311802
  • ratgab
    #178202
    Nagyon kíváncsi leszek ez így milyen vason fog tűrhetően futni.
  • Zóanagyvarázsló
    #178201
    Azt azért remélem, hogy mindenki érzi, itt nem arról van szó, hogy van-e double jump a Marióban vagy BFG 9000 a Doomban, hanem egy marhára képlékeny kategorizálásról, mely egyébként majd' minden műfajban elég erős furcsaságokat hoz minden díjkiosztón. Ennek fényében a DLC, expansion, önálló játék kapcsán felmerülő egyéni elvárások abszolút a vélemény szintjén vannak. Szóval nem kell tetszeni a DLC-mezőnyben való indításának, de ez megközelítés kérdése, és az ebbéli véleménykülönbségeket illene elfogadni.

    Az egyetlen ténykérdés is itt az volt, hogy van-e köze a címen túl a Far Cry 3-hoz. Van, rengeteg, én csak céloztam rá, zorrobomber meg be is idézte részletesen. Ezzel lehet vitatkozni, ahogy falnak is szaladni fejjel. Az, ha valaki más kapocst várna el a két játék között, az már az ő egyéni meglátása, a fejlesztési folyamathoz és pozicionáláshoz nincs köze.
  • ratgab
    #178200
    Azért játékmenet egy az egyben tök ugyanaz, mint az FC3-nak. Viszont inkább paródiának nevezném filmes és egyéb utalásokkal tűzdelve. Egyszer élvezhető játék volt számomra.

    Nagyon elvonatkoztatva lehet DLC-nek nevezni, de azért én elég túlzásnak érzem ezt a titulust. Azt meg még inkább, hogy ezért díjazzák is. Ez így nem fair.
  • Tinman #178199
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem is van sajnos, de van rajta gyenge szektor... aztán összesen ment a sentinel szerint 35 órát -.-
  • Rapid81
    #178198
    Az 1 terás Green már 3 éve megy... Kopp-kopp-kopp.
  • Tinman #178197
    Egyszerűen le vagyok döbbenve!

  • Tinman #178196
    Sajnos nem tudok olyan green HDD-t felmutatni, amit eladtunk/vettem/etc. és ne lett volna vele gond. Azért ez elég elkeserítő :-(

  • ratgab
    #178195
    Nálam GTA 5 pc-re és Dragon Age 3 a várós még...

    Apropó láttad a képeket? Ennek már valószínűleg 2 Paks fog kelleni, de hogy megint egy számjegyű lesz megjelenéskor az FPS szám (ergó játszhatatlan lesz) az szinte biztos.
  • davidka003
    #178194
    Neked mi a véleményed a Blood Dragonról?
    Nem tudom eldönteni, hogy szidod vagy dicséred. :D
  • ratgab
    #178193
    Ennyi a lényeg!
  • Tinman #178192
    Nem tudom, nem játszottam még azzal... ha így volt, akkor az nagyon furcsa ^^
  • Rapid81
    #178191
    10 gigányi cucc le sem jött már róla. Még jó, hogy csak a játékokat tárolom rajta, amikkel játszom.
  • Rapid81
    #178190
    De az legalább ugyanaz az univerzum.
  • Rapid81
    #178189
    Most szedtem ki, és tévedtem. nem Blue volt, hanem Green...
  • MerlinW
    #178188
    Ezek szerint pl. a Deus Ex Missing Link sem volt DLC. Jó tudni.
    A DLC letölthető tartalom egy termékhez. Semmi köze ahhoz, hogyan és mivel indul el a játék.
  • Tinman #178187
    Én nem értek a lovakhoz, de a Zinternet ezt mondja:

    "Far Cry 3: Blood Dragon is a first-person shooter video game developed by Ubisoft Montreal and published by Ubisoft. It is a stand-alone expansion to the 2012 video game Far Cry 3"

    Ezzel csak egyet tudok érteni, ugyanis NEM volt Far Cry 3-am, mikor a Blood Dragon-om már megvolt... le is tudtam tölteni, el is tudtam indítani, sőt még játszani is tudtam vele.

    A DLC ismérve, hogy az alapjáték nélkül NEM indítható.
  • MerlinW
    #178186
    Néha nem tudom, hogy a topik egy rendetlen óvodára vagy egy jól szervezett nyugdíjas otthonra hasonlít inkább?
    Elképesztőek vagytok már megint ezzel a Blood Dragon vitával... mindegy, én jót röhögtem.
  • IMYke2.0.0.0
    #178185
    "Mehetsz újra árulkodni"

    Tiszta óvoda, komolyan.
    Nyugodt tényközlés: ha én mennék árulkodni, annak lennének előzetes jelei is. Segítek levonni a következtetést: nem én voltam.
  • zorrobomber
    #178184
    Fú, ez a személyeskedés kártya, ez nagyon üt. Mehetsz újra árulkodni, mondom, hogy nem ülök fel még egyszer erre a vonatra...

    Az nem magyarázat, hogy aláhúzod a szavakat, meg bold-al kiemeled...

    Tessék, itt van szépen összeszedve, hogy mi a különbség:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    The gameplay of Blood Dragon is largely based on Far Cry 3. Most of the enemies are identical to FC3, except for their graphics. The terrain is also very similar to FC3.

    Many unique gameplay aspects from Far Cry 3 were used with almost no modifications:

    Open-World gameplay with a world map
    Collectibles
    The cover mechanics
    The takedown mechanics
    The health mechanics
    Tagging enemies so you can see them through walls (now it at least makes sense)
    Behavior of human and animal opponents
    Experience point mechanic which rewards you for complicated kills (although the scoring was changed to encourage a more aggressive playstyle)
    Buying weapon attachments
    Conquering of enemy outposts to reduce enemy patrols and unlock sidequests
    Vehicle physics, including the hang glider


    Notable FC3 features which were dropped are:

    Unlocking of items and maps by radio towers
    Obtaining weapons by buying them or picking them up - all weapons are now found during the story missions
    Skill tree (each levelup now gives you a specific skill)
    Item Crafting
    Minigames like poker, knive throwing etc.
    Day/night cycle (it's always night)


    Notable new features are:

    Completely unrelated story with new characters and voice acting
    The blood dragon enemies
    Most of the weapons and their (quite powerful) addons
    Video cutscenes which do not use the game engine
    Completely new soundtrack
  • IMYke2.0.0.0
    #178183
    Elég rossz szokás mások véleményét véleményezni, és személyeskedni is - "Leszokhatnál róla, mert elég rossz szokás."
    Elég a sárga felkiáltójelekre néznem.
  • IMYke2.0.0.0
    #178182
    Nincs több kérdésem.
  • zorrobomber
    #178181
    Nem fogok mostantól ilyen provokációknak felülni. Leszokhatnál róla, mert elég rossz szokás.
  • IMYke2.0.0.0
    #178180
    Önálló játék. Játék.
  • Fpocok
    #178179
    "Átskineznésnek meg aztán végképp nem."

    Pedig pontosan az. DLC-nek én sem nevezném, de bizony a Blood Dragon egy full conversation mod.
  • jetblack
    #178178
    Kategorizalnad akkor kerlek ?
  • IMYke2.0.0.0
    #178177
    Ez a baj, hogy Te is bedőltél a névadásnak.
  • Zóanagyvarázsló
    #178176
    Azért a Blood Dragon elég sok mindent vett át a Far Cry 3-ból, vagy mondhatni arra épített, mondhatni mod. Semmi baj azzal, ha nem egy közvetlenül folytató vagy beépülő darabot adnak el kiegészítőként, hanem egy ötletesebb eredeti terméket.

    Az egy merőben akadémikus kérdés, hogy hol lehet meghúzni a DLC és a kiegészítő, valamint az önálló játék határait, pláne hogy a médiában a kettő az utóbbiak ritkaság okán összemosódott. Ugye annak idején a GTA IV-hez érkezők kapcsán is DLC-kről beszéltek, a Gay Tony nyert is egy pár efféle díjat, pedig azok is stand-alone játékok voltak, és megjelentek dobozosan. (Nyilván én nem DLC-kként hivatkozok ezekre, de egy GotY-díjátadón az az egyik lehetséges helyük.)

    Én mindezt nüansznyi kérdésnek tekintem, ha ez lenne a legnagyobb baj a díjkiosztókkal, akkor még megérteném, hogy égető a téma.
  • kill3r21
    #178175
    Nem tudom, számomra a Blood Dragon egy DLC-volt :)
  • IMYke2.0.0.0
    #178174
    A Far Cry 3: Blood Dragon-nak annyi köze van a Far Cry 3-hoz, mint mackó sajtnak a brummogáshoz.
    Még MOD-nak sem lehet nevezni. Átskineznésnek meg aztán végképp nem.
  • zorrobomber
    #178173
    Ha önálló játék kategóriában futtatták volna a játékot akkor meg azon menne a sírás hogy ez csak egy átskinezett Far Cry 3. Szóval szerintem normális hogy DLC-nek kommunikálták magát a játékot(és ez az árcédulán is látszott). Az meg hogy most ebben a kategóriába nevezték és nyert már egy teljesen más kérdés.
  • IMYke2.0.0.0
    #178172
    Ott bukik az egész, hogy a "Blood Dragon" nem kiegészítő és nem DLC.
    Egyszerűen a "Far Cry 3" névvel akarta eladnia Ubisoft - sikeresen.
    Először is, csak letölthető formátumban terjesztették a játékot, [2,9 GB feltelepítve] mert nem bíztak benne, de bepróbálkoztak.
    Az ilyen-olyan módon erőltetett filmes- és játékos fricska és a színvilág, az egyszerűség viszont bejött: már lemezes formátumban is kiadták.
    De még egyszer: SOSEM volt a Far Cry 3 letölthető tartalma, és sosem volt DLC sem.
    Ez egy önálló játék, aminek a fél világ bedőlt.

  • Bence94
    #178171
    PC-re is jöhetne egy ápdét.. Én is nagyon élveztem új tombrédert. Epikus látványorgia volt az egész.

    Más: Ma úgy tűnik végre lesz egy Killzone Trilógiám!
  • Zóanagyvarázsló
    #178170
    Tim Schafer inkább. Amúgy meg PC-re azért tehették meg, mert kezd a köztudatban az indie-vel azonosulni a platform. Ettől még fura az a lista, mivel nem játszottam egyikkel sem, vitatkozni nem tudok vele, de jelent meg pár AAA stratégia, ami felmerülhetett volna.
  • tanulo91
    #178169
    ez mindent elmond ennek a rendezvénynek a komolyan vehetőségéről...
  • Zóanagyvarázsló
    #178168
    Valójában arra céloztam viccesnek szánva, hogy engedjék csak az igazi kiegészítőket mezőnybe, hogy a nyúlfarknyi túlárazott darabok ne nyerhessenek. Persze fognak így is.

    Mivel a Blood Dragon demóján kívül egyikhez se volt közöm, minősíteni nem tudom őket, már ami színvonalt illeti. A többiből még trailert se néztem. Tény, hogy játékként éppen a Borderlands 2 érdekel a legkevésbé, mert az számomra co-op-only.
  • TBTPumpa
    #178167
    Én is nagyon sajnálom, pedig megérdemelt volna jópár díjat.
    Hogy az OW-s srácokat idézzem: "Idejét sem tudom már, hogy mikor volt ilyen jó kalandozni Larával..."

    Számomra 2013 legjobbja. A topikjában már linkeltem is a cuccokat a Definitive Edition-ról, ahol "újramodellezték" Larát + fizikát kapott a csákány és a nyaklánc is. Persze Nextgen konzolokra jön, de azért kiadják PS3-ra és Xbox 360-ra is. A PC kimarad.
    Nem mellesleg új interjú is van Camilla Luddington kisasszonnyal. Még mindig murva jól néz ki!
  • Evoluti0N
    #178166
    Van benne valami. Habár látod, hogy PC-n is elég fura jelöltek voltak, mivel nagyon az exkluzív játékokra akartak menni (BF4-et) leszámítva.

    Egyébként még az új Tim Schaffer játék is nagyon elvarázsolt. (így írják a nevét? :D)
  • IMYke2.0.0.0
    #178165
    Nem sértődtem be, csak megleptél:

    "Best DLC" kategória indulói [és miért csak ennyi egyáltalán?!, na mindegy]:

    * Borderlands 2: Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep - tényleg DLC
    * Dishonored: The Knife of Dunwall - tényleg DLC
    * Far Cry 3: Blood Dragon - sosem volt DLC, mégis ez nyert
    * Mass Effect 3: Citadel - tényleg DLC

    Gondolom, érthető a felháborodásom.
  • Zóanagyvarázsló
    #178164
    A PS3-as exkluzívok közül elég kevés volt GotY-alapanyag szerintem. Jó játék inkább, de az más. Én inkább örülök, hogy a kizárólagosságuk miatt nem pakolták tele velük a kategóriát.
  • Evoluti0N
    #178163
    A játékosok szavaztak. Szal a többség azt várja. BTW én se a Titanfallt várom legjobban. :P