311802
  • arty
    #185085
    tegnap megvettem :D

    első pálya utáni minirivjum: tényleg olyan szar, amilyet a demo alapján vártunk :D
  • ratgab
    #185084
    Most megjött a kedvem, hogy belenézzek. Titusz Kukiszos (Bigus Dickus volt eredetiben) rész azt kell mondjam sokkal jobb lett magyarul. Eredeti angol nyelven az nem olyan jó poén, hogy így csücsőrítsenek a katonák, de magyarul ez a név mindig visításra késztet, ha meglátom azt a részt.

    Egyik olyan film, aminek tényleg zseniális a fordítása.
  • zorrobomber
    #185083
    Bocs, ez nem ide ment, egyébként neten szerintem teljesen jó a mastercard is, de Kínába pl. a Visa-t ajánlották.
  • zorrobomber
    #185082
    Ha SATA2-es csatlakozóm van csak szabad(az SSD van az egy db hármason), akkor milyen vinyót ajánlanátok?
  • arty
    #185081
    sőt! a víznek, villanynak gáznak, plazmatévének is alanyi jogon kéne járnia!
  • arty
    #185080
    tehát még mindig nem a legfrisseb verzio jön le alapból?

    nice, 3+ év alatt ez nem semmi :D
  • Micsu
    #185079
    darwini evolúcióra azért vannak bizonyítékok, ádám és évára nemsok
  • arty
    #185078
    visa > mastercard, ne légy gyógyi :)
  • DarkSector
    #185077
    de....a-b-x-y

  • ratgab
    #185076
    Milyen ajánlatod van? :-P
  • DarkSector
    #185075
    "Army of Two: The Devil's Cartel - tudták, hogy bukás lesz
    A tavaly megjelent játék executive producere elmondása szerint túl későn érkezett, hogy megmentse a projektet.


    Az azóta már bezárt Visceral Montreal nem végzett kifogástalan munkát, és ennek főleg az alacsony csapatmorál volt az oka. Julian Beak vezető producerként dolgozott a játékon, de nem a kezdetektől felügyelte a fejlesztést. A Videogamer szerint LinkedIn profilán részletezte, hogy a fejlesztés körülményeiből már jó előre látszott, hogy a végleges termék nem fog minden lehetőséget kihasználni. Nagyon kevés ideje volt megváltozatni mindent, és túl későn sikerült pozitívra fordítani a csapatmorált. A stúdiót februárban, két hónappal a játék megjelenése előtt lőtték le. Beak egyelőre várja, hogy új megbízást kapjon az EA-től, reméljük, abból valami jobb sül ki."

    Hehehe. :D
  • Rapid81
    #185074
    Én nem trollkodom. Te próbálod azt a dolgot, amiben te hiszel, tényként beállítani, mikor ugyanannyi bizonyíték áll azon az oldalon, mint ezen.

    A papok oldalán meg dokumentált "csodák" is állnak. Meg egy pár tízezerrel több évnyi tapasztalat.

    Én nem bizonygatok semmit. Azzal te próbálkozol. Ugyanúgy semmi nem bizonyítja a véletlent, mint a Teremtőt. Az sem bizonyít semmit, hogy te melyikben hiszel. És itt a lényeg a hiten van, mert bizonyítékod neked sincs.
  • DarkSector
    #185073
    Jah ez nagy luxus azért.
    Holott valami csodaszerként reklámozták régebben a gépet.

    PS4-Vita ugyanezt csinálja ha jól emlékszem
  • Micsu
    #185072
    nem erőlködök csak beszélgetünk de ha akarod trollkodhatok is mert úgy látom azt jobban szereted mint a normális vitát

    igen, ez igaz csak a papok oldalán kéziratok állnak a biológusok/tudósok oldalán meg a egyenletek/képletek, én senkit nem ítélek el amúgy, mindenki abban hisz amiben akar :)
    egyébként nem egy egy vallás jól fogadja és elfogadja a tudományt és téziseit úgyhogy nincs 100%osan igazad
  • kigyi
    #185071
    Az, hogy tudsz játszani a kisszobában a nagyszobában az előszobában és a hálóban is ugyanazzal a játékkal és nem kell hozzá a gépet elmozdítanod :)
    Pl. mondjuk a szomszédban is tudsz játszani ideális esetben, ha mondjuk panelban laksz :)
  • Rapid81
    #185070
    Ugyanúgy nem bizonyította senki sem a "véletlen" létrejöttet, sem a Teremtő beavatkozását. Szóval amiről te beszélsz az az egyik, számodra szimpatikusabb elmélet.

    A biológusok, meg a tudósok, meg akkor sem ismernék el a Teremtő létét, ha bizonyítást nyerne, mert épp ezért tudósok...

    Kérdezz meg egy papot. Azt fogja mondani, hogy Isten teremtette az életet. Kérdezz meg egy tudóst. Azt fogja mondani, hogy véletlenül jött létre. Egyiküknek sincs semmi kézzelfogható bizonyítéka, csak a puszta hit.

    Attól, hogy te az egyikben hiszel, az nem lesz tény, csak továbbra is egy elmélet, amit te speciel favorizálsz. Ettől még erőlködhetsz, de ha 100x leírod, hogy tény, attól még nem lesz az.
  • Micsu
    #185069
    erőltetem mert a biológusok és a mai tudományban ez a legelterjedtebb és legelfogadottabb szemlélet, nem légből kapott fórum beszélgetések alapján hanem kutatások végett
    a teremtő (isten/degenek?) se rossz szemlélet a földi élet kialakulására de ha az egész univerzumot nézem akkor felvetődik a kérdés hogy őket ki teremtette? valaminek létre kellett jönni a "semmiből" a fizika/biológiai törvények végett mert legalább ezekre lehet biztosan alapozni
  • Rapid81
    #185068
    BundleStars - Cities in Motion bundle
  • Shep
    #185067
    Előbb volt a tyúk.
  • Shep
    #185066
    Jó hát nekem is sántított a dolog de én még szeretnék AP magyar feliratot :D
  • Rapid81
    #185065
    Ha senki nem csinálta meg, akkor nincs bebizonyítva. Nem hiszem el, hogy még mindig ezt erőlteted... Ha nem csinálják meg, akkor az elmélet. Ha már csináltak volna élettelenből élőt, akkor lenne bebizonyítva.

    Akkor meg telis-tele lettek volna vele a hírek. Publikálták volna neves tudományos magazinokban (pl: Science) és 1000%, hogy a kutatócsoport Nobel-díjat is kapott volna érte. Mivel ezek közül egyik sem történt meg, mert nem történt meg a bizonyítás, így amiről beszélsz, továbbra is elmélet marad...
  • Micsu
    #185064
    teljesen bebizonyítva sosem lesz mivel nincs rá a tudósoknak több millió éve mivel ez nem egy gyors folyamat (hacsak nem tudnák valahogy a kísérletet felgyorsítani), de azt már bebizonyították hogy ha megvannak a körülmények akkor önállóan osztódni képet egysejtűek kialakulhatnak kémiai folyamatok által
  • wantonly
    #185063
    Természetesen nem komplex lényekre gondoltam. De teljesen mindegy. A jelenlegi ismeretünk az, és ezt valóban bizonyították (Louis Pasteur kísérlete alapján 1860-ban), hogy élő szervezet csak elő szervezettől képződhet. Mivel valahogy mégis kialakult az első élet - ez a tyúk vagy tojás esete -, ezért erre csak találgatások vannak, nincs semmiféle "bizonyított tény".

    Amúgy lehet, hogy az egész univerzumunk csak egy mikroba egy lény szőrszálának végén. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #185062
    Beollózott egy idézetet. Számomra nem egyértelmű, hogy eredetileg is arra gondolt-e Keplernél, vagy Brunónál ezt találta említésre méltónak, az ő általa felhozottat hasonlónak. Magát a heliocentirkus világképet nem Bruno találta ki, Kopernikusz sem számított senkinek ezzel a témával akkoriban mára keresztény Európában, ahogy később Galileinek is ehhez volt némi köze. Szóval a találgatás részemről ennek fényében született.
  • Rapid81
    #185061
    Bizonyított tény akkor lenne, ha megcsinálták volna. De mivel nem sikerült eddig senkinek, így a bizonyított tényből hiányzik a bizonyítás ténye. Amiről te beszélsz, az egy elmélet...
  • Micsu
    #185060
    az hogy innen hogy lett az ember nincs 100%osan bebizonyítva
  • Micsu
    #185059
    itt most ne emberre meg emlősökre gondolj hanem egysejtűekre

  • IMYke2.0.0.0
    #185058
    Hogy a napi deal-ről ne is beszéljünk...
  • IMYke2.0.0.0
    #185057
    STEAM - Weeklong Deals: Volt már sokkal jobb is.
  • wantonly
    #185056
    Ez egyáltalán nem bizonyított.

    Én a teremtőben sem hiszek, de az élet kialakulása kérdőjel az emberiség számára.

    Nem rémlik, hogy valaki Nobel díjat kapott volna, mert megfejtette az élet keletkezésének titkát.

    Jelenleg fogalmunk sincs, hogy alakult, fejlődött ki, csak találgatunk. A meteorok valószínűleg szerves anyagot hoztak a földre, de tudtommal senki sem tudta alátámasztani, bizonyítani, hogy alakult ki ebből élet...
  • Shep
    #185055
    De a körülmények azok már valamik, az úgy még mindig nem semmi :)
  • Micsu
    #185054
    de bizonyított tény hogy ha megvannak a körülmények akkor egyszerű életformák kialakulhatnak, olvass már utána, vagy nézzél már meg pár dokfilmet könyörgöm
    a többi dolog csak találgatás, na de a teremtő amiről te beszélsz az tény?
  • Zóanagyvarázsló
    #185053
    Küldtek. Amúgy semmi baj a Visa Clasiccal, a Visa Electronnal voltak a gondok, hívhatjuk Visa Lightnak, de banktól függően manapság márt azt is elfogadják külföldön.

    Amúgy egyre drágább a CIB is. Kár, hogy nekem közel van, és eddig a szolgáltatás színvonalával elégedett vagyok, de ez így nem jó. Más kérdés, hogy havi szintén pár száz forintokról van szó, de már nem is utalgatok annyit, mint régen (vicc, hogy a rendszeres átutalás mennyibe kerül az egyszerihez képest, pár hónapja még mind ingyen volt). Ha nálad többről, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.
  • DarkSector
    #185052
    jó csak azt hittem elsőnek valami fontosabb dolgot tud. az árát nézve
  • Shep
    #185051
    Nem te vagy a felvevőpiac. Azért mert neked nincs rá igényed attól sokaknak még lehet.
  • Shep
    #185050
    Amúgy leírta, hogy konkrétan mire gondol, csak gondolom addig még nem jutottál el az olvasásban :)
  • DarkSector
    #185049
    Huh az komoly probléma. :D
  • Rapid81
    #185048
    Az nem bizonyított tény, hogy elméletileg kialakulhat. Nem bizonyították be, mert nem tudták ezt megtenni...

    Az meg, hogy az életnek magától kellett kialakulnia, na az nem tény...

    "valszeg ha az europán a jég alatt lesz vajmiféle primkó élet az is magától alakult ki nem a teremtő által "

    Ezt honnan veszed. Mármint azt, hogy magától alakult ki, ha van? Ez a te elképzelésed, nem tény...
  • Shep
    #185047
    Na igen, mert ha nincs semmi akkor az már valami :D
  • Tinman #185046