311802
  • Tinman #185206
    #185202

    Egyszerűen keveset olvasol :-)
  • ZsZso
    #185205
    Akkor én debil vagyok. És ezt pont így kell megtudnom. Remélem nem öröklődik.

    Tudod mit? Inkább úgy nézek erre a dologra, hogy Te vagy nagyon profi én pedig normális. :)
  • Tinman #185204
    "Ha mindenki így írna, az sem zavarna, mert mindenki megérti."

    Esküszöm gondolkodás nélkül, elsőre. Kb. 0.5 mp-al lassabb volt az infó feldolgozása, de sima ügy.
  • Micsu
    #185203
    én szerintem inkább 100 milliót írtak le rá, ott se szeretnek nyereségadót fizetni :D
  • Dzsini
    #185202
    Picit részletesebben: aki gyorsan olvas (gyakorlata van benne, aktív olvasó), az általában szóképekben olvas. Tehát nem betűnként megy végig egy-egy szón, hanem az első és utolsó betűkből, és a köztes "kilógó vagy látványos dolgokból" (például a p vagy b fel és lelógó szárai, az m sűrű vonalkái, ékezetek) nagyjából kitalálja, hogy az odaírt szó a saját fejében levő szóképtár szerint milyen szó lehet. Ha több esélyes van, akkor a szövegkörnyezetből még jobban le lehet szűkíteni a lehetséges szavakat. Persze ez nem tudatosan történik, hanem olvasás közben automatikusan.
    Ezért például szakszöveget, amiben ismeretlen kifejezések vannak érezhetően lassabban olvasunk, mert ott nem megy a fent leírt gyors felismerési módszer. És ezért történik meg az is, hogy pl. egy regényben sikerül egy idegen nevet elsőre "rosszul olvasni", akkor csak később, vagy egyáltalán nem tűnik fel a regény során, hogy nem is pontosan az van odaírva, mert az első alkalom után már az "automatika" olvas, nem a betűző olvasás.

    Az említett eredeti szöveg ennek az automatikának a működését használja ki azoknál, akiknek elég bőséges a szókincsük, és tudnak gyorsan olvasni. És pontosan a fentiek miatt nem működik grebber szövege - az első-utolsó betűket a helyükön kellett volna hagyni (ez már egy fokkal könnyebben olvasható - olyan a jó szöveg, amiben nincsenek hasonló betűkből álló más szavak, amik szintén illeszkedhetnek a szövegbe, mert az zavarja a gyorsolvasást):
    "Ha mikendni így ínra az se zavrana, mert miknedni mgeérti."

    És ez az, amiért egy szöveg lektorálása olyan rohadt nehéz (és nagyon drága) munka, ott erőnek erejével le kell kapcsolni az automata olvasást, és minden egyes szót betűnként elolvasni. És ezért kell pl. egy szakdolgozatot olyannak odaadni, aki soha nem olvasott belőle semmit, és nincs benne a szakmában átolvasásra, mert ő nem tudja, hogy mit várjon, így kénytelen odafigyelve olvasni.
  • ZsZso
    #185201
    A hoax ennek a teljes általánosítása volt. Az adott szöveget símán olvastam én is, de azért aki gondolkodás nélkül elmondja, hogy mit írt grebber a hozzászólása első sorában azzal kezet rázok.
  • Dzsini
    #185200
    A betűk sorrendje _nagyjából_ mindegy, ha az első és az utolsó betű a helyén van, és aki olvassa, az szóképes olvasást (nem betűző olvasást) tanult (angol nyelvterületen szinte mindenki, az eredeti szöveg is angolul van). Nyelvészetet végzett ismerős részletezte ki, pszicholingvisztika első féléves tantárgyban beszélnek erről nekik.
  • ZsZso
    #185199
    Az első mondat tök kamu. Az emberek nagy része benyalta, hogy a betűk sorrendje mindegy a szavakban de az egy olyan speciális szöveg volt, amiben kifejezetten könnyen kitalálható volt amit írtak. Ez nem működik általános esetben, ahogy a Tiedben sem. Ahogy SpongyaBob mondaná: SZOPÓÓÓÓÓÓÓKA! :)
  • Sir Quno Jedi
    #185198
    Gyerekek, hol lehet olcsón, megbízhatóan bioware pontokhoz jutni mostanság. Mert még vennék pluszban, ha jóáras.
  • tomsolo
    #185197
    Azt már végigtoltam.

    Bár Incubation-ba az tetszett a legjobban, csak szinte a csapattal kellett foglalkozni, igazából velük is keveset és vigyázni rájuk - ott egy emberhalál egyenlő volt az újratöltéssel mert az újoncokkal semmire sem mentél utána.
  • IMYke2.0.0.0
    #185196
    Banner. Kiírva, és a ott a gomb mögött is.
  • zorrobomber
    #185195
    XCOM?
  • Shep
    #185194
    2 hét, nesze neked :)
  • Shep
    #185192
    Nyilvánvaló, de utána hirtelen mindenki DS-é válna.
  • grebber
    #185191
    Ah imkendin gíy rían za es varazna, emtr imknedni emgérit.
    Az emberi elmegy csodálatos képes dolgokat összerakni, szóval így van kicsit se zavaR!

  • tomsolo
    #185190
    Idei vásárlási terv:
    Thief,
    WatchDogs(furi, hogy ezt a 6GB-o erőltetik alapból, lám a Ghost is belebukott)
    +
    már régóta keresek vmi olyan körökre osztottat mint az Incubation: Time Is Running Out volt. (Egy HD remakenek is örülnék.)
  • IMYke2.0.0.0
    #185189
    GMG - STEAM - Velvet Assassin - 75% - 1,74 euro - GMG25-0YUM5-VKMVU kód - 1,31 euro
  • Shep
    #185188
    Engem a gyilkos galóca zavar.
  • tomsolo
    #185187
    ÉS téged nem zavar!
  • Shep
    #185186
    Erre inkább nem mondok semmit. Sebaj, azért vannak jó pillanataim amikor legalább Gábor, vagy Imre Úr felismeri amit fel kell. :)
  • grebber
    #185185
    Mert nem érdekel a netes nyelvtan nem órán ülök ahol fontos volt mert osztályozták azé
  • Shep
    #185184
    De az jó ha üres, mert akkor fér bele sok új :)
  • tomsolo
    #185183
    irónia b+
  • Shep
    #185182
    Na de te meg miért nem írsz kérdőjelet? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #185181
    Mert wesker24-től mindenki eltanulta! Én megértem, elég nehéz leszokni róla! Én is évekig chat-eltem!
  • Tinman #185180
    Ha te megvagy erre fizetve az jó.

    Én nem... ráadásul a szívességládám is üres.
  • tomsolo
    #185179
    Miért írsz ennyi felkiáltójelet!
  • grebber
    #185178
    Munkámból kifolyólag (nincs a világon annyi idő,hogy mindent pontosan és teljes terjedelmében leírjak a műszaknaplóba) nem tehetem meg,hogy ne legyen mindig elérhető!
    Ha valami olyan van amit ne adj isten kihagytam a leírásból,de fontos lehet akkor felhívnak,hogy te izé itt van xy ,de miért van ott stb.
    Ha nem venném fel csak a kavarodás lenne!És ez kölcsönös,mert így megy zökkenőmentesen a munkavégzés ,segítjük egymást!
  • Shep
    #185177
    Akkor nem is volt olyan sürgős :)
  • IMYke2.0.0.0
    #185176
    Korábban már linkeltem a cikket

    "A kontrollerre saját bevallása szerint 100 millió dollárt költött a Microsoft, és attól függetlenül, hogy igaz-e vagy sem, érezhető a fejlődés. Ami nem rossz eredmény, tekintve hogy az Xbox 360 kontrollerre már egyébként is eléggé közkedvelt eszköz volt, sokan még a PC-s játékok tetemes részéhez is ezt használták - bár a Microsoft kényszerítő ereje miatt túl sok választásuk nem is volt. Akadtak azonban területek ahol lehetett javítani, és ezt a Microsoft szerencsére tudta is. Egyrészt az Xbox 360 irányítóján az elem/akku tartó alul kidomborodott, így egy kicsit befolyásolta, mennyire tudjuk kényelmesen fogni az eszközt. Ennek a One kontrollerén már nyoma sincs, a telep tartója teljesen belesimul a kontroller többi részébe. Viszont itt érdemes megemlíteni, hogy alapból továbbra is ceruzaelemeket, vagy ennek a méretnek megfelelő tölthető akkumulátorokat kell használnunk, azonban utóbbiakat továbbra sem tudja közvetlenül tölteni a kontroller, úgyhogy ha teljes kényelemre vágyunk, ismét kénytelenek leszünk megvenni a Play & Charge kitet."

    "Végül pedig érdekes változás, hogy a 360 irányítójához képest a One kontrollerén már fehéren világít a nagy Xbox-gomb, és nem jelzi a töltést. Míg az elődön elkezdtek a ledek villogni a gomb körül, ha merült a cucc, az utódon már eleve nincsenek is ilyenek, és habár maga a gomb most már fehéren világít, semmiféle visszajelzést nem ad a telepek töltöttségének állapotáról - és ezt egyébként az operációs rendszer sem jelzi ki sehol."
  • Tinman #185175
    Nem akarom, hogy elérjenek az emberek...
  • Tinman #185174
    Az kemény :-D
  • Dzsini
    #185173
    Hát, ha nem használod, nem merül - úgyis kiabálsz és hadonászol a Kinect előtt, nem? :)
  • tomsolo
    #185172
    Mert az nem merül. Sose. :D
  • zorrobomber
    #185171
    Az Xbox One kontrollere már nem jelzi ha merül. Éljen a fejlődés! :)
  • Micsu
    #185170
    hát nemtom, új vezetéknélküli cuccoknál max mérhető a késés te már nem érzékeled, az hogy valami nem megfelelően működik mint tinman billentyűzete, az előfordul vezetékesnél is
  • Micsu
    #185169
    egyik valves egyszer elköpte hogy túl drága volt, a nagy eladások tekintetében se volt akkor pénzügyi siker mint gondolnánk
  • kigyi
    #185168
    Jeleztem, hogy 25k csak a kiszállási költség, ha most kell kimenni és erre jön rá a javítás. Szted? :D Egyből ráért és a gépet még csak most fogom megcsinálni.
  • Shep
    #185167
    A lényeget nem mondod, kimentél megcsinálni? :DDDD
  • Shep
    #185166
    Számod megadod? Éjjel ha olyanom van felhívnálak dumálni :)