311802
  • Tinman #183724
    Te is tévedsz.

    Szeretnénk esküvőt, gyereket, de NEM telik rá. Ilyen bizonytalan fizetés mellett meg főleg nem.
  • Botond #183723
    Robot az hogy nincsenek érzelmei, rabszolga az hogy nem szabad. De persze szabadon adhatunk bármilyen jelentést a szavaknak, mondjuk nekem robot színű a hajam.
  • IMYke2.0.0.0
    #183722
    Hm, nem szoktam, de a google kidobta: index cikk Himnusz témában.
  • ratgab
    #183721
    Ez a mikor mit együnk inkább arra jó, hogy ne kelljen gondolkodni épp aznap mit főzzünk/ főzzenek a háziasszonyok. Mert ez is könnyebbség.
  • Tinman #183720
    Tévedsz.

    2-3 baráti körből is kiestem az elmúlt 20 évben pusztán azért mert nem ittam velük együtt. Teljesen absztinens vagyok.
  • grebber
    #183719
    Úgy nehéz összefutni bárkivel is ha sehova nem járok :D
    És ez később se fog változni.Ez van ilyen voltam,vagyok, és leszek is!
  • IMYke2.0.0.0
    #183718
    Így van - sok ország himnusza köszön vissza ilyen-olyan feldolgozásban is például.
    Amikor az Anima Sound System hozzányúlt, lincshangulat volt - egyetemista voltam, 2000 - és emlékszem, nem voltam egyedül, amikor a felháborodottságról volt szó.
  • Tinman #183717
    Hidd el ilyen kutyát még nem láttál... tudom nem hiszed el, de ez szeretetből mindent szétrág, szétkapar, széttép. Tiszta lökött volt szerencsétlen. Jah igen... nagyon buta kutya volt, de rajongott az emberekért, túlzottan is!
  • Dzsini
    #183716
    Te is közösség vagy, te is elfogadod a másikat (valamilyen szinten), ők is megteszik, hiszen például nem közösítenek ki azok a barátaid azért, mert nem buliztad hülyére magad velük, és általában nem szólnak meg senkit azért, mert otthon átalussza az éjfélt.
    Kivételek persze mindig vannak, de ezt már elégszer hangsúlyoztam szerintem.
  • Totti5
    #183715
    Ez eredeti, a mikrofon csatlakozója egyedi MS kitalált szabvány, ami látható a képen. Egyszerűen a ledes kijelzőt mert zavarta lefestette:)
  • ratgab
    #183714
    Tudod mennyiből tart családot alapítani, megnősülni? Nem sokból. Egyszer összefutsz valakivel, aki megváltoztatja az életed. Majd meglátod.
  • IMYke2.0.0.0
    #183713
    Haver (én így hívom, míg amúgy Cézár) dühösen fogad minden égzengést, zajongást: kikelve magából ugat rájuk.
    Egyedül a villámcsapások tudják megrettenteni, de azok évszaktól függetlenül. Nem mai gyerek, de akkor bizony nyüszít.
  • Tinman #183712
    "Amiről te beszélsz az, hogy minden ember legyen robot."

    MOST mindenki az... csak elhitetik velünk, hogy szabadok vagyunk. Én pont nem ezt szeretném.
  • ZsZso
    #183711
    XBox kontroller eladó - na az ilyet ütném addig amíg érzi. Csak árban hasonlít az eredeti kontrollerre (és ezzel szerintem Ő is tisztában van, lévén nem dobozában teszi fel) amúgy egy 1500-2000 Ft -os másolat. Grrrr.
  • Dzsini
    #183710
    Erről amúgy pont írtam egy referátumot (mini-tanulmány) még egyetemen, hogy nálunk mennyire szentként van tisztelve a Himnusz, és hogy más országokban ez mennyire másképp működik - pl. az Egyesült Államokban hasonlóan "szent" a zászló, viszont a himnuszukkal sokkal bátrabban "játszanak".
  • Botond #183709
    Én amúgy nem hiszek a tradíciókban, hagyományokban, úgyhogy most elmegyünk szüleimhez lencsét enni, mint minden január elsején! :D
  • Tinman #183708
    Az életem fontos pontját meg lehet ünnepelni pár nappal az esemény után is, sőt más helyen is, ahol nem zavarok vele senkit. Amúgy ilyeneket se szoktam. Nem érdekel a szülinapom és a családom is arra szoktatom, hogy ne foglalkozzanak vele. Nem számít.

    Pont ez a baj! Hogy a közösség k. nem fogadja el egymást... közösség, de mégsem.
  • Totti5
    #183707
    :( anno a két kutyusom egy Wolfspicc és Német spicc rettenetesen féltek, szilveszterkor mindig valaki otthon volt velük, mert rettegtek, ahogy viharkor is. Ők már jó pár éve elmentek békességben, s érdekes móda mostani szintén Német spicc meg egyátalán nem fél, nem zavarja, sem a vihar, sem a tüzijáték így nyugodt szívvel hagytam otthon tegnap.

    Remélem pár idiótának letépte a karját éjszaka ez az értelmetlen tűzveszélyes, életveszélyes 'szórakozás', s rémhírként tolják majd 1 hétig a híradóba.
  • IMYke2.0.0.0
    #183706
    Nincs ilyen értelemben véve genetikai hulladék ember - vannak későn érő típusok, ez nem gond.
  • Dzsini
    #183705
    Mindenki különc :) A szociológia pont arról szól, hogy az átlagokat, az általános vonulatokat, a látható "többséget" próbálja felmérni, megmutatni, leírni. De egyetlen egy embert (családot) se fogsz találni, amelyik ennek az átlagnak, általánosságnak teljesen megfelelne. De szinte mindenki megfelel valamilyen pontjának, és többé-kevésbé bizonyos elemeinek.
    Az átlagos ember nem létezik, az egyénnek van saját története - például nem mindenki pirotechnikus, mint te, ebben is különc vagy (édesanyám robbantómester volt, egy időben ők vizsgálták be az országba importált tüzijátékokat) :)
  • IMYke2.0.0.0
    #183704
    Az a baj, hogy - és ne legyen igazam -, hogy a szakralitása veszett el. Ezentúl már bármit megtesznek és tehetnek vele... :=(
  • ZsZso
    #183703
    Még nincs veszve semmi, én nem egy olyan embert ismerek aki az 50-es évei eleje-közepe táján jött rá, hogy mégis fontos lenne neki a család. :)
  • grebber
    #183702
    Akkor én genetikai hulladék vagyok,mert nem érzek késztetés se gyerekre se családra!
  • Botond #183701
    Nálunk is az ágy alatt alszik a kutya aug20meg dec31én, nagyon fél a tűzijátéktól, így egyből ott vagyunk, ha nyugtatgatni kell.

    De van az a kutya, akit megkötve kell tartani.
  • Totti5
    #183700
    Biztos van és mindig is volt, és mindig is lesz olyan szegmense az országnak ahol szegénység van, de a városokban ahol egyre nagyobb a felvásárlás évről évre, minden 2.3. autó BMW vagy Audi, minden bevásárlóközpont, üzletlánc 99%ban tele van, ott nem feltétlen kell beszélni mélyszegénységről.
  • Rapid81
    #183699
    Az "új" hamarabb közelebb áll az eredetihez egyébként. De "csak" a sporteseményeken fog ez menni.
  • kigyi
    #183698
    Akkor nekünk jól megy nem petárdázunk a tűzijátékot idén nem is lőttünk (az elmúlt években is csak azért, mert pirotechnikusként ugye meló volt :) Esküvő a családban csak szűk körben volt megtartva extrák teljes mellőzésével.

    Jó tudom mi vagyunk a különcök :D

    ui: A sale meddig tart holnap estig? Mert a Settlers-t ha nem akciózzák be musz leszek megvenni ennyiért :(
  • ZsZso
    #183697
    Ma hajnalban nekem is ez fogalmazódott meg a fejemben. A 4 hónapos babánkkal sűrűn járjuk a lakóhelyünk és már-már azt hittük, hogy csórók az emberek: csak elvétve vannak kint karácsonyi díszítések, égők, díszek. Erre itt van szilveszter és rommá lövöldözik magukat (feltehetőleg helyi lakosok, nem úgy mint Tinman esetében), azaz mégis van pénz. Kérdem én: miért nem inkább a csöndes, barátságos karácsonyi izzókra költötték azt a rohadmányosan sok pénzt? :) Jövőre is feltehetik, nem olyan mint egy mana potion amit belőnek, aztán vége. Lehet újra megvenni.
    Tisztában vagyok vele, hogy ez hagyomány és némi megértéssel kell rá nézni a dologra, de amikor a gyerek sír a hangos durrogtatástól és hajnali fél 2-ig folyamatosan tolják, akkor bizony nehéz tolerálni. Mind1, vége van. 1 évig nem is lesz ilyen, kibírom.
  • Dzsini
    #183696
    Így van. És a hatása a lenti hozzászólásban megjelenő "dehát akkor jól megy, ha erre is van pénz". Az más kérdés, hogy igazából sokszor erre sincs, de azt nem szabad mutatni.
  • Rapid81
    #183695
    Mi ezért engedjük be a lakásba ilyenkor a kutyákat. A nagykutyánk borzasztóan fél mindentől, ami hangos. Égzengés, tűzihányadék, stb. Egyszer kölyökkorában nem voltunk itthon és már úgy jöttünk haza, hogy fosott az ilyesmitől. gondolom jóérzésű emberek petárdáztak... Azóta (7+ éve) minden szilveszterkor, nagyobb durrongatásokkor (aug. 20, mihály napi sokadalom, vihar, stb.) a kutyák (most már 3 van) benn vannak velünk az étkezőben, a földszinten. Ott nem mennek világgá, nem kötik fel magukat, stb. Kutyát amúgy sem kötnék meg büdös életben sem. A menhelyről is úgy adunk ki, hogy csak szabadra. ha megkötni viszi ki sem adjuk vagy ha kiderül, visszahozzuk...
  • IMYke2.0.0.0
    #183694
    A modern dzsentri. Igen.
  • Dzsini
    #183693
    Igen, valamennyire. Bizonyos pontokon pedig ugyanúgy egy (másik) közösséghez tartozás az, hogy te nyíltan, hangosan "nem veszel részt" abban, amiben az átlalad is kijelölt "többség".

    Ezt hívják ellenkultúrának (és sok különféle szubkultúrának), és ugyanolyan évezredes hagyománya van.
  • Botond #183692
    Ennek modern formája az új autó a panellakás előtt ezer éves chf részletre. :D
  • Rapid81
    #183691
    "A közösséghez tartozás ma már inkább fontos momentum, kimutatni, megerősíteni azt, hogy része vagy annak az embercsoportnak, ami körülötted van."

    Sosem csináltam ilyesmit. Pont az ellenkezőjét. Akkor én antiszociális vagyok?
  • Dzsini
    #183690
    Általános jelenség, hogy minél rosszabbul megy, annál nagyobb feneket kerít egy közösség tagja a reprezentációnak. A legszegényebb körökben fordult (fordul) elő, hogy akár évekig is nélkülöznek, hogy a lakodalom hétágra szóljon, a nélkülöző közösségekben van a leginkább extravagáns ünneplőruháknak divatja, és lehetne még sok-sok példát hozni.

    (nem futok neki a szociológiai háttér levezetésének, van róla ezer tanulmány)
  • Rapid81
    #183689
    A petárda be van tiltva. Most már "csak" tűzihányadékot lehet kapni pár éve. Amúgy meg murvára nem megy rosszul az országnak, amikor évről-évre több és több durrongatás zajlik ilyenkor. Ha rosszul menne, nem durrongatnának. Egy nagyobb 5+ lövetű tűzihányadék pár ezresbe simán fáj és itt 1 óra alatt százak repültek a levegőbe. Szóval nincs itt szegénység. Sőt!
  • IMYke2.0.0.0
    #183688
    A zombulás felé halad a világ.
    Mi már nem éljük meg, s vélhetően [ha vannak / lesznek] a gyerekeink sem, de a dédunokáink már nagyobb eséllyel, az ő gyerekeik meg csak igazán.
  • Shep
    #183687
    Na látom elég korán kezdtétek, bár várható volt egy kis tűzijáték után. További jó szórakozást!
  • Dzsini
    #183686
    Van olyan világnézet-politikai nézetrendszer, ami az emberiség közös céljai és az egyéniség valamilyen szintű elnyomására (az egyenlőtlenségek eltörlésére) alapozza a gondolatait. Nagyon kis közösségekben egész használható módon működik is.

    De amíg minden ember egyéniségként születik, és nem adatik meg nekik azonos környezet a nevelkedéshez, addig nagyon nehéz lenne egyáltalán megalapozni a széles körű elterjesztését.
  • Rapid81
    #183685
    Itt úgy fél 12-től ment fél 1-ig. Addig benn voltak a kutyák is a lakásban. De valószínűleg megunhatták, hogy a kibeb@szott nagy ködben xart sem látnak belőle. Akkora köd volt, hogy a ház előtt, az utcán lévő lámpa fényét alig láttam. Ablaktól ~3 méter! :)