311802
  • jarlaxxe
    #178282
    A TPS/FPS nem csak genre-t jelölhet hanem perspektívát is, ezért van ez a kavarás, szvsz.
  • arty
    #178281
    és mennyit használod a játék során? mennyire lehet a lövöldözéssel kiváltani a csapkodást? :P

    (dmc4-ben SEMENNYIRE)
  • ratgab
    #178280
    Van benne pisztoly már kezdéskor is. Amúgy meg TPS nem csak shooter lehet hanem slicer is.
  • jarlaxxe
    #178279
    Jól mondod, nagyon meg kell nézni mit csinál az ember abban a játékban félek, hogy nem is lesz akkora siker mert a casualok egy óra játék után menekülni fognak töle.
  • Zóanagyvarázsló
    #178278
    Na - még mindig a nézetnél maradva - a DMC ráadásul fix kamerás. persze a third person igaz rá, ahogy a Day of the Tentacle-re vagy az 1942-re is :)
  • arty
    #178277
    (egyébként ebbe én is belefutottam már, de Zó kioktatott :DDD )
  • arty
    #178276
    Third Person Shooter, azaz Harmadik Személy(nézetű) Lövölde.

    A DMC nem lövölde.
  • Zóanagyvarázsló
    #178275
    Ezen az alapon az FPS is takarhatja az Obliviont, a Zeno Clasht, a Mirror's Edge-t és a Mystet is. A műfaji megjelölésnek sosem kizárólag a nézetről kell szólnia. Nyilván sokféle kategorizálás elképzelhető, de ugye olyat is könnyű prezentálni, melyben nehéz következetességet találni.

    Nekem amúgy - ha már nézet - azzal sincs gondom, ha a shooterek közös kategóriát kapnak. De ez csak az egyik lehetőség.
  • ratgab
    #178274
    Blackguards jóféle lesz, vért izzadok benne...
  • Zóanagyvarázsló
    #178273
    Tényleg, azok is (a Blackguardsot a harcrendszer miatt várom is nagyon), bár a Lichdom inkább Hexen-utánzat lesz, mint a Hellraid, ha nem keverem valamivel. Jó is, hogy ehhez a vonalhoz is hozzányúlnak.

    Jut eszembe, én például megvettem az Expeditions: Conquistadort, az is idei, és sokaknak megvan már itt bundle-ben. Időm még nem volt rá, de ígéretesnek tűnik. Az idei indie RPG-k közül még a Driftmoonra szeretnék ránézni egyszer.
  • ratgab
    #178272
    Ha mindenki ilyen szakértő a témában, akkor homályosítsatok föl, hogy hol húzodik a határvonal a Hack & Slash-ek és a TPS-ek között. De pontosan ám mert instant belekötök!
  • ratgab
    #178271
    Én is beraknám simán TPS-nek. Ha tévedek, akkor kérném szépen a TPS fogalmi meghatározását. Nekem minden nézd a hátam játék pl. simán TPS kategória (shooter vagy slicer attól még külső nézetes).
  • jarlaxxe
    #178270
    Lichdom, Divinity Original Sin, Blackguards stb. Erős lesz jövöre az rpg-s felhozatal.
  • Shep
    #178269
    Akkor egyezzünk meg abban ,hogy hiteltelen az egész és javaslom ,hogy kerüljön az oldal az Másvilág sorsára :)
  • Zóanagyvarázsló
    #178268
    + Might & Magic X: Legacy
  • Zóanagyvarázsló
    #178267
    Arra teszek, az ő dolguk, hogy mekkora "szubjektivitást" vállalnak be, de azért az nem ártana, ha a kategóriák ne folynának annyira össze, hogy - szándékosan túlzok - minden indul minden műfajban.
  • Zóanagyvarázsló
    #178266
    2014-re van jelenleg bejelentve a Wasteland 2, a Project Eternity és a South Park is többek között, plusz "féleség" a Dark Souls II is. Jönnek kisebb Kickstarteres játékok is, mint remélhetőleg a Dead State, meglátjuk, hogy milyenek lesznek. Plusz lesz a PS4-exkluzív és online Deep Down, illetve megjelenik az idén csak Japánban debütáló Lightning Returns: Final Fantasy XIII.

    Azért az általad felsoroltakat is ezekhez véve ha csak néhány is jelenik meg közülük, akkor is lehet egy igen jó évünk RPG-ket tekintve.
  • Shep
    #178265
    A kategória vitától szerintem sokkal érdekesebb az ,hogy egy haláli gyenge DMC-t jobbnak találtak, mint akár csak a Batmant vagy az AC4-et a GTA5-öt meg már nem is említem.
  • Micsu
    #178264
  • arty
    #178263
    Azt normálisan mondta.

    Mellette - jogosan - leminősítette az oldalt is, miszerint ekkora hibával a listájuk totál komolytalan és az egész oldalt hitelteleníti.
  • IMYke2.0.0.0
    #178262
    Így van - beregisztrálni nem tudja, és multizni sem tud majd.
  • arty
    #178261
    Nem az, ezért volt jogos totti megjegyzése.
  • Zóanagyvarázsló
    #178260
    Dicséretes a sok kategória, de lehetnének világosabbak, mert az akció-kaland is fura, a hack'n'slash is, a TPS önmagában is nehezen értelmezhető ebben a formában, de ha már ott van mellette a sok másik, akkor érthetetlen, hogy miért ilyen mezőnyben gondolkodtatok.

    RPG-k amúgy voltak, csak nem PC-n és nem nyugatiak. Ezek engem is kevésbé érdekelnek, de azért azzal kár volt elintézni, hogy nem is volt ilyen. Értem, hogy nem játszottatok közülük eggyel se, akkor győztest se kell hirdetni, de ez így olyan színben tünteti fel az oldalatokat, mintha nem lennétek tájékozottak.

    Hiányolom egyébként, hogy a kiegészítők között említés szinten sem került szóba a Brave New World, azért elég nagy név az, de nyilván elkerült titeket. FPS-eknél pedig érdekes lett volna említés szinten hallani az olcsóbb másodvonalról (Shadow Warrior), de ha úgy gondoljátok, hogy minőségileg nagyon messze van a nagy nevek mögött, akko rétem, hogy nem merült fel.
  • TaRka0107
    #178259
    Értem. Köszönöm szépen! Tehát akinek odaadom, multizni már nem igen fog tudni vele.
  • kill3r21
    #178258
    Pedig egész korrekt, főleg a sentinel....ezért lassú a rendszered, hamarosan off az a vinyó az tuti :)
  • Rapid81
    #178257
    Tudom, hogy nem nekem szánta, csak az ilyen engem zavar. Logan belinkelte, majd egy vélemény helyett lebaszást kapott viszonzásul... Normálisan is el lehetett volna azt mondani, hogy a DMC nem TPS.
  • Tinman #178256
    Nem neked szánta, de mivel van itt aktív fórumozó aki oda is ír/szerkeszt, így szerintem sem volt ez most túl elegáns tőle... sajnos ilyen hibát követtem már el én is, kaptam is érte az ívet rendesen :-/
  • Rapid81
    #178255
    De abban legalább remélem egyetértünk, hogy Totti normális emberi keretek között is kifejezhette volna magát ahelyett, amit írt.
  • IMYke2.0.0.0
    #178254
    A japánok inkább karddal oldanak meg dolgokat a játékaikban - 10-ből 9-szer.
  • Tinman #178253
    "de az egy külső nézetes lövöldözős játék."

    Nem :-)
  • Rapid81
    #178252
    Sosem játszottam a DMC-vel, de az egy külső nézetes lövöldözős játék. Nincs ebben több, csak Tottinak a stílusa zavar, de borzasztóan, mert mindig azt érezteti az adott személlyel, hogy ő valami borzasztó okos, a másik meg hülye.
  • Tinman #178251
    Azért abban remélem egyetérthetünk, hogy a DMC sosem volt TPS. Mindig is hack and slash volt.

    Mivel van ott h&s kategória, ezért ez így tényleg elég kínos :-/
  • MerlinW
    #178250
    Remedy játék (Max Payne, Alan Wake), nem QD.
  • arty
    #178249
    személyeskedés? miért nem a mondandóját cáfoltad?

    hjaaa, tudom miért, mert az JOGOS! viszont mindenképp bele akartál kötni, mert a dmc a szived csücske, vagy mi??
  • arty
    #178248
    démonra, naigen. azt hittem darksector is abba akadt be az elején és ő ugye így nevezte :))

    nem a csontik felé... hátezaz, én makacsul mentem feléjük, mer' villogott mögöttük valami fehér :))))))
    fel is vettem, de utána van még 2 (ott is van fehér világítóizécucc, az is meglett) meg még 2 ... na, azokon már nem jutok tul. ha nagyon eltökélt lennék, talán... de gondolom utána megint van kettő :DD

    ez a bajom a játékkal, és a DaS-al is ez volt, utólag derült ki h totál rosszfelé mentem és ott nem is lehet átmenni, pedig mármár elhiszen, h átjuthatsz :(
  • arty
    #178247
    mé' nem lehet benne lőni?!
  • arty
    #178246
    lol
  • IMYke2.0.0.0
    #178245
    A Live 2013 nyarának végéig fog élni. Utána meg törlik az egészet a Microsoft szerverparkjairól. ----> A Live 2014 nyarának végéig fog élni. Utána meg törlik az egészet a Microsoft szerverparkjairól.
  • IMYke2.0.0.0
    #178244
    Nem használható fel még egyszer - örökre a fiókodra került.
    A Live 2013 nyarának végéig fog élni. Utána meg törlik az egészet a Microsoft szerverparkjairól.
  • TaRka0107
    #178243
    Üdv

    Games for Windows live-os játéknál (Gears of War) fel lett használva a kód. Még egyszer már nem lehet, ha eladom? Létezik még ez a games for windows live egyáltalán? :D