311802
  • Shep
    #184364
    2013 legjobban fogyó játékai


    Grand Theft Auto V (Xbox 360, PS3) - 26.75 million unitsCall of Duty: Ghosts (Xbox 360, PS3, PS4, Xbox One, PC, Wii U) - 12.71 million unitsFIFA 14 (Xbox 360, PS3, PS4, Xbox One, PC, Wii U) - 8.11 million unitsPokemon X&Y (Nintendo 3DS) - 7.64 millionAssassin's Creed 4: Black Flag (Xbox 360, PS3, PS4, Xbox One, PC, Wii U) - 4.11 million unitsThe Last of Us (PS3)- 3.69 million unitsAnimal Crossing: New Leaf (Nintendo 3DS) - 3.35 million unitsTomb Raider (Xbox 360, PS3) - 3.18 million unitsMonster Hunter IV (Nintendo 3DS)- 3.05 million unitsBioShock Infinite (Xbox 360, PS3, PC) - 2.89 million units
  • grebber
    #184363
    "ÁLLÍTÓLAG" azért húzták eddig a codemasters bundle-t mert az összes kulcsot ki akarták szórni és az összes game ami abban volt le fog kerülni a steam kínálatból.

    Ez nem tudom mennyire igaz ,de az idő és a steam fellelhetőség majd elárulja!

  • Sir Quno Jedi
    #184362
    Nade mér ne lehettél volna blood mage?!?!?!?
  • Zóanagyvarázsló
    #184361
    A kiadón múlik. Korábban a LucasArts volt a passzív, most a Disney az. Mindenesetre Tim Schafer a minap mondta egy interjúban, hogy amúgy próbálkoznak a Full Throttle és a Grim Fandango jogainak visszaszerzésével, csak hát nem egyszerű. A Double Fine pedig fel szokta dobni a játékait gyorsan GOG-ra.
  • arty
    #184360
    az idióták steamen nem forgalmazzák a dirt1-2-t, ahogyan gog-on sem. CM

    (ezekután insane-t se veszek tőlük)
  • ZsZso
    #184359
    Neked is! Grim Fandango az egyik legnagyobb kalandjáték, naná, hogy megkapta a szavazatom! :)
  • Zóanagyvarázsló
    #184358
    Sajnos. Bár azért a fejlesztési folyamat nem egészen ennyire leegyszerűsítve zajlik. Más kérdés, hogy a játékosnak ezt mennyire kell figyelembe vennie. De legalább a ME2-höz megjelenésekor is adtak másolásvédelem gyanánt legalja DLC-t ingyen :(
  • arty
    #184357
    "day1 DLC-k a jók"

    tehát a biztosan kivágott tartalom :D
  • wildstorm
    #184356
    Valaki esetleg tudna dobni egy gameminer invite kódot? Köszi
  • mester1987
    #184355
    B.U.É.K. mindenkinek, sziasztok.

    Aki szereti az angol humort mellesleg fenn van GoG.com-on, szavazzon a Grim Fandango-ra, hogy megkapjuk a PC-re végre normálisan játszható játékot.

    Jelenleg 38.484 szavazat van, nem tudom mennyi kell még, hogy picit megerőltessék magukat :D
  • ZsZso
    #184354
    Köszi! Nagyon jó leírás. Ebből el is döntöttem, hogy nekem még nincs ínyemre a dolog. Most tolom újra a DA1 -et High Texture Packkal, hát bele vagyok zúgva. Majd talán jövő decemberre elfeledem mennyire überprofi játék volt és akkor a DA2-t is újrapróbálom.
  • grebber
    #184353
    Gamersgare:

    Iron Front liberation Gold 2.5 font -> Venném ,de mivel mint sok más kegyetlen jó árú game mint ez is nem steam-es NEM KELL
    Volt vagy 5-6 olyan game amit szó nélkül megvettem volna az akciókba de nem steam-esek voltak :(
  • Shep
    #184352
    Eltévedtem volna? Semmi flame csak délutáni RPG foglalkozás?
  • Zóanagyvarázsló
    #184351
    Mondjuk több varázsló egyszerre amúgy is szinte cheat (bár megfleleő felszereléssel Oghren is darált keményen), a spirit healer pláne. Nem volt jó a balance. Az meg nagyon bosszantott, hogy shape shifter nem akartam lenni, blood mage meg nem lehettem, így maradt ez a két - akkor - überspecializáció, melyeket szintén csak jobb híján választottam be. Persze ezeket se lett volna muszáj, nem is használtam mindig, de bosszantó volt így. És ekkor még csak arról beszéltem, hogy a saját karakteremnek nem találtam kedvére volt, de volt ott rajtam kívül több mágus is :(

    Ettől függetlenül tetszett a karakterfejlesztés, de nem lett makulátlan. A harcban meg értékeltem, hogy közelharcossal is érdekes tudott lenni az, ami a Neverwinter Nightsban dögunalom volt.
  • Sir Quno Jedi
    #184350
    Én pl. Leliana-t átspecceltem sima dual-wield rugónak+ranger+duelist, aztán két ultramágikus karddal (nem ám szaros tőrrel) gyepáltam mindenkit szarrá hátba. Ott is, hiába skill, ami a cunning-ot veszi alapul sebzésnél és fegyóklimiteknél az erő helyett, mivel páncélokra NEM VONATKOZIK. Ergó inkább dex+str rugót csináltam belőle és a cunning mindig annyi, ami a skillekhez és talentekhez kell (pl. zárnyitás stb.). Így atommurva páncélban gyűri az ipart, nem kell vele lopakodni, meg íjászni és semmi problémád nem lesz belőle. Eleve a két/három slotos karodkat telipakolod rúnákkal, rátolsz egy haste-et, utána mint a motolla, olyan mint az aratógép és jó a dex-e, gyakran talál, plusz cunningja sem rossz, így sok a critical.
  • Sir Quno Jedi
    #184349
    Ez mosmá nem megy (lehet patch miatt). Hiába van arcane warriorod (nekem is az volt), levernek, mint vak a poharat, a legjobb játékban található páncélban is, hiába a rock armor, az arcane shield, meg a többi gagyi. UGYANIS az életerőddel nem tudsz mit csinálni. Az meg szar. Jah és eltalálni sem fogsz senkit, mer szar az összes harci értéked. Még a spellsword-del sem. A 75%-os fatigue-s harci spell + a 40% körüli páncél és a még 20-40% körüli fentartott aurák stb. meg kinyírják a varázslást végleg. Nagy rakás szar.

    Én már csak azért használok arcane warriort, hogy fel tudjak venni hasznos nehézvért részeket, mint pl. durva staminát adó csizma (ami így manát ad), spéci értékeket adó sityak stb., durva staminás óriáskalapács, mivel amúgy erőlimit miatt nem menne egyik sem.

    A spirit healer viszont minden varimnak kötelező a partiban nyilván. Több aura az több aura... + revival :D
  • Tinman #184348
    Speciális ügy.

    A BG1-ben levő final save importálható, a BG2-be (sőt az itteni végső mentés a Neverwinterbe!).

    Szóval a BG1-ben felbuffolt main char erősebb paraméterekkel bír, mint akkor, ha nem importálsz.

    Viszont! Mivel a BG2 a BG1 közvetlen folytatása, így nem LVL senkiként kezdesz egy szál bottal, aki farkasokra, meg goblinokra vadászik, hanem már vagy valaki. A sztori szerint is ismer már a világ.

    A játék elején pl. ha egy varázsló társat szerzel az sem alap varázslatokkal bír, hanem jóval magasabb szintű, mint egy LVL 1-es kari és jóval szélesebb palettával is bír.
  • Sir Quno Jedi
    #184347
    azé awakeningben van egy pár high level skillágacska, meg ezmegaz, új specializációk (immár 3 lehet egyszerre ráadásul), új felszerelések szal.
  • Zóanagyvarázsló
    #184346
    Codemasters játékai 60%-os kedvezménnyel (GOG)

    Hm, a régi Sensible Soccer és a Blade of Darkness lehet, hogy jól jönne nekem is.
  • Zóanagyvarázsló
    #184345
    Nekem a főkarakterem már az Origins végén félisten lett. Nagyon nem tetszettek a mágus specializációi, és jobb híján beválasztottam az arcane warriort/spirit healer kombót neki. Onnantól kezdve - már ha használtam - közelharcban hadseregeket intéztem el egymagam, a gyárilag harcos társak csak leshettek. Afféle super saiya-jin modként működött sajnos.
  • Evoluti0N
    #184344
    ME3-ban se volt gond, hogy lvl 30 karival kezded. Megfelelő nehézségi szinten úgy is volt kihívás.
  • IMYke2.0.0.0
    #184343
    S (sokakkal ellentétben) engem nem zavar, ha 0-ról indulok.

    Nyilván: Baldur's Gate 2-ben sem félistenként kezd az áthozott karakter - vagy tévedek Tinman?
  • Sir Quno Jedi
    #184342
    Nem a kinézetről volt szó, itt is hasonló a karigenerátor. De minden sr-ben zéróról indulsz megen.
  • IMYke2.0.0.0
    #184341
    Ellenpélda - a sok-sok, általam nem ismert RPG helyett: - Saints Row 3-4.
    Simán, minden erőlködés nélkül átvihető a 3. epizódban elkészített karaktered [értelemszerűen: csak a kinézete] a 4. epizódba.
    Sőt, ha olyan vagy mint én, aki ha egyszer elkészítette a barbie-babát, akkor nem nyúl hozzá jelentősen, akkor az élmény garantált.
  • Sir Quno Jedi
    #184340
    És mégis mi a tökömet csináltál volna egy level 32 warden commanderrel?! (mer a da1 awa végére én pl. annyi voltam. És a többiek is.

    Mert ugye a ME-kben eljátszották, hogy meghalsz meg blablabla és összeraknak, újra indulsz kismiskából, hogy (megen) híró legyél a végére. Ez 1x még elmegy, de nem lehet túl sokszor elsütni.
  • Evoluti0N
    #184339
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jah, okos vagyok, hogy eddig nem jutott eszembe, hogy az egyik befejezésnél meghal a karakterünk és úgy nehéz lenne vele folytatni a második részt. :D
  • Sir Quno Jedi
    #184338
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Pont hogy nem. Eltűnik a Warden (azaz mi) az awakeningben, eltűnik a Champion (azaz mi) a da2-ben és a Chantry őket keresi. Gyakorlatilag erről szól az egész, csak egy visszaemlékezés/vallatás az egész. DE mivel sem egyiket, sem másikat nem találják, így végül, mivel nincs már más választásuk, nélkülük indítják meg a seregeket a DA2 végén. ÉS pontosan innen indul a DA Inquistion szorija (apró ugrással), ha megfigyelted alaposan. A három rész szorosabban összefügg mint bárki gondolná, csak a DA1 ori+awa + DA2 az elősztorija az Inquisition-nek. Nem hülyék ezek, jól megírták a fősztoriszálat jó előre.
  • Evoluti0N
    #184337
    Én a Mass Effect után a Dragon Age-ben is szívesen láttam volna viszont az első rész főszereplőjét irányítható karakterként és számomra elég nagy negatívum volt az is, hogy nem ez történt. A harmadik részben pedig úgy tűnik, hogy ismét új karaktert kapunk.
  • genndy
    #184336
    Vannak bizony, From Ashes, Leviathan, az Omega sem rossz, bár csőlövölde. A Citadel viszont tényleg a legjobb, felszabadultan partyzni, dumálni, harcolni az EGÉSZ bandával nagyon nagy fun. A vége pedig igazán megható, főleg ha a DLC-t csak a végjáték után viszi végig az ember (egy korábbi mentésből), és már tudja mi is lesz a végén.

    DA-hoz: az 1-et imádom, vagy 4x végigvittem (minden DLC, mindig kimaxolásra törekedve). Ott van a legjobb 3 Bioware cím között.
    A 2 önmagában egyáltalán nem rossz: jó harcrendszerű akció-rpg pörgős harcokkal, erős sztorival, jó szereplőkkel. Ott b@szták el, hogy alig van köze az 1 sztorijához, pedig mindenki annak folytatását várta (és bőven ott volt benne a potenciál), illetve hogy nagyon kigyilkolták az rpg-elemeket. A copy-paste dungeonok is unalmasak valóban. Tehát ha nem DA lenne, akkor jobb lenne, de így sajnos elég szégyenletes folytatása lett a franchisenak.
    Kíváncsi leszek a 3-ra (bár az alcímezés azt sugallja, hogy tényleg semmiféle folytatást nem kapunk, csak egy ugyanabban a világban játszódó játékot).
  • Sir Quno Jedi
    #184335
    Nagyon is jó sztorija van a DA2-nek, igazi darkos, keverős, szivatós, fordulatos sztori. Nem a szokványos hősfentezi az tuti. És kiválóan előkészíti a templar vs mage összecsapást és a démonok érkezését a 3-ra. Ugyanis az a sztori megy tovább pontról-pontra (nem spoilerezek, aki végigtolja és látta a da3 videókat, az megérti).
  • Zóanagyvarázsló
    #184334
    Vannak jók is. A ME2-höz a fizetősök rendben vannak, csak nyilván aránylag rövidek (a The Arrival mondjuk kimaradt, mert bár megvettem, azóta sem nyúltam a szériához, túl sokára jött, még nekem is :). Mindenesetre a Shadow Brokeres a játék kedvelőinek kötelező, pusztán az olvasnivaló miatt is. Állítólag a ME3-hoz is vannak muszáj kategóriások.

    A Dragon Age: Origins esetében a day1 DLC-k a jók, a többi a közepes és a gyenge szintek között mozog sajnos. Ja nem, akad borzalmas is.
  • davidka003
    #184333
    Sajnos én nem tudom megemészteni az ismétlődő helyszíneket és a fos harcrendszert.
    Első részt szerettem nagyon.

    #184329:
    mondhatni, hogy szeretem a Mass Effect-et de attól még látom, hogy a DLC-k nagy része hozzá csak lehúzás.
    ME2 DLC-it letoltam anno és egyáltalán nem éreztem úgy, hogy érdemes pénzt adni érte.
  • Evoluti0N
    #184332
    Ismerős a dolog. A Mass Effect minden részéhez megvettem még a hülye skin DLC-ket is. Tudom, hogy hülye fanboy vagyok, de ez van. :)
  • Evoluti0N
    #184331
    Számomra minden szempontból gyengébb volt, mint az első rész, kivéve a sztorit. Végre nem arról szólt, hogy mi vagyunk a hősök, akik valami NAGY GONOSZTÓL megvédik a világot. Kicsit fárasztó már, hogy minden Bioware játék erre megy ki. Itt kapunk egy sokkal személyesebb történetet, olyan fordulatokkal, hogy csak na! Emellett a társak is hozzák a szokásos szintet. Ha a beszélgetés nem lett volna lebutítva, a harc túlságosan akciósítva és nem ismétlődtek volna folyamatosan a helyszínek, akkor talán még jobb is lett volna, mint az első rész.
  • IMYke2.0.0.0
    #184330
    Bizony.
    A kedvencéből az ember mindig többet és többet akar - még ha az másoknak szemöldökráncolásos jelenség is :)
  • arty
    #184329
    Nem röhögnél, ha nagy kedvenced lenne a széria :) Inkább sírva fizetnél .... :D
  • arty
    #184328
    rohatt EA :((
  • IMYke2.0.0.0
    #184327
    Hálás vagyok az állandó segítőkészségedért és önzetlenségedért.
    Ha találok valamit a kínálatból, akkor - szerintem - jelentkezem (ellenszolgáltatásért) a segítségedért.
  • IMYke2.0.0.0
    #184326
    Hát, kíváncsi vagyok, nekem milyen élményt nyújt majd az első 2 rész, így a 3. árnyékában
  • davidka003
    #184325
    Dragon Age 2-t nem tudom hogy tudta élvezni bárki is. Unalmas, érdektelen az egész sajnos.