311802
  • arty
    #186127
    álaltfarm, szép új világ perfekt "a témában", az 1984et sem könyvben, sem filmen nem sikerült befogadni (könyvet abbahagytam, szvsz a filmet se láttam végig, belealudtam amikor ment tévében éjjel - sajna amig volt időm (szántam időt) könyvekre (csak scifire, könyvtárban, mindent az adott műfajból), tul fiatal, éretlen voltam, stb, ma meg már géming (+család+sportolnikéne+intéznimindenfélét) elvisz mindent)

    legyek urát filmen láttam csak, sajnos FF és talán ezért is nem jött be annyira, az F451 még hátra volna, csak itt is félek az elavult képi világtól :D (igen, kicsit már nekem is ciki ez a filmes "grafribanckodás", de nem akarom megjátszani magam - aki át tud szellemülni, irigylem, nekem ritkán megy)

    (és még az I have no mouth-al se kezdtem semmit, multkor nekiálltam, de ehez nyugalom kellene, két rohangáló-ordító kölök mellett semmi értelme nem volna)
  • DarkSector
    #186126
    oké csak ha pc elé ülök valszeg nem egy 2d-s autós játékkal állok le játszani. :D
    az egy más dolog hogy pc-n én konkrétan egy autossal sem. :D de az más tészta.

    vagy forditsuk meg a dolgot, amit mobilon a palettán nézve jonak tartok, vagy tartunk, azokból milliónyi van pc-re amit itt meg mindenki szarozik.
    Ezekszerint nem létezik szar alkotás, mint pl egy Alien CM, mert mindenben több mint mondjuk egy mobilos fps-s, szebb hoszabb valszeg, tartalomban is több....akkor miért nyavajgunk? ilyen "primitív" játékokat akartok pc-re? akkor mire a sok hőbölgés? :D
  • arty
    #186125
    reckless racing 1-2, reckless getaway, asphalt 7-8

    a "kis árkád ótós" eléggé mellőzött műfaj pécén, elmult évekből talán csak a Bang Bang Racing volt, ami hozta a szintet

    (mini motor racing szvsz sz*r az ultraprimkó irányitásával, ráadásul azt pécére is portolták)
  • arty
    #186124
    (első blurayem :) azóta se követte több, lemezmacera nagyon huszadikszázadi :D elnézést mindenkitől a megjegyzésért, tudom h ez nem az a topik.....)
  • Zóanagyvarázsló
    #186123
    Az antikváriumokról már hallottam (bár az én városomban egy van, de máshol is szét szoktam nézni), sőt bolhapaicokon is szoktam járni. Csak ugye mindig sok mindent lehet találni, mindig sok minden van olvasni, így egy itthon valahol meglévő könyv 800 Ft-ért sem mindig csusszan be a kosárba, mikor zsúfoltak a könyvespolcok is.
  • arty
    #186122
    köszöntem, végre egy működő tool! nem keveset kipróbáltam már :/ (ugye te is megvetted, támogatandó a kurvajó kis tool fejlesztőjét?)

    én így csináltam a rootolt* androidos eszközömön:
    - leszedtem a sixaxis compatibility checkert google play-ből LINK
    - az kiirta a bluetooth master address-t (pl: 00:00:12:33:AC:B0), azaz a teló BT címét
    - kontrollert pécére kötöttem, sixaxis pairing tool-al belőttem a master address-t (pl: 00:00:12:33:AC:B0) a konrollerbe beléje ;)
    - vissza telóra, START gomb a compatibility checkerben, elindul, várja a kontit, bekapcsolom, felismeri, kiirta, hogy minden oké, kompatibilis vagyok, érzékelte a konti gombjait
    - megvettem 545forintért a tool-t - ITT
    - telepitettem, konfigoltam a fontosabb beállításokat:
    --- az általa hozzáadott "billentyűzet" metódust engedélyeztem az android beviteli eszközök kezelőjében
    --- belőttem, h szabvány android gamepadként (is) kezelje
    --- készítettem a játékból egy screenshotot (nálam: hang LE + kikapcs gomb)
    --- a sixaxis controller-app profilszerkesztőjébe betöltöttem a screenshotot, a tapigombokra ráhuztam a megfelelő sixaxis gombokat jelképező ikonokat
    --- kiválasztottam a profilt
    --- játszottam :D VÉGRE TAPI OVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

    *root nélkül nincs játék
  • Zóanagyvarázsló
    #186121
    Sajnos a rajzfilm - bár látszólag követi az eredetit - több fontos apróságban is bántóan felvizezett. Na meg az egésznek a stílusa zseniális. Nem mondom, hogy önmagában rossz, de túlértékelt feldolgozásnak tartom, az 1984 1984-es feldolgozása is jobban tetszett. Az egy jó film, de a regény után érdemes megnézni, annál nyilván csak kevesebb tud lenni. De egy több mint korrekt "kötelezők röviden" a filmvásznon.
  • DarkSector
    #186120
    Hát baszod az nem semmi ha belekötsz egyértelmű dolgokba, akkor ne mond hogy hazudok, ha ennyire semminek véled a dolgot.
    Nincs baj, ha nem érdekel hány fps-em van, engem sem izgat, csak azt ne mond hogy hazudok, nem szoktam, nincs is rá szükségem, vagy okom hogy hazudjak.
  • grebber
    #186119
    100%-hogy meglehet.

    Proharveren van aki megcsinálta igaz csak az alapgame-és azt hiszem csak 2 dlc. (Ha írsz neki biztos leírja hogy kell)

    Szóval ha ezt összehozta a maradék pár dlc se lehet akadály.
  • arty
    #186118
    én anno sok kört futottam vele, sztem nem lehet megoldani

    hiába lesz magyar csomó szöveg, hiába cserélsz le szinte minden fájlt (amit a játék fagyása/kilépése nélkül megtehetsz), akkor is maradnak angol/olasz/amelyiket kicserélted nyelvű részletek - pl átvezetők, leírások, stb

    barom vagyok, ahány órát rászántam, annyival drágábban megérte volna a magyar is :/

    (persze értem az angolt, de anyanyelven kényelmesebb lett volna)
  • IMYke2.0.0.0
    #186117
    Hagyjuk - semmi kedvem veled a semmiről vitatkozni.
  • DarkSector
    #186116
    Nem értelek.
    Mit izzít?
    Kicsoda? azt mondod hogy hazudik a fraps hogy van 40-60fps-em?
  • ratgab
    #186115
    Állatfarmot is csak animációsban láttam. Azt hittem ez valami könnyed gyerekmese lesz, de basszus nagyon komoly ez rajzolt verzióban is. A lényeg bizony nagyon keményen benne van.
  • grebber
    #186114
    Én tegnap ott uninstaláltam amikor a vonaton felszeleteltek és a harc közbe a 6-10 fps-t szépen pumpálta az arcomba!
  • genndy
    #186113
    "Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?" Megvolt, 1984 pipa,
    Állatfarm még nem, a Legyek Ura elég kemény, Fahrenheit 451 sajnos még szintén kimaradt. A kimaradtak elolvasása természetesen tervben.
    Antikvárium jó hely lehet beszerezni, meg nálunk a könyvtárban szokott lenni ilyen "100-200 forintokért régi könyvek vihetők" dolog is.
  • IMYke2.0.0.0
    #186112
    Nem hiszek már neked. Bocs.
    Az egy dolog, hogy a Rising textúrái a béka popója alatt vannak, de FullHD-ban izzít rendesen még egy Core i7-est is.
  • IMYke2.0.0.0
    #186111
    Gonoszul hangzik, de örülök :)

    A sorozatra is érdemes ránézni - semmiképp se riasszon el két dolog vele kapcsolatban, ami három: rajzolás, erőszak és villantások.
    Nagyon jó sztorija van, és 99%-ban benne van minden, amit manapság animének neveznek.
  • DarkSector
    #186110
    Most nézem a Rising-et.

    1920x1080 mellett, az MSAA ha off-on van, mert ennek nem láttam értelmét, amúgy sincs rece.
    40-60fps közt ugrál.

    8x-os MSAA is ha bekapcsolom, 18-22 fps, csak értelme nincs.
  • DarkSector
    #186109
    apád töke! :D
  • ratgab
    #186108
    Imy: Ezzel az Elfen lied - Lilium zenével beraktál egy bogarat a fülembe...
  • TBTPumpa
    #186107
    Én is gondoltam/tervezek VGA cserét az idén. Bár nem tudom mennyire érdemes lecserélni egy HD6970-es kártyát egy R9 270X-re vagy 280X-re. Igazából nem játszom sok játékkal, amikkel igen, azok így is jól futnak, viszont ezek a kártyák kevesebbet fogyasztanak és csöndesebbek/jobb a hűtésük, mint a mostaninak, nem mellesleg picit jobb teljesítményt is nyújtanak. Még egy kis pénzmag hiányzik a cseréhez...
  • wantonly
    #186106
    Bejön, csak nem tudok bejelentkezni. :(
  • kigyi
    #186105
    Nálam meg a gifts, nekem is vga csere lenne esedékes, de a pénzügyi keret nem engedi :)
  • grebber
    #186104
    Nekem megy!
  • wantonly
    #186103
    Nekem most a Remember Me szaggat be néha, még a menüben is, de nagyobb részt zökkennömentesen fut, 40-50fps is megvan. A videókártya (HD7770) kevés neki úgy érzem.

    Amúgy nektek sem megy a steam gifts?
  • grebber
    #186102
    Gyorsan felsorolok párat ahol butatni kell a grafikát:

    Arma 2-3
    Crysis összes
    Ghost Recon Future Soldiers
    Far Cry 3, Blood Dragon
    Assassins Creed 3-4
    Battlefield 3-4
    NFS MW, NFS RUN, NFS Rials
    Tomb Raider
    Hitman Absolution, Sleeping Dogs
    GTA 4 ek még csutka elképzelhetetlen lowon is akad és ocsmány de majd 3 év múlva modokkal medlesz a 30 fps
    Skyrim
    Total War 2 Rome
    Witcher 2
    Metro 2033, Last Light
    MGS Rising
    Gothic 4 -ennek is oly mindegy hova a vérbe butítom nem érzem folyamatosnak
    Max Payne 3
    Deus Ex: Human Revolution
    .
    .
    .stb

  • Shep
    #186101
    Szerintem rengeteg minden 15fps környékén döcög csak nem tűnik fel neki.
  • kigyi
    #186100
    Ugye nem mindegy milyen játékokkal játszik :)
    Nekem mondjuk még mennek gond nélkül, de ez már nem tart sokáig :(
  • DarkSector
    #186099
    Hát nem tudom, eddig csak néhány játékkal volt gondom.
    Witcher 2.
    Crysis 3.
    GTA 4-be ha nagyon mindent maxra tolok.
    Talán BF3-4 ha maxon multizok.

    Ezekre emlékszem igazából.
    Ha egy játékot feltolok 1920-1080-ba és nem szaggat nekem az már kompromisszum, igaz lehet 20-30 fps van, de nem szaggat és singleben nekem megfelel....nincs 60-100fps-em ez tény.

    Ugyis mindjárt felmegy ez a Rising, és megnézem hogy fut...
  • IMYke2.0.0.0
    #186098
    Még mindig nem vagyok hajlandó elhinni, hogy az aláírásodban lévő géppel erős kompromisszum-mentesen játszol.
  • DarkSector
    #186097
    Amúgy én is kompromisszumos géppel vagyok de azért ennyire nem gáz, még fullhd-ba enged azért játszani.
  • IMYke2.0.0.0
    #186096
    Akad még pár dolog, ami azóta valóság lett. Annyi a különbség, hogy a Szép új világban... de, majd elolvasod, mert még ez sem volt spoiler, de nem akarom még csak sejtetni sem
  • IMYke2.0.0.0
    #186095
    A "Szép új világ" meg minden más disz/utópiának az alapja. Még Lem is táplálkozott belőle.
    Pedig, a sztori nem is igazán összetett, csak az alaphelyzet volt a múlt század húszas éveiben sci-fi - manapság simán meg lehetne valósítani [s valahogy a globalizációval haladunk is e irányba - a világ egyes részein termelnek nekünk, ők még is szegényebbek, mint mi].
  • DarkSector
    #186094
    "Next Gen konzolt majd ha már a rev 2-eseket nyomatják és törve lesz :D"

    ha tele vagy pénzzel vegyél nekem, és elküldöm postán a gépet ha lesz törés rá. :D
  • grebber
    #186093
    Next Gen konzolt majd ha már a rev 2-eseket nyomatják és törve lesz :D
    Hiába vagyok tele pénzzel én nem olyan vagyok mint a többi pénzes ember hogy van elköltöm amire kell egyből.
    Csomó dolgok vennék magamnak,de nem veszem mert nem létfontosságú,megvagyok nélkülük is.
    Akad valami? Szarom le eltűröm tolom akadva és majd 3 év múlva nem fog akadni ennyi.


  • DarkSector
    #186092
    Érdekes mindig azt hittem hogy neked valami inkább med+ vagy high géped van, nem tudom miért hittem ezt.
    És nem váltasz majd? vagy maradsz nextgen konzol mellett?
  • grebber
    #186091
    Egy rakás fos a gépem kb már akkor elavult volt amikor megvettem.
    Nem sok olyan game van amit nem gyenge minőségben tolok.

    BF4 pl full lowon 1280-ba is akad mint a rohadás.
    Most ez a Metal Gear is leszedtem 25GB-ot toltam vele 1 pályát és töröltem akad mint a rohadás!
    Sorolhatnám a címeket 3 hétig.

    Ez van.Majd ha a lelkem ráviszi a testem,hogy 250 ezret kiadják egy gép cserére akkor majd nem fognak akadni.De ez nem mostanában lesz.

    Amúgy meg ha elvagyok egy játékkal és évezem nagyon leszarom hogy pl fekete fehér a játék és 3 pixelből áll.
  • DarkSector
    #186090
    Jó de ezek nem indie foshoz mérhetőek, azokban legtöbbször van valami extra, kell gondolkodni, szórakoztatóak, de egy Sadowgun, egy Modern Combat?
    Ezekből ezernyi van, TPS lövölde meg FPS.
    Azért azt nem igazán hiszem el hogy ilyeneket nagyon tolsz gyenhe minőségben. :)

    Most az más hogy egy Limbo vagy Plants vs Zombies 2....
  • grebber
    #186089
    Annyi fos filléres indi szar van amiket megveszek, ezek se lennének mások mint "indie szarok" pc-n.
    Ettől függetlenül simán végigjátszanám őket.
    De mivel most már gamepad+ tv-n tudom tolni nem is olyan fontosak a portok.
    Gyors végigdurrantom a nagyobbakat aztán végre lesz hely a tableten,mert ezek eszik a helyet rendesen!

  • Zóanagyvarázsló
    #186088
    Igen, gyakorlatilag az Állatfarm és az 1984 is tökéletes mű Orwelltől, mást pedig még nem olvastam tőle :) Az utóbbi azért jóval nehezebb olvasmány, de nem kell tőle félni. Ha bejön az ilyesmi, akkor több mint ajánlott A Legyek Ura és a Fahrenheit 451 is, szintén zseniálisak.

    Ahogy az a Do Androids Dream of Electric Sheep? is (nem tudom fejből a magyar címét, amúgy ugye a Blade Runner eredetije, és sok mindenben más, több mint a film), ha érdekelnek a disztópikus jövőképek, de ez nem igazán direkt politikai vonal, inkább a vallás és a gazdaság jelenik meg benne hangsúlyosan az élő vs gép vonal mellett.

    Sajnos a Szép új világ eddig nekem kimaradt, mert valaki a saját példányt elkavarta már régen, könyvtárban sosincs benn (az 1984-re is vagy 2 évet vártam annak idején), behörcsögölni pedig nem akartam majd előkerül alapon.