311802
  • Dzsini
    #184925
    A Korongvilág Halála szerint mindenkire olyan túlvilág vár, amit életében elképzel magának, amiben hisz. Ha a megsemmisülést, akkor az, ha szűzlányokat akkor az, ha Valhallát, akkor az.

    Szerintem nagyon elfogadható elv, ráadásképpen nem bántasz vele meg senkit.
  • DarkSector
    #184924
    gyorsan irok, közbe eszem finom csilisbabot, elnézést ha elgépelek valamit. :D
  • DarkSector
    #184923
    most mivan? :D
  • Shep
    #184922
    Igen, mert már nem szüzek :D Mit gondolsz te hányan odamentek már?
  • Rapid81
    #184921
    Attól még a nap süt, hogy te fázol... :P
  • DarkSector
    #184920
    Hát nem is lep meg hogy összevissza írsz.
  • Shep
    #184919
    Hát hid-ni ne is nagyon hid-jél :D
  • arty
    #184918
    navárjámá.... akkor a 40 szűz is kamu?!??!?!
  • Shep
    #184917
    Jó, megint nem értetted mire írtam de hát nincs is ebben semmi meglepő. :D
  • Shep
    #184916
    Nem, én megértem ha valaki szerint nincs tovább csak azt nem ,hogy "lehülyézi" azt aki szerint meg van, vagy legalábbis a lehetőségén elgondolkodik.
  • arty
    #184915
    ha csak a demot játszottad, a játék magasan a legjobb részét láttad! ahoz képest vannak pályák, melyek nagyságrendekkel gyengébb játékba kalauzolnak :(
  • DarkSector
    #184914
    Ez nem játék.
    Különbözőek vagyunk, pont ez a lényeg egyikünk sem jobb vagy rosszabb.

    Azért mert te jársz mondjuk templomba szép dolog, de nem vagy keresztényebb mint én.
  • Shep
    #184913
    Na legyen béke, Imynek meg nyugtató gyanánt :D


    http://osztod.hu/eldobod-az-agyad-ilyen-egy-mutragya-reklam-thaifoldon-2/
  • Smuge
    #184912
    Ámen :)

    Nem tudjátok honnan lehet szerezni jó áron Age of empires 3-at lehetőleg steamen ? Persze, hogy lecsúsztam róla amikor akciós volt (ha volt) mert nem jutott eszembe.
  • ZsZso
    #184911
    Nem is kell. Nekünk olyan nehéz azt megérteni, hogy szerinte nincs tovább mint ahogy nekünk azt, hogy szerintünk nem az a vég.
  • DarkSector
    #184910
    Jah a 2 dolog nem ugyanaz, én sem keverem, csak ezt is megjegyeztem, hogy pl ez is náha zavar engem, hogy ez a jó keresztény aki megy a templomba közösségben jó, a többi meg paraszt barom sokak szemébe...hogy hu de gonosz vagy mert nem mész hetetnte....tudom nekem is páran mondták, rokonok.
    Miért nem járok templomba.

    Mondtam, azért nem mert magam modján hiszek a dolgokban, nekem ne mások mondják meg hogy mikor miben hidjek.

    De nem is gond amit tesznek, tiszteletben tartom én is, csak másra ne erőltessék, és ne csináljanak úgy mintha az lenne a jó és más minden rossz.
  • Shep
    #184909
    Na igen, pont erre próbáltam rávilágítani, sikertelenül :D
  • Shep
    #184908
    Nem megyek bele ebbe a játékba.
  • Dzsini
    #184907
    A tudomány amúgy ritkán használja a "tény" szót - pontosan ezért. Elméleteket állít fel, ami alapján meg tudja magyarázni a körülöttünk mérhető dolgok több-kevesebb részét, több-kevesebb pontossággal.
    Ott van a newtoni fizika - teljesen jól működik, amíg két elhanyagolható magasságú kisgyerek labdázik egy sík felületen, egyenletes gravitációs környezetben.
    Nagyobb méretekre ott van az einsteini fizika (általános és speciális relativitás), ami már csillagrendszerek szintjén is egészen jól számolható, pontos eredményeket hoz.
    De az se elég mindenre, mert például kvantumszinten szinte az egész einsteini fizika működésképtelen.
    ... és ezt lehetne folytatni, még nem értünk a végére (könnyen lehet, hogy nem is fogunk - ez a filozófia része).
  • Shep
    #184906
    Igazad van mint mindig, de 2 hetet kérhetek ,hogy fel tudjam dolgozni az elmúlt 5 perc történéseit?
  • DarkSector
    #184905
    Nevezz akinek akarsz.
    Keresztény vagyok, hiszek a jóban, csak egyenlőre nem járok a föld felett.
    Egyenlőre az életem rajtam múlik , meg max a szerencsén, hogy mi lesz velem.

    Senki más nem segít, és nem is fog.
    Járhatok én templomba, meg csinálhatok bármit, attól nem alakul másképpen az életem, ha én nem teszek valamit.

    Ez a templomba járás, azoknak érdekes, akik lelkileg akarják magukat megerősíteni, hogy UTÁNA TUDJANAK MAGUKON SEGÍTENI...

    Hiszen tudod a mondást.
    Ha segítesz magadon, Isten is megsegít....

    vagyis neked kell tenned elsőre....utána meg már hogy mi van és azt kinek köszönheted az már részlet kérdése.
  • IMYke2.0.0.0
    #184904
    Veszélyes te vagy, mert képes vagy megkérdőjelezni azt, amit mindenki láthat - hol van ebben a feltételes mód?:

    "Az nem jutott eszedbe, hogy ez csak egy állomás?"
  • Shep
    #184903
    Én meg a középutat próbálom megtalálni, mert mindkettő csak végletes gondolkodás az meg nem az én világom.
  • Shep
    #184902
    Veszélyes vagy, mint DS :D Feltételes mód. Na ezért nincs értelme itt beszélgetni erről, mert ahhoz, hogy egyáltalán a témában érdemi eszmefuttatás kerekedjen kell bizonyos nyitottság, ami nálatok nincs meg. ami nem baj csak ne nézzétek hülyének azt kiben meg ez megvan.
  • Dzsini
    #184901
    Direkt nem kevertem ide a vallásosságot.

    Te a tényekre támaszkodsz - a lélek nem léte viszont nem tény, mert nincs bizonyítva, hogy nem létezik, és nincs cáfolva, hogy létezik. Egy feltételezés, egy modell, ami alapján te felépíted a világképed. Tehát ebben a témában csak hit van, nincs bizonyosság, nincsenek tények.
  • Micsu
    #184900
    én realista vagyok, ergo ha elporlik a materiális testem amiben a tudatom van akkor end
  • Shep
    #184899
    A tények is csak a tudomány mai állása szerint tények. régen tényként kezelték ,hogy a Nap kering a Föld körül és milyen igazuk volt.
  • DarkSector
    #184898
    Nem, de az ellenkezője gyengébb lábakon áll.
  • IMYke2.0.0.0
    #184897
    Értem - tehát, a fák, a levágott csirkék és a dinoszauruszok lelke is átment valahová élni.

    Honnan tudod, hogy "ez csak egy állomás"?
  • DarkSector
    #184896
    Persze, csakhogy a hit az nem igazolt, hogy tény, míg a tény igazolt hogy nem hit. :)
    Vagyis én tények alapján hiszek, vagy élek. :)

    Egyikkel sincsen baj, csak mikor a hivők úgy tesznek hogy a nem hívők ez-meg az, meg isten mindent lát, meg járj imádkozni meg stb, nah az már emberi butaság.
    Mármint ha egy amugy nem templomba járó embert mások ezzel probálnak megfűzni hogy gyere szertartásszerűen szeresd isten-t, stb...na azokat utálom.
  • Shep
    #184895
    Az nem jutott eszedbe, hogy ez csak egy állomás? Na de mindegy mert mint írtam lehet erről sokat beszélni de egyrészt nem érzem ,hogy itt megfelelő partnerre lelnék ebben másrészt nekem is van sok verzióm de egyikről sem fogjuk tudni kideríteni, hogy igaz-e, ennélfogva inkább olyan emberekkel próbálok erről beszélni akik kicsit nyitottabbak az itt jelenlévőktől.
  • Dzsini
    #184894
    Kb. 100 milliárd ember született eddig (nagyjából i.e. 20 ezer környékére helyezve az "ember" megjelenését), abból 7 él.

    Egyébként az sem előírás, hogy csak a Föld létezik a lelkek számára - lásd túlvilág (rengeteg fajta).
  • IMYke2.0.0.0
    #184893
    És akkor még az elhullott állatokról, növényekről nem is beszéltünk - mert a Halál velük sem kíméletes.
  • Dzsini
    #184892
    "tuti nem létezik." - nincs rá bizonyíték vagy cáfolat, erre próbálok rámutatni. Ez is hit kérdése, ha számodra működik úgy a világ, hogy nincs benne szükség lélekre, akkor úgy a jó. Ha másnak úgy működik, hogy van, akkor az is jó. De egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál, és más-más jelenségeket tudnak egyszerűbben vagy bonyolultabban megmagyarázni az egyik és a másik modell használatával.
  • Shep
    #184891
    Te nem igen vagy keresztény, max annak lettél keresztelve valamikor a szüleid által.
  • IMYke2.0.0.0
    #184890
    Eléggé zsúfolt lenne a Föld, ha mindenki tovább élne, aki az elmúlt 10000+ év alatt meghalt az emberek közül...
  • DarkSector
    #184889
    Én is keresztény vagyok.
    Tiszteletben tartom ha valaki bánatában vagy csak úgy hisz ezekben, de Túlzásokba sem kell esni, csodák nincsenek, max véletlenek.
  • Shep
    #184888
    Azért mert te azt mondtad azért nem létezik?
  • Shep
    #184887
    Honnan tudod, meg mi az ,hogy nincs tovább, mi nincs tovább? Kár volt ezt a témát ide behozni, mert ebből egy soha véget nem érő filozófiai eszmefuttatás kerekedhet és akkor aztán mi lészen a hörcsögökkel?
  • DarkSector
    #184886
    Nem szerettem volna filozofálni, meg valszeg egy halott nem fog tudni mesélni mi történhet vele, de mászkáló lélek tuti nem létezik.