311802
  • Botond #185486
    99ben jelent meg. :)

    Nem ismertem a cuccot, ránéztem gugliban és jóság lehet tényleg, este ránézek! Kösz a tippet!
  • Zóanagyvarázsló
    #185485
    A náluk elérhető ingyenes játékok többnyire korábban is azok voltak, vagy a jogtulajjal egyeztetett ajándékról van szó. Az ideiglenesen osztogatott játékok pedig nyilván más kategória.

    A Falloutok esetében ugye az Interplay és a Zenimax/Bethesda közötti hosszú küzdelem vége lett, hogy a régi játékok jogai is új tulajdonoshoz kerültek, ezért Hervé Caen (Interplay) beintett nekik, és elkezdte osztogatni a játékokat.

    Amúgy nyilván mindegyik cég a saját érdekeit nézi, glóriát festeni a fejük fölé talán kár, de mivel sok helyen folyamatosan megalázzák a felhasználót, így örül az ember, ha valahol gyors és segítőkész a support, nem erőltetnek rá DRM-et, és tényleg meghallgatják a véleményét. Persze a GOG-nak szüksége is volt erre az arculatra, hogy befuthasson, ezért hiánycikk.
  • zorrobomber
    #185484
    Ki szoktam mosni mosógépben.. :)
  • Botond #185483
    Kinek mi a pihenés. Meg milyen munka? Téglapakolás után jól esik felrakni a lábad a zsámolyra és hunyni egyet, de mondjuk egy maratoni míting után lehet vmi olyan kell, ami az agyad reseteli.
  • Zóanagyvarázsló
    #185482
    Decemberben ugyan nem jártam külföldön, de novemberben bizony a tengerben lubickoltam, utána meg meccsre mentem, mint itthon szoktam :)

    Egyébként részemről csak a korábbi példákra reagáltam, a tengerpartot, medencét éppen a tapizós Botond hozta fel, még csak nem is Tinman.
  • tomsolo
    #185481
    Nem, a régebbi játékoknál nem így megy, nem véletlenül tudnak ingyenesen elérhetővé tenni játékokat. Ami egy ilyen nagyforgalmú oldal esetén a termék öngyilkosságával egyenlő. Ki fog venni pénzért venni Falloutot ezek után? Vagy Metro 2033-at?

    De az akciós húzásaik miatt is kapnak eleget az indiektől. Ezek vérgetzi kereskedőcégek (Steam, GOG) semmi több, ugyanúgy kiszívják a te véred is ezt kell tudomásul venni.
  • Tinman #185480
    "egy 10 órás munkanap után"

    Egy ilyen után pihenés és nem GTA...
  • Botond #185479
    Láttam, vett rá másik előlapot és az élet megy tovább.
  • Botond #185478
    Ha meg leesik, akkor a boltban lehet venni másikat, na bumm. :D
  • Tinman #185477
    A másik topikban nézd meg Moby iPad-jét... aztán esett 1.5 métert :-D
  • Botond #185476
    Mert két nap egy éjszaka Bécs 1000. alkalommal egy 10 órás munkanap után (és előtt) ősszel szakadó esőben nyilván irány várost nézni este 7kor a sötétben egyedül az fun. Vagy nézni a szállodában a meccset, ha van az szintén kellően kielégítő elfoglaltság kell, hogy legyen mindenkinek.
  • Tinman #185475
    Tiszta húgyfoltos lehet... brrrr. :-(
  • zorrobomber
    #185474
    jah nekem van szőnyeg a budi előtt, direkt azért tettem be hogy ha leesik a teló ne legyen baja :)
  • Botond #185473
    Ezek a kifogások azért masszívan az egyéni szocprobléma témakörben futnak, ami azért nem nagyon meghatározó egy termék szempontjából se. Leesik a budiban és jajj mi lesz, lol már. :D
  • tomsolo
    #185472
    #185467 Miért decemberben nem lehet utazni? Á, nem vagy beszűkülve. :D

    Olaszban nyaraltunk és tévét néztem - nem szoktam szinte sose - és életem egyik legjobb élménye volt, hogy Risztov Évának végig tudtam szurkolni miközben toltam be a söröket. Na puff.
  • Zóanagyvarázsló
    #185471
    A King of Dragon Passt megvettem a múltkor PC-re, mert a koncepció zseniálisnak tűnik. Jó lenne, ha portolnák a superior tapis verziót is.
  • HeadHunter86
    #185470
    Nekem új, hogy ez konzolra is megjelent. Azért elég durva. Pont egy CS, ahol az atompontos lövés a lényeg.
    Gondolom milyen tunkolás mehet konzolon :D
  • Zóanagyvarázsló
    #185469
    Most nem guglizok utána, de indie-k esetében valami 20%-ról volt szó, ami kedvezőbb egy kicsivel a Steamnél. Mármint a 20% a GOG-é, a 80 a fejlesztőé. Kérdés, hogy régebbi játékoknál is így megy-e (a nagyságrend stimmelhet), pláne a support átvállalása miatt. (A Ubi nyilván ezért is nem árulja, nem kíván kompatibilitással foglalkozni, pláne egy 3Dfx-et is használó játéknál.)

    Ha nem lennék elégedett a szolgáltatással, értsd csak az ISO-t osztanák pénzért, akkor szidnám én is őket díjbeszedésért, de pozitívak a tapasztalataim.
  • Tinman #185468
    2 hónap meló az ok, az tök más! Ott érthető!

    2 hónap nyaralás nagyon keveseknek adatik meg ugye az az egyik, a másik, hogy 2 hónap meló az ott is meló. Oké mellette van idő kikapcsolódni is, de egy nehéz nap után érthető, ha valaki inkább a szobában nyomkodja a tapit, mint kint felfedez.
  • Tinman #185467
    "Ezen az alapon fórumozni sem szabad nyaralás közben. "

    Pontosan így is teszek. Ott minden más, érdemes azt kiélvezni amíg tart, mert utána 1 évig min. nem látod.
  • Zóanagyvarázsló
    #185466
    Ezen az alapon fórumozni sem szabad nyaralás közben. Mondjuk korábban, amikor még egész hétre jártam el, gyakran nem is láttam addig böngészőt. Jobb is volt tisztulni. Viszont olyan volt, hogy az egy hét alatt nyomtunk pár - tényleg csak pár - WarCraft II- és StarCraft-meccset. Van, amikor az embernek maga a kimozdulás a lényeg, nem az, hogy extrémen más dolgokat csináljon, mint szokott.
  • tomsolo
    #185465
    > Mindenesetre ha van egy üres, ideiglenesen használaton kívüli fészered, és nem foglalkozol vele hónapokig, nem örülnél neki, ha önkéntes lakásfoglalók lepnék el addig. De persze tőled erre úgyis valami mocskolódás lesz a válasz, remélem, hogy újfent az egész topikot köpöd le vele.

    Pont ez a példa jutott eszembe nekem is, csak annyival kiegészítve, hogy a lakástulajdonost tényleg nem zavarta eddig ki-mit csinál. (Megjegyzem most sem.) Míg meg nem jelent az önkéntes díjbeszedő akit innentől szeretni kell. Van egyébként elképzelésed, hogy működik 10 dodós ár a GOG-nál, pl mennyit kap belőle a Ubisoft?
  • zorrobomber
    #185464
    #185444 :)

    Egyébként a vesszőparipám a King of Dragon Pass. '98-ban jelent meg PC-re(milyen év volt az te jó ég), akkor a kutyát se érdekelte, és igazán csak most talált otthonra iOS-en, tapiszaron.

    Bevallom én tapiztam amíg kint voltam Kínában. Egyérsz, ha 2 hónapot vagy külföldön, akármilyen izgalmas is, néha azért vágysz a pihenésre. Másrészt, kint előjött egy olyan problémám amit azóta már meg is műtöttek. Ez mellékzönge de gondoltam most megosztom. Azóta is bánt, hogy (emiatt) nem jutottam el Pekingbe, úgyhogy lehet idén visszamegyek :)
  • Seth
    #185463
    Csalás miért jött egyeltalán szóba? Ki beszélt róla? Én még a frag videóknál tartok, ne haragudj :)
    Amúgy a Quake multiban is volt bőven csalás,programokkal és engine buherálós módon is (pl levettél minden árnyékot,felbontást és mindenkinél gyorsabb voltál és hamarabb kiszúrtad az ellent)
  • Zóanagyvarázsló
    #185462
    Ezzel viszont egyetértek, bár a kettő között van az igazság: ha már olyan helyen van az ember, lehet és érdemes is alkalomhoz illő programot összehozni. Nyilván két hét tengerpart mellett van idő ilyesmire, ha pénz és erő nincs onnan az illetékes országot bejárni.

    Én mondjuk inkább olvasnivalót viszek, mintsem rosszabb minőségben játsszam. Nem muszáj mindig játszani, annyi minden mást lehet négy fal között is. Persze ez már megint egyénfüggő.
  • Shep
    #185461
    Nyilván, csiterek csak CS óta léteznek. Persze te nyilván a millió fps dolgokra gondoltál de azokat a legtöbb szerveren lekorlátozták már elég hamar. Bár a hsz-eid alapján te nem sokat Counterezhettél.
  • Tinman #185460
    "Ne legyél már ennyire beszűkült."

    Ez jó vicc. A beszűkült pontosan az, aki elmegy 1k km-t az otthonától beül az étterembe és rántott húst zabál, meg végignetezi a nyaralást a szobában.

    Ennél lejjebb mi van? A Marina-árok?

    Elfogadom, ha valaki ekkora kocka, de nem ez a normális ;-)
  • Zóanagyvarázsló
    #185459
    Azért ezek már egyre inkább a műfaj határán vannak, én valahol sajnálom, hogy ennyi franchise között hagyományosabb kalandjáték már szinte fel sem merülnek náluk, pedig pár éve még ők voltak a zászlóshajó, akkor a Daedelicet vagy a WadJet Eye-t még hírből sem ismertük.
  • IMYke2.0.0.0
    #185458
    Mindössze csak azért, mert a Quake-ekben nem tudtál csalni... még az Asus GeForce 2 driverei sem segítettek.
  • tomsolo
    #185457
    > - a tengerparton = Ennél szánibb kevés van. Gyönyörű nők, csodás idő, tenger és te nyomod a Baldur's Gate-et tapiszaron. Pfujjj.

    Hát bazz. Az is szánalmas amikor emberek úgy mennek el nyaralni, hogy minden legyen olyan mint otthon, de annál már csak az szánalmasabb amikor az a mottójuk, hogy de hát ez otthon is lehet! Ezért náluk egy tengerparti fürdés reggeltől orrvérzésig tart, napozni annyit kell nekik míg lila nem lesz a bőrük, koktélt annyit kell inni míg össze nem hánynak mindent este meg a büfésoron öt emelet magasságban kell a tányérra púpozni mindent.

    Már miért ne lehetne nyaralás közben bármit csinálni ami jólesik, függetlenül, hogy hol vagy? Ne legyél már ennyire beszűkült.
  • Zóanagyvarázsló
    #185456
    A GOG-ra pedig úgy került fel, hogy megegyeztek a jogtulajdonossal. Az a UbiSoft. Eleve ők döntik el, hogy mit kezdtek vele. Lehet, hogy valaha tettek rá, sőt tulajdonképpen most is, de ettől még érthetetlen, hogy miért másokat kell rugdosni. Mellesleg léteztek azért újrakiadások, az oroszoknál még az évtized közepén, nálunk is elérhető volt akkortájt boltokban, bár talán csak a régi elfekvő példányok. Mindenesetre ha van egy üres, ideiglenesen használaton kívüli fészered, és nem foglalkozol vele hónapokig, nem örülnél neki, ha önkéntes lakásfoglalók lepnék el addig. De persze tőled erre úgyis valami mocskolódás lesz a válasz, remélem, hogy újfent az egész topikot köpöd le vele.

    Évekig alig volt beszerezhető bármilyen formában a kiegészítő vagy zenésben az Incubation, számos játékos, rajongói, abandonware stb. fórumon is panaszkodtak emiatt. Lehet, hogy te tudtál hozzá forrást, de sokakhoz nem jutott el. Ha ez szerinted nem szempont, akkor nincs több kérdésem.

    Mivel nekem megvan GOG-on is, valamint eredetiben is az alapjáték és a kiegészítő, így tudom, hogy melyiket találom kényelmesebbnek. Mivel a lemezképeket vagy tárolnom kell, vagy letölteni "sötét helyről", egyik sem hangzik olyan jól, mint bármikor percek alatt lekapni GOG-ról. Ettől lehet eltérő a véleményed, de azt talán elfogadhatnád, hogy sokan vannak így ezzel. Nagyon sok audio CD formátumot használó játék van, melynél problémák vannak a zenék lejátszásával, az Incubationnel nekem nem volt, de talán más kevésbé volt szerencsés. Abban viszont pláne mázlista vagyok, hogy engem a többi Battle Isle is érdekel, de az persze világos, hogy eltérő.

    Aki zavarosban akar halászni, az úgyis be tudja szerezni, aki hajlandó érte pénzt adni, az meg tudja venni. Indokolatlannak érzem a kiakadást azon, hogy egy játék pénzbe kerül, az előzmények fényében is. Azt is, hogy ezért a GOG-ot tartod a hunyónak. A vitakultúrád pedig magáért beszél.
  • Shep
    #185455
    Nem értem miért jössz folyamatosan a Kékkel? A Kék egy teljesen más játék, mint a CS. Értelmetlen frag videokat, meg mozgást, meg kutyafülét hasonlítani. Mintha az NFS-t hasonlítanád az Asetto Corsával, lehet, csak nem sok értelme van-
  • IMYke2.0.0.0
    #185454
    Ezek szerint, életedben nem láttál még Quake 2 és Quake 3 frag videókat.
  • Tinman #185453
    Na jó, de ez vica versa igaz akkor ám... ott is vannak állkoppantó excluk. Ha kell szívesen sorolom.

    Nyilván iOS-re 4767x ennyi van, kérdés, hogy felérnek-e mondjuk pl. egy Final Fantasy Crisis Core-hoz belbecs tekintetében.
  • Tinman #185452
    - mert a budin = kizárólag offline sajtó, félnék, hogy leesik a kőre a drága teló/pad

    - a távolságibuszon = sok az olyan cinege, akik csak az ilyen palimadarakra utaznak. "VancigidvantüzedaddideazIpaded."
    (Zalaegerszegen éppen a hétvégén történt ilyen. 2 db. TIZENKÉT ÉVES LÁNY(!) cinege támadott meg 2 nem cinege, de jobb módú leányt. Párom kolléganőjének lánya volt az egyik áldozat. 2x is beléjük kötöttek, a 2. alkalom verés lett. Látlelet miegymás. Igen, a telóra utaztak!)

    - a tengerparton = Ennél szánibb kevés van. Gyönyörű nők, csodás idő, tenger és te nyomod a Baldur's Gate-et tapiszaron. Pfujjj.

    - a medence parton = dettó tengerpart téma

    - amikor kiküldenek munkaügyben bécsbe, pozsonyba,esetleg sydneybe, emlbournebe = Majd bent kuksolok a szobában nyilván. Ha meg fáradt vagyok alszok, vagy kérek egy masszást vidám befejezéssel.

    "ezzel szemben az ipadeden simán fut. Meg a GTA is. Meg akár bármi."

    Egy élmény lehet GTA-zni miközben kint ezernyi lehetőség... bah.

    Nem vagyok igazi kocZka. :-P
  • Fpocok
    #185451
    Ja értem.
    Amúgy konzolon játszanak vele? Nem hinném, hogy sokan.
  • Seth
    #185450
    Ne hasonlítsd szerintem. Quake egy teljesen más stílusú ,hipergyors játékmenetet engedhet meg magának. CS-ben nem lehet repkedni össze-vissza ,nincsenek szuperkatonák, akik túlélnek egy-egy rocket jump-ot :)
  • Shep
    #185449
    Működik billel is.
  • zorrobomber
    #185448
    Értem hogy PC, de a CS:GO bevallottan azért készült el hogy legyen CS konztolra is. Nem beszólás akart lenni, csak megjegyzés, na.
  • IMYke2.0.0.0
    #185447
    Ez nulla a Quake 2 és Quake 3-hoz képest.