311802
  • davidka003
    #182362
    5 rész 3k-ért? Vagy csak a Season pass? mert nem mindegy.

    25 dollár volt egyébként megjelenéskor steam-en.
  • genndy
    #182361
    Mintha hiányozna a textúra, és csak a normalmapet látnád. Az alien is furcsán egyenfekete.
    Fájlok ellenőrzése? Nagy felbontású textúrák használata? (ha van ilyen) Felbontás magasabbra? (a hülyéje a desktopét használja, bármit is állítasz utána játékon belül)


    Más: ma végre le tudtam ülni a gép elé játszani egy kicsit, mert rendberaktam ezt a sarkot is ahol a gép van (Skyrim-Falskaar). Jó volt! De érdekes módon nem éreztem azt hogy hiányzott. Csak jó érzés volt a szabadidőt játékkal eltölteni. De ha lett volna valami más dolgom, akkor azt csináltam volna.
  • zorrobomber
    #182360
    Xbox-om még nincs rákötve netre, de most vásároltam pár live-os címet, most a sokadik próbálkozásra bedob egy ilyet, és nem enged vásárolni... wth?

    "Ez az első vásárlása? Hogy biztosan kompatibilis legyen a vásárolt elem, a konzolról jelentkezzen be az Xbox LIVE szolgáltatásba, és úgy próbálja újra."
  • Micsu
    #182359
    hány játékot linkeljek ami 10ed annyiba kerül pcn mint xen? most komolyan pcs árat lolozol egy xeshez képest? egyébként meg marossnál 3k alatt már megjelenéskor meglehetett venni, te valami másik dimenzióban élsz
  • zorrobomber
    #182358
    Ja, és GTA V-nél hogy lesz a 40 dollárból 13 393,30 Ft áfával? :) "lol"
  • grebber
    #182357
    Warez volt így nem volt acsi,tehát nem kellett felugrálni sehova ahova magamtól NEM mentem volna soha, így nekem a te általad írt hibák nem jöttek elő!

  • Shep
    #182356
    Nem tudja valaki mitől lehet ilyen a kép, a hátsó falakról beszélek és az egybemosott tejfölös képről. Minden ki/be kapcsoltam de semmi nem segített. SFX-et rárakva ugyanez.

  • davidka003
    #182355
    Megvettem Xbox-ra a The Wolf Among Us season pass-t.
    Mivel az első rész ingyenes gyakorlatilag így mondhatjuk, hogy 5 részt megkaptam 10,04 dollárért. Bőven megér ennyit szvsz.
    PC-re meg mennyi lenne? 30 dollár? lol
  • Tinman #182354
    Ja-ja X360-on is tökéletes. Nincs rá jobb szó.

    Indie-t nem próbáltam még PS3-on... nem is fogok szvsz.

    Capsized, Mars War Logs megvan X-re, majd megnézem, hogy sikerültek.
  • Zóanagyvarázsló
    #182353
    Én nem sokkal a PC-s megjelenés után vettem a DRM-free Braidet (nem GOG-on, akkor olyan még tán nem is volt). Abban nem volt achievement. Szóval most utálhatsz :) Egyébként a csillagokért tudtommal egy platformon sem jár efféle elismerés.
  • Tinman #182352
    Fogalmad sincs a drámai különbségről, ebben ez a legszörnyűbb :-(
  • zorrobomber
    #182351
    Amerikait kell. FM? :D
  • grebber
    #182350
    Game.co.uk EPIC SALE!

    Van 1-2 jó cucc. Pl Lego Batman 2 font (szerintem soha büdös életbe nem volt ilyen olcsó sehol)
  • Zóanagyvarázsló
    #182349
    A Raymenek demói tökéletesek PS3-on. Egyszerűen sírok tőlük örömömben:

    1080p + fix 60fps + ragyogó art + kiváló zene + zseniális játékmenet = PROFIT

    Ami indie, az viszont rendre förmedvény PS3-on, gyakran odavetett, fillérekből kihozott portok. Bár legalább a Cave ótvar volt nálad PC-n is, ez tartja bennem a lelket.
  • ratgab
    #182348
    A kereslet-kínálatról nekem is megvan a véleményem, de tényleg off lenne már, így maradjunk ennyiben.
  • Zóanagyvarázsló
    #182347
    Maradjunk annyiban, hogy az árpolitikájukkal én sem értek egyet, tulajdonképpen egy oldalon állunk.

    Ezen kívül viszont még írhatnék sok minsent, de a közgazdasági alapokkal foglalkozni itt semmi kedvem, akármennyire is tűnik a dobozos játékokról betett képek mellett a legnagyobb ON-nak.
  • Shep
    #182346
    ACM legalább 1 egész játékra való patch után, jobban néz ki, bár még így is elég messze van attól amit anno a demoban mutogattak. Animációk is javultak némileg de csoda nem történt, a játék ugyanolyan harmatosan gyenge maradt.
  • Zóanagyvarázsló
    #182345
    Bevallom amúgy, hogy három esetben sajnos YouTube-hoz nyúltam. Ebből egynél a megoldást spoilereztem le magamnak, a másik kettő meg az említett nehezebb ugrások voltak, annyira kiemelkedtek ugyanis a kihívásmentes platformingból, hogy azt hittem, elcsesztem valamit, de megerősítettek, hogy jól csinálom.

    Gyakran elfogy kalandjátékoknál is türelmem, alig egy-kettő van, amelyet anélkül végigjátszottam volna, hogy legalább egy vagy két idegesítőbb puzzle miatt ne nyúltam volna külső segítséghez. Legjobban az dühít, hogy még a személyes netkorszakom előtt elakadtam a Broken Swordban, és amikor 10 év után elővettem, kiderült, hogy úgy kellett továbbjutni, ahogy próbáltam, csak valamiért a játék nem engedte. De dühös voltam! És rá egy percre jött a kecske, és nézhettem bele tíz és egynéhány év játék után bele a végigjátszásba :D Mondjuk az az állat nálam inkább bug, mint puzzle. (Egy kattintás kérdése, de kb. ezredmásodpercre kell időzíteni egy bizonyos pixelen. Végül is point 'n' click :) A DC-ben amúgy már javították, szóval sokan nem ismerhetik.)
  • grebber
    #182344
    Tévedsz nagyon.Nem szenvedtem .Aki sírt és szenvedett az te magad voltál itt több tanú is van rá!

  • ratgab
    #182343
    Nagyon könnyen kideríthető. Ők is leárazásban vásárolnak ebben biztos vagyok, vagy ha nem akkor nagyon nyomott áron. Megnézed az orosz árat, átszámolod ft-ba (7ft egy rúbel többnyire) és kijön egy beszerzési ár.

    Ha ehhez képest pár 100 Ft a különbség (4-500), akkor vpn, ha több, akkor közreműködővel dolgoznak.

    Sokszor volt, hogy pl. Danihtól kértem árajánlatot azután, hogy kiszámoltam saját forrás mennyiért tudná beszerezni. És sokszor kaptam Ft-ra ugyanolyan árajánlatot. Ebből gondolom, hogy nem VPN-eznek.
  • grebber
    #182342
    Pedig én az ugribugri részen akadtam el már az elején.
    Mozgó talaj kurva nagy távolság és soha életbe nem tudtam átjutni a túloldalra :(
    Ez is olyan mint a DS mindig belepróbálkozok de sok próbálkozás után hagyom a picsába!
  • Tinman #182341
    Akkor remélem érted miért tudok toporzékolni kínomban, amikor ilyet tapasztalok. Ez vitathatatlanul komoly gond egy platform cucc esetben.

    PC-n Giana nagyon rendben volt ilyen téren... végig 60 frame, ahogy a Rayman Legends és Origins is annyira smooth, hogy örömtáncot jár a szemem közben :-)
  • ratgab
    #182340
    Leegyszerűsítve az én gondom csak az alábbi:

    Ukrán/Orosz piacon tudjuk 5-7000 Ft-ra átszámolt rubelben adni a játékokat 0 day (néha olcsóbban), akkor miért várjuk el, hogy más régióban 15000-20000 Ft-ért átszámolt valutában vásárolják meg azt a kedves becsületes, fizető játékosok?

    Nem szemétség ez egy aprócskát? Ergó az a játék 5-7000 Ft-os áron is termel profitot, vagyis a 15-20k-snál csak simán mocskos kapitalista kapzsi genyók vagyunk. Mert, hogy digitális kiadásnál a terjesztési költségek mindkét esetben a 0-át súrolják. Jó, tudom, szerverüzemeltetés, de az is ugyanannyi sacc/kb.

    Jah és mindezt úgy, hogy alapáron tudjuk dobozosan (terjesztési ktg, doboz, lemezgyártás, füzetke, kisfaszom, szállítás, ugyanolyan szerverbérlés, mert a legtöbb már úgyis csak steames játék) 10k-ért adni a játékot.

    Felháborítóan megvezetnek minket.
  • Zóanagyvarázsló
    #182339
    Nem értem. A Braid kimondottan könnyű ugrabugrát nézve. A puzzle-ök persze igényelnek gondolkodást, de ügyesség nem kell hozzá sok. Az idővisszatekerés többnyire áramvonalassá teszi a haladást is. Ugyanarról a játékról beszélünk?
  • Zóanagyvarázsló
    #182338
    Most képzeld el a szaggatós Gianámat PS3-on :)

    A kíváncsiságból megkóstolt Onliveos Braiben pedig szó szerint a tutorialon nem jutottam túl, akkora input lag volt, pedig korábban végigjátszottam, és kb. 2 ugrás tűnt egy kicsit majdnem nehéznek a játékban billentyűvel (OK, az egyik nagyon annak tűnt, de most már nem lenne gond). Ráadásul még látni is alig lehetett, akkora homály volt.
  • Tinman #182337
    Nem tudhatjuk, de néha van olyan árazás, ami erősen gyanús, hogy arra nem 2 ember, hanem csak 1 tett sápot.
  • ratgab
    #182336
    De legalább megoldódott.
  • Tinman #182335
    Egyetértek!
  • Zóanagyvarázsló
    #182334
    Mivel ebben a topikban centekért is ölni tudnak, azt reméltem, hogy itt használhatom az olcsóbbik kifejezést :) Azért említettem meg, mert rajtam kívül itt soha senki nem hozza fel. Pedig látszik, hogy az eszköz létezik, Valve tálcán kínálja, de a kiadók kerülik. Sajnos. Persze az egész digitalizálódó világ mellett a helyi adókkal és kereskedőkkel együtt mindez csak újabb kérdéseket generálna.
  • Tinman #182333
    KÖSZÖNÖM! VÉGRE!!!!

    Gyerekek ez egy másik játék! Gyönyörűen irányítható, smooth az egész, lefolyik a kép!!! VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ DE ÖRÜLÖK :-)))))))))))))

    Halál nélkül csináltam meg az a pályát, ahol cirka 7 energiát vesztettem @ 30 frame.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Annyit hozzá, hogy a POST PROCESS-t ki kell kapcsolni a játékban különben flickerel ezerrel.

    Ez segített! ---->

    This is another bad SEGA PC port. Great.

    It is, however, a decent game otherwise.

    Here are the steps I took to get the game beautiful and playable.

    EDIT: I have patched the exe to unlock the frame limiter and allow 60 fps.
    EDIT 2: I have upadated this guide to reflect new changes I was able to make.
    EDIT 3: Refresh rate can be fixed without installing 3rd party software. See end of post.

    Download here: http://www.mediafire.com/download/5adl8dloss9si0r/COI.zip

    1. In your graphics driver settings, force 16x Ansiotropic Filtering, FXAA, and Vsync.

    AF will improve the image quality considerably, as this game seemingly has none out of the box. The stock Anti Aliasing is good, but not at higher resolutions. Forcing FXAA will smooth out most remaining jagged edges. Vsync will help improve overall smoothness of the game. I am not sure if the game has Vsync on by default, but the graphics driver seems to do a better job.

    2. In the game, turn on Anti-Aliasing and set the resolution to the resolution of your monitor.


    3. Download and run Radeon Pro. Use the profile tool to find and select COI.exe. Once it is selected, goto the tweaks tab and you should see a box for manually setting refresh rate. Put your Monitor's native resolution's refresh rate in this box.

    NOTE: If you don't want to install 3rd party software, there is an alternate way to fix the refresh rate via registry settings. See below.

    The game will now run in full 1080p with no framerate cap and will also run at the proper refresh rate. The controller latency issue is also resolved.

    Thats it!



    Jó, és akkor MOST sajnálom Grebbert, hogy képes volt végigszenvedni ezt a tömör gyönyört 30 frame-el, botrány irányítással.
  • Zóanagyvarázsló
    #182332
    Én nem forintban mérem az értéket, de ha mégis, ez éppen az a mutatója egy játéknak, amit én döntök el. Szemben az árral :) Az érték nem feltétlen független az ártól, pláne nem minden értelemben, de nem is szinonimája. Nem kívánok ezen pörögni, csak feltűnt, és megjegyeztem.
  • ratgab
    #182331
    Tisztában vagyok a régiókkal, hisz jó pár hónapig tradeltem én is. Néztem én az összesnek az árfekvését.
  • Sir Quno Jedi
    #182330
    Na megnéztem a kedvedért, jópofa. Kicsit platformer, kicsit bunyós. Van térkép, meg küldik, meg sztori. Elég egyedi.
  • ratgab
    #182329
    Olcsóbbik azért erős kifejezés. Nézd meg az árakat. 1-2 tétel esetében van csak eltérés és se nagy mértékű.
  • Zóanagyvarázsló
    #182328
    Valójában - UK-n kívül - van két különböző tier EU-ban már 4 éve, mi az olcsóbbikba tartozunk. A Valve a saját játékainál használja ezeket (sajnos nem mind), és időnként más kiadók is, a Final Fantasy VII is olcsóbb nálunk, mint a franciáknál. Érdekes, hogy az albánok a drágább csapatban, a norvégok pedig az olcsóbban utaznak.
  • ratgab
    #182327
    Ár és az érték szoros összefüggésben áll. Miben méred az értéket? Egy több fejlesztési költséggel rendelkező játéktól többet vársz nem?
  • grebber
    #182326
    Ezért szokta kivesézni!
    Minden centit átnéz ne maradjon semmi a pályán.
    Ha csak simán végigrohansz kb a 10-ből lesz 2 acsid.

    Trine 2 is ilyen azt is végigviszed "simán" azt kb lesz 5 acsid azt van vagy 100db!
  • Zóanagyvarázsló
    #182325
    Te az árról beszélsz, nem az értékről.
  • ratgab
    #182324
    És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy milyen jogon vonnak össze a német és francia piaccal minket szegény magyarokat... Mert hogy itt is vannak olyan jövedelmi különbségek, mint köztünk és az ukránok vagy oroszok között. Gusztustalan. Nesze neked globalizáció.
  • Zóanagyvarázsló
    #182323
    Kivesézni? Szinte csak a csillagokat lehet benne gyűjtögetni, abból meg mindjárt az első olyan, hogy 1 óra 30 percet várj rá, amíg a szádba repül. Ráadásul ha a megszerzése nélkül teljesítetted a pályát,a játék elején, akkor az egész játékot újra kell hozzá kezdeni. Komolyan. Baromság. Maga a játék fantasztikus, de ekkora hülyeséget még nem láttam.