311802
  • Totti5
    #189819
    Én mondtam hogy iszonyat. Ezen semmi peccs nem segít. Imádom az Alient és a horrort, ezért is neház elviselni az ilyen moslékokat:((

    Hálát adok a wareznak, hogy nem vettem meg és időben ( 1 nappal ) előtt visszamondtam az gyűjtői kiadást...
  • arty
    #189818
    Aliens Colonial Marines minirivju 1 óra után

    én ezt nem vagyok hajlandó játszanitovább - 1 óránál kiléptem:
    az alienlövölde is gyászos volt, de most az emberharcosok kicsapták a biztit. soldier (normál, azaz második a négyes skálán) nehézségen a legkisebb, ötpixelnyi résen is átlátnak/átlőnek, rohangálnak mint az idióták, kb 1 mp alatt vagyok halott (nem tulzok, előbb a rage-quitem előtt megtörtént). persze, eltaktikázhatnék minden ajtófordulóban félórát, és mákkal talán pont nem akkor néznék ki, amikor fejest oszt egy távoli csávó - amugy meg restart - ... deeeee ... NEM :) iszonyatosan sajnálom az egykori 3 fontot is ezért, a tavalyi legrosszabb vásárlásom.

    mellesleg az egész játékról süt az igénytelenség - tele befejezetlen animációs fázisokkal, métereket teleportál a társ npc, megáll és lefagy, checkpoint után mellémteleportál - döbbenet. alienek legalább ritkán fagynak le, ezt jelentősen javítótták az 1.0-hoz képest, az tény. az átvezetőkben is minden olyan suta, mintha nem AAA, hanem ZSÉ kategóriás lenne az egész játék. minden olyan hirtelen történik, mintha burleszket néznénk. ezt mind elnézném, ha a lövölde rész legalább okés lenne. vaaaagy, biztos nagyon átszoktam a visszatöltődő energiás coversúterekre - ez is bennevan!

    pozitívum? a graf önmagában simán vállalható - sőt, szerintem konkrétan szép/hangulatos is! (filmgrain effektet bezabáltam, ahogy a fények előtt látni a zsizsegést - abszolut visszahozza az aliens hangulatát!)

    0/10, ennyi idő alatt egy rossz benyomáson túl többet nem szerezhettem, így nem is értékelném igazán - szeresse, aki akarja. la noire után két nap alatt a második kukázott játékom, még "jó", hogy így is hatalmas a backlog, van hova nyúlni pár téves kanyar után. a mércét továbbra sem emelném, lássuk milyen az a bizonyos Metro LL ..... (2033 tetszett, de erről már sokkal vegyesebbek a vélemények)
  • jarlaxxe
    #189817
    Többnyire egyetértek a tesztedel, jól indult ez az év rpg fronton, mondjuk nálam simán kapna kilenc pontot a Blackguards de ez már csak szörözés részemröl.
  • Sir Quno Jedi
    #189816
    minek azt tesztelni, há FUT
  • Scooter
    #189815
    E-mail-t kell csak megadni. Regisztrálni nem kell. Nem tudom, hogy működik-e. Én nem próbáltam.
  • Scooter
    #189814
    Ingyen Chess the Gathering early access Steam key!
  • wantonly
    #189813
    Küldtem barát-meghívót a steam-en. :)

    Ha neked a hétköznap nem jó, akkor a jövő hétvégére szavazok, mert most valószínűleg nem leszek.

    Amúgy lehet valami egyszerű módszerrel saját zeneszámokat pakolni a játékba? Olvasgattam a témában és úgy láttam macerás.

  • Botond #189812
    Mondjuk erős késztetést érzek, hogy B. Franklin monológját ismét meghalgassam az öreg p*ncikról. :D
  • Botond #189811
    AC mentes napot tartok! És holnap is! (Későn értem haza, holnap haza es jövök. :D)
  • ratgab
    #189810
    Előzetes linkelve van, így aki olvassa azt is tekintse át és a kettő fogja kiadni a teljes képet.

    Blackguards tesztem a fújfúj oldalon....:-)
  • Dj Tommy
    #189809
    Ha most ismerkedsz, akkor pont jó lesz egy kis gurulás, az ismeretek bővítéséhez.
  • benőmenő
    #189808
    Az milyen profi volt, amikor kínomban végigjátszást kellett néznem, mert a kameraállás miatt nem láttam egy komplett alagutat :D
    Konkrétan erről van szó. Mellesleg ugyan ez volt a "valami eszméletlen szürke-sárga fantáziátlan broáf" pálya is.
  • Zóanagyvarázsló
    #189807
    Profinak hangzik.
  • benőmenő
    #189806
    Tinman: Szépnek szép többnyire, azt nem vitatom (bár ez a mostani titános pálya valami eszméletlen szürke-sárga fantáziátlan broáf volt, de nem ez a jellemző). Viszont az megint csak kiakasztó, hogy az fxaa-n és a downsamplingen kívül semmilyen aa-t nem támogat, így amd-s kártyával választhatok a recehegy és a kissé mosott recehegy közt.

    Zó: Szerintem is egy h&s/beat 'em up játékba kell a fix kamera, de ez szimplán nem működik. Van hogy egy folyosón 5 vámpír és egy warg társaságában Gabriel feje búbjára zoomol. Máskor kilométerekre eltávolodik, nehogy lásd merre kell tovább ugrálni. Megint máskor, amikor precíz és gyors mozgásokat követelne meg egy helyzet jön egy kameraváltás és én hiába reagálok az új nézetnek megfelelően és tolom más irányba a sticket hősünk magabiztosan üget tovább a rossz irányba, ahol mérgező köd -> intanthalál (mert bizony a hp restore pontokat is valahol 6 marékkal szórja a játék többi részében pedig mintha elfelejtették volna a készítők, hogy valaha készítettek volna ilyet a Castlevaniájukhoz).
  • Zóanagyvarázsló
    #189805
    Őszintén szólva a Rising demó a szememnek kellemesebb volt a DmC-énél, pedig egymás után játszottam őket PS3-on. Mondjuk az utóbbi esetében az elvileg fix 30-as játékmenetet zavaróan tördelték a 20 fps-es átvezetőkkel. Mondjuk azokról se hittem el, hogy a 20 fps fix, olyanok voltak. Ezért mondom, hogy biztosan akkor tudnám, ha itthon én hasonlítanám össze.

    Csak azt mondom, hogy te is túlzol, amikor a PS4-es bezuhanásokat jóformán nominálisan is dramatizáltad, míg a másikat védted, ha az előbbire sincs ok büszkének lenni, sőt talán nem is a jobb választás.
  • DarkSector
    #189804
    Úgy látom jó lesz ez a "Felajánlások topik" dolog. :)
  • DarkSector
    #189803
    Akkor számomra rejtély pc-n a 40-50fps-el miért szarabb kardozni.

    Én legutóbb még azt olvastam hogy a környezet azért lett ilyen sik, hogy tudják tartani a fix60 fps-t, pont a kardozás végett.
  • Zóanagyvarázsló
    #189802
    Face-Off: Metal Gear Rising: Revengeance

    Az rendben van, hogy nem vagy mindentudó, egyikünk sem az. Azt is megértem, ha guglizni lusta vagy, de hogy fél perc keresgélés helyett hasból próbálsz cáfolni, az már nem tetszik. Persze ez az én bajom.
  • Tinman #189801
    Akkor kérlek a másik topikban is emeled ki, hogy a 18 FPS X1 esetében is egyetlen részen fordul elő, nyilván nem ez a jellemző.

    Nem szeretem én sem az ingadozásokat, zavarja a rendszert a fejemben. Tényleg. Inkább akkor legyen fix 30, de az nyilván szőrcsomó a frappéban, hogy az X1-es ígért fix 30 se 100%-ban 30 :-/
  • DarkSector
    #189800
    Totti kollega merre vagy.?

    Hány fps szerinted a Rising?
  • DarkSector
    #189799
    Ja GoW-okról nem hallottam, azt csak tippeltem. :D
  • DarkSector
    #189798
    Akkor mennyi?
    GoW-ot nem tudom.....
    Rising.et is neten néztem azt írták 60 és valóban gyors, nem tudom ha ez 30fps akkor 60-al milyen lehet.
    De pc-n a 40-50fps-el sokkal gyengébb a kardozás....ez kibaszottul látszik.
  • DarkSector
    #189797
    Oks de változhat még, + pecs. ár mindig drága ilyenkor, meg kell várni hogy olcsóbb legyen, szép, szebb lesz mint x360/ps3, nem hazudtak, fix 30 lesz, ebben sem hazudtak mert valaki egy alpha változatban kikapott 1 sec-ből 1 kimerevitett fotot....
    gondolom nem sürün megy 30 alá az fps....
  • benőmenő
    #189796
    Tudtommal a God of War játékok (legaglábbis a nagykonzolos ps2-3 verzák) framelimiter nélkül futnak. Viszonylag konstans 40-esekben mozognak amit a viszonylag egyedi design miatt egész jól működik.
  • Tinman #189795
    MA már nem adnék rá 9.2-öt ez igaz. Ma 8/10-et kapna...
    Picit az is benne volt, hogy számomra kifejezetten kiemelkedett az akkori XBOX360-as felhozatalból. Toltam sorba a Halo, GeoW részeket, egyéb XBOX360-as exclusive címeket és akkor jött a LoS. Tudom, hogy nem volt akkor sem exclu, de az 1080p-s upscale-el ez akkor úgy érzem nagyon jól nézett ki, hatott rám a cucc keményen.

    A fixcam, ha jól használják csodákra képes. Tény, hogy volt pár rész a LoS-ban, ahol iskolapéldaként demonstrálták a HIBÁS használatát, de abs. nem ez volt a jellemző.
  • Zóanagyvarázsló
    #189794
    Nem 60 fps a Rising, ahogy a GoW sem 30, de azért köszönöm, hogy reagáltál.
  • Zóanagyvarázsló
    #189793
    Ahogy nyilván tudod, utálom a DarkSidersben, hogy nem a fix a kamera, teljesen kinyírja a harcokat (nem mindfuckokról van szó, rossz az egész, vagy valamiről nem tudok). Szóval akármennyire nem vagyok a rögzített látószög híve a szabadság okán (bár a rendezést tekintve elismerem a létjogosultságát), de ebben a műfajban nálam most abszolút nyerőnek tűnik, átharapom a torkát, aki máshogy látja!
  • benőmenő
    #189792
    Nyilván sarkítottam, ahogy a kép is.
    De akkor ne adják 110%-os áron, miközben ódákat zengenek arról, hogy mennyire ez a definitív Tomb Raider élmény.
  • DarkSector
    #189791
    Rising 60 fps.
    GoW-nál meg nem mondanám ha nem tudnám hogy 30.

    Rising-nél viszont látom, amikor kardozni kell Blade módban, PC-n nincs fix 60, nagyon szembetűnő.
  • Zóanagyvarázsló
    #189790
    Az a 36 körüli fps kb. egy helyszínen jelenetsorára igaz, tehát szintén marginális a videó egészét tekintve, a nagyobb baj, hogy a 60 is az, nagy átlagban 45-60 között ugrál, ami nem túl dicséretes. Egyébként játéktól is függ, hogy milyen technikával sikerül úgy elkenni, hogy ne legyen annyira zavaró, lásd a Metal Gear Risingot vagy a God of Warokat, ezeknél s ekövetelnek túl sokan fix 30 fps-t.

    De a számok alapján is a nagyjából fixnek tűnő 30-ra szavaznék, csak ugye maga a YouTube a tévén visszakapottakat tekintve nem reprezentatív.
  • benőmenő
    #189789
    Igen gyanítottam, hogy az - ott és akkor - faktor lehet, mivel ez az első postod ott. :)
  • benőmenő
    #189788
    Iszonyat ingadozó, a fícsőrök nagy részét kb. 2x kell használni, amíg betanítják (ez a kombókra is igaz, felesleges MIND!).
    Csak nyújtják, mint a rétestésztát (10. chapter, épp Pan-nal szívok és a steam 24 órát ír).
    És az a fix kamera és az abból fakadó irányítási mindfuckok! Kb. azt a kevés élvezhető platformrészt is elcseszik.
    A bossok meg így a jó iparosmunkától a lol miaf@sztképzeltekig terjednek.
    Jobb pillanataiban egy korrekt játék benyomását kelti, de utána olyan mélységekbe képes zuhanni, hogy hihetetlen. Pontot még nem írok, mert talán az endgame még nyújthat némi jóságot.
  • Fpocok
    #189787

    Remélem végig ilyen lesz a generáció :D
  • Tinman #189786
    A videó ~6 perce elég jól bemutatja a TR számos helyszínét. Mintavételezésnek tökéletes! Világosan látszik, hogy az X1 95%-ban fix 30, míg a PS4-es 36-60 között szédeleg.

    Nem én nem szeretem, hanem a szemem+agyam. Ha 60-ról leesik 15-öt a frame, azt észreveszem, zavar. Ha indulóban fix 30 az nekem kellemesebb.

    Amúgy tudod mi a véleményem: Fillekért SE kéne egyik se. PC-n toltam TressFX nélkül minden más maxon, 1080p-be bepisiltem a gyönyörtől.
  • DarkSector
    #189785
    Ezzel nincs gond, ha nem azt látná az ember hogy itt hangoznak el hsz-k amik faszméregetésre szolgálnak és ilyen amúgy jelentéktelen dolgokból ítélnek meg emberek egy hardvert.

    Az kit érdekelt hogy anno a Rage-ben a textúrák basztak betölteni pc-n?
    szerintem a pc-t sem annak fejében ítéljük meg, ez max annyit jelent hogy akiket xone változat elkészítésel biztak meg azok faszok, nem értenek hozzá.

    Ennyi, itt meg hallom már, nem tőled hogy pcvsxonevsps4.
    már én unom de kurvára...
  • Tinman #189784
    Kösziek! :-)

    Ha lenne több időm.....

    A Kastélyvánia LoS nekem tényleg bejött. Eleve szeretem a GoW-os cuccokat. Ez meg nem elég, hogy tisztességes kihívást nyújtott, de nekem OTT ÉS AKKOR baromira tetszett a hangulata, külleme, a rengeteg, de mégis használható combo, a hegynyi boss-ok Sotc jelleggel megoldva az öldöklésüket. Voltak benne baromi ötletes helyszínek, ellenfelek... etc. Hosszú a sor. Megvettek kilóra.
  • DarkSector
    #189783
    Jó de azért irta hogy nem tudja értelmezni mert ő 10/10-nek látja. :D

    /jó csak viccelek
  • DarkSector
    #189782
    Sikerül kiforgatni a gatyát.
    Semmit nem bizonyít egy prevgen felskálázott alkotás.
    Nem ettől lesz a PS4 az ami meg az Xone az ami.
  • wesker24
    #189781
    Jó hogy nem nincs 10 pontos játék ez tény :D
  • Zóanagyvarázsló
    #189780
    X1 = fix 30

    Az az 5 perc, amibe belenéztél? Mert a teljes játék sajnos biztosan nem :(