311802
  • kigyi
    #185165
    Az más kérdés, hogy dec. 25-én éjjel 2-kor felhívnak, hogy ki kéne jönni megcsinálni a számítógépet meee nem megy.... Én bunkó módon képes vagyok kikapcsolni, de legalább teljes némításra tenni.
  • grebber
    #185164
    Azért mobil a mobil,hogy bárhol bármikor elérjenek nekem csak akkor van kikapcsolva ha lefagy (ilyen ritkán van) amúgy meg éjjel nappal hívhat bárki bármikor.Mert ez a lényege a mobilnak mindig elérhető az ember!
  • IMYke2.0.0.0
    #185163
    Miért nem jön a Half-Life 3?

    A semmiről szóló cikk rövid összefoglalója: csak.
  • IMYke2.0.0.0
    #185162
    Én PC-s vagyok. S nagyon úgy tűnik, örökké az is maradok.
  • IMYke2.0.0.0
    #185161
    "Rohamléptekben fog fejlődni az Xbox One

    "Minden nap odafigyelünk a játékosok és vásárlók visszajelzéseire, hogy egy olyan rendszert készítsünk, amilyet ők szeretnének. Az Xboxot fejlesztő csapat is játékosokból áll, így olyan rendszert szeretnénk, amit a munkatársaink is szívesen használnak." - mondta Major Nelson [...]

    Mindez azt követően került felszínre, hogy a Microsoft pár napja elárulta, a következő frissítések hatására akár 20%-kal is nőhet az Xbox One teljesítménye."


    "Azért mégis jó ötlet volt a Frostbite 3 motor...

    "...még akkor is, ha az Electronic Arts már a sokadik pert nyeli be az erősen bugos Battlefield 4 miatt."
    [...]Lassan az Electronic Arts összes stúdiója ezt használja".


    "Frissítésként sem jön PC-re a Tomb Raider: Definitive Edition
    "A játékot az alapoktól a következő generációs konzolokra építettük fel, így jelenleg nem tervezünk belőle PC-s verziót, sem PC-s frissítést."
    Habár pontos információink nincsenek, vélhetően a készítők olyan technikákat vetettek be, melyek támaszkodnak a heterogén memóriára és az aszinkron GPU compute-ra, melyeket egyelőre nem tudnak hatékonyan megoldani PC-n."

  • tomsolo
    #185160
    Innen vett már valaki kulcsot?
  • Zóanagyvarázsló
    #185159
    Na jó, de végtelen világegyetemben végtelen olyan bolygónak kell létrejönnie, amelyen szőke hajú és kék szemű emberek mászkálnál, sőt a végtelen lehet azok száma is, akiknek ugyanott van az anyajegyük. Már ha a kiindulópontod mellett végtelennek tekintjük a világegyetemet.
  • Tinman #185158
    Azért ott a másik oldal is ám.

    Sixaxis.

    Vannak játékok melyek IGÉNYLIK, hogy fordítsd/emelgesd/döntsd a controllert! Ezeknél a vezetés megoldás BORZALMAS eredményeket szül.

    Hidd el tudom... egy élmény volt Heavenly Sword-ot úgy játszani, hogy közben rajta volt a töltőn a PS3 controller.

    XBOX360 controller ilyet nem tud nyilván...
  • ZsZso
    #185157
    Én mindenből a vezetékeset preferálom. Bár sosem volt még, de pl. a hideg kiráz a vezeték nélküli headset gondolatától is.
    A kábelekkel nekem sose volt gondom, ráadásul mostanában olyan könnyűek, észrevehetetlenek, hogy a lekevésbé sem zavarnak. Az elemek/akksik merülésétől feláll a szőr a hátamon. Majd talán ha több évig lehet használni a vezeték nélküli egységeket pár grammos akksikkal akkor nyitottabb leszek a témában :).

    Hozzátenném azért, hogy a klaviatúrám "vezetéknélküli", ahogy az otthoni egerem is. A klaviatúrához (céges és az otthoninál is) hosszabbítón fel van vezetve a vevő egység, hogy ne szarakodjon, mert ha távolabb van, akkor a géptől és a körülötte lévő sok elektromos cucctól (?!) szakadozik a kapcsolat. Éljen!
  • tomsolo
    #185156
    PS3 és Wii kontrollerek voltak a kezem között semmi baj nem volt velük sose.

    Ráadásul merülés esetén egy gombnyomás volt szinkronizálni egy másikat (ilyet ugyanis párban vesz az ember).
  • IMYke2.0.0.0
    #185155
    Életemben nem fogtam még kezemben vezeték nélküli kontrollert - biztos jópofa, de én például a vezetékessel is szabadnak érzem magam a gép előtt [nem hiszem, hogy akinek vezeték nélkülije van, az mondjuk a tévé, monitor előtt mondjuk léggitározás közben használja, hogy éljen a "szabadság" érzésével], ráadásul a gép nincs is nagyon messze tőlem (no kanapé géming), így a 2+ méteres vezeték több mint elég.
  • IMYke2.0.0.0
    #185154
    Hát igen - nem szeretem, hogy ilyesmire kényszerítenek.
    Ráadásul: nincs is okoskodó telefonom.

    A fejlődéssel semmi baj. A kényszerítéssel viszont igen.
  • ZsZso
    #185153
    Egyetértek! Kábeles kontrollernél nincs jobb.

    Én a Wirelessben az elemek "dobozát" sem csípem, szerintem kényelmesebb sokkal a wired verzió, ráadásul könnyebb is.
  • genndy
    #185152
    Akkor töltő+akksi lesz, nekem jójaz, kösz.
  • kigyi
    #185151
    Úgy látom nem érted a lényeget.

    Nem a telefonos kiegészítővel van a baj hanem a perifériák tökéletlenségével. Igen mondom ezt úgy, hogy ez a munkám is, de a mai napig nincs olyan normális vezeték nélküli vezérlő aminek a késése ne okoznak kellemetlenséget használójának. Persze vannak ideális esetek, de az ritka :( Sajnos elég zavaró amikor egy zavart jel miatt lelőnek egy játékban, vagy folyamatosan előjön a hibás gépelt szöveg amikor tudod, hogy nem te írod rosszul hanem az eszköz működik hibásan. Ha merül az elem ez többször is előfordul. Szinkronizálási hibák stb. stb.

    Telefonomat már most is használóm kiegészítő képernyőként (iRacing HUD) erre megfelel, ha csúszás van nem zavar, nem létfontosságú a dolog.
  • Tinman #185150
    Alapból semmi nincs hozzá.

    Vehetsz bele elemet (nem ajánlott), vagy tölthető akksit.

    Tesco akcióba szoktam venni akksikat töltővel együtt volt 800 Ft és Energizer. 3-4 éve működnek.

    15 órát bírnak átlag.

    Ha merül jelzi, de a gombok nem baxakodnak, egyszerűen jelzi párszor, majd lemerül.

    Nekem az az egyik gondom az akksi töltögetésen kívül, hogy ott tartom a nemesebb szervemtől 1 cm-re az ölemben.

    Kábelben hiszek. Egyre inkább.
  • tomsolo
    #185149
    Csak szólok, hogy hamarosan egyre több játék fog jönni, ahol a játék mellett a telefonodat egyfajta játékbeli "handheld"-ként használhatod menetközben (pl. minimap, inventory etc...)

    Hogy csak egy közeli példát mondjak a két utsó UBI játék (SP, AC) már erősen nyomja ezt a feelinget...
  • genndy
    #185148
    Amúgy az Xbox kontroller nem akksis? Vagy annál is a gombok baszakodnak ha merül? Mert akkor átgondolom a wireless kontrollert kicsit én is...
  • IMYke2.0.0.0
    #185147
    "elemes kacatokkal machináljak a gépem körül."

    Nem segíthetek, ha ennek megértése nem megy.
  • genndy
    #185146
    Az akkumulátoros, nem elemes, ne kötekeggyé!
  • Tinman #185145
    Nekem csak munkaidőben van bekapcsolva a mobilom, hétvégén SEM. Sem a magán, sem a céges.
  • tomsolo
    #185144
    A telefonod is vezetékes? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #185143
    "semmi gond a lenyomott gombokkal soha, nincs elembaxakodás se."

    Kábé 5 éve nyomom a szöveget a topikban, hogy nincs az az isten, aki rávehetne engem, hogy elemes kacatokkal machináljak a gépem körül.
  • IMYke2.0.0.0
    #185142
    Kezdem azt hinni, hogy közösségi oldalnak hiszed a topikot.
  • IMYke2.0.0.0
    #185141
    Jobb többször, mint egyszer sem.
  • IMYke2.0.0.0
    #185140
    Makszimálisan egyetértünk.
  • arty
    #185139
    fifa13-at vettem és aktiválni is tudtam :)

    a gond a kosárba rakással van, azt brazil proxy mögül kell megejteni :)
  • ZsZso
    #185138
    Vedd fel a kapcsolatot a Logitech supporttal (független attól, hogy garis vagy sem), hátha tudnak segíteni.
  • genndy
    #185137
    EA játékokat nem lehet venni Nuuvemről, azok még külön le vannak tiltva nem brazil régiósoknak (nem csak kifizetni, de már kosárba rakni sem lehet).
  • Dzsini
    #185136
    Én csak egérnél használom a wirelesst, és nem játszom olyasmivel, ami nem viselné el, ha a görgő vagy valami nem reagál tökéletesen precízen.

    ... bár van egy drótos, gamer egerem is, elvétve használom (ha épp meglepetésszerűen lemerül az összes tartalék elem).

    Billentyűzet a laptopban, kontroller drótos.
  • Tinman #185135
    Ha olcsóbb lenne, a nyilván gyengébb nettop PC-n lecserélném egy ilyen Ci3 + normálisabb GPU combora, persze Winnel továbbra is.
  • Tinman #185134
    Lol... ez a k. Logitech wireless keyboard már tényleg kiakaszt.

    Minap kis híján a bankból tiltottam ki magam... van amikor komplett szavak vesznek el, de olyan van, hogy bufferbe van 4-5 mp-ig az info, majd egyszer csak megjelenik a gépelt szöveg.

    Nem csoda, ha gyűlölöm a wireless cuccokat -.-

    XBOX+PC-n is visszatértem a jó öreg USB kábeles megoldásra. Jah, zavar a madzag, de semmi gond a lenyomott gombokkal soha, nincs elembaxakodás se.
  • arty
    #185133
    500$ and up ! tehát a geforcésnam NEM tudod az árát, vszeg 1000+, mint a többi.
    500ért az integrált amd apu-s változatot kapod, maximum.
  • grebber
    #185132
    Pedig úgy harangozzák be azt a steam machine-t ami futtat windowst is mintha valami csoda lenne!

    pl erre gondolok
  • benőmenő
    #185131
    A szájberpówerpécé (az a név :D) az i5 + gtx 760-nal eléggé konzol szerű, ahogyan az ára is. Most nem fogok reggel pc alkatrészeket bújni, de aki soha meg nem tenné, annak ez egy reális opció mindenképpen. Főleg, hogy ez tényleg egy pc, szóval akármikor tehet rá egy windowst.
  • grebber
    #185130
    Nagy kár ,hogy a többi fejlett civilizáció nem tart minket érdemesnek arra ,hogy GLOBÁLISAN felfedjék magukat előttünk.
    Félnivalójuk nem sok lenne tőlünk az biztos, tehát ez nem lehet kizáró ok.

  • Tinman #185129
    Steabox árak

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Alternate - $1339
    CPU - Intel Core i5 4570
    Graphics - Gigabyte GTX 760
    RAM - 16GB
    Storage - 1TB SSHD

    CyberPowerPC - $499 and up
    CPU - AMD/Intel Core i5 CPU
    Graphics - AMD Radeon R9 270/Nvidia GTX 760
    RAM - 8GB
    Storage - 500GB

    Digital Storm Bolt II - $2,584
    CPU - Intel Core i7 4770K
    Graphics - GTX 780 Ti
    RAM - 16GB
    Storage - 1TB HDD + 120 GB SSD

    Gigabyte Brix Pro - TBD
    CPU - Intel Core i7-4770R
    Graphics - Intel Iris Pro 5200
    RAM - 2 x 4GB
    Storage - 1TB SATA 6Gb/sata

    Falcon Northwest - $1,799 to $6000
    CPU - customizable
    Graphics - Nvidia GeForce GTX Titan
    RAM - 8 to 16 GB
    Storage - up to 6 TB

    iBuyPower - $499 and up
    CPU - Quad core AMD or Intel
    Graphics - Radeon GCN Graphics
    RAM - 8GB
    Storage - 500GB+

    Materiel.net - $1,098
    CPU - Intel Core i5 4440
    Graphics - MSI GeForce GTX 760 OC
    RAM - 8GB
    Storage - 8 GB + 1 TB SSHD


    Next SPA - price TBD
    CPU - Intel Core i5
    Graphics - Nvidia GT 760
    RAM - 8GB
    Storage - 1TB

    Origin PC Chronos - price TBD
    CPU - Intel Core i7 4770K (3.9 to 4.6 GHz)
    Graphics - 2 x 6GB Nvidia GeForce GTX Titans

    Scan NC 10 - $1,090
    CPU - Intel Core i3 4000M
    Graphics - Nvidia GeForce GTX 765M
    RAM - 8GB
    Storage - 500GB


    Webhallen - $1,499
    CPU - Intel Core i7
    Graphics - Nvidia GT 780
    RAM - 16GB
    Storage - 1TB SSHD

    Zotac - $599
    CPU - Intel Core (TBD)
    Graphics - Nvidia GeForce GTX
    RAM - TBD
    Storage - TBD

  • MerlinW
    #185128
    A földihez hasonló szén alapú élet kialakulásához szükséges (nem teljes a lista, most így fejből ezek jutottak eszembe):

    - megfelelő méretű korú, és hőmérsékletű csillag
    - egy szilárd felszínű, jól vezető anyagokból álló maggal rendelkező, megfelelő méretű bolygó, tökéletes távolságban a csillagtól (pusztán pár százezer km-es eltérés már túl forróvá vagy túl hideggé teheti a felszínt).
    - egy vagy több hold, ha több van akkor szükséges hogy az egyik nagyobb méretű domináns legyen, hogy biztosítsa az évszakokat => élet fennmaradását.
    - a bolygó felszínének anyaga szénben gazdagnak kell hogy legyen
    - milliárdnyi kémiai reakció variációjából össze kell állnia annak az 1-2-nek, hogy léte jöjjön egy baktérium vagy egysejtű.

    Tehát a szénalapú élet kialakulása bárhol lehetséges, azonban elvileg egy naprendszerben csak egy bolygón. A fenti feltételek alapján 1 a ku*va sokadikhoz az esélye, vagyis van esélye, de valószínűtlen:)

    Persze ettől függetlenül lehet másfajta élet itt-ott, de hogy emberi lény legyen máshol az univerzumban annak minimális az esélye.
  • grebber
    #185127
    Ne feledje senki hamarosan jön(nek) a nagy nap(ok)

    1/9-1/18:

    Brothers - A Tale of Two Sons 2.99 USD
    How to Survive 2.49 USD

    HTS csak egy game még mindig marad 2 kuponom annak a sorsa valószínű kuka lesz. Hacsak nem kell másnak!
  • Botond #185126
    Harmadik memória is kész. Csak az első volt szopás, utána megint jóság!