311802
  • IMYke2.0.0.0
    #183644
    Dettó.

    Boldogabbat Mindenkinek!
  • Botond #183643
    2013x ért körbe krisztus után, mert 0. év nem volt, ugyi. :)
  • DarkSector
    #183642
    BUÉK a most kelőknek (én is most keltem. :D), még van holnap 8-ig időtök csatlakozni....

  • Tinman #183641
    Inkább nem írom le a véleményem... csak annyit, hogy ez a fajta maradiság félelmetes.
  • Tinman #183640
    "mert az segít elszakadni, kiszakadni a hétköznapokból"

    Ki kell venni 1-2-pár nap szabit. Remekül ki lehet szakadni a hétköznapokból. Ehhez nem kell összbirka terelés...

    "a szerencsétlenség elűzéséről szól"

    Azt hittem, hogy az emberek képesek az evolúcióra. Nyilván nem elvárható, hogy 2-300 év alatt a testi adottságok terén drasztikus változások menjenek végbe, de a szellemi, gondolkodásbeli változásokban hinni szeretnék. Ellenben amíg vannak ilyen ősemberek, akik ezért csapnak zajt meg nem mennek át a létra alatt, meg félnek a fekete macskától, addig az emberiség mentális fejlődése úgy érzem rendre gáncsot kap az ilyenek miatt.

    Elavult, szükségtelen törzsi dolgok.
  • genndy
    #183639
    BÚÉK mindenkinek!
  • Sir Quno Jedi
    #183638
    Hát itt sem az hupákol, aki itt lakik, meglincselnék, hanem jönnek ide csapatostúl a szarevők kocsival akár. Nem zavarja őket a benzinkút, a gázkút, a nyílt gázlerakat, meg úgy semmilyen szabály és term. ilyenkor nincsenek rendőrök sem sehol.

    Én erősen reménykedem mindig, hogy ezek végre családostól kihalnak (imádkozom érte), de ehelyett évről-évre szaporodnak, mint a csótányok.
  • Dzsini
    #183637
    Újév éjszakáján varázslásról van szó eredetileg (lásd az előző hozzászólás, ami közben készült), az alakult át a bulizássá, és sokan már úgy csinálják, hogy nincsenek tudatában az eredetének. Ez a szokás, a hagyomány.
  • wesker24
    #183636
    Ámen testvérem ! :D
  • Dzsini
    #183635
    Ünnepelni ünnepkor szoktak, mert az segít elszakadni, kiszakadni a hétköznapokból, és a megfelelő rituálékkal például a jövő sikerességét varázsolni: a durrogtatás a rossz, a szerencsétlenség elűzéséről szól (régen kereplőkkel járták a falvakat, ma tüzijátékokkal hangoskodnak), a lencse (vagy bármilyen apró szemű dolog: pl. a mák, a hal(pikkely)) aktív szerepeltetése a pénz analógiája, a disznó szerencsét hoz (akár sült malac, akár virsli formájában), mert előre túrja a jót (szemben a baromfival, ami hátrafele kapar, ezért újévkor nem szokás).

    Az ünnep arról szól, hogy nem foglalkozunk azzal, hogy a hétköznapokban rosszul (vagy bárhogy) megy. Az ünnep (lakodalom, vasárnapi mise, stb.) mindig arról szól, hogy szakítunk a hétköznapokkal, ünneplőbe öltözik a test és a lélek, és a hagyományos rítusokat elismételve kapcsolódik az ember ahhoz, ami közösséggé tesz egy kupac embert.

    forrás: néprajz szak egyetemen
  • Tinman #183634
    Hálás köszönet! Tisztább a kép...

    Azt viszont még mindig nem értem, hogy akkor ennek most miért kell örülni?
    Nem éreztem még soha semmit szilveszterkor, csak füst szagot, meg haragot, hogy kussoljanak már el végre. Vagy ez az már? Ez a feeling?
  • Dzsini
    #183633
    Mivel a ma használt időszámítást a történelem során elég sokszor módosították (legutóbb a 13. században volt komolyabb naptárreform), alakították, így Jézus (akkor még nem volt Krisztus - felkent) kb. i.e 8 és 4 között születhetett. A téli napfordulóhoz kötését pedig egyes feltételezések szerint a Mithrász kultusz miatt történt, a betlehemi csillag története alapján valószínűbb, hogy valamikor tavasszal született.
    (részletesebben a linkelt cikkekben)

    Az újév pedig nagyon sokáig március elejére esett, jól látszik, ha megnézed a hónapok neveit: október, november, december - octo = 8, nove = 9, dece = 10.

    A mai időszámítás és évkezdet - ahogy írtam - egy fabrikáció, ami az évszázadok során alakult, az aktuális trendeknek, szükségeknek megfelelően.
  • Tinman #183632
    Egy igazán picike faluban élünk... annyi ember él itt, amennyi nálatok kb. egy panelban :-D

    Na most ettől függetlenül itt is ment a tuc-tuc zene(?), "a megszablak szárazon és a hol az apád analóg faxába vagy" kezdetű mélyenszántó kommunikáció.

    És tudjátok kik művelik ezt? IDEGENEK!

    Nem a ferengik meg a klingonok, hanem városi suttyók, akik kiveszik a kiadó ingatlanokat ilyenkor és úgy gondolják, nekik nem jó az otthoni városi zaj, inkább az itteni falusi nyugalmat hugyozzák ketté.
    (Na, hát ezért aludtam én fülhallgató + ST TNG-vel.)

    További gondom, hogy ünnepelni akkor szokás, ha jól megy a szekér. Az ország szekere k. szarul megy (így itthon vidéken az enyém is), ezen semmi ünnepelni valót nem látok.

    Azt a pénz amit ilyenkor rakétára ellövöldöznek nálatok Pestön az ÉN és VIDÉKI paraszttársaim adófizető pénzéből, abból nem lehetne felújítani a szomszéd faluban levő iskolánkat, útjainkat...? Már a foci/futópálya is nagyon le van strapálva. 20 éve nincs rá pénze senkinek.

    Nyáron rengeteg Pösti meg egyéb alien jár erre, mert nagyok az erdőink, szép a vidék, szóval nekik és érdekük lenne, hogy ne rázza a szét a verdájukat az makadám út.

    Tudtommal 1 petárda 120-150 Ft. Ez egy tál meleg leves. Nem lehet olyat játszani így Szomália GDP-je felé közeledve, hogy a nincsteleneknek veszünk belőle levest és CSENDESEN ünnepeljük a REMÉNYT, amit talán a következő év hoz?
  • Tinman #183631
    Kr.u. 2014x ért körbe.

    Ellenben sötétség van a fejemben... mondom, most keltem.

    Dec. 24.-én született Krisztus. A kr. u. időszámítás szerint (Gergely-naptár) mégsem Dec. 24.-én kezdődik egy új év, hanem Krisztus tényleges születése után 1 héttel.

    Tehát Krisztus valójában Kr.e. született 1 héttel.

    Why?
  • Sir Quno Jedi
    #183630
    Nálunk 3ig égiháború volt, remélem sokan megsérültek a résztvevők közül, hogy rohadjanak meg.
  • Dzsini
    #183629
    Mihez képest ért körbe? Nincs startvonal az űrben :)
    Ez csak számozásról szól, eléggé hasraütés jelleggel (a téli napfordulóhoz legközelebbi, mesterségesen kitalált hónapváltás)
  • Tinman #183628
    Jó reggelt nektek is!

    Mocsok jól aludtam... Star Trek TNG S3-ba beleszundítottam már 22:30 körül, pár perce keltem.

    Történt valami IRL? Gondolom semmi lényeges, csak a sárgolyó körbeért a szokásos pályáján a nap körül. Ez tényleg ekkora szám? :-D
  • Sir Quno Jedi
    #183627
    mit buék?
  • kill3r21
    #183626
    Búék :)
  • lostprophet
    #183625
    Bújjék!
  • wesker24
    #183624
    És sok hörcsögölést 2014-re is ! :D
  • wesker24
    #183623
    Boldog Új évet mindenkinek !
  • grebber
    #183622
    Fortix 2 lehetetlen nehézségi szinten való nem fejet a falba ..szkodos új évet mindenkinek!
    3 órája tolom és egyszerűen nem sikerül a legutolsó pálya!
    Átjátszottam (játszani a szart ez nem játék ez kínszenvedés) 2014-be,de idegbeteggé tesz ez a fos!
  • Rapid81
    #183621
    Nem iszunk pezsgőt. De amúgy igen, sikerült. :)
  • fery02
    #183620
    Ez szép volt Rapid, reméljük ebben a percben a családdal is sikerült koccintani. :)
  • fery02
    #183619
    Boldog Új Évet minden eredeti játék tulajnak! :)
  • Evoluti0N
    #183618
    Boldog Új Évet Mindenkinek és sok hörcsögölést az idei évre is! :)
  • darkling
    #183617
    Jaja, Boldog Új Évet Mindenkinek! :)
  • Rapid81
    #183616
    Na most BUÉK! :)
  • DarkSector
    #183615
    Hát most hogy így megemlíted előfordulhat hogy tudtomon kívül 2x beszégettem veled. :D
  • Shep
    #183614
    Akkor ezek szerint még mindig nem sikerült összekapcsolnod az itteni meg a steames nickemet:)
  • Fabio Capello
    #183613
    Ezúton Boldog Új Évet mindenkinek! :)
  • DarkSector
    #183612
    Ez asszem valami politizálós plakáton volt, hogy egy x egy y egy z....csak más szavakkal. :D
  • ratgab
    #183611
    Igen, Akarjuk!
  • Sir Quno Jedi
    #183610
    Mermér, Merrill is kis egyszálbélű elf kislánynak néz ki, aztán meg atomdurva vérmágus. Legjobb, senki sem gyanakszik, aztán meg már késő...
  • DarkSector
    #183609
    Egy ismerősöm profilán láttam! :D

    1 Dollar = 1 Euro = 1 Rubel !!!!
  • Evoluti0N
    #183608
    Barbie vezette a csapatot? :)
  • DarkSector
    #183607
    Mondjuk nem akartam itt rossz kedvet csinálni meg mártirkodni, csak valami furcsa érzés fogott el.
  • Sir Quno Jedi
    #183606
    DA2 party:
  • DarkSector
    #183605
    +1