311802
  • Dzsini
    #184885
    Ez is egy hit, mert a lélek (lejjebb írt definícióm alapján) létezését vagy nem létezését egyelőre nem tudjuk bizonyítani vagy cáfolni.
    Ezért nevezik "hit"-nek, és ezért léteznek például istenhitek is, mert egy istenség létezését sem lehet bizonyítani, vagy tudományos módon cáfolni. Nem is kell, mert a hit nem arról szól.
  • IMYke2.0.0.0
    #184884
    Én is ezen álláspont felé hajlok. Holott terelt az élet rendesen a vallás felé.
  • Dzsini
    #184883
    Igazad van, akkor pontosítom: a mai tudományos módszerekkel nem mérhető, de egyébként "anyagi" lélek létezését feltételezhetjük - ami a testtől függetlenül is képes létezni, de ezt nem tudjuk - hit kérdése.

    Amit te írsz, azt mondjuk hívjuk tudatnak, ami egy lélek megnyilvánulása egy testben. Ez a tudat megszűnik a halállal, de a lélek nem feltétlenül "vész el".

    Valóban nehéz úgy filozofálni, ha a fogalmak értelmezésében nem egyezünk meg, elnézést.
  • DarkSector
    #184882
    Pedig ha oda érsz meglátod hogy nem látod meg! :)
    Egyszerűen leállnak a testfunkcióid, azt ennyi.

    A többi himbilimbit a sok savanyú , reményvesztette ember találta ki, hogy legyen valami képzeletbeli kapaszkodója ebbe a szaros életbe.
  • ZsZso
    #184881
    Én spec nem hiszem, hogy a halál egy baromi nagy pont lenne a pályafutásod végén. Lehet pont olyan mint a születés:
    Az univerzumot az az apró kis vízzel töltött gömb jelenti, de miután kijössz rádöbbensz, hogy a világod egy másikban volt csak benne. Én hiszem, hogy a testünk elvesztése még nem a vég, hanem inkább valami újnak a kezdete.
    (nem vagyok semmilyen vallás rabja, én max. a sorsban hiszek)
  • DarkSector
    #184880
    Lélek biztos létezik, mert különben egy darab hus lennénk, csak azt nem hiszem el hogy a test nélkül létezne tovább, hiszen az ugye nem olyan hogy kimegy a testből meg bemegy.
    A lélek is az emberi viselkedés, természet öszefoglaló neve, nem egy fizikai dolog.
  • IMYke2.0.0.0
    #184879
    Battle.net - véget ér a költekező csemeték aranykora

    "Január 7-től kezdődően azoknál a Battle.net fiókoknál, amelyeknél be van kapcsolva a szülői felügyelet, alapértelmezésben ki lesz kapcsolva a játékokon belüli vásárlás lehetősége, így a beállításokhoz kevésbé értő szülőket sem érheti olyan kellemetlen meglepetés, hogy csemetéjük a tudtukon kívül bevásárolt a virtuális javakból.

    A változás több játékot is érint: a World of Warcraftot, amelybe múlt hónapban került bele az online bolt, az ingyenesen játszható Hearthstone: Heroes of Warcraft kártyajátékot, amely jelenleg bétában van, és a Diablo 3-at, bár ez utóbbiban a valós pénzes aukciós ház március 18-án már bezárásra kerül."
  • Dzsini
    #184878
    A teste nincs tovább - ha feltételezzük, hogy létezik lélek, akkor az létezhet a test nélkül is nem?

    A lélek létezését se lehet jelenleg bizonyítani vagy cáfolni.
  • DarkSector
    #184877
    Jah a régihez mérten fos a Flashback, ezt elhiszem, mert a régivel nem játszottam. :)
    De a mai szarok közt egy szar , nem szar. :D
  • DarkSector
    #184876
    Flashback-el játszottam már, elnézést. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #184875
    Értem.

    Tehát, akit eltemetnek, elhamvasztanak, az nem halt meg.
    Nincs több kérdésem.
  • Dzsini
    #184874
    Ez egy feltételezés, amit se bizonyítani, se cáfolni nem tudott egyelőre hitelt érdemlően senki. Tehát hit kérdése, nem objektív tény :)
  • Dzsini
    #184873
    objektív az lehet, amit a fényképezőgép elejére raksz :)
  • IMYke2.0.0.0
    #184872
    Ha meghalsz, nincs tovább. Ez, azt hiszem, nem kérdőjelezhető meg.
  • Shep
    #184871
    Ezek mind relatív dolgok.
  • arty
    #184870
    igazad van, sok más címet is berakhattak volna, de ez csak egy tizes lista akart lenni és nyilván szubjektív is :)

    a bf 11ezerért olyan fos multit adott, h honapokig állítólag játszhatatlan volt, holott az elvben a játék szerves része
    a flashback az egykori névhez képest sz*r (állítólag, én azzal nem játszottam. ezt a mostanit letoltam - ha már megvettem, egynek elment, de nem tudom ezt nem-e a vásárlásom igazolására hozom csak fel :D )

    a demo egyébként a játék legjobb része :((((((
  • IMYke2.0.0.0
    #184869
    Távol álljon tőlem a vitatkozás - de
    * létezik hideg tűz is, és
    * a jég is tud 'égetni',
    * a Nap hiába süt, amikor fázol [ugye, amikor a Föld forgási tengelye a legnagyobb szögben dől el a Nap és a Föld pályájának síkjától]
    * létezik kedves medve is
    stb.
  • arty
    #184868
    nem tudod, mert nem játszottál velük :)
  • arty
    #184867
    korrekt lista, mind megérdemelte :))

    (szomoru tény, h a tizes listán vannak ismerősök: kettőt teljes áron vettem "megjelenéskor", egyet sokára ezresért (és még végigjátszásra vár), plusz még másik kettőnek a demojára időt áldoztam... :D )
  • Rapid81
    #184866
    Az sem objektív, mert van, aki fél tőle, van aki nem. Van aki azt hiszi, hogy az a vég, van aki azt, hogy egy új kezdet. Szóval nem objektív.

    Esetleg olyan dolgok lehetnek objektívek, mint például:
    - A tűz meleg
    - A jég hideg
    - A nap süt
    - A medve nem játék
    stb.

  • Shep
    #184865
    Hozzátenném ,hogy jelenlegi ismereteink szerint.
  • IMYke2.0.0.0
    #184864
    Nekem csak az oldal neve böki a csőrömet: "Objective Game Reviews"

    A teljes világon egyetlen objektív és megkérdőjelezhetetlen dolog létezik: az elmúlás.
    Minden más csak nézőpont kérdése.
  • Micsu
    #184863
    me3: 6,5

    nah már ment is kedvencekbe, végre már hogy valaki ki meri mondani
  • DarkSector
    #184862
    ja, akkor sorry azt hittem valami újság vagy média csinálta...akkor ennek semmi jelentősége. :)
  • zorrobomber
    #184861
    Én a helyedben kiraknám ezt valahova bannerba és lehet mindig odairányítani a rinyálókat :)
  • Fpocok
    #184860
    wat?
  • IMYke2.0.0.0
    #184859
    Mond neked valamit az, hogy "személyes Top lista"? A srác folyamatosan elmondja a videói elején...
  • DarkSector
    #184858
    na jó a multi nem valami stabil tény, de az hogy a 10 legrosszabb játékok közt.
    Na meg a Flashback,szerintem az nem vészes, igaz csak demo-t néztem.

    És sok más játékot is tudnék amit berakhattak volna, amúgy a végén a motoros az oké mert az egy kalap szar, arról hallottam már.
  • IMYke2.0.0.0
    #184857
    Ilyen személyes Top 10 videókat megnéznék a topiktársaimtól is:
    Top Ten Games of 2013 - ProJared
    Top Ten Games of 2012 - ProJared
  • IMYke2.0.0.0
    #184856
    Megkérdezed FPS Józsi barátomat, és meg fogsz döbbenni...
    Megvette drágán, és helyette Killing Floor-ozik, meg Diablo 3-at vesz, mert annyira <censorship>-nak tartja. S állítja, hogy a megjelenésekor tapasztaltakhoz képest most már istenesen játszható is, de... de <censorship>.
  • Rony94
    #184855
    Szerintem nagyon gagyi. Elvileg ezt kapjuk mi, európaiak, míg a japánok ezt.
  • DarkSector
    #184854
    Háát az utolsó....az az, hát télleg gáz.
    BF4 meg Flashback nem tudom miért került bele.
  • IMYke2.0.0.0
    #184853
    Flame warning: Top Ten Worst Games of 2013 - ProJared
  • arty
    #184852
    (a szükséges pénzt délután tudom rá átutalni, privibe jöhet a számlaszám! :D )
  • arty
    #184851
    valami komolyabb kiadványnak lenne inkább értelme, nem? egy sima dvdtok még érték számodra? :)
  • ratgab
    #184850
    Lassan eljön az idő, hogy a dobozos AC gyűjteményem is kibővítsem. Utóbbi két rész csak steamen van meg.
  • ratgab
    #184849
  • grebber
    #184848
    260 USD az ára!
  • IMYke2.0.0.0
    #184847
    CDG:
    Assassin's Creed 3 Special Edition - 2080 Ft.
    The Special Edition (Day 1 edition) várható tartalma:
    - A Dangerous Secret egyjátékos küldetés,
    - Pirate Flintlock (weapon).
  • ratgab
    #184846
    Ez egész korrekt kis pack. Gondolom az ára is az lesz...