311802
  • Micsu
    #185045
    pedig ha belegondolsz és volt a nagy semmi (az űr vagy akármi), az első életnek magától kellett kialakulni több millió évvel ezelőtt
    egyébként már egyszer leírtam hogy az bizonyított tény ha adottak a feltételek (hőmérséklet, fény, stb) akkor tud kialakulni élet a semmiből
    valszeg ha az europán a jég alatt lesz vajmiféle primkó élet az is magától alakult ki nem a teremtő által
  • Zóanagyvarázsló
    #185044
    Nem gondolkoztam egy századmásodpercet sem, ahogy olvastam a hozzászólásodat, rákattintottam a linkre, és bevásároltam. Mennyibe is kerültek?
  • Zóanagyvarázsló
    #185043
    Brunót eretnekségért végezték ki, nem a tudományos állításai miatt. Talán Galilelire gondolhatsz, akinek tudományos tanait számos tudós főpap, bíboros is osztotta, de az volt a baj, hogy a az elméletét dölyfösen tényként találta, illetve írt a a korábbi haverjáról,a pápáról egy őt gúnyoló művet. Erre jöttek a visszavonások meg nem is visszavonások, házi őrizet stb. Persze voltak rosszakarói is a pápa környezetében. Nem volt szép ügy, de ő a leghíresebb tudós áldozat, bár nem végezték ki, és nem is az volt a fő baj, hogy elméletei voltak.

    Kolombusz esete jut még eszembe, a fél világgal szemben hirdette, hogy ő körben eléri Indiát, mégis a vele szemben álló - nem kisrészt - egyházi tudósoknak lett igaza, akik szerint szintén gömbölyűnek tartották a Földet, de ők a jó méretekkel közelebb állóval számoltak, a nagy felfedező pedig hitt Toscanelli térképének, ezért a mai ismereteinkhez képest elszámolta magát. E tévedés, e lánglelkű, tudományosan megalapozatlan vakmerőség vezetett Amerika újbóli eléréséhez, a plusz kontinenssel ugyanis senki sem számolt, Kolombusz sem. Szóval érdekes dolog ez :)
  • wantonly
    #185042
    Outlast 5.10GBP GamersGate

    Kéne ez a játék, de még mindig sok nekem.
  • Rapid81
    #185041
    És a meteorra hogy került az élet? Azt meg még laborban sem tudták megoldani, hogy az élettelenből élet legyen. De persze spontán, csak úgy a természetben ez biztosan meg tudott történni...
  • wantonly
    #185040
    Minden bank kecseg, de eddig nekem - egy kellemetlen bakitól eltekintve - továbbra is az:



    az eddigi legszimpatikusabb, nagyjából fél év után. Minimálisak a költségek, az internet bank biztonságos és elég jó, ha intézkedni kell szinte sosem kell várni, mert nincs forgalom a bankfiókokban (mert nincs náluk készpénzbefizetés). Mastercard-ot adnak, egyedül a pénzfelvétel volt sok, de már igényeltem a havi két alkalmas ingyenes pénzfelvételt - az mondjuk szánalmas, hogy még ezért is nekünk kell intézkednünk, holott ennek alanyi jogon kellene járnia, ha már...
  • Shep
    #185039
    Na nesze neked nagy konzol meg PC.


    According to a LinkedIn profile of a game designer at Square Enix Montreal, the next-gen Hitman game was canceled last year.
    So what does Square Enix have in store for its Hitman franchise? Network Engineer Anthony Pressacco posted on his LinkedIn profile that Square Enix Montreal is now developing an "unannounced Hitman game" for iOS and Android. That should make Hitman fans super happy.
    Square Enix itself hasn't made a formal announcement about canceling the Hitman title for next-gen, but they did comment this past summer that their Montreal office would be focusing on mobile games. As for the future of the Hitman series, they were going to leave that in the hands of the game's creators, IO Interactive. IO is supposedly working on the next console Hitman title, but of course, nothing has been confirmed or announced from that end.
  • jetblack
    #185038
    Nah sracok mivel tulajdonosa lettem valaminek ami nekem nem kell igy akit erdekel azok jelentkezeset varom es kisorsolom koztuk azt hogy mi is ez spoilerben lathatjatok

  • Dzsini
    #185037
    keresgélj igényeid szerint - az, hogy másnak jó valami, az nem jelenti azt, hogy neked is az (érdemes a részletes keresőt rendesen kitölteni)
  • Shep
    #185036
    De akkor az már nem semmi, ráadásul azok is lettek valahonnan :)
  • ZsZso
    #185035
    Nekem is kellene cserélnem, nem bánnék én se egy jó tippet.
  • Micsu
    #185034
    "Egyre szarabb ez a bank, ráadásul mocskosul drága már rajta minden."

  • Micsu
    #185033
    ez egyébként nem igaz mert van dokumentumfilm arról hogy a semmiből milyen formában alakulhat ki élet, lehet az élet hordozója akár egy meteor is, de hő meg víz együttese is képes élet kialakítására, nézzél utána :)
  • Tinman #185032
    ZÓ!

    CiB neked is küldött a Master Card "internetkártya" helyett Visa-t?

    Ez hülyék? MC-t mindenhol elfogadja minden. Ráadásul 2017-ben járt csak volna le -.-

    Egyre szarabb ez a bank, ráadásul mocskosul drága már rajta minden.

    Nincs ajánlatotok olcsóbb bankolás ügyében?
  • Tinman #185031
    Kyrandia 1-2-3 5.39 dollár

    Ugh... ez nagyon kéne. Ez volt az első olyan játék PC-n, ami miatt azt mondtam, hogy belevágok a PC platformba is.
  • Tinman #185030
    Nem láttam még, de tudni sem akarok róla.

    Esélytelen ez nekem :-(
  • Tinman #185029
    Teremtőt írtam direkt! Ez a legtutibb! :-)

    Miért? Mert kb. minden vallásban szerepel, csak másképp hívják.

    A legkomolyabban így gondolom:

    Annak az esélye, hogy a totális szervetlenből/élettelenből spontán szerves élet alakul ki annyi, mint a Háború és Béke összes betűjét szétvágni, majd elvárni a széltől, hogy újra értelmes művé fújja össze...

    Tehát szvsz teremtő erőnek lennie kellett... hogy ezt Istennek, Allahnak vagy Xenu-nak hívjuk az már részletkérdés.
  • Tinman #185028
    Az év hsz-e már januárban?! Riszteppa! :-D
  • Shep
    #185027
    Eleinte a FS is egyesével telepítős volt de pár napja mikor újra leszedtem már egyből a frisset szedte, szerintem folyamatosan csökken azon játékok száma ami még bogarászást igényel, már ha van még ilyen egyáltalán. Haladnak azért ők is csak lassan. Na de hát jó munkához idő kell, a rosszhoz meg még több :)
  • tomsolo
    #185026
    A uplay annyit azért fejlődött, hogy pl. AC: Black Flag-et már eleve "installálja/tölti" és teszi fel a legfrissebb patch-csel. (Gondolom ez ilyen játék függő, de azért igéretes.)
  • Shep
    #185025
    Nyitva maradt az állatkert főkapuja.
    http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2014/01/06/ismerkedjen_meg_kissraccal_aki_petardat_ragasztott_a_szajara/
  • Shep
    #185024
    Pl. kényelmi funkciók, nem kell a gépet hurcolásznod ide-oda stb.
  • mester1987
    #185023
    Jövőre ilyen szépek lesznek a játékok?

    Mellesleg aki próbálta már a MaLDoHD Mod-ot a Crysis 2-ben az tudja miről is van szó :P
  • DarkSector
    #185022
    Srácok tanácstalan vagyok.

    Nvidia CES

    Valaki segítene? 10. perc környékén mutatják a Shield-et!
    Mi is a lényege? A Batman játékot stream-eli az asztali PC a kézikonzolra, ami meg továbbítja a tv-re?

    Miben is nyújt ez többet mintha egyenesen a számítógépet kötném a tv-re?
  • IMYke2.0.0.0
    #185021
    A többes szám alatt az emberiséget bátorkodtam érteni. Magát az akkor létező fajt.
  • Shep
    #185020
    Nem akartam ,hogy kijátssza valaki a Jolly Jokert :) (nem tudom mennyire érthető mire célzok :))
  • Dzsini
    #185019
    "kezdünk"? :) Nem úgy volt, hogy te nem hiszel mindenféle lelkekben? :) Inkább "kezdenek" :D
  • IMYke2.0.0.0
    #185018
    Majd jön egy autópálya építő brigád, és szépen eltakarítja a Földet az útból... azzal tiszta lapot kezdünk majd.
    [42]
  • Dzsini
    #185017
    Ahogy azt George Santayana is mondta (persze nem magyarul): Aki nem tud szembenézni a múltjával, arra van ítélve, hogy örökké megismételje.
  • IMYke2.0.0.0
    #185016
    S ez a "recept" sajnos még ma is népszerű az Emberiség varázskönyvében - az oldal sarka szamárfüles, hogy az aktuális vezér (több is, a világ ismert tájain) gyorsan megtalálja.
    Szomorú ez.
  • Rapid81
    #185015
    Amit te írtál az nem valószerűbb, hanem földhözragadtabb. Úgy is mondhatnám, hogy az a materialistább nézőpont. Semmivel nem valószerűbb.
  • Sir Quno Jedi
    #185014
    Mivel nemesi családok sokadik gyermekei voltak és el kellett őket távlítsák őket európából, mivel semmiféle hagyaték nem várt rájuk, csak a problémákat okoztak. Szimpla rablólovagok voltak, akiknek tejjel-mézzel folyó kánaánt, szabad rablást és földeket, címeket ígértek. A vallás csak laza fedősztoriként élt, néha még akként sem. Elmentek oda, öltek, gyújtogattak, erőszakoskodtak, fosztogattak, erőszakoltak, raboltak, kínoztak, vedeltek és minden elképzelhető szörnyűséget és bűnt elkövettek, amit csak egyáltalán el lehet követni ("hívő keresztényként"). Nem csodálom, hogy a muszlimok nem szerették meg őket "jobban" ettől és nem tértek át (amúgy sem ez volt a cél, a kincseik, földjeik kellettek csak).

    Nyilván voltak köztük is idióta idealista elmebetegek, akik hittek (kedzetben legalábbis), hogy Isten nevében járnak el és ők a jófiúk, igen, mindig vannak ilyenek és ez még szörnyűségesebbé teszi a dolgot...

    Köpnék ha lenne nyálam.
  • IMYke2.0.0.0
    #185013
    Jujjj, máris vizualizáltam :)))
  • ZsZso
    #185012
    Minden máshogy lett volna, ha fent vannak facebookon :).
  • IMYke2.0.0.0
    #185011
    De, évek óta ismerjük egymást - jókedv és rossz kedv mellett is.
    Nyilván, a keresztes lovagok 4000 kilométernyi távolságból nem ismerhették a Jeruzsálemben tivornyázókat...
  • Dzsini
    #185010
    Ennek főleg az az alapja, hogy sokan képtelenek beszélgetni egy témában (vitázni pedig végképp nem tudnak, sajnos nem tanítanak dialektikát). Ha nem az a cél, hogy a másikat eltaposd, meggyőzd, "bemagyarázz neki", hanem az, hogy érveket, gondolatokat ütköztess, és minden résztvevő előnyére legyenek a történések, akkor nagyon jól lehet beszélgetni hitről, vallásról is - akár még politikáról is.

    Persze hangsúlyozom mégegyszer: megfelelő résztvevők kellenek hozzá.
    (itt se bántott meg senkit senki, nem lett háború belőle)
  • IMYke2.0.0.0
    #185009
    Mélységesen egyetértek.
    Szerintem, személyesen, asztal körül ülve sem csapnának egymás hókon (ahogy régen, suliban mondtuk) egy furkósbottal, mert a másik másként hisz valamit.
  • Sir Quno Jedi
    #185008
    Bruhhhahahhhahahaaa! Most kiköptem amit éppen kajáltam. Könyörgöm, itt emberek is vannak! :DDD
  • IMYke2.0.0.0
    #185007
    Érdekes figura lehetett ez a Bruno.
    A Wikin az az keretes idézet eléggé komoly.
  • Shep
    #185006
    Háborút csak buta emberek között szül(het), ide meg szerintem nem olyanok járnak.