311802
  • IMYke2.0.0.0
    #183764
    Makszi riszpekt.
    Nem vagyok egy vadállat, de akkor többed magunkkal szét tudtuk volna tépni a srácokat.

    Ákos barátommal például az akkori csendes szilveszterek majdhogynem kötelező --- (zsigerből gyütt, mindenféle nacionalista és jobbos, balos felhang nélkül - sosem politizált a társaságunk, mert a lányok unták, minket meg nem érdekelt [engem sem igazán, holott politológiát is hallgattam, míg ki nem derült, hogy Pécsett csak évekkel később van arra esély, hogy akreditálják szakként, és mindössze "műveltségi" besorolást kap, hiába hallgatom le a kötelező kreditszámot is akár]) --- tartozéka volt a tokaji aszú, és a két darab himnusz.
    Az egyik az itthoni, a másik a szomszédos.
    A lányok zokszó nélkül vették az akadályt, és 7 éven keresztül így "buliztunk". Kaja, beszélgetés, népzene a háttérben [kezdetben csak kazettáról, aztán az évek alatt már CD-ről] - Muzsikás, a klasszikus Ghymes és társaik - és mindig volt valami téma is.

    Szóval, két lábbal tudtuk volna meggyalogolni az Animát. Pedig, mint zenekart bírtuk őket. A lányok alternatívosok és népzenések voltak.
  • grebber
    #183763
    Nem vagyok társasági ember, nem hiába nem járok sehova.
    Nem keresem a kontaktot senkivel.Ha nem szólnak hozzám nem szólalok meg.
    Tehát az én helyzetem az a tipikus helyzet ha így lesz valakinek nője annak kinyalom a szaros seggét!

    Én jól érzem így magam.Az egyetlen hobbimnak áldozom az életem ami a pc/konzol-net-filmezés-játszás.
  • Rapid81
    #183762
    Bio Inf 7.5 ojró lesz pár perc múlva. Szerintetek DLC is kap vagy az Sale nyitáskor hiba volt, hogy 5 ojróért adták? Amiről természetesen én lecsúsztam és azóta sincs leakciózva.
  • IMYke2.0.0.0
    #183761
    Semmi baj :)
  • tomsolo
    #183760
    Itt nem az baj, hogy készült egy remix - hanem, hogy ilyen gyalázatosan fos remix készült.
  • Rapid81
    #183759
    Oké, bocs. Én úgy tudtam nem adták ki.
  • Shep
    #183758
    Hát én nem is szállok fel a vonatra, csak távolról szemlélem ahogy elsuhan :)
  • IMYke2.0.0.0
    #183757
    Jó, akkor kénytelen vagyok:

    Nekem ez van meg: Anima Sound System...Bujdosó (1999)
    01 - Bujdosó - 08:46
    02 - Bujdosó (Transglobal Underground Remix) - 06:39
    03 - Gipsy Sound Clash (Instrumental Mix) - 07:39
    04 - [b]Himnusz (2000 Rmx)[b] - Written-By – Ferenc Erkel - 05:42
    05 - Közel A Szerelemhez (Video Version) - 04:14
  • ZsZso
    #183756
    Az Új év első feladata: tolerálni a semmit sem tolerálók hadát :).
  • IMYke2.0.0.0
    #183755
    Nem vitatkozás részemről:

    Opció az még, csak a világ változott meg úgy [és most már kikerülhetetlen: ], hogy a szociális ellátások is több mint szempontok a témában.
    Nyilván, (nagy)szüleink a Ratkó-korszakban egészen másként élték meg ezt, mint mi, aki annak hozadékát látjuk, bőven elkorcsosulva.
  • Dzsini
    #183754
    "önzők" - Üdv az emberiségben, ez az, ami nem fog változni, ha szeretnéd se. Amíg létezik magántulajdon (akár gyerek, akár tárgy szintjén), amíg létezik EGYÉN és nem EGYED, addig mindenki önző lesz valamennyire, mert őbelőle csak egy van, a többiekből pedig sok. :)

    A felelősség - felelőtlenség pedig eléggé szubjektív téma, az már attól is függ, hogy ki mit tart annak - kultúrkör, neveltetés, egyéni történet és tapasztalatok kérdése. Számomra ez vagy az felelőtlenségnek tűnik, másoknak nem - ő nem én vagyok, és nem is elvárható senkitől, hogy én legyen :)
  • Rapid81
    #183753
    Nem megyek bele a részletekbe, de nekem sem. Nem is állítottam ezt. Akkor is egyszer lett lejátszva és nincs lemezen, nem került kiadásra.
  • ratgab
    #183752
    Nem érzem túl nagy dicsőségnek....
  • Rapid81
    #183751
    Amikor még a parasztember/törzsi tag kiment a mezőre és begyűjtötte, levadászta a vacsorát, addig lehetett szaporodni is. Most ez csöppet nehézkes lenne, mert a gyűjtött bogyókból, leölt nyúlból nem telik a rezsire, lakásra, pelenkára, orvosra, stb. Ebben a világban már ez a szaporodás=túlélés régen nem opció.
  • Tinman #183750
    Hiszek neked!

    Nekünk eddig csak német juhász volt. Rendkívül értelmesek, ellenben tényleg fura betegségeik tudnak lenni szegényeknek.
  • IMYke2.0.0.0
    #183749
    Ne menjünk részletekbe, de annyit elárulok, hogy NEM diktafonos felvételem van...
  • Tinman #183748
    COMING OUT!

    Sajnos a 2014-es esztendő máris meghozta az első nagy változást.

    Tavaly magamat éreztem a legnagyobb hörcsögnek, de ma Ratgab kollégával társalogva be kellett látnom, hogy a trónfosztásra került sor.

    Meghalt a király! Éljen a király! Éljen Ratgab!
  • ZsZso
    #183747
    Sőt!
  • Rapid81
    #183746
    Már bocs, de a keverék kutyánál hűségesebb, odaadóbb társ a világon nincs. Egy fajtatiszta kutyával csak a baj van. Mert túltenyésztett, beteges, kényes, kezelhetetlen. És ezt így 400+ örökbe adott kutya után szerintem joggal állíthatom.
  • Shep
    #183745
    Hát úgy látom semmi nem változott, tolerancia és megértés még mindig nem erősség errefelé.
  • IMYke2.0.0.0
    #183744
    Zsigeribb a dolog: a gyerekek száma a túlélést jelentette mindig is a törzsben / társadalomban. A biztos szaporulat = túlélés. Érdekes paradoxona a szegénységnek.
    Szociális hálós témába nem mennék bele, mert az részemről szakmázás lenne, de talán ennyi is elég az érthetőséghez.

    //Többiek: ne a rézbőrű tezsvírekre gondoljatok hirtelen felindulásból!
  • Tinman #183743
    "a legnagyobb szegénységben, a legbizonytalanabb korokban ugrik meg a születések száma"

    Mert ezek az emberek buták, mint a föld. Felelőtlenek, önzők.
  • Tinman #183742
    "Megszenvedtünk, de a család segített végig."

    MI segítünk évek óta a családnak... itt a fő gond.
  • ratgab
    #183741
    Néha egy-egy activitizés vagy egy römi party is tud olyan jó lenni, mint egy akármilyen szuper zenés mulatság.
  • Tinman #183740
    Egy nyugdíjas nénitől, aki egyedül él ilyeneket nem lehet elvárni úgy gondolom.

    Mondjuk egyszer venne/kapna egy normális kutyát... mindig buta keverékei vannak. Nálunk mindig német juhász okoskák vannak, azok tudják a dörgést, szót fogadnak.
  • IMYke2.0.0.0
    #183739
    "és természetesen nem hosszabbították meg, mert utána nem járt tovább értem a támogatás."

    Sajnos, már nem tudom megszámolni egy kezemen, hány ilyen állásom volt. Bajban is lennék, ha hirtelen fel kellene sorolnom.
  • IMYke2.0.0.0
    #183738
    Én inkább így fogalmaznék: (a téma szempontjából) ingerszegény környezetben él.
    S ezen eltöprengsz, akkor reálisnak is vélheted. Nem azért, mert én írtam :)
  • Rapid81
    #183737
    Nekem is megvan, mert ott a lézengő sajtósok felvették. De nem lett kiadva.
  • Dzsini
    #183736
    És mégis: a legnagyobb szegénységben, a legbizonytalanabb korokban ugrik meg a születések száma, mert a fizetés, a jólét bizonytalan, egy gyermek őszinte mosolya, amivel a szüleire néz, az biztos. És sokszor az egyetlen örömforrás egy emberpár részére, még ha nem is felhőtlen a társadalmi és egyéni elvárások miatt.

    A közösségekből "kizárás" pedig: igen, előfordul ilyen is. Másik közösségekkel meg nem - én sem iszom alkoholt, nem tudok (és nem szeretek) sokáig ébren lenni, tehát nem vagyok jó bulialapanyag (ráadásul jogosítványom sincs, tehát haza se tudom fuvarozni az embereket :) ). De vannak olyan ismerősök, akik eljárnak ilyen buliba, és volt, hogy eljöttek velem olyan szilveszterezésre is egy másik csoporttal, ahol társasozás, teázás, jengázás volt a program, durrogtatás nélkül is.
  • Rapid81
    #183735
    Akkor esküdtünk meg, amikor kiderült, hogy az Asszony terhes. Egy Teleházban dolgoztam éhbérért, 1 éves szerződéssel, amit természetesen a munkaügyi központon keresztül intéztek és természetesen nem hosszabbították meg, mert utána nem járt tovább értem a támogatás.

    Csak a szűk család volt ott, 15 fő. Nem volt haccacáré. Volt egy vacsora, kis tánci-tánci és kész. Éjfélkor már otthon néztük a videófelvételt, amit egy ismerős csinált ingyen. Kölök meg nem direkt jött, de az elvetetése eszünkbe sem jutott. Megszenvedtünk, de a család segített végig. Most mi vagyunk olyan helyzetben, hogy segítsünk nekik. Ennyi. A fiam meg 10 évesen most osztályelső, kitűnő tanuló a helyi református iskolában. A családot nem tervezni kell, mert akkor sosem lesz.
  • IMYke2.0.0.0
    #183734
    Hogy szerettem a valódi szemináriumi hangulatot!
    Néha rohadtul tud hiányozni az egyetem.
  • Tinman #183733
    Durrogtassanak... de NE ott ahol mások aludni akarnak.

    Menjenek el szépen a hegyre, vagy a ki egy mezőre. Ott is el lehet baxni azt a csomó pénzt.
  • IMYke2.0.0.0
    #183732
    Ennek ellent mond, hogy nekem megvan az anyag, és nem nem szalagos magnóról.
  • ratgab
    #183731
    De maga az igény megvan rá. Grebber állítása szerint nála nincs (önáltat szerintem).
  • ratgab
    #183730
    Boltba, utcára, munkába szoktál azért járni. Meg edzésre. Nem kell ahhoz szórakozóhelyre járni, sőt.
  • Rapid81
    #183729
    Egyetlen egyszer játszották le összesen és lemezre sem került. Szóval azért annyira nem tiszteletlenek a srácok. :)
  • Dzsini
    #183728
    Emlékszem, az is komoly része volt az írásomnak.

    Egyébként nagyon korrekt, érdekes vita keveredett belőle az órán, úgyhogy ki is töltöttük a teljes másfél órát a 20-25 percesre szánt témával :)
  • Rapid81
    #183727
    Látnád az udvarunkat tudnád, hogy ismerem ezt a fajtát. :) Minden el van kerítve, pakolva, zárva, amihez nem kéne hozzáférniük. A kiskert is, ahová most 2 hónapja rájöttek, hogy be tudnak ugrani. Most is fel van ásva, mert van vakond benne. Naponta lapátolom be a gödröket. De nem a kutyát bántom, mint sokan tennék, hanem már megvettem a nagyobb kerítéshez az anyagot. :)
  • Dzsini
    #183726
    És az nem szabadság, hogy valaki ünnepelhet, durrogtathat, élhet a babonáinak azért, mert ő úgy gondolja? És az nem szabadság, hogy te megteheted, hogy nem durrogtatsz, és ezért nem közösítenek ki?

    Az lenne a szabadság, hogy senki nem tesz ilyesmit, mert ... miért is?
  • tomsolo
    #183725
    grebber aszexuális - saját bevallása szerint - szóval érdekes lesz a coming outja :P