311802
  • Tinman #189136
    Nem hangzik ez annyira borzalmasan... az pl. remek újítás, hogy fejlődnek az egységeid is, ha egyre több és több csatát nyersz meg velük.

    "King s Bounty: Warriors of the North - Ice and Fire is scheduled to be released digitally on January 30th 2014. "

    What the epic facepalm holy cow?
  • ratgab
    #189135
    Milyen Szabit?
  • arty
    #189134
    akor most van időd Szabit intézni?
  • Zóanagyvarázsló
    #189133
    A jó játékok már csak ilyenek. Ez nem egy Cursed Crusade!
  • ratgab
    #189132
    Félelmetes, hogy délelőtt óta most eresztett el a Blackguards. Egy huzamban toltam le a chapter 3-at...
  • Zóanagyvarázsló
    #189131
    Pontosan. És ezek a horror miatt kellenek a Tomb Raiderbe (mindig figyelj), illetve azért, hogy legyen némi élet a pályákon. Ugye maga a lövöldemechanika minősége nem indokolja, sőt akkor sem indokolta. (Ettől persze még a szándék lehetett rossz :)
  • Botond #189130
    Sőt vmelyik humblebundleben volt hozzá vmi itemcsomag kód is asszem.
  • Botond #189129
    Lorto is ingyenes már és van steamen.
  • tomsolo
    #189128
    Vagy a kettőbe a pókos pálya - majd beszartam :)
  • Botond #189127
    Vmi házibarkács mod kell, hogy ne csússzon szét a kép és a színek.
  • TBTPumpa
    #189126
    Lista:

    Tera (Letöltöd és játszol.)
    Aion (Letöltöd és játszol.)
    Rift (Letöltöd és játszol.)
    The Secret World (Megveszed, letöltöd és játszol.)
    Guild Wars 2 (Megveszed, letöltöd és játszol.)
    Star Wars The Old Republic (Nem érdemes letölteni.)
    Neverwinter (Letöltöd és játszol.)
    Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (Havidíjas)

    Ezek rendszerét nem ismerem:
    Star Trek Online
    Defiance
    Dungeons and Dragons Online
    DC Universe Online
    EVE Online
    Lord of the Rings Online
  • DarkSector
    #189125
    Köszke!
  • DarkSector
    #189124
    ezaz
  • Rapid81
    #189123
    Kikérem magamnak! Frissítse az első hsz-t!
  • Zóanagyvarázsló
    #189122
    Köszönöm.

    Személy szerint nem az arcbaugrálósdit erőltetőt tartom a jó horrornak, hanem ahol a fel kell tárni a történteket, mi okozza a rettegést, és ez visz el minket egy utazásra. A belső félelmek és a nyomasztó légkör sokkal fontosabb elemek, mint a trancsír, a zombik vagy akár a puszta ijesztgetés. Nyilván játék- és egyénfüggő, hogy melyik mennyire ajánlható szívbetegeknek, de szerintem egy Dark Soulsnál nagyobb terhet nem nem feltétlen rak mindegyik az adott ember szívére. Bár azt tudom, hogy az Amnesiától vagy Outlasttól sokan összecsinálják magukat, én nem vagyok annyira ijedős. (Illetve de, csak mástól félek :) Egy Alone in the Darktól ma azért kevesen kapnának szívrohamot, míg a Tomb Raider 1-ben ugyanúgy rám tud jönni a frász, ha beugrik az arcomba egy gorilla.
  • arty
    #189121
    és nem is kétszer lesz gyorsabb a ps verza :)...
  • Zóanagyvarázsló
    #189120
    Egyébként az eredeti, teljesebb szövegből még világosabb, hogy mire gondolt Hope:

    “We are big fans of horror games and big franchises like Resident Evil and Dead Space, particularly the earlier games. But the guys behind those titles probably felt they were only a couple of degrees off being the next Gears of War, so there was an opportunity for them to try that out. And that was their direction.

    “You do still see horror in other places, like Fallout and Skyrim. Horror does not have to fit in some statistical, genre box. Your first night in Minecraft, when you have built yourself a rudimentary shelter, it’s really dark and then suddenly there’s someone banging on your door. That’s pretty terrifying. Minecraft is arguably the most successful survival horror game of the last generation.”


    Forrás
  • IMYke2.0.0.0
    #189119
    http://www.freemmorpglist.com/
  • DarkSector
    #189118
    :D de egyesével irjátok pls
    :D
  • IMYke2.0.0.0
    #189117
    * (mások által is) horror = (mások által is annak tartott) horror
  • IMYke2.0.0.0
    #189116
    Alapvetés: (mások által is) horror játékkal nem játszom. Több ok közül a legfontosabbak: gyenge a szívem, nem kedvelem a stílust, nem tudnak érdekelni.

    Én például örülök, hogy a Resident Evil-sorozat elhagyta a rétegjáték (értsd: horror rajongóknak) jegyeket és átment történet alapú akció játékká.
    Nyilván, végtelen hosszú ideig lehetne ecsetelni (főképp azok tudnák ezt, akik az 1. résztől az összessel játszottak, és a "régi mindig jobb" tükrében satnyának, nem-is-igazi-Resident-Evilnek tartják az újkori pénznyelőket, például: DarkSector - nem, ez nem megszólítás volt), hogy mit veszített a játékos társadalom azzal, hogy kazurárosították teljes Resident Evil címet - a filmekkel együtt, de felesleges lenne: számtalanszor le lett írva ennek a fórumnak a lapjain, hogy mindig jön egy új generáció, friss játékos csoport, aki és ami nem játszott a 10-20 évvel ezelőtti játékokkal, nem látta a 10-20 évvel ezelőtti filmeket, nem fogta a kezébe 10-50 évvel ezelőtti képregényeket, nem fogott dobókockát a kezében, nem LEGO-zott stb. stb. stb. stb.

    Én a Resident Evil 5 óta ismerem a sorozatot - friss hús vagyok a témában.
    Ha színtiszta horror (ijesztgetős is) lett volna, akkor tojok az egészre, és soha egy percet nem játszottam volna sem azzal, sem a későbbiekkel, ha azt a sémát követik.

    Aki meg akarja ölni magát a monitor előtt - akut szívbénulás, szívszélhűdés, szívritmuszavar, stb. - az nyugodtan játsszon sötétben, fejhallgatóval a fején, vagy dübörgő 5.|7.1-es szett mellett az aktuális horror játékokkal, hiszen mindenkinek van választási lehetősége.

    A Resident Evil 5 és a Resident Evil 6 engem szórakoztatott - a története, a karakterek érdekeltek, még úgy is, hogy nem az első 'epizódtól' ismerem Leont, a Valentine tesókat, vagy Albert W-t.
  • wesker24
    #189115
    Secret Worlds csak 40 Gb xD
  • TBTPumpa
    #189114
    Ne legyél már ilyen értetlen! Az egy fórum. Görgess a végére, ott van az aktuális AMD Driverhez kapcsolódó megoldás is.
  • Panzeradler #189113
    Rift talán.
  • Zóanagyvarázsló
    #189112
    A műfaj alapvetései hajdanán arról szóltak, hogy magadnak kell az adott helyszínből és a rajta fellelhető eszköztárból megteremtetni annak a feltételeit, hogy felvehesd a kesztyűt a megfoghatatlan vagy megfogható, de nehezen legyőzhető ellenfelekkel. Reménytelenség, egyedüllét, önmagunk gyengének érzése (a RE5 co-op daráldájából testközelből látottak ezt nem idézték fel bennem). Ugyanígy részük volt a már-már kalandjátékos nyomozás is a háttérben álló történések kiderítésére. A harc emiatt másodlagos volt és lassú, és nem reflexorientált, ugyanakkor mindig képben kellett lenni.

    Mindezzel a Minecraft (mely korántsem csupán vidám építkezés lehet) számos párhuzamot mutat maga a felfedezős, világot képekre szabó, akadályokat (nem feltétlen lelövendőket) elhárító homokozásával, mely során mindig érhetnek váratlan meglepetések. Egy-két Minecraft-napló már önmagában is jó kis horrormese tud lenni :)

    Nyilván kár kell némi megengedéssel társuló befogadókészség az idézett mondatok iránt, de nekem egyből a fentebb leírtak jutottak eszembe, és ez alapján jól hangzónak tartom, nem pedig megmosolyogtatónak a megállapítást. Mellesleg éppen a fentiek hiánya miatt nem tartom jó vagy úgymond "teljes értékű" survival horrornak például a Condemnedet sem, túlcsövesített, és csak a harc korlátozott jelelegére (ez persze fontos elem), az ijesztgetésre és a témára szűkül a horror mivolta.

    Egyébként mindettől függetlenül is kíváncsi lettem volna a véleményedre a RE6-ról mint horrorjátékról, de ha nincs kedved megosztani, a te dolgod.
  • IMYke2.0.0.0
    #189111
    Egyik öreg barátom nagyon ráfüggött: "Drakensang Online".
  • Rony94
    #189110
    Vindictus?
  • IMYke2.0.0.0
    #189109
    A könyvtári gépről le van húzva a DVD-író, de otthon - ha el nem felejtem - megnézem, hogy a StarCraft + Brood War + 1.6.1 Patch miként muzsikál Windows 7 Ultimate alatt.

    Emlékeim szerint, nem volt gond vele régebben - de lehet, hogy az még a Windows 7 előtt volt.
  • DarkSector
    #189108
    srácok mondanátok pár jobb címet online RPG téren?

    Mint egy WoW, csak mostaniak.
    Hogy van egy karaktered fejlesztheted és egy nyilt világban játszhatsz, más emberekkel.

    Előre is köszönöm.
  • Rapid81
    #189107
    Igen, ezt a linket és infót kaptam múltkor is. Aztán az ég egy adta világon semmit nem csinált. Ugyanolyan azóta is. Igen, rajta van a peccs is.
  • DarkSector
    #189106
    Ez a durva :D

  • grebber
    #189105
    Van még raklap game ami a WP listájában nincs meg de várom nagyon!
  • Evoluti0N
    #189104
    Van egy pár, ami érdekel ezek közül, de nincs rajta az, amit a legjobban várok: Dreamfall Chapters.
  • TBTPumpa
    #189103
    Ezek szerint rossz helyen nézted.
    Itt van megoldás. (Már jó ideje.)
  • IMYke2.0.0.0
    #189102
    Úgy látom, szívesen kevered a szezont a...

    Itt kezdődött, ne is rugaszkodj a magad által szinte már kötelezőnek tartott eszmei magasságokba: a Minecraft, mint túlélő horror?
  • Rapid81
    #189101
    Kismillió fórumot áttúrtam és erről sehol nem írtak egy szót sem. Mint mondottam volt, 1 napom ment el erre. Itt is valami regisztrációs buhera lett ajánlva...
  • Zóanagyvarázsló
    #189100
    Semennyit, de mindenki azt mondja (kvázi a Capcom is ezt erősíti a rajongók száját betömő nyilatkozataival), hogy olyan, mint a RE5, és videókban sem tűnt fel, hogy egyáltalán klasszikus értelemben vett survival horror próbálna lenni, mint a régi felvonások, a Silent Hillek és persze a műfajteremtő Alone in the Darkok.

    Szívesen fogadnék egy felvilágosítást, hogy miben vezettek meg, illetve hogy hogyan aránylik a műfaj klasszikusaihoz survival horrorként.

    Meg persze az sem érdektelen számomra, hogy a Minecraft sandbox túlélősdije miért nem érdekes, ha első fura referencia is ez esetben. Meggyőződésem szerint az említése az adott szövegkörnyezetben jó jel az Alien: Isolationt tekintve.
  • IMYke2.0.0.0
    #189099
    Tuti velem van a baj, hogy a stílus egyik (ha nem a) legnagyobb nevű sorozatát nem ismerem, de sosem tudott úgy igazán érdekelni az orkok és az emberek [és később más behozott fajok] harca stratégiai elemekkel.
    Mindig akadt valami más játék, amire vigyázó szemeimet szívesebben vetettem.

    S talán sosem fogok ránézni már ebben az életben.
    Kellene még 9, mint a macskáknak :(
  • Botond #189098
    WC3 nekem sincs meg. Sose játszottam vele. Minden évben eljátszok a gondolattal, hogy venni kellene és tolni, de aztán vhogy sose jut rá idő.
  • IMYke2.0.0.0
    #189097
    - Emlékszem is már.

    Amúgy ja, nekem is ott csücsül a Battle.net fiókomon.

    KÉP: