás után, hogy akkor most ezzel a boss-al én meddig akarok szenvedni?

    Ránéztem elgyötörten és annyit mondtam neki: Ha kell hónapokig csak ezzel játszok, de akkor is végigviszem normalon és akkor is lenyomom azt a rohadékot.

    Érted? Nem érdekel túlzottan, hogy ki minek tart. Nekem az a fontos, hogy a magam elvárásainak eleget tegyek.

    Téged és a Tottit pl. a Forza őrületért tisztellek... azé' azt szeretem, ha valaki valamiben megtalálja magát, sőt még jó is benne (lásd Totti vezetését a videóin).
  • IMYke2.0.0.0
    #178001
    No, ez valóban elgondolkodtató dilemma.
  • kill3r21
    #178000
    Próbálkozok próbálkozok, ez a nehéz nem a DaS hardon :)
  • lostprophet
    #177999
    No, úgy tűnik én is hatalmas változások elé nézek, még decemberben kirepülök a családi fészekből és felköltözök Pestre, összeköltözök barátnőmmel. Már csak munkát kellene ott szereznem és öröm bódottá lenne.
  • arty
    #177998
    Hogy nekem mekkora kihívás az easy mód, azt te nem tudod :)
    Lásd, én Giana főbossát is 2 órán átt öltem, míg te lehet 1. próbára lenyomtad volna. Nekem pontosan az a véleményem mint neked: a végére elnehezedik a játék.

    Nekem 4x alkalom is elég lenne a farmolásra, mert easyn lehet ennyi is elég lenne egy későbbi nehéz részhez, vszeg ezzel is megszenvednék.

    Tárnákból a mostani nehézséggel nem jönnék 1x sem vissza. Ha könnyebb lenne, akkor kapnám ugyan azt, mint te: megizzadva feljönnék félóra mulva.
  • Tinman #177997
    Lófülét!!!

    TE csinálod nem én... én csak a pofámat jártatom.

    Amúgy hatalmas gratula! Szívből kívánom, hogy ezúttal legyen kitartásod. Sajna nem vagyok ott, mert akkor halálra piszkálnálak az tuti :-)

    Anno mikor odaköltöztem exemékhez a családban mindenki dohányzott, nem 2 éve, hanem 30-40! És a jó példa ragadós lett! Ketten is letették a cigit teljesen :-)

    Párom is dohányzott mikor megismertem... kb. 4 éve tette le. Tavasztól már ő is járt velem futni.

    Szerintem csak akarni kell, meg kell egy ember aki picit eljátssza a lelkiismereted, némi példát mutat a helyes lépésekkel kapcsolatban és akkor történhetnek kisebb csodák.

    Kitartást! DE TÉNYLEG!!!
  • arty
    #177996
    Gianát se vettem volna meg soha, ha nem pecselik be az easy módot. Az kinek lett volna jó?

    (Tinmanon kívül, aki ettől kiváltságosabbnak érezhette volna magát ;) mert gondolom erről akar szólni a "ne legyen easy választható!" ... )
  • Tinman #177995
    De akkor a DeS nem lett volna olyan amilyen!

    Az a játék nem attól jó, hogy epic a story, meg lehidalsz a zenétől és a grafikától, hanem a KIHIVÁSRÓL szól.

    Ha az egyetlen fő éltető elemét kiveszed belőle vajon mi marad?

    Azt hiszed elmennél 31x-re farmolni Stonefang-be, ha 2 csapásra pusztulgurulna minden amúgy is? Nem mennél el, nem fedeznél fel és nem kerülnél olyan helyzetekbe, amikbe pontosan a nehézsége miatt kerülsz.

    Amikor lent vagy a tárnákban iszonyat messze minden mentési ponttól, tele lelkekkel és szó szerint minden lépés rettegés, mert elfogyott már a nyílvessződ, lassan eltörik a kardod és életerőd is már alig.

    És amikor INNEN nyersz, visszaérsz IRL fél óra múlva, akkor büszke vagy magadra és örülsz... tényleg örülsz.
  • kill3r21
    #177994
    Shep:
    Egyébként a témával kapcsolatban, közel 8kg-ot fogytam mióta Tinman-tól segítségek kértem....( Ez kb most lesz 1 hónapja) :)
    Tinman:
  • arty
    #177993
    (csak mondjuk én is megvettem volna, szórakoztatott volna, netán végigjátszom, a kiadó-fejlesztő több bevételhez jut, te mégjobb folytatást kapsz, stb stb stb)
  • arty
    #177992
    "Tessék mindenkinek megérteni, hogy nem minden játék szól mindenkinek."

    Tessék megérteni, hogy attól még, h lett volna easy mód a DS-ben, még te nyomhattad volna a default hardon.
  • arty
    #177991
    Mert most súlytalan? Most nem valóban nehezebb egy hard, mint egy easy?
  • kill3r21
    #177990
    Nem feltétlen igaz, mert bizonyos dolgokat meg addig csinálok amig jó nem lesz....bár érdekes a felvetésed :)
  • Tinman #177989
    Így van... és milyen érdekes, hogy a DeS & DaS-ba nincs semmiféle nehézségi szint állítási lehetőség.

    Naná, hogy direkt van ez így. A fejlesztők pontosan ilyennek akarták a játékot és pontosan olyan is lett. Zó sokszor szidja a DeS hibáit és nagyrészt igaza is van, de az a réteg aki ebbe belebuzul, az már ezeket a hibákat is a kihívás részének tekinti.

    Tessék mindenkinek megérteni, hogy nem minden játék szól mindenkinek.

    Azt meg tényleg aláírom, hogy jó, ha van menet közbeni nehézség állítás... legfeljebb a magamfajta elmegyengék nem használják, na bumm :-)
  • arty
    #177988
    autósjátékokban néha ez megvan (hasonló módon) és szerintem szar megoldás, amikor így lekorlátoznak:

    pl:
    könnyű fokozaton mindenképp van ABS, TCS, automataváltó, stb és az AI is béna
    mediumon már csomó segítség nincs, az AI közepes
    hardon minden off és mondjuk a belső nézetbe korlátoznak - full real-ra kényszerítve

    minek?
    és ha én közepes AI ellen mennék, külső nézetből, ABS-el? vagy könnyű AI ellen, de a kocsival akarok küzdeni, váltogatni, kuplungolni?

    ha DS-ben lenne easy mód és én béna vagyok, minek elvenni tőlem a több kombó lehetőségét? ha nem akarom/tudom, úgyse használom
    ráadásul a te általad elképzelt megoldás iszonyat hosszu balanszolást igényelne, hiszen mi van ha a 28 kombó miatt hiába backstabel az ellen, de még könnyebb a helyzeted, mint easyn a 3 béna kombóval?

    ellenben a nagyobb életerőcsík adása IS segítene nekem és nem kell különösen semmti tweakelni a fejlesztőnek (ha a hardot egyszer belüvik X hosszuságu életerőcsíkra)

  • Shep
    #177987
    Na pontosan ezért nem tudod a leadott kilók után a súlyodat megtartani, AKARAT!!!
  • Tinman #177986
    Nem tudom milyen vagyok, ezt csak a közvetlen környezetem tudja helyesen megítélni. Itt mindenki egy picit más. Lehet, hogy az vagyok aminek gondolsz.

    DE!

    Soha nem műveltem veled azt, amit te csinálsz velem az elmúlt pár hónapban.

    Hidd el veled kapcsolatban értetlenséget érzek semmi egyebet. Nem értem miért nem szállsz le rólam...

    Olvass vissza... hónapok óta nem írtam neked egyetlen hsz-re sem. Azokra sem, melyekben beszóltál. Aztán eluntam amikor szerintem már kissé sok volt.

    Egyszerűen csak hagyj. Egyszerűen csak ne olvasd el, hogy az a hülye "Győzike" mit ír. Mert elolvasni valaki olyan véleményét akinek nem tetszik a véleménye, majd piszkálni érte hétről-hétre nem logikus. Az ilyen emberek nézik a Győzikét és másnap utálják. Rém hülyeség.

    Baromi nagy Berserk logóm van itt az SG-n. Nagyon elüt a többiekétől, könnyű átugorni. Szóval, utoljára kérlek, hogy totálisan ignorálj. Halott vagyok. Meghaltam. Próbálj meg úgy tenni, hogy itt sem vagyok... ott a script is. Igen, egy senki vagyok, egy nulla emberileg és mindenhogy. Éppen ezért ne is foglalkozz velem, le se szarj, nem vagyok rá méltó.

    Ígérem én sem fogom soha neved emlegetni, utalni sem fogok rád, ahogy eddig sem emlegettelek.
  • IMYke2.0.0.0
    #177985
    A folyó egyazon partján állunk.
    Csak (némiképp belsős vagy, ha jól sejtem - de legalábbis, sokkal közelebb állsz a témához, mint én) tudod, a fejlesztők irányítják az elvárásainkat és befolyásolják az ingerküszöbünket.
    Hopp - megint visszajutottunk a kör elejére :)

    Tehát, akarni nem baj a változást, a fejlődést, de úgy látszik, szóvá tenni már eretnekség :) Bevállalom, ma én voltam az eretnek.
    Maradjunk annyiban, hogy szép lassan, talán az unokáink, talán azok gyerekei, eljutunk oda, ami MOST és nekünk jó lenne, de nem kapjuk meg :)
  • kill3r21
    #177984
    A nehézség állítás az olyan gamereknek van mint én!
    Én simán abbahagyok egy játékot ha kifog rajtam, és ez nem 8 órás probálkozás kérdése nálam...:)
  • arty
    #177983
    írtam is: több befejezés - oké! :) (mondjuk ha már több, akkor számtalan ponton elvárnád az elágazást... és ha nem lennél elégedett, akkor grindelhetnéd el magad az adott döntésig megint, elölről... ? :( nemtom, engem ez annyira nem vonz. )
  • arty
    #177982
    Látod, ez van, amikor mernek nagyokat ötletelni a fejlesztők (SR4) ;)))
    Jobb ma egy veréb...

    én nem várom el a codtól, hogy sandbox akcio legyen, ahol autóval megyek a küldetés helyszínére vagy épp repülőt vezetek oda, csak hozza amit a címtől elvárok.
  • kill3r21
    #177981
    Srácok egy kérdés, megvette már valaki az FF VIII-at? Érdekelne hogy fut win7-8-on :)
  • IMYke2.0.0.0
    #177980
    Bizony - és akkor már tényleg súlya lenne a kijelentésnek, ha valaki azt írná, hogy "hardon nyomtam végig X játékot".
    Én örülnék, ha ilyenek lennének a játékok: a választási lehetőség még élesebb lenne, és még komolyabb.

    Tény, mert hiszek nektek, nagy játékos öregeknek, hogy a casual réteg a célközönsége az iparnak, és ezért ez Normal nem az Normal, mint régen.
    Jó lenne, ha már a technika lehetővé teszi, akkor konkrétabban ráutaznának a játékok belső értékeire és nehézség-kérdésére.
  • zorrobomber
    #177979
    Eddig is nárcisztikus személynek gondoltalak, de most már biztos. Tudom, nehéz elhinni, de nem, nem körülötted forog az életem :) Igen, lehet megbántottalak az ominózus pénzügyi helyzetedre utaló mondattal, de engedtessék meg hogy én is megbántódjak az instant scripttel tiltás intézményén is. Szóval, ezúton elnézést kérek, és ígérem, többet nem fogom senki magánéletét belekeverni egy vitába.
  • Tinman #177978
    Nincs igényed a változásra?

    Nem lenne jó, ha a játékok nehézségének változása nem abban merülne ki amiket felsoroltam?

    Mi lenne akkor, ha pl. a Dark Souls élőholt katonai normal fokozaton 3-4 combot tudnának, hardon viszont már egyszerűbb varázslatokra is képessek lennének, sőt igyekeznének backstabelni?

    Szerintem zseniális megoldás lenne! És igazából nem is lenne annyira bonyolult megoldani.
  • Rapid81
    #177977
    A 100+ város, meg mindenféle cucc, az űrhajó kilövőállástól az égen lebegő diszkón át a hatalmas hegyeken keresztül a kismillió katonai állomásig neked minden smafu? Az nem semmi...
  • Shep
    #177976
    Akarni éppen akarnék de mivel nincs meg a játék ... :)
  • Shep
    #177975
    Nem érted, azt mondom ,hogy lenne egy olyan "befejezés" ami az adott szituációban az embernek először eszébe jutna, meg lenne az ami a történetet végigvezeti.
  • IMYke2.0.0.0
    #177974
    Ügyes vagyok, ha akarok :)))

    Nos, hogy válaszoljak halál komolyan:

    A Saints Row-sorozat [úgy tűnik, a 4. résszel ennek vége szakad, de majd meglátjuk] szándékosan felvette a játékok csilingelő maszkját, és amolyan "dirr-durr-idiótaság ide-bolondság-oda-ki/bekacsintások-gangszta téma elfelejtve" módon elment a szórajoztatás felé.
    Nincs már benne gettó sztori, szerethető hullajelöltekkel, nincs benne furfangos történet és csupa jó nő-frankó verdák-menő főhős... helyette ízig-vérig kiszolgálni akarja a GTA-t bezáró, agyatlanul (?), vagy másképp szórakozni, bolondozni akarókat.

    Nekem tetszett a 'realista' 2. rész, és tetszik a 3. és 4. epizód is - mindennel. Tehát a nem hardcore autó fizikájával együtt.
    Nem fejlődik? Nos, talán épp ez nem igaz a játékra. Csak éppen nem a pragmatikus vonalon, hanem a szó szerint vett szórakoztatáson.
  • arty
    #177973
    Az egész táj egy tartalmatlan nulla, egy üresség (achez képest), egy kidolgozatlan "megatextúra".
  • arty
    #177972
    "szépen" kikerülted a kérdést ;)
  • arty
    #177971
    "Ezekkel is azért játszok normalon, mert azt nem tartom nehézség emelésnek, hogy:"

    a mai életerő visszatöltődős világban az a nehezítés általában, hogy hamarabb lemegy az életerőd (ahol több lőszer kell az ellenbe, az a legalj megoldás) - szerintem ez jó is így. AI legyen jó már normálon is, lepjen meg és ne csak azt, aki bátor volt, mert akkor valóban másik játékot kapna :) az meg egy hülyeség, a nehézségnek nem ez kellene legyen a szerepe.
  • Tinman #177970
    Pont ez az!

    53435434x kértelek, hogy KERÜLJ meg, ugorj át, tegyél arra, amit írok.

    Írok ZÓANAGYVARÁZSLÓNAK (gy.k.: nem neked!) egy választ, erre te rögvest reagálsz rá a szokásos alja stílusban.

    Ennyit tudsz ehhez a beszélgetéshez hozzátenni? Nem érzed rangodon alulinak, hogy egy ismeretlennel kötekedsz állandóan egy fórumon?

    Ki nevelt erre? Miért lettél ilyen? Miért nem fordulsz segítségért, ha ilyen kényszereid vannak?
  • Tinman #177969
    Vedd már észre magad...

    Ha problémád van azt nem NEKED kell rendezned, hanem a moderátoroknak.

    Kérlek, jelezd nekik, hogy mi folyik itt.
  • arty
    #177968
    És az miért jó, h tudod előre a végét? :)
    Másodszorra - tudva a végét - szvsz nem lesz az már ugyanolyan.

    (oké, ha több befejezés van, az más)
  • IMYke2.0.0.0
    #177967
    Jelenleg - de ez az én egyéni szocproblematikám ugye, mert közületek aki azt hiszi, hogy övé a "leggyengébb" PC, még annél is gyengébb az enyém - én ott tartok, hogy sem otthon, sem itt nem tudok például a monitor natív felbontásán játszani Saints Row 3-al és 4-el sem.

    Nekem ez nagyobb gond, mint az, hogy a játék engine kerekekre számolt kopással, súrlódással és tapadással, szimulált defekttel, esetleg üzemanyag elfogyással, kanyarban stabilitás csökkenéssel, "reális" lengéscsillapítással stb. ajándékozzon meg.

    Biztos sírna a szám, ha lenne gy frankó 4 magosom, SSD-m, brutkó sok RAM-om és brutálisabb VGA-m, hogy a "grafó" és a szaggatás már nem lenne tényező, cserébe nem lenne "valós fizika"... nem tudom. Úgy szeretném kipróbálni!
  • arty
    #177966
    Végszódban a lényeg. A lehetőség jó. Nem attól lesz valaki casual, mert nem szeret elbaszott termékkel szenvedni - tudod: játék az elsősorban szórakozásra van. Te meg szopj a gianákkal órákat és cseszd el a magad szórakozását, ha neked ez a szórakozás és ez téged szórakoztat :P

    Te a fejlesztőben bízol (miközben szinte minden játék tele van nehézségi kilengésekkel, amivel elcseszik a játékélményt), én meg szeretném a lehetőséget, h a fejlesztő elcseszéseit - ha szükséges - korrigáljam.

    Ami neked 12 óra manapság, az sose volt normális. Elbaszott a maga idejében is - na az már inkább.
    Szánalmas alibizés, hogy ne lehessen félóra alatt kipörgetni a játékot.
  • kill3r21
    #177965
    Az a fogalmazás öcsém xD
  • kill3r21
    #177964
    Srácok nem akartok pára akinek meg CS-GOzni egy meccset?
  • Shep
    #177963
    Én nem teljes árúban gondoltam, meg nem úgy, hogy csak az van benne hanem, hogy ha akarod akkor annyi. Pl. a FC3-ban simán el lehetett volna hajózni és kész. Tehát én arra gondolok ,hogy a lehetőség meg lenne.