311802
  • MerlinW
    #185005
    Megjegyzem totálisan illetlenség (én speciel bunkóságnak nevezem) hitet és vallást érintő témákat feszegetni idegen társaságban. A hívőnek sosem magyarázzátok meg hogy amiben hisz az hazugság, akármit is mondtok, ahogy a földhözragadt materialista faszkalapoknak sem magyarázza be senki, hogy létezhet olyan amit nem tud megmagyarázni. Évezredek óta háborúkat szülnek ezek a kérdések, baromira felesleges ezzel baszogatni egymást. Szerintem lapozzatok.
  • IMYke2.0.0.0
    #185004
    Brian élete - örök klasszikus :)
    Hogy imádom azt a filmet, a Gyaloggaloppal együtt! :)
  • Shep
    #185003
    Az a film még a mai napig is mindent visz :)
  • Dzsini
    #185002
    Nem szóltam :)
  • Dzsini
    #185001
    Johannes Kepler - Girodano Bruno

    A wikin kicsit rövidítve és nem részletezve olvasható, de érdemes Bruno történetét is megismerni Kepler mellett.
  • Shep
    #185000
    Vagy inkább az űrt, csak nézőpont kérdése :)
  • Shep
    #184999
    Micsoda? Én azt hittem most is az égboltot kémleli :)
  • IMYke2.0.0.0
    #184998
    "Elterjedt nézetek szerint azzal a kijelentésével haragította fel leginkább az egyházat (több száz évvel megelőzve korát), hogy a kor kezdetleges optikai eszközeivel is jól látható csillagok tulajdonképpen távoli Napok, körülöttük ugyanígy bolygók keringhetnek, s azokon a földihez hasonló élet lehetséges."
  • Solid Snake
    #184997
    :)
  • IMYke2.0.0.0
    #184996
    Lehetséges, igen - azt tudom, hogy volt egy bátor csillagászunk, aki szembement a kor hitével, és máglyarakás lett a jutalma. Igaz, nem porcelántányéron :(
  • Dzsini
    #184995
    Kevered Giordano Brunoval, Kepler ágyban, párnák közt (betegen) halt meg.
  • IMYke2.0.0.0
    #184994
    Kepler is bátor volt... a történelem könyvek szerint meg már ismerjük a sorsát :)

    (minusz 1 t betű)
  • Dzsini
    #184993
    "valószerűbb, és több esélye van hogy így van" - számodra valószerűbb, mert a te hitednek jobban megfelel. Esélyekről pedig egy (jelenleg) bizonyíthatatlan és cáfolhatatlan dolognál beszélni nem igazán működik.

    Az emberek egy része az elmúlt legalább hatezer évet azzal töltötték, hogy a bizonyíthatatlan és cáfolhatatlan dolgok mellett és ellen érveltek, és ezeket az érveket feljegyezték. Ezt hívjuk filozófiának, de azért azt, hogy "60% esély van arra, hogy nincs lélek" nem merte komolyan leírni senki :)
  • IMYke2.0.0.0
    #184992
    Sir Quno Jedi, te hihetetlen vagy :)))))))))
  • IMYke2.0.0.0
    #184991
    Én bírtam a Convictiont ugye - akkor reagált a casualosodás hívó szavára a sorozat.
    A "Blacklist" a casual-nyomdokon halad még, de be-beinteget a délutáni tanulást messzire kerülő, és helyette monitor előtt gubbasztó suttyó lúrkóknak is, mert nem-ízi-hanem-ahogy-a-fejlesztők-megálmodták-nehézség mellett vért pipikélnek a tüzes tenyérrel markolászott üres teszkós üvegbe, az biztos...
  • ZsZso
    #184990
    Hát azokat ne ebből a topikból várd! ;)
  • DarkSector
    #184989
    Persze nem tény egyik sem, csak amit én irtam az valószerűbb, és több esélye van hogy így van.

    Nem azért mert én mondom, hanem mert ellenpéldára nincs bizonyíték.
    Az meg most egyértelmű hogy nem találkoztam lelkekkel meg semi természetfeletti jelensggel, sőtt idegen lényekel sem.
  • Micsu
    #184988
    bizonyított tényeket akarok nem találgatásokat
  • Shep
    #184987
    Alapíthatnánk vallást (abban úgyis nagy pénz van) és úgy alakítanánk, hogy mindenki megtalálja benne azt amit keres még DS is :) Ez lenne az univerzális vallás, mindenre jó lenne, mint a Kalmopirin :)
  • Rapid81
    #184986
    Én meg teremtő erőben hiszek. Bár nem tudom, hogy a te Teremtő hited most milyen értelemben értendő. :) Véleményem szerint nem személy, mint azt a szerencsétlen keresztény Biblia állítja... Inkább a Buddhizmus felé húzok, de az is csak részben fedi a világképemet.
  • Shep
    #184985
    Na de milyen teremtőben, azért ezt tisztázzuk?
  • Rapid81
    #184984
    Ugyanúgy nem magyarázza azt sem, hogy nem létezik, mint azt, hogy létezik. Az, hogy a te magyarázatod ez, az enyém meg más, az szintén nem tény. Sem a tiéd, sem az enyém. Mint már írtam, a bizonyíték hiánya nem egyenlő a hiány bizonyítékával.
  • arty
    #184983
    1.) miért került ez ki az aláírásodból?
    2.) miért csak AAA+++, miközben számtalan jó indie cím is van?

    ;)
  • Tinman #184982
    A teremtőben hiszek, de abban, hogy a lélek súlya 21g lenne, abban kb. annyira, mint a kormányprogramban.
  • Shep
    #184981
    Te nem gondoltál még rá ,hogy önálló szórakoztató műsorral rukkolj elő valamelyik országos tévéadóban? :)
  • DarkSector
    #184980
    Nem tesz különbséget, de nem is magyarázza ennek létezését.
    És itt jön a másik dolog, hogy nem 1 érzékszervünk van hálisten, van kezünk, orrunk, szánk, fülünk....
    amivel már megkülönböztethető a 2 dimenzió.
  • Shep
    #184979
    Nem én kezdtem :)
  • DarkSector
    #184978
    Ja értem, végülis te arra céloztál hogy a lélek , ahogy én értelmezem, szerinted egy olyan dolog, ami a testben lakozik mégsem függ semmitől a testben. Nem?
    És van úgymond anyagi formája, mert egy fogalom nem létezik, ha nem létezik valami anyagi világban nem is lehet sehol, nem hogy 2 helyen egyszerre. :)

    Vagy ekkor már a szellemekben vetett hitünket is elő kell venni.
  • Rapid81
    #184977
    *ezen érzetek között
  • Dzsini
    #184976
    Azért nem kéne buzizni a topicban :D
  • Shep
    #184975
    Összeeresztenélek haverom nejével, hogy beszélgessél vele egy kicsit, kíváncsi lennék ,hogy ki fakad hamarabb sírva :D Megadjam a facebookját? :D
  • Rapid81
    #184974
    Ez a te magyarázatod. Ez szintén nem tény. A tény az, hogy az agyad ezek között nem tesz különbséget.
  • Shep
    #184973
    Összefoglalnám a lényeget. A lélek az egy csoport, ami igazából nem létezik, de 21 gramm a súlya és egyszerre 2 helyen is lehet és természetesen a Nap az meleg.
  • Solid Snake
    #184972
  • DarkSector
    #184971
    Az amit álmodsz csak az agyad állítja elő a hétköznapokban tapasztalt ingerek álltal.
    Illetve sokszor felerősiti a félelmeidet és ezt látod bizonyos képekben.

    De semmilyen másik vilában nem mész álmodban.

    Néhány álom pedig ismétlődik, deja-vu szerűen, ami azt látszik alátámasztani hogy csak emlékezés az egész..

    Emlékképek.
  • Rapid81
    #184970
    Nema filmre gondoltam. Olvass utána. Létezik a dolog.
  • Shep
    #184969
    Ez tuti, már Danny Blue is megmérte :D
  • Shep
    #184968
    Ne zavard már össze szegényt! :)
  • Tinman #184967
    lol
  • Rapid81
    #184966
    21 gramm.